CONVOCATORIA INFANTIL “B”

CW SANTIAGO “A” – CW SANTIAGO “B”

2020-03-07

Partido : CW SANTIAGO A – CW SANTIAGO B
Categoria INFANTIL MIXTO “B”
Dia: SABADO 7 DE MARZO DE 2020
Hora: 17.15H
Piscina : SANTA ISABEL
Convocados: 16.30h cambiados

XOGADORES CONVOCADOS

    1. MAGIN LOPEZ
    2. EREA VIDAL
    3. ALEXANDRE GONZALEZ
    4. SARAY GUILBERT
    5. ARIANA COLLAZO
    6. LUCAS PICHEL
    7. IRENA ORDOÑEZ
    8. XULIA GAREA
    9. GUILLERMO CARRILLO
    10. CANDELA RUBAL
    11. PEDRO RUBAL
    12. BIEITO CARBALLO
    13. EVA CALZADILLA

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA INFANTIL “A” MIXTO

ACW – CW SANTIAGO “A”

DSC_0038

Partido : ACW – CW SANTIAGO “A”
Categoria: INFANTIL MIXTO
Dia: DOMINGO 8 DE MARZO DE 2020
Hora: 10 H
Piscina: INEF BASTIAGUEIRO
Saida: 8.15H BUS DENDE STA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. JESUS PEREZ
  4. NICOLAS COLLAZO
  5. SEBASTIAN ALTAMIRANO
  6. UXIA SANLUIS
  7. MIGUEL BARCA
  8. ZELJKO SUSTIC
  9. YAGO DIAZ
  10. LUCAS GARCIA
  11. IAGO FERNANDEZ
  12. MATEO LAMAS
  13. CARLOTA CALZADILLA

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ALEVIN “A”

CW SANTIAGO “A”- CW SANTIAGO “B”

2020-03-05

Partido: CW SANTIAGO “A”- CW SANTIAGO “B “
Categoria: ALEVIN “A”
Dia: SABADO 7 MARZO
Hora: 16:15 H
Piscina : SANTA ISABEL
Convocados: 15:30 H CAMBIADOS

    XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ
  2. PEDRO RUBAL
  3. CANDELA RUBAL
  4. SARAY GUILBERT
  5. BIEITO CARBALLO
  6. XULIA GAREA
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. RODRIGO CARRILLO
  9. ARIANA COLLAZO
  10. GUILLERMO CARRILLO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ALEVIN “B”

CW SANTIAGO “A”- CW SANTIAGO “B”
2020-03-04

Partido: CW SANTIAGO A- CW SANTIAGO B
Categoria: ALEVIN “B”
Dia: SABADO 7 MARZO
Hora: 16:15 H
Piscina : SANTA ISABEL
Convocados: 15:30 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. EVA CALZADILLA
  2. SOFIA PEREZ
  3. EMMA SANTAMARIA
  4. MARIO CALZADILLA
  5. GABRIEL BALSA
  6. SAUL PAPIN
  7. AIRAS CAAMAÑO
  8. GAEL MOURE
  9. ALEX GONZALEZ
  10. CARLA DIAZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

Partidos Liga

Liga Galega

CW Santiago vs CW Pontevedra

O Club Waterpolo Santiago recibe o vindeiro sábado 29 de febreiro ao CW Pontevedra na piscina do Complexo Deportivo Santa Isabel de Santiago de Compostela para xogar 4 partidos das Ligas Galegas de Waterpolo.

29-Febrero-2020

CONVOCATORIA ALEVIN A

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA

photo_2020-01-22_23-49-50

Partido : CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA
Categoria: ALEVIN A
Dia: SABADO 29 FEBREIRO
Hora: 16:30 H
Piscina : SANTA ISABEL
Convocados: 15:45 CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ
  2. PEDRO RUBAL
  3. CANDELA RUBAL
  4. SARAY GUILBERT
  5. BIEITO CARBALLO
  6. XULIA GAREA
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. ARIANA COLLAZO
  9. GUILLERMO CARRILLO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CONVOCATORIA BENXAMIN

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA

Felicitación Nadal 2012

Partido: CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA
Categoria: BENXAMIN
Dia: SABADO 29 FEBREIRO
Hora: 15:30 H
Piscina : SANTA ISABEL
Convocados: 14:45 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MARIO CALZADILLA
  2. SOFIA PEREZ
  3. RODRIGO CARRILLO
  4. ANDREA GONZALEZ
  5. ALEXANDRE GONZALEZ
  6. AIRAS CAAMAÑO
  7. GAEL CAAMAÑO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CONVOCATORIA CADETE

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA

DSC_0070

Partido: CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA
Categoria CADETE MIXTO
Dia: SABADO 29 DE FEBREIRO DE 2020
Hora: 18.30H
Piscina : SANTA ISABEL
Convocados: 17.30H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. ROBERTO CARRO
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. JESUS PEREZ
  4. MARTIN ZAS
  5. FERNANDO FERRER
  6. SEBASTIAN ALTAMIRANO
  7. ANGEL RODRIGUEZ
  8. SAMUEL GONZALEZ
  9. YAGO DIAZ
  10. ANTONIO GARCIA
  11. ANXO PANERO
  12. RAUL SEOANE

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CONVOCATORIA INFANTIL

CW SANTIAGO A – CW PONTEVEDRA
Inf03_ 12_I_ 2020

Partido: CW SANTIAGO A – CW PONTEVEDRA
Categoria: INFANTIL MIXTO
Dia: SABADO 29 DE FEBREIRO DE 2020
Hora: 17.30H
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 16.30h cambiados

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. JESUS PEREZ
  4. NICOLAS COLLAZO
  5. SEBASTIAN ALTAMIRANO
  6. UXIA SANLUIS
  7. MIGUEL BARCA
  8. ZELJKO SUSTIC
  9. YAGO DIAZ
  10. LUCAS GARCIA
  11. MARCO FERNANDEZ
  12. MATEO LAMAS
  13. CARLOTA CALZADILLA

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CRONICA COPA GALLEGA ABSOLUTA OURENSE

CW SANTIAGO CAMPEON DE LA COPA GALLEGA ABSOLUTA

Ab_Copa_Inv01
Este pasado fin de semana celebrouse en Ourense a Copa Galega Absoluta Masculina onde o CW Santiago proclamouse Campión nunha emocionante final onde venceu ao RCN de Vigo por dez goles a nove.
Daba comezo a copa o sábado quince de febreiro cos santiagueses encadrados no grupo B xunto a CW Coruña Rías Altas e CW Lugo e con formato de liguilla todos contra todos enfrontábanse no primeiro encontro de grupo ante os coruñeses aos que venceron por oito goles a catro, logo dun encontro no que comezaron cunha gran defensa distanciándose ao descanso cun catro a cero que parecía íalles a dar unha primeira vitoria cómoda, pero un terceiro cuarto no que os santiagueses relaxáronse en demasía puxo un inquietante cinco a tres que resolveron no último periodo co resultado final de oito a catro.
O segundo encontro ante os lugueses foi moito máis cómodo acabando cun concluínte dezaoito a cinco nun partido cómodo e con minutos para os menos habituais, dándolle o paso á final do domingo pola tarde ante o RCN de Vigo, que deu a sorpresa no grupo A e clasificouse logo de vencer aos actuais campións o CW Pontevedra e ao CW Ourense.

A final disputouse o domingo pola tarde e non defraudó en absoluto, cun comezo igualado que daba un primeiro parcial de dous a dous entre vigueses e santiagueses daba a impresión de que a final sería moi igualada, pero un segundo parcial onde os de Santiago non estiveron acertados nin en defensa nin en ataque provocou un parcial de cinco a cero para os de Vigo que se ían no marcador por un cómodo sete a dous que parecía sentenciar a final, que ademais un novo empate a dous no terceiro parcial deixaba un nove a catro para os vigueses que deixaba moi difícil a final para os santiagueses, pero un espectacular último cuarto propiciou un parcial de seis a cero para os de Santiago que se colocaron por diante no marcador a falta dun minuto para acabar o encontro vantaxe que souberon manter ata o final con dous grandes defensas, e que lles daba o título.

Ab_Copa_Inv02

COPA GALEGA ABSOLUTA- FASE PRELIMINAR – GRUPO B

CW SANTIAGO – CW CORUÑA RIAS ALTAS 8 – 4 (2-0; 2-0; 1-3; 3-1)
CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, PABLO CHICO, EMMANUEL NIETO (1), GABOR PAZOS, DANIEL RODRIGUEZ, ALEJANDRO GOMEZ (4), BRAIS RAPOSO (1), ANTONIO CAAMAÑO (1), PABLO SUAREZ, ADRIAN PONTE, JORGE RODRIGUEZ, ADRIAN CAMPAÑA (1), MARTIN TORREIRA

CW SANTIAGO – CW LUGO 18 – 5 (4-2; 4-2; 5-1; 5-0)
CW SANTIAGO: MARTIN TORREIRA, PABLO CHICO (3), EMMANUEL NIETO (1), GABOR PAZOS (3), DANIEL RODRIGUEZ, ALEJANDRO GOMEZ (2), BRAIS RAPOSO, LUIS GUILBERT (3), ANXO PANERO (2), ANTONIO MOSCOSO (2), JORGE RODRIGUEZ (1), ADRIAN CAMPAÑA (1), ADRIAN GARCIA

COPA GALEGA ABSOLUTA – FINAL

CW SANTIAGO – RCN DE VIGO 10 – 9 (2-2; 0-5; 2-2; 6-0)
CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, PABLO CHICO, EMMANUEL NIETO, GABOR PAZOS, DANIEL RODRIGUEZ, ALEJANDRO GOMEZ (5), BRAIS RAPOSO, ANTONIO CAAMAÑO (2), PABLO SUAREZ (2), ADRIAN PONTE, JORGE RODRIGUEZ, ADRIAN CAMPAÑA (1), MARTIN TORREIRA

RESULTADOS COPA GALEGA ABSOLUTA

FASE PRELIMINAR – GRUPO A
CW SANTIAGO – CW CORUÑA RIAS ALTAS 8 – 4
CW SANTIAGO – CW LUGO 18 – 5
FINAL

CW SANTIAGO – RCN DE VIGO 10 – 9

CLASIFICACION FINAL

1º CW SANTIAGO
2º RCN DE VIGO
3º CW PONTEVEDRA
4º CW CORUÑA RIAS ALTAS
5º CW OURENSE
6º CW LUGO

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña