ADESTRAMENTOS NADAL 2018

Como cada ano chegan as festas de Nadal e os adestramentos sofren algunha modificación.

Do 24 de decembro ata o 6 de xaneiro temos o seguinte calendario:

CATEGORÍAS: INFANTIL, ALEVÍN E BENXAMIN

26, 27, 28 decembro
2, 3, 4 xaneiro

 

Piscina SAR DE 11 A 12. 30

CATEGORÍA: ABSOLUTA, XUVENIL E CADETE

26 decembro- mércores
2 xaneiro- mércores
3 xaneiro- xoves

Piscina Santa Isabel 21.30 a 23.15

NON HAI ADESTRAMENTO O RESTOS DOS DÍAS,
INCLUÍDO O 23 DE DECEMBRO

CONVOCATORIA CADETE

C MARINA FERROL vs CW SANTIAGO

Cadetes Club Waterpolo Santiago
Equipo Cadete

Partido:          C MARINA FERROL vs  CW SANTIAGO
Categoria:      CADETE
Dia:                   DOMINGO 16 DICIEMBRE
Hora:                16:30H
Piscina :           CD J GOMEZ NOYA – CARANZA
Convocados:   14:45h EN BUS DESDE SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. IAGO GARABATO
  2. LUIS GUILBERT
  3. SANTIAGO ESTURAO
  4. MARTIN ZAS
  5. FERNANDO FERRER
  6. JESUS PEREZ
  7. MARIO BLANCO
  8. SAMUEL GONZALEZ
  9. YAGO DIAZ
  10. ANTONIO MALLO
  11. ANTONIO GARCIA
  12. ANXO PANERO
  13. ROBERTO CARRO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN COPIA COMPULSADA) E 10 EUROS PARA O PAGO DO BUS

CONVOCATORIA ALEVIN A


C MARINA FERROL vs CW SANTIAGO


Partido:          C MARINA FERROL vs  CW SANTIAGO
Categoria:       ALEVIN “A”
Dia:                   DOMINGO 16 DICIEMBRE
Hora:                17:45H
Piscina :           CD J GOMEZ NOYA
Convocados:   14:45h EN BUS DESDE SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ ROMERO
  2. ZELJKO SUSTIC PARDAL
  3. CARLOS AMIGO HERNANDEZ
  4. MANUEL RUBIAL FRANQUESI
  5. NICOLAS COLLAZO SANTAMARIA
  6. MIGUEL PALACIOS GONZALEZ
  7. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  8. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  9. ALEXANDRE GONZALEZ GONZALEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN COPIA COMPULSADA) E 10 EUROS PARA O PAGO DO BUS

CONVOCATORIA ALEVIN B

C MARINA FERROL vs CW SANTIAGO

Partido:          C MARINA FERROL vs  CW SANTIAGO
Categoria:       ALEVIN “B”
Dia:                   DOMINGO 16 DICIEMBRE
Hora:                18:45H
Piscina :           CD J GOMEZ NOYA
Convocados:   14:45h EN BUS DESDE SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. EVA CALZADILLA OTERO
  2. BIEITO CARBALLO GALERO
  3. SARAY GUILBERT PEREZ
  4. CANDELA RUBAL CORTES
  5. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
  6. ALEJANDRO CREGO GONZALEZ
  7. IRENA ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  8. SOFIA PEREZ VAZQUEZ
  9. MARIO CALZADILLA OTERO
  10. PEDRO RUBAL CORTES
  11. CARLA DIAZ CENDAL

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

CONVOCATORIA ALEVIN A

CW SANTIAGO vs CW PONTEVEDRA

Partido: CW SANTIAGO -CW PONTEVEDRA
Categoria: ALEVIN “A”
Dia: SABADO 15 DICIEMBRE
Hora: 19:35H
Piscina : SANTA ISABEL
Convocados: 18:45 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ ROMERO
  2. ZELJKO SUSTIC PARDAL
  3. CARLOS AMIGO HERNANDEZ
  4. MANUEL RUBIAL FRANQUESI
  5. NICOLAS COLLAZO SANTAMARIA
  6. MIGUEL PALACIOS GONZALEZ
  7. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  8. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  9. ALEXANDRE GONZALEZ GONZALEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

CONVOCATORIA ALEVIN B

CW SANTIAGO vs CW PONTEVEDRA

Partido:           CW SANTIAGO -CW PONTEVEDRA
Categoria:       ALEVIN “B”
Dia:                   SABADO 15 DICIEMBRE
Hora:                18:55H
Piscina :           SANTA ISABEL
Convocados:   18:15 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. EVA CALZADILLA OTERO
  2. PEDRO RUBAL CORTES
  3. SARAY GUILBERT PEREZ
  4. BIEITO CARBALLO CALERO
  5. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
  6. CANDELA RUBAL CORTES
  7. IRENA ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  8. SOFIA PEREZ VAZQUEZ
  9. ALEJANDRO CREGO GONZALEZ
  10. XULIA GAREA BERMUDEZ
  11. CARLA DIAZ CENDAL

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

CONVOCATORIA BENXAMIN

CW SANTIAGO vs CW PONTEVEDRA

Partido:             CW SANTIAGO -CW PONTEVEDRA
Categoria:         BENXAMIN
Dia:                   SABADO 15 DICIEMBRE
Hora:               18:15H
Piscina:            SANTA ISABEL
Convocados:    17:30 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. CARLA DIAZ CENDAL
  2. SOFIA PEREZ VAZQUEZ
  3. RODRIGO CARRILLO ROMERO
  4. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  5. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
  6. ALEXANDRE GONZALEZ GONZALEZ
  7. MARIO CALZADILLA OTERO
  8. JOSE BREA SOLLA
  9. MAYTE TORRES RIBADEMAR
  10. AIRAS CAAMAÑO FE
  11. RNANDEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

CRÓNICA ACW

PLENO DE VITORIAS CONTRA ACW

Logo Rana

Nova xornada de Liga para equipos do Club Waterpolo Santiago. Nesta ocasión tocaba desprazarse a A Coruña para xogar en catro categorías contra a Asociación Coruñesa de Waterpolo. Os primeiros en mergullarse foron os infantís que tiveron un partido moi cómodo sentenciando o encontro nos dous primeiros cuartos donde adquiriron unha gran avantaxe e dispoñéronse de minutos de xogo para todos os xogadores.

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

 Infantís Club Waterpolo Santiago
Equipo Infantís

ACW  – CW SANTIAGO  2 – 17 (0-6; 0-2; 0-2; 0-3; 2-2; 0-3)

CW SANTIAGO: MATEO LAMAS, CARLOS ORDOÑEZ(1), JESUS PEREZ(3), HENOK MARTINEZ (1),  FERNANDO FERRER (2), UXIA SANLUIS(2), MIGUEL BARCA, SAMUEL GONZALEZ(4), YAGO DIAZ (1), LUCAS GARCIA (3),  IAGO FERNANDEZ , ARCO  FERNANDEZ, MATEO PRADO, RAUL SEOANE

 O seguinte partido en xogarse foi a categoría cadete e foi o partido máis igualado. Gran encontro en defensa para os santiagueses que conseguiron manter a portería a cero ata o último cuarto, o que mostra unha idea da intensidade defensiva do equipo. Foi a partires do tercer cuarto o partido, cando mostramos unha maior presenza en ataque chegando o resultado de dous a seis.

LIGA GALEGA CADETE MIXTA

Cadetes Club Waterpolo Santiago
Equipo Cadete

ACW  – CW SANTIAGO    2 – 6 (0-0; 0-1; 0-3; 2-2)

CW SANTIAGO: ROBERTO CARRO, LUIS GUILBERT (2), JESUS PEREZ, MARTIN ZAS, FERNANDO FERRER (1), HENOK MARTINEZ, MARIO BLANCO, SAMUEL GONZALEZ, ANTONIO GARCIA, ANTONIO MALLO, ANXO PANERO (2), CARLOS ORDOÑEZ, IAGO GARABATO (1)

O terceiro encontro en disputarse foi o dos máis novos, a categoría alevín B e saldouse coa vitoria clara para os santiagueses por sete goles a catorce, nun  partido onde os santiagueses empezaron moi activos. Os despistes defensivos no segundo cuarto fixo que os locais empataran o partido, pero a partir de ese momento foron superiores no restos dos cuartos ata estirar o marcador a sete goles a catorce dándolles a vitoria.

LIGA GALEGA ALEVIN  MIXTA

Alevin B Mixto Club Waterpolo Santiago
Equipo Alevin B Mixto

ACW  – CW SANTIAGO “B”    7 – 14 (0-4; 4-0; 1-1; 0-6; 2-0; 0-3)

CW SANTIAGO: CARLA DIAZ,  (1), BIEITO CARBALLO(1), SARAY GUILBERT(7), CANDELA RUBAL(1), SOFIA PEREZ(1),  ALEJANDREO CREGO, IRENA ORDOÑEZ(2), XULIA GAREA, PEDRO RUBAL(1), MARIO CALZADILLA.

 O último encontro en disputarse foi tamén en categoría alevín pero o equipo A, con vitoria cómoda por dous a dezaoito despois dun encontró plácido para os santiagueses. Destacar que neste equipo formaron dous prebenxamíns que no desentonaron co resto de xogadores.

LIGA GALEGA ALEVIN  MIXTA

Equipo Alevin A Club Waterpolo Santiago
Equipo Alevin A

ACW  – CW SANTIAGO  “A”  2 – 17 (0-6; 0-2; 0-3; 0-3; 2-1; 0-2)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ (1),  MIGUEL PALACIOS, CARLOS AMIGO (2),  MANUEL J. RUBIAL (3), RODRIGO CARRILLO,  GUILLERMO CARRILLO (3), SEBASTIAN ALTAMIRANO (4), ALEXANDRE GONZALEZ, AIRAS CAAMAÑO (2)

Patrocinadores
Xunta de Galicia -Concello de Santiago- Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ALEVIN B

CW CAMBRE vs CW SANTIAGO

alevin_B
Partido:       CW CAMBRE -CW SANTIAGO
Categoria:   ALEVIN B
Dia:               SABADO 1 DE DECEMBRO DE 2018
Hora:            12.30 H
Piscina:        INEF CORUÑA
Saida:           As 8.15h bus dende Sta Isabel

XOGADORES CONVOCADOS

  1. EVA CALZADILLA OTERO
  2. BIEITO CARBALLO GALERO
  3. SARAY GUILBERT PEREZ
  4. CANDELA RUBAL CORTES
  5. SOFIA PEREZ VAZQUEZ
  6. ALEJANDRO CREGO GONZALEZ
  7. IRENA ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  8. XULIA GAREA BERMUDEZ
  9. HUGO FERNANDEZ NIETO
  10. PEDRO RUBAL CORTES
  11. MARIO CALZADILLA OTERO
  12. CARLA DIAZ CENDAL

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS
QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) e 10 euros para o pago do bus

patrocinadores

CONVOCATORIA ALEVIN A

CW CAMBRE vs CW SANTIAGO

alevines3
Partido:       CW CAMBRE -CW SANTIAGO
Categoria:   ALEVIN A
Dia:               SABADO 1 DE DECEMBRO DE 2018
Hora:            13.30 H
Piscina:        INEF CORUÑA
Saida:           As 8.15h bus dende Sta Isabel

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ ROMERO
  2. RODRIGO CARRILLO ROMERO
  3. CARLOS AMIGO HERNANDEZ
  4. MANUEL RUBIAL FRANQUESI
  5. AIRAS CAAMAÑO FERNANDEZ
  6. JORGE HERMO ANTELO
  7. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  8. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  9. ALEXANDRE GONZALEZ GONZALEZ
  10. MIGUEL PALACIOS GONZALEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS
QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) e 10 euros para o pago do bus

patrocinadores