VITORIA DOS NOSOS INFANTILES

Tamén os nosos infantís conseguiron unha cómoda vitoria ante  o Ourense por un claro 23 a 2, nun partido no que todos os nosos xogadores tiveron minutos ante o colista da liga. Foi un partido onde varios dos nosos xogadores, alevíns e benxamins, fixeron o seu debut como xogadores de categoría superior. Felicitar a CWP Ourense despois de iniciar este ano as categorías inferiores polo seu gran traballo e progresión.

LIGA GALEGA INFANTIL

CW SANTIAGO – CWP OURENSE 23 – 2 (6-0; 5-0; 3-0; 4-1; 2-0; 3-1)

 

CW SANTIAGO: Alex Gómez, Luis Guilbert (2), Santi Esturao (1), Fernando Ferrer, Iago Garabato (2), Natalia Vieites (2), Rebeca Gothlin (3), Jorge Gómez (2), Miguel Barca (3), Anxo Panero (2), Samuel González (3), Roberto Carro (2).

 

CÓMODA VITORIA DO EQUIPO ABSOLUTO ANTE O CWP OURENSE

Cómoda vitoria, a obtida polo equipo absoluto de primeira división, ante o derradeiro clasificado, este pasado fin de semana por un claro 24 a 7, nun partido que desde o principio reflicto a superioridade dos santiagueses. O primeiro parcial de 6 goles a 2, xa reflectía que o partido sería cómodo, e que cun 3 a 0 no segundo cuarto chegouse cun 9 a 2 que deixou sentenciado o encontro ao descanso. Os dous últimos cuartos estiveron dedicados a dar minutos a todos os xogadores  que a priori terán maior dificultade, en vindeiros encontros. O terceiro e cuarto cuartos, saldáronse con parciais de 9 a 2 no terceiro cuarto e 6 a 3 o último, para acadar o definitivo 24 a 7 final.

LIGA ABSOLUTA 1ª DIVISION

CW SANTIAGO – CWP OURENSE  24 – 7 (6-2; 3-0; 9-2; 6-3)

 

CW SANTIAGO: Adrián García, Miguel Fernández (1), Ramón Turnes (1), Bruno Sampaño (1), Alex Gómez (2), Pablo Piñeiro (3), Brais Raposo (1), Antonio Caamaño (7), Pablo Suárez (1), Angel Carro (2), Luis Ferrer (5), Adrián Campaña, Miguel A. Barca

CONCENTRACIÓN INFANTIL DA FEGAN DO DÍA 14 DE FEBREIRO EN PONTEVEDRA

Listado de convocados, para este Domingo día 14, nas instalacións do Centro Galego de Tecnificación Deportiva de Pontevedra dentro do Programa Galego de Deteción de Talentos, dentro da cual atópanse dous xogadores do CW Santiago

V Entrenamiento Selección Infantil Masculina 14 Febrero 2016

 

CONVOCATORIA CADETE PARA O PARTIDO FRONTE O CM FERROL DO VINDEIRO DOMINGO 14

Lista dos xogadores convocados para enfrontarse ó CM Ferrol o vindeiro Domingo 14 de Febreiro

CM FERROL – CW SANTIAGO

Categoría: CADETE

Día: Domingo, 14 de Febrero de 2016

Hora: 19:30 h.

Piscina: Caranza (Ferrol)

Convocados: o Bus sairá dende Sta. Isabel ás 15:15 h.

XOGADORES CONVOCADOS

1. MARTÍN TORREIRA

2. LUIS GUILBERT

3. ROBERTO VIEIRO

4. GABOR PAZOS

5. ROSALÍA REY

6. ALEX GÓMEZ

7. IVÁN VIEITES

8. ANTONIO MOSCOSO

9. JORGE GÓMEZ

10. MANUEL CEBEY

11. PABLO CHICO

12. DAMIÁN ANTELO

13. JORGE RODRÍGUEZ

LEMBRAR A TODOS OS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBERÁN LEVAR O DNI ORIXINAL ( EXCEPTO AQUELES QUE TEÑAN FOTOCOPIA COMPULSADA)E 5€ PARA O PAGO DO BUS

CONVOCATORIA PARA O DOMINGO 14 DE FEBREIRO DA CATEGORÍA INFANTIL DO CW SANTIAGO

Lista dos xogadores convocados para o partido do vindeiro Domingo día 14 fronte o CM Ferrol

CM FERROL – CW SANTIAGO

Categoría: INFANTIL

Día: Domingo, 14 de Febrero de 2016

Hora:  18:30 h.

Piscina: Piscina Caranza (Ferrol)

Convocados: saída do bus dende Sta. Isabel ás  15:15 h.

XOGADORES CONVOCADOS

1 IAGO GARABATO

2 LUIS GUILBERT

3 SANTIAGO ESTURAO

4 OSCAR ALVAREZ

5 FERNANDO FERRER

6 ALEX GÓMEZ

7 NATALIA VIEITES

8 REBECA GOTHLIN

9 JORGE GOMEZ

10 ANTONIO MALLO

11 ANXO PANERO

12

13 ROBERTO CARRO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN COPIA COMPULSADA) E 5€ PARA O PAGO DO BUS

CW SANTIAGO – CW OURENSE, SÁBADO DÍA 6 AS 19 H.

Lista dos xogadores convocados para o partido do vindeiro sábado día 6 fronte o CW Ourense

CW SANTIAGO – CW OURENSE

Categoría: INFANTIL

Día: 6 de Febrero de 2016

Hora:  19:00 h.

Piscina: Piscina de Santa Isabel

Convocados: cambiado en Sta. Isabel ás  18:00 h.

XOGADORES CONVOCADOS

1 ALEX GÓMEZ

2 LUIS GUILBERT

3 SANTIAGO ESTURAO

4 OSCAR ALVAREZ

5 FERNANDO FERRER

6 IAGO GARABATO

7 NATALIA VIEITES

8 REBECA GOTHLIN

9 JORGE GOMEZ

10 MIGUEL BARCA

11 ANXO PANERO

12 SAMUEL GONZÁLEZ

13 ROBERTO CARRO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN COPIA COMPULSADA)

CONVOCATORIA DE ASAMBLEA XERAL ORDINARIA E EXTRAORDINARIA

Sr./Sra. Asociado/a:

En virtude do disposto no artigo 18 dos Estatutos do Club Waterpolo Santiago, a presidenta do CW Santiago, convoca a Asamblea Xeral Extraordinaria, que se celebrará na sala de prensa do Multiusos Fontes do Sar, o xoves 11 de febreiro de 2016, ás 20:30 horas en primeira convocatoria e ás 21:00 horas en segunda convocatoria, co seguinte:

 

ORDE DO DÍA

Primeiro:      Lectura e aprobación, se procede, da acta da Asemblea Xeral Extraordinaria celebrada o día 18 de xuño de 2015.

Segundo:      Presentación e aprobación, se procede, das contas anuais do exercicio 2015.

Terceiro:      Convocatoria de eleccións ao cargo de Presidente do Club Waterpolo Santiago e constitución da nova xunta directiva.

Cuarto:          Rogos e preguntas.

 

 

Santiago de Compostela,   1 de febreiro de 2016.

A   Presidenta

Asdo.: Cristina Yánez Vázquez

CAMPEONATO GALEGO INFANTIL

Convocatoria para o Campeonato Galego Infantil que terá lugar este Domingo, día 24 nas instalacións do RCN de Vigo

CW SANTIAGO – CN MARINA FERROL

Categoría: INFANTIL

Día: 24 de Xaneiro de 2016

Hora:  10:30 h.

Piscina: Real Club Náutico de Vigo

Convocados: saída do Bus dende Sta. Isabel ás  08:15 h.

XOGADORES CONVOCADOS

1 IAGO GARABATO

2 LUIS GUILBERT

3 SANTIAGO ESTURAO

4 OSCAR ALVAREZ

5 FERNANDO FERRER

6 ALEX GOMEZ

7 NATALIA VIEITES

8 REBECA GOTHLIN

9 JORGE GOMEZ

10 ANTONIO MALLO

11 ANXO PANERO

12 MARTIN ZAS

13 ROBERTO CARRO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN COPIA COMPULSADA) E 10€ PARA O PAGO DO BUS.

CAMPEONATO ALEVÍN DE INVERNO

Os xogadores alevíns do Club Waterpolo Santiago remataron na 4ª posición no campeonato alevín de inverno disputado este sábado en Pontevedra, no cal impúxose o equipo anfitrión.

Tres partidos tiveron que disputar os composteláns neste campionato, nos que colleitaron unha vitoria e dúas derrotas para acadar dita posición.

No primeiro partido da xornada, correspondente os cuartos de final, enfrontáronse ao CWG Pontevedra “B”, partido que rematou 5-0 a favor dos santiagueses grazas a un bo traballo defensivo e nun partido que non se decantou do lado do vencedor ata o 4º período onde os composteláns comezaron a frutificar as súas xogadas ofensivas.

Nas semifinais o CW Santiago enfrontouse ao a posteriori campión do torneo o CWG Pontevedra “A” nun partido, no que o equipo do Lerez foi moi superior os santiagueses, que a pesar de comezar adiantándose no marcador sufriron finalmente unha avultada derrota por 16-2.

Na loita pola terceira praza os composteláns enfrontáronse a Asociación Coruñesa nun partido moi intenso e igualado ata a última xogada, onde calquera dos dous equipos puido levarse a vitoria final, e que se decantou do lado coruñes pois estes souberon aproveitar os erros dos santiagues nos dous últimos períodos. O resultado final foi 5-4.

Os integrantes do CW Santiagon foron:

Roberto Carro, Saray Guilbert, Antonio Garcia, Gabriel Lesende, Fernando Ferrer, Uxía Sanluis, Mauro Rodriguez, Samuel Gonzalez, Anxo Panero, Miguel Barca y Martín Zas.

CAMPEONATO GALEGO CADETE FEMENINO DE INVERNO

Partido: CW SANTIAGO – CWG PONTEVEDRA

Categoría: CADETE FEMENINA

Día: Sábado, 16 de Xaneiro

Hora: 11:30 h.

Piscina: Santa Isabel

Convocadas: na piscina de Sta. Isabel ás 10:30 h. cambiadas

XOGADORAS CONVOCADAS

  1. REBECA GOTHLIN
  2. SARAI GUILBERT
  3. MARTINA COUCEIRO
  4. LAURA SANLUIS
  5. ROSALÍA REY
  6. UXÍA SANLUIS
  7. NATALIA VIEITES
  8. SANDRA GÓMEZ
  9. AMANDA PREGO

LEMBRAR QUE TODAS AS XOGADORAS CONVOCADAS TEÑEN QUE LEVAR O D.N.I. ORIXINAL, A EXCEPCIÓN DAS QUE TEÑAN COPIA COMPULSADA