CRÓNICAS CAMPIONATOS BENXAMIN E INFANTIL FEMININO

CW SANTIAGO CAMPEON BENXAMIN

BENJAMINES CAMPEONES
Este pasado sábado o CW Santiago desprazouse a Pontevedra para participar nos Campionatos Galegos Benxamín mixto e Infantil feminino de inverno, conseguindo proclamarse campión na categoría benxamín e un meritorio terceiro posto en categoría Infantil feminina.
En categoría benxamín participaban xunto aos santiagueses, o CW Pontevedra e o CW Cambre. Con formato de liguilla todos contra todos os santiagueses comezaron a súa participación enfrontándose ao CW Pontevedra conseguindo unha cómoda vitoria por dez a un e que á espera de enfrontamento entre Cambre e Pontevedra poñíalles á fronte da clasificación, a vitoria caeu en mans dos de lerez por dez goles a tres, con iso un punto bastáballes aos santiagueses para ser campións pero saíron a por todas no último enfrontamento conseguindo levarse o encontro ante Cambre por dez a cero que lles daba o título e que dá mostra de que a canteira santiaguesa segue traballando e obtendo bos resultados e un futuro esperanzador.

CAMPIONATO GALEGO BENXAMIN MIXTO DE INVERNO

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA 10 – 1 (0-0; 1-0; 3-0; 1-1; 3-0; 2-0)
CW SANTIAGO: MARIO CALZADILLA (1), ALEXANDRE GONZALEZ (2), ANDREA GONZALEZ (1), AIRAS CAAMAÑO (1), RODRIGO CARRILLO, GAEL CAAMAÑO (2), SOFIA PEREZ (3)

CW SANTIAGO – CW CAMBRE 10 – 0 (4-0; 3-0; 3-0; 0-0; 0-0; 0-0)
CW SANTIAGO: MARIO CALZADILLA (1), ALEXANDRE GONZALEZ (1), ANDREA GONZALEZ (1), AIRAS CAAMAÑO (2), RODRIGO CARRILLO (1), GAEL CAAMAÑO (2), SOFIA PEREZ (2)

CLASIFICACION FINAL

1º/ CW SANTIAGO
2º/ CW PONTEVEDRA
3º/ CW CAMBRE

    Xunto co Campionato benxamín tamén se disputou o Campionato Galego Infantil Feminino, onde as santiaguesas acabaron en terceira posición logo de caer derrotadas nos dous enfrontamentos ante RCN de Vigo por once a un e ante el ao cabo campión o CW Pontevedra por catro goles a un. Pese ás dúas derrotas as santiaguesas na súa maioría alevines non lle perderon a cara aos partidos, boa progresión dun equipo moi novo pero con gran futuro.

photo_2020-01-14_21-23-47

CAMPIONATO GALEGO INFANTIL FEMININO DE INVERNO

CW SANTIAGO – RCN de VIGO 1 – 11 (4-0; 3-1; 2-0; 2-0; 0-0)
CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, SOFIA PEREZ, CANDELA RUBAL, SARAY GUILBERT (1), UXIA SANLUIS, IRENA ORDOÑEZ, XULIA GAREA, EREA VIDAL, CARLOTA CALZADILLA, MIA SUSTIC, EMMA SANTAMARIA

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA 1- 4
CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, SOFIA PEREZ, CANDELA RUBAL, SARAY GUILBERT, UXIA SANLUIS, IRENA ORDOÑEZ (1), XULIA GAREA, EREA VIDAL, CARLOTA CALZADILLA, MIA SUSTIC, EMMA SANTAMARIA

CLASIFICACION FINAL

1º/ CW PONTEVEDRA
2º/ RCN DE VIGO
3º/ CW SANTIAGO

 

patrocinadores

 

CRONICA ANTE VIGO

DÚAS VITORIAS E DÚAS DERROTAS ANTE VIGO

    Nova xornada das ligas galegas para o Club Waterpolo Santiago a disputada este pasado sábado nas instalacións de Santa Isabel, onde rendía visita o Náutico de Vigo con catro partidos e un balance de dúas vitorias e dúas derrotas.
O primeiro encontro en disputarse foi en categoría infantil, onde os santiagueses querían recuperar o liderato da clasificación ante os vigueses que viñan invictos, partido que se prevía igualado e así foi, logo dun encontro cheo de loita entre ambos equipos, a vitoria caeu de lado visitante logo dun partido cheo de alternativas que finalmente conclúo cun sete a nove favorable aos vigueses.

20191109_infantil nov 1.jpg

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

CW SANTIAGO A – RCN DE VIGO 7 – 9 (0-2; 3-1; 1-1; 1-0; 0-4; 2-1)
CW SANTIAGO: RAUL SEOANE, CARLOS ORDOÑEZ (3), JESUS PEREZ (3), NICOLAS COLLAZO, SEBASTIAN ALTAMIRANO, UXIA SANLUIS, MIGUEL BARCA, ZELJKO SUSTIC, YAGO DIAZ (1), LUCAS GARCIA, MATEO LAMA

   A primeira vitoria para os santiagueses conseguírona os absolutos de División de Honor, que nun partido intrascendente xa que fixeran os deberes e antes de empezar o encontro xa eran campións da fase regular que lles permite ter vantaxe de campo en todo o play off venceron aos vigueses por un cómodo catorce a dez non sen esforzo pero exceptuando o primeiro cuarto sempre levaron a iniciativa no marcador dando minutos a todos os xogadores de face ao decisivo final de liga que decidirá o título.

absolutos 14 diciembre 2019.jpgLIGA GALEGA ABSOLUTA DIVISION DE HONOR

CW SANTIAGO – RCN DE VIGO 14 – 10 (2-3; 4-1; 5-4; 3-2)
CW SANTIAGO: IAGO GARABATO, JESUS PEREZ, JORGE RODRIGUEZ, PABLO CHICO, ALEX GOMEZ (2), PABLO PIÑEIRO (7), DANIEL RODRIGUEZ (1), ANTONIO CAAMAÑO (3), ADRIAN PONTE, ANGEL CARRO, BRAIS RAPOSO, ADRIAN CAMPAÑA (1), MARTIN TORREIRA

   O terceiro encontro en disputarse foi o enfrontamento en División de Honor feminina, onde as santiaguesas pretendían manter o segundo posto na clasificación pero un inicio errático en defensa e ataque propicio a escapada das visitantantes ata un dous seis ao descanso, resultado case definitivo e que aínda que as locais intentaron meterse no encontro con moita máis intensidade e acerto tanto en defensa como en ataque non conseguiron achegarse no marcador, que termino cun concluínte cinco a dez favorable ás viguesas.

20191214_femenino 7.jpg
LIGA GALEGA DIVISION DE HONOR FEMENINA

CW SANTIAGO – RCN DE VIGO 5 – 10 (1-4; 1-2; 0-3; 3-1)
CW SANTIAGO: SANDRA GOMEZ, AMANDA PREGO, ROSALIA REY (2), LAURA SANLUIS, NATALIA ROCHA (2), UXIA SANLUIS, CARLA PINALES, LAURA DORADO (1), ELENA VAZQUEZ, MERCE VIDAL

Para rematar xogouse o encontro de segunda división masculina entre os equipos B de ambos conxuntos, con resultado claro para os locais que venceron por catorce a catro mandando en todo momento no marcador e con gran participación de xogadores cadetes que non desentonaron no encontro, remarcar que con esta vitoria quedan a un só punto de conseguir o título na categoría de prata galega.

20191214_absolutos B.jpg

LIGA GALEGA ABSOLUTA 2ª DIVISION

CW SANTIAGO B – RCN DE VIGO B 14 – 4 (5-2; 3-1; 4-0; 2-1)
CW SANTIAGO B: MARTIN TORREIRA, CARLOS ORDOÑEZ, ROSALIA REY (1), ANTONIO GARCIA, RAMON TURNES (2), ALEX GOMEZ (5), BRAIS RAPOSO (2), JESUS MONTOIRO (1), SAMUEL GONZALEZ (2), ANTONIO MOSCOSO, ANXO PANERO, IAGO GARABATO

patrocinadores

 

 

 

CRONICA PLAY OFF ABSOLUTO (2)

NOVA DERROTA NO SEGUNDO
PARTIDO DA FINAL PARA O CW SANTIAGO

rana_logo

Despois do primeiro revés sufrido por parte do CW Santiago no primeiro partido da final do Play Off da Liga Galega de primeira división, este pasado domingo os santiagueses desprazáronse a Pontevedra para intentar igualar a eliminatoria e poder volver a Santiago para xogar o terceiro encontro. Pero nun partido moi igualado, de novo a maior efectividad dos do Lérez, lles dió o encontro e a segunda vitoria tras vencer por un axustado trece a doce que lles deu o título de liga.
Un partido onde os santiagueses non souberon en ningún momento atopar o equilibrio entre defensa e ataque, o que provocou que o partido fósese a un marcador alto e é aí onde os locais con maior efectividad no último cuarto, souberon impoñerse logo de tres parciais que acabaron en empate, pero obtendo a vitoria final e consecuentemente, o título de liga.

absoluto03

FINAL PLAY OFF LIGA GALLEGA ABSOLUTA 1ª DIVISION – 2º PARTIDO

CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO     13 – 12 (3-3; 4-4; 3-3; 3-2)

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, PABLO CHICO, ENMANUEL NIETO, LUIS FERRER (1), ALEJANDRO GOMEZ (5), PABLO PIÑEIRO (1), BRAIS RAPOSO (1), ANTONIO CAAMAÑO (2), DAMIAN ANTELO (1), ANGEL CARRO, BRUNO SAMPAÑO, ADRIAN CAMPAÑA, PABLO SUAREZ (1)

patrocinadores

 

 

SUBCAMPEON O CW SANTIAGO INFANTIL

Campeonato Galego de inverno en categoría infantil

infantil003.jpg

SUBCAMPEONATO INFANTIL DE INVERNO PARA O CW SANTIAGO

 

Este pasado sábado seis de abril o CW Santiago desplazouse a Pontevedra para disputar con dous equipos o Campeonato Galego de inverno en categoría infantil. Infatil A e infantil B ( xunto a natación Coruña) xogaron na sesión matinal en forma de liguilla,  para dilucidar as posicións de cara ás finais da sesión vespertina onde se enfrentarían polas posicións finais cos outros tres equipos: CW Pontevedra, Náutico de Vigo e Asociación Coruñesa de Waterpolo.

A xornada para os santiagueses comenzou co enfrentamento do equipo B formado íntegramente por xogadores alevíns composteláns ante Natación Coruña. Pese ao resultado non defraudaron,  xa que pese a ser o equipo máis novo deron guerra aos coruñeses que acabaron levándose o encontro por catro a nove.

No seguinte encontro o equipo A dos santiagueses se enfrentaban ao natación Coruña e cun xogo veloz e boa defensa leváronse o encontro por un resultado final de once a dous.

 

O último encontro do grupo enfrentou aos dous equipos de Santiago, levándose o encontro por un cómodo dez a tres grazas a súa maior superioridade física, o que lles daba a primeira praza do grupo e o seu pase a  gran final que a disputaría ante o náutico de Vigo (primero del grupo A) e que enviaba aos máis pequenos a disputar o quinto e sexto lugar ante a Asociación Coruñesa de Waterpolo.

 

A xornada de tarde comenzou coa disputa do quinto e sexto posto do campeonato que enfrentaba aos terceiros clasificados de cada grupo, e que se levaron os coruñeses de ACW nun partido onde o equipo B do CW Santiago fixo un gran partido pelexando ata o final e cedendo tan solo por un gol despois de ir por delante no marcador durante gran parte do encontro.

O último encontro en disputarse foi a gran final, unha final disputadísima e que se levou o RCN de Vigo tan só por un gol de diferencia ante un CW Santiago A que nunca perdeulle a cara ao encontró. Emocionante encontro lleno de alternativas e que a maior puntería no último cuarto dos vigueses deulles o título para vencer cun axustado once a diez final.

 

CAMPEONATO GALEGO INFANTIL MIXTO DE INVERNO

XORNADA MATINAL GRUPO B

 

CW SANTIAGO B – CN CORUÑA    4 – 9 (1-2; 1-5; 1-1; 1-1)

CW SANTIAGO B: MAGIN LOPEZ, MANUEL JOSE RUBIAL, ZELJKO SUSTIC, SARAY GUILBERT, CARLOS AMIGO, NICOLAS COLLAZO (2), GUILLERMO CARRILLO, MIGUEL PALACIOS, IRENA ORDOÑEZ, SEBASTIAN ALTAMIRANO (2), CANDELA RUBAL, BIEITO CARBALLO

 

CW SANTIAGO A – CN CORUÑA   11 – 2 (4 – 0; 4- 0; 1 – 1; 2 – 1)

CW SANTIAGO A: RAUL SEOANE, CARLOS ORDOÑEZ (3), JESUS PEREZ, HENOK MARTINEZ (4), FERNANDO FERRER (3), UXIA SANLUIS, MIGUEL BARCA, SAMUEL GONZALEZ, YAGO DIAZ, MARCO FERNANDEZ

CW SANTIAGO A – CW SANTIAGO B   10 – 3 (5-0; 3-0; 1-0; 1-3)

CW SANTIAGO A: RAUL SEOANE, CARLOS ORDOÑEZ (2), JESUS PEREZ, HENOK MARTINEZ (2), FERNANDO FERRER (1), UXIA SANLUIS, MIGUEL BARCA (1), SAMUEL GONZALEZ, YAGO DIAZ (4), MARCO FERNANDEZ

CW SANTIAGO B: MAGIN LOPEZ, MANUEL JOSE RUBIAL, ZELJKO SUSTIC (1), SARAY GUILBERT, CARLOS AMIGO, NICOLAS COLLAZO, GUILLERMO CARRILLO (1), MIGUEL PALACIOS, IRENA ORDOÑEZ, SEBASTIAN ALTAMIRANO (1), CANDELA RUBAL, BIEITO CARBALLO

XORNADA TARDE – FINAIS

 

5º Y 6º POSTO           

CW SANTIAGO B – ACW   6 – 7 (3-1; 1-1; 1-0; 0-2; 0-2; 1-1)

CW SANTIAGO B: MAGIN LOPEZ, MANUEL JOSE RUBIAL, ZELJKO SUSTIC, SARAY GUILBERT (2), CARLOS AMIGO, NICOLAS COLLAZO, GUILLERMO CARRILLO (2), MIGUEL PALACIOS (1), IRENA ORDOÑEZ (1), SEBASTIAN ALTAMIRANO, CANDELA RUBAL, BIEITO CARBALLO

FINAL

CW SANTIAGO A – RCN DE VIGO  10 – 11 (2-1; 1-5; 2-1; 2-1; 3-1; 0-2)

CW SANTIAGO A: RAUL SEOANE, CARLOS ORDOÑEZ (1), JESUS PEREZ (1), HENOK MARTINEZ (4), FERNANDO FERRER (4), UXIA SANLUIS, MIGUEL BARCA, SAMUEL GONZALEZ, YAGO DIAZ, MARCO FERNANDEZ

CLASIFICACIÓN FINAL

                                       

                                                                           1º RCN DE VIGO

                                                                           2º CW SANTIAGO A

                                                                           3º CW PONTEVEDRA

                                                                           4º CN CORUÑA

                                                                           5º ACW

                                                                           6º CW SANTIAGO B

patrocinadores

VITORIA E FINAL PARA O CW SANTIAGO

LIGA GALEGA ABSOLUTA 1ª DIVISION

foto absoluto Pablo

O Club Waterpolo Santiago solucionou este pasado sábado pola vía rápida a semifinal do play off da Liga Galega Absoluta de primeira división logo de volver vencer ao Real Club Náutico de Vigo no segundo partido da semifinal que os enfrontaba. Bo inicio de encontro dos santiagueses que se distanciaron nos dous primeiros cuartos cuns parciais de catro a dous e catro a un que lles daba unha vantaxe ao descanso de cinco goles, vantaxe que parecía definitiva vendo o desenvolvemento do encontro dos locais cunha defensa moi seria e un ataque contundente. Pero un terceiro cuarto onde os santiagueses fallaron numerosas ocasións en ataque e un equipo vigués que non daba o seu brazo a torcer provocou un parcial dun a tres que achegou aos visitantes ata un nove a seis que os santiagueses solucionaron no último cuarto cun novo parcial favorable de catro a un para finiquitar o encontro co resultado final de trece a sete e conseguir a segunda e definitiva vitoria para meterse na final á espera do segundo finalista que sairá do duelo entre Club Natación Coruña e Club Waterpolo Pontevedra, que dominan estes últimos por unha vitoria a cero.

SEMIFINAL PLAY OFF LIGA GALEGA ABSOLUTA 1ª DIVISION ─ 2º PARTIDO

CW SANTIAGO  ─ RCN DE VIGO 13 – 7 (4-2; 4-1; 1-3; 4-1)

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, PABLO CHICO (1), ENMANUEL NIETO, LUIS FERRER (3), ALEJANDRO GOMEZ (3), PABLO PIÑEIRO (4), BRAIS RAPOSO (1), ANTONIO CAAMAÑO (1), DAMIAN ANTELO, ANGEL CARRO, BRUNO SAMPAÑO, ADRIAN CAMPAÑA, MARTIN TORREIRA

Ademais do partido da semifinal do play off, tamén se disputaron tres partidos das ligas alevín mixto, absoluta feminina e absoluto de segunda división. Os máis pequenos foron os que iniciaron a xornada cun encontro dos alevines B, que ante un equipo físicamente superior deron batalla e guerra ata prácticamente finalizar o encontro logo de perder tres dos catro primeiros cuartos pola mínima e conseguir un empate, un mal quinto cuarto fixo que o resultado final de dous a nove non reflectise o que foi o encontro e onde os máis pequenos están crecendo en cada partido.

LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA


CW SANTIAGO  B – RCN DE VIGO    2 – 9 (0-1; 0-1; 1-1; 0-1; 0-4; 1-1)

CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, SARAY GUILBERT (1), SOFIA PEREZ, BIEITO CARBALLO, CANDELA RUBAL, IRENA ORDOÑEZ (1), ALEJANDRO CREGO, PEDRO RUBAL, XULIA GAREA

Seguidamente disputouse o encontro en categoría absoluta feminina onde as locais comezaron o encontro cun parcial espectacular de cinco a cero moi superiores tanto en defensa como en ataque pero un segundo cuarto onde tres despistes en defensa das locais provocaron tres penaltis favorable ás visitantes igualou o encontro chegándose ao descanso cun sete a catro para as locais pero con todo por decidir de novo as viguesas recortaron no terceiro cuarto cun parcial de dous a tres que deixaba todo por decidir no último e definitivo cuarto, onde as locais empezaron moi seguras en defensa e en ataque para distanciarse cunha diferenza de catro goles que souberon administrar ata o final para acabar vencendo por doce a once que lles permite acabar subcampeonas de liga no primeiro ano de participación.

LIGA GALEGA ABSOLUTA FEMENINA

CW SANTIAGO – RCN DE VIGO   12 – 11 (5-0; 2-4; 2-3; 3-4)

chicas_marzo 2019

CW SANTIAGO: SANDRA GOMEZ, AMANDA PREGO, LAURA SANLUIS, ROSALIA REY (2), NATALIA ROCHA (5), UXIA SANLUIS, HENAR DE PABLOS (4), SARAY GUILBERT, ADRIANA RODRIGUEZ, CARMEN RODRIGUEZ, CECILIA COBAS (1)

Para finalizar a xornada disputouse o encontro da liga galega absoluta de segunda división, onde tanto os santiagueses como os olívicos disputábanse o subcampeonato de liga e onde os locais leváronse o encontro holgadamente por un trece a seis final aínda que non sen sufrir e loitar nun partido igualado durante a primeira metade de encontro e resolto o terceiro e último cuarto onde os santiagueses pecharon a defensa e con parciais de catro a cero e cinco a un leváronse a vitoria final e o subcampeonato de liga.

LIGA GALEGA ABSOLUTA 2ª DIVISION

CW SANTIAGO B – RCN DE VIGO  B 13 – 6 (2-2; 2-3; 4-0; 5-1)

CW SANTIAGO: IAGO GARABATO, MIGUEL FERNANDEZ, ENMANUEL NIETO (3), GABOR PAZOS (3), ALEJANDRO GOMEZ (2), ANTONIO MOSCOSO (2), JESUS MONTOIRO, JORGE GOMEZ (1), DAMIAN ANTELO (1), PABLO CHICO (1), JORGE RODRIGUEZ, MARTIN TORREIRA

patrocinadores

TÍTULO BENXAMIN PARA O CW SANTIAGO

     CRONICA PONTEVEDRA- SANTIAGO


Logo Rana

 

Nova xornada de liga para o CW Santiago con desplazamiento este pasado sábado a Pontevedra para disputar catro encontros cun balance de dúas vitorias e dúas derrotas.

O primeiro encontro foi o de categoría benxamín, onde dilucidábase o título de liga entre os únicos equipos participantes nesta liga, e que caeu de lado dos santiagueses que despois dun gran inicio no primeiro cuarto, souberon manter o resultado e acabar vencendo por tres goles a sete que unido á vitoria no partido da primeira volta,  dáballes o título de liga e que sumado ao campionato benxamín de invierno continúan con o seu pleno de vitorias nesta tempada.

LIGA GALEGA BENXAMIN  MIXTA

CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO    3 -7 (0-4; 1-0; 1-2; 1-1)

Benjamin

 

CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, SOFIA PEREZ (1), RODRIGO CARRILLO, GUILLERMO CARRILLO (4), ARIANA COLLAZO (1), ALEXANDRE GONZALEZ, MARIO CALZADILLA, JOSE BREA, MAYTE TORRES, AIRAS CAAMAÑO (1),

 

O seguinte encontro en disputarse foi entre o equipo alevín A de Santiago e o alevín A de Pontevedra.  Nesta ocasión a vitoria favoreceu aos do Lérez que bateron por cinco goles a tres, nun partido vibrante onde os locais fóronse no marcador con un tres a cero inicial e que los santiagueses souberon reaccionar, chegando a empatar a tres o marcador pero un novo estirón dos locais deulles a vitoria final.

 

LIGA GALEGA ALEVíN MIXTA

CW PONTEVEDRA A – CW SANTIAGO   A 5- 3 (1-0; 2-0; 0-0; 0-3; 2-0; 0-0)

ALEVINES_A_MARZO 2019

CW SANTIAGO A: MAGIN LOPEZ, ZELJKO SUSTIC, SEBASTIAN ALTAMIRANO (1), NICOLAS COLLAZO (1), CARLOS AMIGO, GUILLERMO CARRILLO, MIGUEL PALACIOS (1), ALEXANDRE GONZALEZ.

 

Tamén disputouse en categoría alevín o encontro entre os equipos B de ambos equipos, esta vez con resultado favorable aos santiagueses que impuxéronse por un cómodo sete a dous, despois dun bo inicio dos visitantes que fóronse no marcador no primeiro cuarto e acabaron levándose o encontro.

 

LIGA GALEGA ALEVÍN MIXTA

CW PONTEVEDRA B – CW SANTIAGO B   2 – 7 (0-3; 1-0; 0-1; 1-0; 0-1; 0-2)

ALEVINES_B

SANTIAGO B: EVA CALZADILLA, SARAY GUILBERT (4), SOFIA PEREZ, BIEITO CARBALLO, ARIANA COLLAZO, CANDELA RUBAL (2), IRENA ORDOÑEZ (1), ALEJANDRO CREGO, PEDRO RUBAL,  MARIO CALZADILLA, XULIA GAREA, CARLA DIAZ

 

Para finalizar a xornada disputouse o encontro en categoría cadete, onde os locais conseguiron unha cómoda vitoria despois de vencer nos cuatro parciais, ante un equipo santiagués moi novo e que a pesar do resultado nunca deixou de loitar ata finalizar o encontro.

 

LIGA GALEGA CADETE MIXTA

CW PONTEVEDRA   – CW SANTIAGO  17 – 4 (4-1; 4-1; 5-2; 4-0)

CW SANTIAGO: RAUL SEOANE, LUIS GUILBERT (2), JESUS PEREZ, MARTIN ZAS, FERNANDO FERRER, ANGEL RODRIGUEZ (1), SAMUEL GONZALEZ, YAGO DIAZ, ANTONIO MALLO, ANTONIO GARCIA, ANXO PANERO (1), IAGO GARABATO

patrocinadores

 

CRONICA CN CORUÑA

TRIPLA VITORIA ANTE NATACIÓN CORUÑA

Liga Gallega Infantil FEMENINA 15.30h CW SANTIAGO - CN CORUÑA Liga Gallega Infantil MIXTA 16.30H CW SANTIAGO - CN CORUÑA Liga Gallega Cadete MIXTA 17.45H CW SANTIAGO - CN CORUÑA Liga Gallega ABSOLUTA 2ª Division 19h CW SANTIAGO "B" - CN CORUÑA "B"

Nova xornada de liga para os equipos do Club Waterpolo Santiago. Xornada con catro partidos na piscina de Sta. Isabel onde recibían visita do natación Coruña. O primeiro partido en disputarse foi en categoría infantil feminina onde produciuse a única vitoria visitante cun resultado final de catro a dez en un encontro dominado desde o principio polo Natación Coruña. Destacar a resistencia das nosas pequenas, que sendo alevíns loitan en cada partido xogando cada vez mellor pese la inferioridade física augurándose un gran futuro en este equipo.

 

LIGA GALEGA INFANTIL FEMININA

CW SANTIAGO – CN CORUÑA     4 – 10 (1-3; 0-1; 1-3; 1-1; 0-1; 1-1)

CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, SOFIA PEREZ, CANDELA RUBAL (2), SARAY GUILBERT (1), ARIANA COLLAZO, UXIA SANLUIS (1), IRENA ORDOÑEZ, CARLOTA CALZADILLA, XULIA GAREA. EREA VIDAL, CARLA DIAZ

Seguidamente disputouse o encuentro esta vez en categoría infantil mixta, onde os santiagueses conseguiron a primera vitoria da tarde por un cómodo dezaséis a cinco nun partido que desde o principio mandaron no xogo e que xa no descanso dominaba por un claro dez a tres, dando minutos aos menos habituais para que vaian progresando.

 

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

CW SANTIAGO – CN CORUÑA   16 – 5 (3-1; 4-2; 3-0; 2-0; 1-1; 3-1)

 

CW SANTIAGO: RAUL SEOANE, EREA VIDAL, JESUS PEREZ, HENOK MARTINEZ (2), FERNANDO FERRER (2), UXIA SANLUIS (2), MIGUEL BARCA, SAMUEL GONZALEZ (5), YAGO DIAZ (2), LUCAS GARCIA (2), IAGO FERNANDEZ (1), MARCO FERNANDEZ, NICOLAS COLLAZO

 

O tercer duelo en disputarse foi en categoría cadete mixta e de novo a vitoria foi para os locais, esta vez por un axustado oito goles a sete. Partido que decidiuse a falta de nove segundos para finalizar o encontro, despois dun partido tremendamente igualado e que o parcial do primeiro cuarto foi premonitorio, xa que o seu resultado de tres a dous decantó o encontró, xa que los outros tres parciais foron empates. Vitoria valiosa para los locais de cara á clasificación final da liga.

 

LIGA GALEGA CADETE MIXTA

CW SANTIAGO – CN CORUÑA   8 – 7 (3-2; 1-1; 1-1; 3-3)

 

CW SANTIAGO: IAGO GARABATO, LUIS GUILBERT (3), JESUS PEREZ, MARTIN ZAS, FERNANDO FERRER (3), ANGEL RODRIGUEZ, SAMUEL GONZALES, YAGO DIAZ, ANTONIO MALLO, ANTONIO GARCIA, ANXO PANERO (2), ROBERTO CARRO

 

Por último,  disputouse o partido de segunda división entre os equipos B de ambos conxuntos, con vitoria cómoda dos locais despois dun inicio onde os santiagueses dominaron o partido por un elocuente cinco a cero no cuarto inicial e que solucionaron cómodamente cun resultado final de trece a tres dominando todos os cuartos; con parciais de tres a dous no segundo período, dos a un o terceiro e tres cero o cuarto final.

 

LIGA GALEGA ABSOLUTA 2ª DIVISIÓN

CW SANTIAGO   B – CN CORUÑA B       13 – 3 (5-0; 3-2; 2-1; 3-0)

 

CW SANTIAGO: IAGO GARABATO, SORAYA LEARTE (1), EMMANUEL NIETO (1), GABOR PAZOS, ROSALIA REY, ALEJANDRO GOMEZ (4), ANTONIO MOSCOSO, JESUS MONTOIRO (1), JORGE GOMEZ, DAMIAN ANTELO (5), PABLO CHICO, JORGE RODRIGUEZ (1), MARTIN TORREIRA

 

patrocinadores