CONVOCATORIA DO EQUIPO INFANTIL PARA ESTE SÁBADO DÍA 28

CN CORUÑA – CW SANTIAGO

Categoría: INFANTIL

Día: 28 de Febreiro de 2015

Hora: 16:00 h.

Piscina: INEF CORUÑA

Convocados: saída en bus dende Sta. Isabel ás 14:15 h.

XOGADORES CONVOCADOS

1. MARTÍN TORREIRA

2. LUIS GUILBERT

3. LAURA SANLUIS

4. GABOR PAZOS

5. ROSALÍA REY

6. ALEX GÓMEZ

7. IVÁN VIEITES

8. ESTEBAN CARRILLO

9. JORGE GÓMEZ

10. ANTONIO MOSCOSO

11. PABLO CHICO

12. JORGE RODRÍGUEZ

LEMBRAR A TODOS OS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBERÁN LEVAR O DNI ORIXINAL ( EXCEPTO AQUELES QUE TEÑAN FOTOCOPIA COMPULSADA DO MESMO) E 5€ PARA O PAGO DO BUS.

CLUB WATERPOLO SANTIAGO: SUBCAMPIÓN GALEGO XUVENIL

IMG-20150221-WA0002Este pasado fin de semana disputouse nas instalacións de INEF Coruña, o Campionato Galego Xuvenil de waterpolo, onde o noso equipo conseguiu un meritorio subcampionato tras perder na final fronte o CWG Pontevedra por un resultado final de 6 a 13.
O noso equipo gañou a primeira semifinal da xornada ante CWG PontevedraB“, nun partido resolto nos primeiros minutos do último cuarto cun parcial de 4 a 1, que conseguiu distanciar definitivamente aos santiagueses, e que permitiu dar os minutos finais aos xogadores máis novos, nun partido xogado con moitos altibaixos e fallando demasiadas ocasións claras de gol.
Pola tarde, aínda que o resultado final inclino a balanza a favor de CWG PontevedraA” por 6 a 13, o equipo tivo moita maior intensidade defensiva que provocou que o primeiro cuarto acabase con vantaxe santiaguesa por 3 a 2, aínda que un parcial demoledor dos pontevedreses, de 5 a 0, deixou case sentenciada a final. Aínda que cabe dicir que os santiagueses mantiveron o tipo e loitaron ata o final dando unha mellor imaxe que pola mañá. Felicitacións aos xogadores que conseguiron co seu grande esforzo un subcampionato moi meritorio.

CAMPIONATO GALEGO XUVENIL

1ª SEMIFINAL

CW SANTIAGO – CWG PONTEVEDRA “B” 11-7 (2-0; 2-2; 2-2; 5-3)

CW SANTIAGO: Carlos Viaño, Miguel Fernández, Jorge Lareu (1), Antón Gendra, Luis Ferrer (3), Uxía Taboada, Miguel de Uña, Jesús Montoiro (1), Pablo Suárez (6), Manuel Cebey, Xoaquín Gendra, Bruno Sampaño, Javier Romarís

FINAL

CW SANTIAGO – CWG PONTEVEDRA “A” 6-13 (3-2; 0-5; 0-2; 3-4)

CW SANTIAGO: Carlos Viaño, Miguel Fernández, Jorge Lareu, Javier Romarís, Luis Ferrer (3), Uxía Taboada, Miguel de Uña, Jesús Montoiro, Pablo Suárez (2), Manuel Cebey, Xoaquín Gendra, Bruno Sampaño (1), Antón Gendra

DERROTA E VITORIA DOS NOSOS ALEVÍNS

Tamén os nosos alevíns tiveron dobre xornada este fin de semana. O igual que os infantís o sábado enfrontáronse ao Club Mariña Ferrol onde, malia a mellora e bo xogo realizado, sucumbiron ante os ferrolanos, moi superiores físicamente por un claro 12 a 2, aínda que a melloría a cada partido denota o bo traballo que se está a realizar.
O domingo ao igual que os infantís desprazáronse a Coruña para enfrontarse a ACW, aínda que cun resultado máis positivo que ante Ferrol, xa que conseguiron vencer por 5 a 11, nun encontro no que sempre estiveron por diante no marcador, realizando un encontro moi serio que lles deu a vitoria de forma clara. Destacar o debut de Uxía Sanluis, unha das deportistas máis novas da canteira santiaguesa con só 8 anos.

LIGA GALEGA ALEVÍN

CW SANTIAGO – CLUB MARINA FERROL 2- 12 (0-2; 0-1; 1-4; 0-2; 1-3; 0-0)

CW SANTIAGO: Roberto Carro, Luis Guilbert, Santi Esturao, Anxo Panero (1), Fernando Ferrer (1), Rebeca Gothlin, Nerea Carrillo, Iago Otero, Iago Garabato.

LIGA GALEGA ALEVÍN

ACW – CW SANTIAGO 5 – 11 (0-1; 1-3; 2-0; 1-3; 1-2; 0-2)

CW SANTIAGO: Roberto Carro, Luis Guilbert (8), Santiago Esturao (1), UxÍa Sanluis, Fernando Ferrer (1), Natalia Vieites, Nerea Carrillo, Iago Garabato (1), Anxo Panero, Gabriel Lesende.

DOBRE VITORIA INFANTIL

Fin de semana con dobre xornada para os nosos infantís que saldaron os seus dous encontros con vitorias traballadas. A primeira o sábado ante o Club Mariña Ferrol nun partido moi traballado e que, menos nuns minutos de desconcerto defensivo ao final do terceiro cuarto e principio do cuarto, os santiagueses foron superiores rematando o encontro cun merecido 9 a 3 final.
O domingo tocaba desprazarse a Coruña para enfrontarse ó ACW. Partido con varias baixas entre os xogadores santiagueses que aínda así, souberon sobrepoñerse e vencer por 5 goles a 3, nun encontro marcado polo gran traballo defensivo dos nosos xogadores, nun esforzo titánico que provocou manter a portaría a 0 en catro dos seis cuartos, e que malia errar varias ocasións claras en ataque, deulles a vitoria.

LIGA GALEGA INFANTIL

CW SANTIAGO – CLUB MARINA FERROL 9-3 (1-0; 2-0; 1-1; 3-2; 2-0; 0-0)

CW SANTIAGO: Martín Torreira, Luis Guilbert, Roberto Vieiro (3), Denis Míguez, Rosalía Rey (1), Alex Gómez (4), Iván Vieites, Esteban Carrillo (1), Antonio Moscoso, Pablo Chico, Jorge Rodríguez, Laura Sanluis.

LIGA GALEGA INFANTIL

ACW – CW SANTIAGO 3 – 5 (0-0; 0-1; 0-1; 2-1; 0-2; 1-0)

CW SANTIAGO: Martín Torreira, Luis Guilbert, Santiago Esturao, Fernando Ferrer, Rosalía Rey, Alex Gómez (1), Iván Vieites, Esteban Carrillo (4), Antonio Moscoso, Jorge Rodríguez, Laura Sanluis.

NOVA VITORIA DOS ABSOLUTOS FRONTE FERROL

Continua o refacho do CW SANTIAGO na liga galega absoluta de 1ª División. Ésta vez foi o CLUB MARIÑA FERROL o que sucumbiu ante os santiagueses por un claro 18 a 4, nun partido que aínda que comezou algo frio no xogo durante os primeiros minutos, a maior calidade e experiencia dos xogadores locais lles levo a este claro resultado, continuando así de forma inmaculada, contando os partidos por vitorias. Comezou o partido con gol do equipo visitante, e que no seguinte ataque, unha superioridade dos ferrolanos fixo espertar aos locais que con catro goles seguidos se puxeron xa por diante de forma clara. O segundo cuarto, un bo traballo defensivo fixo que, aínda que a falta de claridade en ataque, non se notase e distanciou con dous goles máis o marcador, chegándose á metade do partido cun claro 6 a 1. O terceiro cuarto supuxo o despegue definitivo cun parcial de 6 a 2, para colocarse nun claro 12 a 3, que os santiagueses ampliaron cun parcial de 6 a 1, que deixo o claro e definitivo o 18 a 4 final. Esto coloca a só un punto aos santiagueses de rematar líderes da fase regular, o que lle daría vantaxe de campo nos play off.

LIGA GALEGA ABSOLUTA 1ª DIVISIÓN

CW SANTIAGO – CLUB MARINA FERROL    18 – 4 (4-1; 2-0; 6-2; 6-1)

CW SANTIAGO: Carlos Viaño, Miguel Fernández, Ramón Turnes (4), Fernando Mayer (1), Luis Ferrer (1), Pablo Piñeiro (3), Brais Raposo, Antonio Caamaño (3), Pablo Suárez (2), Angel Carro (4), Bruno Sampaño, Adrián Campaña, Jesús Montoiro

DERROTA DOS CADETES FRONTE FERROL

Derrota dos nosos xogadores cadetes no seu enfrontamento contra o Club Mariña Ferrol nun partido onde os santiagueses estiveron completamente romos en ataque, e onde só puideron conseguir un só gol en todo o encontro, cousa que embazou o bo traballo defensivo dos tres últimos cuartos, e que propicio un resultado final de 1 a 8.

LIGA GALEGA CADETE

CW SANTIAGO – CLUB MARINA FERROL 1 – 8 (0-5; 1-3; 0-0; 0-0)

CW SANTIAGO: Javier Romarís, Roberto Vieiro, Otto Gothlin, Paulo Junquera, Uxía Taboada (1), Rosalía Rey, Esteban Carrillo, Alex Gómez, Manuel Cebey, Xoaquín Gendra, Bruno Sampaño, Antón Gendra

CONVOCATORIA DO EQUIPO INFANTIL PARA O DESPRAZAMENTO A CORUÑA ESTE DOMINGO 15 DE FEBREIRO

ACW – CW SANTIAGO

Categoría: INFANTIL

Día: 15 de Febreiro de 2015

Hora: 11:00 h.

Piscina: INEF CORUÑA

Convocados: saída en bus dende Sta. Isabel ás 8:15 h.

XOGADORES CONVOCADOS

1. MARTÍN TORREIRA

2. LUIS GUILBERT

3. SANTIAGO ESTURAO

4. GABOR PAZOS

5. ROSALÍA REY

6. ALEX GÓMEZ

7. IVÁN VIEITES

8. ESTEBAN CARRILLO

9. JORGE GÓMEZ

10. ANTONIO MOSCOSO

11. FERNANDO FERRER

12. JORGE RODRÍGUEZ

13. LAURA SANLUIS

LEMBRAR A TODOS OS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBERÁN LEVAR O DNI ORIXINAL ( EXCEPTO AQUELES QUE TEÑAN FOTOCOPIA COMPULSADA DO MESMO) E 5€ PARA O PAGO DO BUS.

CONVOCATORIA ALEVÍN PARA O DESPRAZAMENTO A CORUÑA O DÍA 15 DE FEBREIRO

Comunícase a convocatoria do equipo alevín para este domingo día 15 de Febreiro segundo a seguinte orde:

ACW – CW SANTIAGO

Categoría: ALEVÍN

Día: 15 de Febreiro de 2015

Hora: 10:00 h.

Piscina: INEF CORUÑA

Convocados: saída do bus dende Sta. Isabel ás 8:15 h.

XOGADORES CONVOCADOS

1. ROBERTO CARRO

2. LUIS GUILBERT

3. SANTI ESTURAO

4. UXÍA SANLUIS

5. FERNANDO FERRER

6. MAURO RODRÍGUEZ

7. NATALIA VIEITES

8. NEREA CARRILLO

9. IAGO OTERO

10. IAGO GARABATO

11. ANXO PANERO

12. GABRIEL LESENDE

LEMBRAR A TODOS OS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBERÁN LEVAR O DNI ORIXINAL ( EXCEPTO AQUELES QUE TEÑAN FOTOCOPIA COMPULSADA DO MESMO) E 5€ PARA O PAGO DO BUS.

CONVOCATORIA DO EQUIPO CADETE PARA ESTE SÁBADO 14 DE FEBREIRO

CLUB WATERPOLO SANTIAGO – CN MARINA FERROL

Categoría: CADETE

Día: 14 de Febreiro de 2015

Hora: 19:15 h.

Piscina: Santa Isabel

Os xogadores a continuación convocados estarán cambiados nas instalacións ás 18:15 h.

XOGADORES CONVOCADOS

1. JAVIER ROMARÍS

2. GABOR PAZOS

3. RODRIGO VARELA

4. OTTO GOTHLIN

5. PAULO JUNQUERA

6. UXÍA TABOADA

7. ROSALÍA REY

8. ESTEBAN CARRILLO

9. ALEX GÓMEZ

10. MANUEL CEBEY

11. XOAQUÍN GENDRA

12. BRUNO SAMPAÑO

13. ANTÓN GENDRA

LEMBRAR A TODOS OS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBERÁN LEVAR O DNI ORIXINAL ( EXCEPTO AQUELES QUE TEÑAN FOTOCOPIA COMPULSADA DO MESMO)

CONVOCATORIA DO EQUIPO INFANTIL PARA ESTE SÁBADO DÍA 14 DE FEBREIRO

CW SANTIAGO – CN MARINA FERROL

Categoría: INFANTIL

Día: 14 de Febreiro de 2015

Hora: 18:15 h.

Piscina: Sta. Isabel

Convocados: ás 17:15 h. cambiados na piscina

XOGADORES CONVOCADOS

1. MARTÍN TORREIRA

2. LUIS GUILBERT

3. ROBERTO VIEIRO

4. GABOR PAZOS

5. ROSALÍA REY

6. ALEX GÓMEZ

7. DENIS MIGUE

8. ESTEBAN CARRILLO

9. JORGE GÓMEZ

10. ANTONIO MOSCOSO

11. PABLO CHICO

12. JORGE RODRÍGUEZ

13. LAURA SANLUIS

LEMBRAR A TODOS OS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBERÁN LEVAR O DNI ORIXINAL ( EXCEPTO AQUELES QUE TEÑAN FOTOCOPIA COMPULSADA DO MESMO)