CAMPIONATO ESPAÑA INFANTIL CLUBS 2022

O xoves 23 de xuño o Club Waterpolo Santiago desprazouse a Málaga para participar no Campionato de España Infantil Feminino por clubs.

Club Waterpolo Santiago Infantil Feminino

Dará comezo mañá día 24 coa fase de grupos na que quedou encadrado no grupo “D” dando comezo a súa participación co enfrontamento ante o equipo anfitrión o CW Málaga (venres 10 H.) e xogando pola tarde (20 H.) ante o outro equipo do grupo o Colexio Askartza de Bilbao, para dilucidar o sábado 25 e domingo 26 os cruces polas posicións finais.

Cartel Campeonato España de Waterpolo Infantil

Cabo destacar que por primeira vez na historia do waterpolo Galego un equipo feminino participará en devandito campionato sendo as santiaguesas pioneiras, o que di moito do crecemento do waterpolo feminino e compostelán.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA INFANTIL  MASCULINO

CW SANTIAGO FEMININO — CW SANTIAGO MASCULINO

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

Día: SÁBADO 28 DE MAIO DE 2022
Partido: CW SANTIAGO FEMININO — CW SANTIAGO MASCULINO
Piscina: SANTA ISABEL
HORA: 17.00 H
CONVOCADOS: 16.15 H PORTA DE URXENCIA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MARIO CALZADILLA OTERO
  2. BIEITO CARBALLO CALERO
  3. PEDRO RUBAL CORTES
  4. ALEXANDRE GONZALEZ GONZALEZ
  5. GABRIEL BALSA BARREIRO
  6. ARTAI ANTELO FERNANDEZ
  7. RAMON GARCIA PEREZ
  8. AIRAS CAAMAÑO FERNANDEZ
  9. ANTON FAGUNDEZ AGUILAR
  10. SAUL PAPIN SANCHEZ
  11. MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS CEINOS

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA INFANTIL FEMININO

CW SANTIAGO FEMININO — CW SANTIAGO MASCULINO

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

Día: SÁBADO 28 DE MAIO DE 2022
Partido: CW SANTIAGO FEMININO — CW SANTIAGO MASCULINO
Piscina: SANTA ISABEL
HORA: 17.00 H
CONVOCADOS: 16.15 H PORTA DE URXENCIA

XOGADORAS CONVOCADAS

  1. EVA CALZADILLA OTERO
  2. SARAY GUILBERT PEREZ
  3. CANDELA RUBAL CORTES
  4. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
  5. EMMA SANTAMARIA BLANCO
  6. XULIA GAREA BERMUDEZ
  7. IRENA ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  8. ALBA MARIA CASTILLO DE FARIA
  9. CIRA SAMPAYO LOPEZ
  10. XIANA BARREIRO RODRIGUEZ
  11. CANDELA PEÑA DEL RIO
  12. SOFIA PEREZ VAZQUEZ
  13. CARLA DIAZ CENDAL

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA INFANTIL MASCULINO

ACW — CW SANTIAGO

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

Día: DOMINGO 15 DE MAIO DE 2022
Partido: ACW – CW SANTIAGO MASCULINO
Piscina: SAN DIEGO (A CORUÑA)
HORA: 16.30 H
DESPRAZAMENTO: BUS DESDE STA. ISABEL AS 14.45 H

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ ROMERO
  2. BIEITO CARBALLO CALERO
  3. PEDRO RUBAL CORTES
  4. ALEXANDRE GONZALEZ GONZALEZ
  5. GABRIEL BALSA BARREIRO
  6. ARTAI ANTELO FERNANDEZ
  7. RAMON GARCIA PEREZ
  8. AIRAS CAAMAÑO FERNANDEZ
  9. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  10. ANTON FAGUNDEZ AGUILAR
  11. MARIO CALZADILLA OTERO
  12. RODRIGO CARRILLO ROMERO
  13. MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS CEINOS

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA INFANTIL FEMININO

ACW — CW SANTIAGO FEMININO

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

Día: DOMINGO 15 DE MAIO DE 2022
Partido: ACW – CW SANTIAGO FEMININO
Piscina: SAN DIEGO (A CORUÑA)
HORA: 17.30 H
DESPRAZAMENTO: BUS DESDE STA. ISABEL AS 14.45 H

XOGADORAS CONVOCADAS

  1. EVA CALZADILLA OTERO
  2. SARAY GUILBERT PEREZ
  3. CANDELA RUBAL CORTES
  4. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
  5. EMMA SANTAMARIA BLANCO
  6. XULIA GAREA BERMUDEZ
  7. IRENA ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  8. ALBA MARIA CASTILLO DE FARIA
  9. CIRA SAMPAYO LOPEZ
  10. XIANA BARREIRO RODRIGUEZ
  11. NOA VIEITES MAREY
  12. SOFIA PEREZ VAZQUEZ
  13. CARLA DIAZ CENDAL

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICAS 7 de MAIO

DERROTA NA SEMIFINAL DA FASE DE ASCENSO NACIONAL

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este pasado sábado o CW Santiago recibía nas piscinas de Santa Isabel ao E.M. O Olivar de Zaragoza na semifinal da fase de ascenso a Segunda División Nacional, partido que domino un o equipo aragonés que desde o inicio mostrouse moi superior tanto no xogo como o acerto a portería, xa que os locais estiveron moi fallones en ataque o que deu un resultado final de cinco a doce que pon moi costa arriba o partido de volta en Zaragoza o próximo catorce de maio.

SEMIFINAL FASE ASCENSO A 2º NACIONAL – IDA
SÁBADO 7 DE MAIO

CW SANTIAGO – E.M. EL OLIVAR    5 – 12 (1-3; 2-3; 0-3; 2-3)

CW SANTIAGO: WILLIAM ABEL LOPEZ, JORGE RODRIGUEZ, RAFAEL RAMOS, ANDRES PEREZ (1), ANTON QUINTELA, ALEJANDRO GOMEZ (2), ANTONIO GARCIA, ANTONIO CAAMAÑO, CARLOS ORDOÑEZ, XANDRE RODRIGUEZ, BRUNO SAMPAÑO (1), ADRIAN CAMPAÑA (1), PABLO MARTINEZ

Por outra banda, tamén se disputaron tres partidos das xornadas de liga galega, dúas na infantil mixta e onde tanto o equipo masculino como o feminino venceron nos seus partidos de forma clara, o masculino por dez goles a seis nun partido máis igualado do que determina o resultado e o feminino de xeito máis claro por quince a seis e partidos onde tanto os mozos como as mozas melloraron sensiblemente o xogo de partidos anteriores.
Para rematar, tamén vitoria na categoría absoluta de segunda división ante o líder Coruña B, partido que se decidiu co parcial do primeiro cuarto no que os santiagueses fóronse por diante cun resultado de catro a cero, vantaxe que souberon manter nos tres seguintes cuartos para acabar vencendo por catorce goles a nove.

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA 2º DIVISIÓN
SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022

CW SANTIAGO  B   – CW CORUÑA RIAS ALTAS B       14- 9 (4-0; 3-2; 3-3; 4-4)       CW SANTIAGO MASCULINO: IAGO GARABATO, CARLOS ORDOÑEZ (2), ANTONIO GARCIA (1), GUILLERMO CARRILLO, ANTON QUINTELA (3), YAGO DIAZ, ANXO PANERO (2), JESUS MONTOIRO, SAMUEL GONZALEZ (3), JULIO JOSE BARROSO (2), ANTONIO MOSCOSO (1), ANGEL RODRIGUEZ, MAGIN LOPEZ

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA
SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022

CW SANTIAGO FEMENINO – CW CORUÑA RIAS ALTAS     15 – 6  (4-1; 2-2; 0-0; 4-1; 3-1; 2-1)

CW SANTIAGO FEMENINO: CARLA DIAZ, SARAY GUILBERT (3), CANDELA RUBAL (2), ARIANA COLLAZO (8), XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ, ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, NOA VIEITES, XIANA BARREIRO, SOFIA PEREZ (2), CARLA DIAZ

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA
SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022

CW SANTIAGO  MASCULINO – CW CORUÑA RIAS ALTAS   10 – 6 (2-1; 0-2; 1-0; 4-0; 0-2; 3-1)

            CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO (2), PEDRO RUBAL, ALEXANDRE GONZALEZ, GABRIEL BALSA (1), ARTAI ANTELO (3), RAMON GARCIA, AIRAS CAAMAÑO (1), GUILLERMO CARRILLO (1), ANTON FAGUNDEZ, MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS, SAUL PAPIN (2), RODRIGO CARRILLO

Para rematar, este domingo pasado tamén se disputo o seu encontro de liga de segunda división o equipo master que se desprazou ata Coruña para disputar o seu encontro ante Coruña Rías Altas B esta vez o resultado se decantó pola mínima para os locais por un axustado once a dez, nun partido dominado nos dous primeiros cuartos polos santiagueses que chegaron ao descanso un gol arriba, pero un mal terceiro cuarto para os visitantes, fixo que os locais colocásense un gol arriba que soubo manter ata o final do encontro

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA 2ºDIVISION
DOMINGO 8 DE MAIO DE 2022

CW CORUÑA RIAS ALTAS  – SANTIAGO  C     11-10 (1-3; 3-2; 3-1; 4-4)CW SANTIAGO  C: DAVID RAPOSO, DANIEL GARCIA, JORGE LAREU, FRANCISCO COLLAZO, MATEO RAPOSO,  BRAIS RAPOSO, GONZALO CALZADILLA, ADRIAN PONTE, MIGUEL ANGEL BARCA, FRANCISCO RICO, DANIEL TOME

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA INFANTIL FEMININO

CW SANTIAGO FEMININO — CW CORUÑA RIAS ALTAS

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

Día: SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022
Partido: CW SANTIAGO FEMININO – CW CORUÑA RIAS ALTAS
Piscina: SANTA ISABEL
HORA: 17.30 H (16.50 H ENTRADA PORTA DE URXENCIA)

XOGADORAS CONVOCADAS

  1. EVA CALZADILLA OTERO
  2. SARAY GUILBERT PEREZ
  3. CANDELA RUBAL CORTES
  4. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
  5. EMMA SANTAMARIA BLANCO
  6. XULIA GAREA BERMUDEZ
  7. IRENA ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  8. ALBA MARIA CASTILLO DE FARIA
  9. CIRA SAMPAYO LOPEZ
  10. NOA VIEITES MAREY
  11. XIANA BARREIRO RODRIGUEZ
  12. SOFIA PEREZ VAZQUEZ
  13. CARLA DIAZ CENDAL

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

Share this:

CONVOCATORIA INFANTIL MASCULINO

CW SANTIAGO MASCULINO — CW CORUÑA RIAS ALTAS

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

Día: SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022
Partido: CW SANTIAGO MASCULINO – CW CORUÑA RIAS ALTAS
Piscina: SANTA ISABEL
HORA: 16.30 H (15.50 H ENTRADA PORTA DE URXENCIA)

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ ROMERO
  2. BIEITO CARBALLO CALERO
  3. PEDRO RUBAL CORTES
  4. ALEXANDRE GONZALEZ GONZALEZ
  5. GABRIEL BALSA BARREIRO
  6. ARTAI ANTELO FERNANDEZ
  7. RAMON GARCIA PEREZ
  8. AIRAS CAAMAÑO FERNANDEZ
  9. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  10. ANTON FAGUNDEZ AGUILAR
  11. MAURO GONZALEZ-CONCHEIRO CEINOS
  12. SAUL PAPIN SANCHEZ
  13. RODRIGO CARRILLO ROMERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICAS 30 ABRIL

TITULO DE LIGA PARA O ABSOLUTO

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este pasado sábado o CW Santiago coa clara vitoria sobre o Club Mariña Ferrol por un concluínte vinte e catro a un conseguiu o título da liga Galega Absoluta de División de Honor e fai doblete ao gañar tamén a Copa Galega Absoluta. Partido sen moita historia onde os compostelanos dominaron desde o principio ante un conxunto ferrolano plagado de xogadores novos, xogando un partido intenso como preparación para a semifinal da Fase de Ascenso Nacional que disputasen os santiagueses o próximo día sete de maio no seu partido de ida ante o Olivar nas instalacións de Santa Isabel ante o equipo aragonés que terá o partido de volta o catorce de maio en Zaragoza.
Ademais do encontro que disputaron os absolutos, tamén se disputaron tres encontros de categorías cun balance negativo de tres derrotas, dous a dez do noso equipo infantil masculino, tres a sete do infantil feminino, ambos en categoría infantil mixta. Tamén caeron derrotados os cadetes por seis a once, en tres encontros nos que a falta de puntería en ataque condicionou os tres encontros. Só queda seguir traballando para mellorar as estatísticas e achegarse aos equipos punteros na táboa.

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA  DIVISIÓN DE HONOR

CW SANTIAGO   – CM FERROL       24- 1 (3-0; 6-0; 8-0; 7-1)

       CW SANTIAGO MASCULINO: WILLIAM A LOPEZ, JORGE RODRIGUEZ, RAFAEL E. RAMOS (3), ANDRES PEREZ (7), ANTON QUINTELA (4), CARLOS ORDOÑEZ (1), ANTONIO GARCIA, ANTONIO CAAMAÑO (2), SAMUEL GONZALEZ (4), XANDRE RODRIGUEZ (1), BRUNO SAMPAÑO (2), ADRIAN CAMPAÑA, PABLO MARTINEZ

LIGA GALEGA CADETE MIXTA GALEGA

SÁBADO 30 DE ABRIL DE 2022

  • CW SANTIAGO – CM FERROL      6 – 11 (1-3; 3-3; 1-3; 1-2)

CW SANTIAGO: RAUL SEOANE, CARLOS ORDOÑEZ (1), DIEGO FAGUNDEZ, NICOLAS COLLAZO, SEBASTIAN ALTAMIRANO (1), MIGUEL BARCA, IAGO FERNANDEZ, LUCAS GARCIA, YAGO DIAZ (3), GUILLERMO CARRILLO (1), UXIA UZAL, BRUNO PEREZ, MAGIN LOPEZ

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

SÁBADO 30 DE ABRIL DE 2022

  • CW SANTIAGO FEMENINO – CM FERROL     3 – 7 (1-1; 1-2; 0-0; 0-1; 1-2; 0-1)

CW SANTIAGO FEMENINO: EVA CALZADILLA, SARAY GUILBERT (1), CANDELA RUBAL, ARIANA COLLAZO (1), XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ (1), ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, CANDELA PEÑA, XIANA BARREIRO, CARLA DIAZ

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

SÁBADO 30 DE ABRIL DE 2022

  • CW SANTIAGO  MASCULINO – CM FERROL    2 – 10 (1-2; 0-3; 0-1; 0-2; 1-2; 0-0)

             CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ (1), BIEITO CARBALLO, PEDRO RUBAL, ALEXANDRE GONZALEZ, GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO, RAMON GARCIA, AIRAS CAAMAÑO, GUILLERMO CARRILLO (1), ANTON FAGUNDEZ, MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS, RODRIGO CARRILLO

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA INFANTIL FEMININO

CW SANTIAGO — CM FERROL

CW SANTIAGO FEMININO

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

Dia: SÁBADO, 30 DE ABRIL DE 2022
CW SANTIAGO FEMININO – CM FERROL
Piscina: SANTA ISABEL
HORA: 16.30H
CONVOCADOS: 15.45H PORTA DE URXENCIA

XOGADORAS CONVOCADAS

  1. EVA CALZADILLA OTERO
  2. SARAY GUILBERT PEREZ
  3. CANDELA RUBAL CORTES
  4. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
  5. EMMA SANTAMARIA BLANCO
  6. XULIA GAREA BERMUDEZ
  7. IRENA ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  8. ALBA MARIA CASTILLO DE FARIA
  9. CIRA SAMPAYO LOPEZ
  10. XIANA BARREIRO RODRIGUEZ
  11. CANDELA ESPIÑA DEL RIO
  12. SOFIA PEREZ VAZQUEZ
  13. CARLA DIAZ CENDAL

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña