SUSPENSIÓN DOS ENTRENOS EN SAR

Dende hoxe, e ata o vindeiro martes día 7 de Abril, quedan suspensos os entrenos nas instalacións de Sar.

CONVOCATORIA DOS EQUIPOS ABSOLUTO “B” Y CADETE PARA O VINDEIRO DOMINGO 29 DE MARZO

Comunícase a convocatoria dos equipos cadete e absoluto da 2ª división para este domingo día 29 de Marzo segundo a seguinte orde:

ACW – CW SANTIAGO

Categoría: CADETE

Día: 29 de Marzo de 2015

Hora: 10:00 h.

Piscina: INEF  A Coruña

Convocados: ás 08:15 h. o bus sairá da piscina de Santa Isabel

XOGADORES CONVOCADOS

1. JAVIER ROMARIS

2. GABOR PAZOS

3. RODRIGO VARELA

4. OTTO GOTHLIN

5. ROSALÍA REY

6. UXÍA TABOADA

7. PAULO JUNQUERA

9. JORGE GÓMEZ

10. MANUEL CEBEY

11. XOAQUÍN GENDRA

12. BRUNO SAMPAÑO

13. ANTÓN GENDRA

LEMBRAR A TODOS OS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBERÁN LEVAR O DNI ORIXINAL ( EXCEPTO AQUELES QUE TEÑAN FOTOCOPIA COMPULSADA DO MESMO) E 5€ PARA O PAGO DO BUS.

ACW – CW SANTIAGO

Categoría: ABSOLUTO 2ª DIVISIÓN

Día: 29 de Marzo de 2015

Hora: 11:30 h.

Piscina: INEF  A Coruña

Convocados: ás 08:15 h. o bus sairá da piscina de Santa Isabel

1. CARLOS VIAÑO

2. MIGUEL FERNÁNDEZ

3. JORGE LAREU

4. ALBERTO CABRERA

5. LUIS FERRER

6. JACOBO PÉREZ

7. OTTO GOTHLIN

9. PABLO SUÁREZ

10. MANUEL CEBEY

11. XOAQUÍN GENDRA

12. BRUNO SAMPAÑO

13. ANTÓN GENDRA

LEMBRAR A TODOS OS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBERÁN LEVAR O DNI ORIXINAL ( EXCEPTO AQUELES QUE TEÑAN FOTOCOPIA COMPULSADA DO MESMO) E 5€ PARA O PAGO DO BUS.

CONVOCATORIA DO EQUIPO CADETE PARA O VINDEIRO SÁBADO 21

Comunícase a convocatoria do equipo cadete  para este sábado día 15 de Marzo segundo a seguinte orde:

CW SANTIAGO – CWG PONTEVEDRA

Categoría: CADETE

Día: 21 de Marzo de 2015

Hora: 17:15 h.

Piscina: Santa Isabel

Convocados: ás 14:15 h. cambiados na piscina de Santa Isabel

XOGADORES CONVOCADOS

1. ANTÓN GENDRA

2. GABOR PAZOS

3. RODRIGO VARELA

4. OTTO GOTHLIN

5. ROSALÍA REY

6. UXÍA TABOADA

7. PAULO JUNQUERA

8. ESTEBAN CARRILLO

9. ALEX GÓMEZ

10. MANUEL CEBEY

11. XOAQUÍN GENDRA

12. BRUNO SAMPAÑO

LEMBRAR A TODOS OS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBERÁN LEVAR O DNI ORIXINAL ( EXCEPTO AQUELES QUE TEÑAN FOTOCOPIA COMPULSADA DO MESMO)

DERROTA NA CORUÑA DO CW SANTIAGO

A última xornada da fase regular da liga galega absoluta de primeira división cortou o refacho inmaculado de vitorias do CW Santiago, produciuse ante CN Coruña, equipo que só perdera na primeira volta ante os santiagueses, e que lles devolveron a moeda nun partido que mandaron dende un principio os coruñeses, e que ante o nulo poder ofensivo dos santiagueses nos dous primeiros cuartos (7 goles a 2) deixaron case sentenciado o partido. Pero o amor propio dos santiagueses e o seu espírito de loita, achegou o marcador ata un 8 a 6 a finais do terceiro cuarto, que meteu de novo no partido aos nosos. Pero o último e definitivo cuarto outro estirón dos coruñeses lles deu o triunfo final.

LIGA GALEGA ABSOLUTA 1ª DIVISION

CN CORUÑA – CW SANTIAGO   11 – 8 (3-0; 4-2; 1-4; 3-2)

CW SANTIAGO: Carlos Viaño, Miguel Fernández, Ramón Turnes, Fernando Mayer, Luis Ferrer, Pablo Piñeiro (2), Brais Raposo (1), Antonio Caamaño (2), Pablo Suárez (2), Angel Carro (1), Bruno Sampaño, Adrián Campaña, Jesús Montoiro.

VITORIA DOS CADETES ANTE CN CORUÑA

Terceira vitoria dos cadetes do CW Santiago, esta vez ante CN Coruña, por un resultado de 8 a 13 nun partido dominado dende o principio polos nosos xogadores. Dende o primeiro cuarto, con parcial de 0 a 2, non deixou achegarse aos coruñeses indo todo o partido por diante no marcador e gañando tres dos catro cuartos.

LIGA GALLEGA CADETE

CN CORUÑA – CW SANTIAGO 8-13 (0-2; 4-4; 1-2; 3-5)

CW SANTIAGO: Javier Romaris (1), Gabor Pazos, Rodrigo Varela (1), Otto Gothlin (, Rosalia Rey, Alex Gómez (4), Luis Guilbert, Esteban Carrillo, Manuel Cebey (1), Xoaquin Gendra (1), Bruno Sampaño (5), Antón Gendra.

VITORIA Y GRAN XOGO DOS NOSOS ALEVINS

Gran partido dos nosos alevins no seu enfrontamento ante CN Coruña cun gran xogo froito da súa gran progresión día a día. Dende o inicio foron por diante no marcador cun xogo moi intenso en defensa e con xogadas espectaculares en ataque, cunha gran sensación de xogo en equipo, que ben poderían asinar equipos de maior categoría

LIGA GALEGA ALEVIN

CN CORUÑA – CW SANTIAGO   7 – 10 (2-2; 1-2; 0-3; 0-3; 2-0; 2-0)

CW SANTIAGO: Roberto Carro, Luis Guilbert (6), Santi Esturao, Antonio Mallo (1), Fernando Ferrer (2), Mauro Rodríguez, Natalia Vieites, Nerea Carrillo (1), Anxo Panero, Iago Garabato, Samuel González

DOBRE REPRESENTACIÓN SANTIAGUESA NA SELECIÓN GALEGA INFANTIL

Os deportistas do CW Santiago, Esteban Carrillo e Alex Gómez representaran ao CW Santiago no Campionato de España Infantil por Comunidades Autónomas que se celebrará do 26 ao 29 de marzo en Elche.
Despois de varias concentracións realizadas durante a tempada, os dous xogadores foron escollidos entre os trece xogadores que compoñen a selección, grazas ao seu traballo, tanto nas devanditas concentracións coma durante toda a tempada. Dende aquí felicitar aos dous e esperemos gocen desta nova experiencia que sen dúbida ten que darlles aínda maior motivación para seguir co duro traballo diario, dando tamén exemplo para os máis pequenos e vexan que sempre hai recompensa.

IMG-20150309-WA0007

CONVOCATORIA DO EQUIPO CADETE PARA ESTE VINDEIRO SÁBADO DÍA 15

Comunícase a convocatoria do equipo cadete  para este sábado día 15 de Marzo segundo a seguinte orde:

RCN VIGO – CW SANTIAGO

Categoría: CADETE

Día: 15 de Marzo de 2015

Hora: 12:15 h.

Piscina: RCN Vigo

Convocados: saída do bus dende Sta. Isabel ás 08:45 h.

XOGADORES CONVOCADOS

1. ANTÓN GENDRA

2. GABOR PAZOS

3. RODRIGO VARELA

4. OTTO GOTHLIN

5. ROSALÍA REY

6. UXÍA TABOADA

7. PAULO JUNQUERA

8. ESTEBAN CARRILLO

9. ALEX GÓMEZ

10. MANUEL CEBEY

11. XOAQUÍN GENDRA

12. BRUNO SAMPAÑO

LEMBRAR A TODOS OS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBERÁN LEVAR O DNI ORIXINAL ( EXCEPTO AQUELES QUE TEÑAN FOTOCOPIA COMPULSADA DO MESMO) e 5€ PARA O PAGO DO BUS.

CONVOCATORIA DOS EQUIPOS CADETE E ALEVÍN PARA O VINDEIRO SÁBADO 7 DE MARZO

Comunícase a convocatoria dos equipos cadete e alevín  para este sábado día 7 de Marzo segundo a seguinte orde:

CW CORUÑA – CW SANTIAGO

Categoría: CADETE

Día: 7 de Marzo de 2015

Hora: 17:00 h.

Piscina: INEF Coruña

Convocados: saída do bus dende Sta. Isabel ás 14:15 h.

XOGADORES CONVOCADOS

1. JAVIER ROMARÍS

2. GABOR PAZOS

3. RODRIGO VARELA

4. OTTO GOTHLIN

5. PAULO JUNQUERA

6. UXÍA TABOADA

7. ROSALÍA REY

8. ESTEBAN CARRILLO

9. ALEX GÓMEZ

10. MANUEL CEBEY

11. XOAQUÍN GENDRA

12. BRUNO SAMPAÑO

13. ANTÓN GENDRA

LEMBRAR A TODOS OS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBERÁN LEVAR O DNI ORIXINAL ( EXCEPTO AQUELES QUE TEÑAN FOTOCOPIA COMPULSADA DO MESMO) e 5€ PARA O PAGO DO BUS.

CW CORUÑA – CW SANTIAGO

Categoría: ALEVÍN

Día: 7 de Marzo de 2015

Hora: 16:00 h.

Piscina: INEF Coruña

Convocados: saída do bus dende Sta. Isabel ás 14:15 h.

XOGADORES CONVOCADOS

1. ROBERTO CARRO

2. LUIS GUILBERT

3. SANTI ESTURAO

4. ANTONIO MALLO

5. FERNANDO FERRER

6. MAURO RODRÍGUEZ

7. NATALIA VIEITES

8. NEREA CARRILLO

9. SAMUEL GONZÁLEZ

10. IAGO GARABATO

11. ANXO PANERO

LEMBRAR A TODOS OS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBERÁN LEVAR O DNI ORIXINAL ( EXCEPTO AQUELES QUE TEÑAN FOTOCOPIA COMPULSADA DO MESMO) e 5€ PARA O PAGO DO BUS.

CONVOCATORIA DO EQUIPO INFANTIL PARA ESTE SÁBADO DÍA 28

CN CORUÑA – CW SANTIAGO

Categoría: INFANTIL

Día: 28 de Febreiro de 2015

Hora: 16:00 h.

Piscina: INEF CORUÑA

Convocados: saída en bus dende Sta. Isabel ás 14:15 h.

XOGADORES CONVOCADOS

1. MARTÍN TORREIRA

2. LUIS GUILBERT

3. LAURA SANLUIS

4. GABOR PAZOS

5. ROSALÍA REY

6. ALEX GÓMEZ

7. IVÁN VIEITES

8. ESTEBAN CARRILLO

9. JORGE GÓMEZ

10. ANTONIO MOSCOSO

11. PABLO CHICO

12. JORGE RODRÍGUEZ

LEMBRAR A TODOS OS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBERÁN LEVAR O DNI ORIXINAL ( EXCEPTO AQUELES QUE TEÑAN FOTOCOPIA COMPULSADA DO MESMO) E 5€ PARA O PAGO DO BUS.