CAMPIONATO ESPAÑA INFANTIL CLUBS 2022

O xoves 23 de xuño o Club Waterpolo Santiago desprazouse a Málaga para participar no Campionato de España Infantil Feminino por clubs.

Club Waterpolo Santiago Infantil Feminino

Dará comezo mañá día 24 coa fase de grupos na que quedou encadrado no grupo “D” dando comezo a súa participación co enfrontamento ante o equipo anfitrión o CW Málaga (venres 10 H.) e xogando pola tarde (20 H.) ante o outro equipo do grupo o Colexio Askartza de Bilbao, para dilucidar o sábado 25 e domingo 26 os cruces polas posicións finais.

Cartel Campeonato España de Waterpolo Infantil

Cabo destacar que por primeira vez na historia do waterpolo Galego un equipo feminino participará en devandito campionato sendo as santiaguesas pioneiras, o que di moito do crecemento do waterpolo feminino e compostelán.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICA 18 XUÑO FIN DE SEMANA

CAMPIONATO INFANTIL E LIGA SEGUNDA DIVISIÓN

Logo del Club Waterpolo Santiago

TERCEIRO E CUARTO POSTO INFANTIL

De novo outro fin de semana intenso para os equipos do club waterpolo Santiago, coa disputa este pasado sábado do Campionato Galego Infantil Mixto de Verán, onde os santiagueses conseguiron un terceiro lugar e medalla de bronce (o equipo masculino) e un cuarto posto do equipo feminino tras caer derrotado no duelo pola medalla polos mozos.
A xornada comezouna o equipo masculino que debeu disputar o segundo cuarto de final ante ACW, e que pese a un comezo algo despistado nos primeiros minutos, souberon reaccionar e levarse o encontro por un concluínte seis a doce que lles metía en semifinais, as cales debían disputar ante Coruña Rías Altas, partido que se levaron os coruñeses que venceron pola mínima, sete a seis final. Que enviaba aos compostelanos á loita pola medalla de bronce ante o noso equipo feminino que tamén cedeu en semifinais ante o ao cabo campión, non sen dar guerra nun partido que se decidiu no último cuarto, ata onde as nosas mozas chegaron con opcións de vitoria, pero o maior físico pontevedrés deulles o triunfo por dez goles a cinco.
Xa na xornada de tarde disputouse o duelo fratricida entre os equipos santiagueses, levándose a vitoria o equipo masculino que estivo moito máis acertado en ataque, o que lle levo á vitoria por un cómodo dez a cinco, obtendo así a medalla de bronce, e un magnífico cuarto posto do equipo feminino.

CAMPIONATO GALEGO INFANTIL MIXTO DE INVERNO
RESULTADOS

¼ DE FINAL

CW SANTIAGO MASCULINO – ACW    12 – 6 (1-1; 0-2; 3-3; 2-2)

     CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO (2), PEDRO RUBAL (3), RODRIGO CARRILLO, GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO, AIRAS CAAMAÑO (2), GUILLERMO CARRILLO (4), ANTON FAGUNDEZ, SAUL PAPIN (1), MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS CEINOS

1/2 DE FINAL

  • CW SANTIAGO  MASCULINO – CW CORUÑA RIAS ALTAS      6- 7 (1-2; 1-2; 3-2; 1-1)

       CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO (2), PEDRO RUBAL (1), RODRIGO CARRILLO, GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO (2), AIRAS CAAMAÑO, GUILLERMO CARRILLO, ANTON FAGUNDEZ, SAUL PAPIN (1), MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS CEINOS

  • CW SANTIAGO FEMENINO – CW PONTEVEDRA   5 -10 (2-3; 1-0; 2-4; 0-3)

     CW SANTIAGO FEMENINO: CARLA DIAZ, SOFIA PEREZ, SARAY GUILBERT (2), CANDELA RUBAL (1), ARIANA COLLAZO (1), EMMA SANTAMARIA, XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ (1), ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, NOA VIEITES, XIANA BARREIRO, CANDELA ESPIÑA 

3º Y 4º PUESTO

  • CW SANTIAGO  MASCULINO – CW SANTIAGO FEMENINO      10- 5 (2-1; 1-0; 2-0; 2-1; 1-1; 2-1)

 CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ (1), BIEITO CARBALLO (4), PEDRO RUBAL (1), RODRIGO CARRILLO, GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO (2), AIRAS CAAMAÑO, GUILLERMO CARRILLO (2), ANTON FAGUNDEZ, SAUL PAPIN (1), MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS CEINOS

CW SANTIAGO FEMENINO: CARLA DIAZ, SOFIA PEREZ, SARAY GUILBERT, CANDELA RUBAL (2), ARIANA COLLAZO (2), EMMA SANTAMARIA, XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ (1), ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, NOA VIEITES, XIANA BARREIRO, CANDELA ESPIÑA

LIGA GALEGA ABSOLUTA 2º DIVISIÓN 

Segunda división masculina Subcampión

Pola súa banda logo da finalización do Campionato infantil e para concluír a ligas galegas disputouse o partido aprazado en segunda división masculina entre o Club Waterpolo Pontevedra B e o Club Waterpolo Santiago C, con todo decidido na clasificación os dous equipos deron un espectáculo de goles, acabando cun marcador de dezaseis a quince para os de lerez, logo de ir prácticamente durante todo o encontro, o maior físico dos locais deulles a vitoria a falta de trinta cinco segundos para finalizar o encontro, aínda así gran colofón da liga galega co equipo master conseguindo o subcampionato de liga.

Club Waterpolo Santiago C Master

18 DE XUÑO DE 2022

CW PONTEVEDRA B – CW SANTIAGO C        16 – 15 (2-5; 3-1; 3-4; 8-5)

CW SANTIAGO  C: DAVID RAPOSO, DANIEL TOME (2), RAMON TURNES, GUILLERMO CARRILLO (1), FRAN COLLAZO (3), NICOLAS COLLAZO, BRAIS RAPOSO (3), ARTAI ANTELO, MIGUEL ANGEL BARCA (6), BIEITO CARBALLO, RAUL SEOANE

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CAMPIONATO GALEGO DE VERÁN

CONVOCATORIA CADETE

Categoría CADETE MIXTO
Partidos: 12.20 H CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA
13.40 H CW SANTIAGO – CM FERROL MASCULINO

FINAIS XORNADAS DE TARDE

Día: SÁBADO 25 DE XUÑO DE 2022
Piscina: FERROL – JAVIER GÓMEZ NOYA
Convocados: 11.15 H EN FERROL – COCHES PARTICULARES

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE CONDE
  2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  3. DIEGO FAGUNDEZ AGUILAR
  4. NICOLAS COLLAZO SANTAMARIA
  5. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  6. MIGUEL BARCA GARCIA
  7. IAGO FERNANDEZ BLANCO
  8. LUCAS GARCIA VILARIÑO
  9. YAGO DIAZ CENDAL
  10. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  11. BIEITO CARBALLO CALERO
  12. BRUNO PEREZ FEAS
  13. MAGIN LOPEZ ROMERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10€ PARA O PAGO DO XANTAR

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICA 28 de maio

VITORIA EN SEGUNDA E INFANTIL MIXTO

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este pasado sábado o CW Santiago pechou as ligas de categorías cun dobre enfrontamento entre os equipos do club, vitoria do equipo B ante o C en segunda división Absoluta por un axustado doce a once nun partido no que a maior experiencia do equipo Master fíxolle ir por diante no marcador durante os dous primeiros cuartos do encontro, pero un mal terceiro cuarto con numerosas perdas e onde os máis novos apertaron en defensa fíxolles dar a volta ao marcador poñéndose por diante ata con diferenza de catro goles, aínda así os Master non se renderon e a punto estivo de empatar o encontro pero quedáronse sen tempo.

Vitoria tamén do infantil feminino ante o masculino por once goles a un nun encontro dominado claramente os o equipo feminino que tivo moito máis acerto de face a portería que o equipo masculino, que pese a facer un bo encontro a falta de puntería de face a portería foi unha losa.

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA 2º DIVISIÓN
SÁBADO 28 DE maio DE 2022

CW SANTIAGO  C  –  CW SANTIAGO B      11- 12  (2-2; 3-1; 2-6; 4-3)

       CW SANTIAGO C: RAUL SEOANE, DANIEL GARCIA (4), RAMON TURNES (1), FERNANDO MAYER, FRANCISCO COLLAZO, BRAIS RAPOSO (1), JORGE LAREU (2), MIGUEL ANGEL BARCA (3), FRANCISCO RICO

       CW SANTIAGO B: IAGO GARABATO, CARLOS ORDOÑEZ (1), ANTONIO GARCIA, SEBASTIAN ALTAMIRANO (1), ANTON QUINTELA (3), YAGO DIAZ (1), ANXO PANERO, JESUS MONTOIRO, SAMUEL GONZALEZ (2), ANTONIO MOSCOSO, FERNANDO FERRER (4)

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA 2º DIVISIÓN
SÁBADO 28 DE maio DE 2022

CW SANTIAGO  FEMENINO – CW SANTIAGO MASCULINO   11 – 1 (2-0; 3-1; 4-0; 2-0; 0-0; 0-0)

CW SANTIAGO FEMENINO: CARLA DIAZ, SARAY GUILBERT (3), CANDELA RUBAL (2), ARIANA COLLAZO, XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ (5), ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, CANDELA ESPIÑA, XIANA BARREIRO, SOFIA PEREZ (2)

CW SANTIAGO MASCULINO: ALEXANDRE GONZALEZ, BIEITO CARBALLO (1), PEDRO RUBAL, GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO, RAMON GARCIA, AIRAS CAAMAÑO, ANTON FAGUNDEZ, MAURO GONZALEZ- CONCHEIROS, SAUL PAPIN

Con estes dous últimos encontros péchanse as ligas galegas nas que o club conseguiu moi bos resultados, sendo:

CAMPIÓN de Liga e Copa en División de Honor masculina.

Subcampeón e 3º en segunda división absoluta cos equipos C e B respectivamente.

4º na Liga Galega Absoluta feminina de División de Honor.

Subcampeón do Campionato Xuvenil.

Subcampeón en liga cadete.

3º e 4º na liga infantil mixta do equipo masculino e feminino respectivamente.

CAMPIÓN das ligas Alevín e benxamín.

Subcampeonato no Campionato Galego de inverno en categoría infantil por parte do equipo masculino.

CAMPIÓN galego nos campionatos de inverno alevín e benxamín.

Gran tempada dos equipos do club en todas as categorías a falta dos Campionatos Galegos de Verán.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICA, 21 DE MAIO

TRIPLA VITORIA ANTE CW CORUÑA RIAS ALTAS

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este pasado sábado o CW Santiago pechou a Liga Galega Absoluta de División de Honor cunha vitoria clara ante o CW Coruña Rías Altas por dezasete goles a oito, que certificaba o título conseguido por loa compostelanos xa na antepenúltima xornada de liga. Partido que desde un principio dominaron os locais que ao descanso vencían por un cómodo oito a tres e que serviu para que todos os xogadores tivesen os seus minutos e celebrar o título de liga cunha vitoria máis.
Tamén houbo enfrontamento en categoría alevín mixto con vitoria para os locais por catro goles a un, nun encontro onde os máis pequenos dominaron o partido desde o segundo cuarto e aínda que os visitantes non deixaron de loitar, os locais non se deixaron sorprender e certificaron o título de liga merecido con só unha derrota en toda a liga.
Para rematar disputouse o encontro entre ambos equipos en categoría cadete mixta, onde os santiagueses fixeron un bo partido marcando o ritmo desde o principio gañando os catro parciais para vencer por un claro trece a catro que lles dá o subcampeonato de liga.

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA DIVISIÓN DE HONOR
SÁBADO 21 de maio de 2022

CW SANTIAGO   –  CW CORUÑA RIAS ALTAS        17- 8 (5-2; 3-1; 4-1; 4-4)

       CW SANTIAGO MASCULINO: WILLIAM A LOPEZ, JORGE RODRIGUEZ, RAFAEL E. RAMOS (1), ANDRES PEREZ (5), ANTON QUINTELA (1), ALEJANDRO GOMEZ (5), ANTONIO GARCIA, ANTONIO CAAMAÑO (1), SAMUEL GONZALEZ, XANDRE RODRIGUEZ (3), BRUNO SAMPAÑO, CARLOS ORDOÑEZ, PABLO MART

LIGA GALEGA CADETE MIXTA
SÁBADO 21 DE MAIO DE 2022

CW SANTIAGO – CW CORUÑA RIAS ALTAS       13 – 4  (3-1; 4-2; 3-0; 3-1)

CW SANTIAGO: RAUL SEOANE, CARLOS ORDOÑEZ (3), DIEGO FAGUNDEZ, NICOLAS COLLAZO, SEBASTIAN ALTAMIRANO, MIGUEL BARCA (), ARIANA COLLAZO (1), SARAY GUILBERT, YAGO DIAZ (7), GUILLERMO CARRILLO, BIEITO CARBALLO, BRUNO PEREZ, MAGIN LOPEZ

LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA
SÁBADO 21 de maio de 2022

CW SANTIAGO  – CW CORUÑA RIAS ALTAS     4 – 1 (0-0; 3-0; 0-0; 0-1; 1-0; 0-0)

CW SANTIAGO: MARIO CALZADILLA, ALEXANDRE GONZALEZ, MATEO ABAL, LUCIA PEÑA, NOA VIEITES, CARLOTA PEREZ, QUEITAN ROMERO, AIRAS CAAMAÑO (3), GAEL CAAMAÑO, GONZALO DE LA MATA, RODRIGO CARRILLO (1), ALEJANDRO RIAL, ANDREA GONZALEZ

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ABSOLUTO “B”

CW SANTIAGO “C” — CW SANTIAGO “B”

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA 2ª DIVISION

Partido: CW SANTIAGO “C” – CW SANTIAGO”B”
Categoría ABSOLUTO 2ª DIVISIÓN
Día: SÁBADO 28 DE MAIO DE 2022
Hora: 15.30H
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 14.45H PORTA DE URXENCIA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. IAGO GARABATO GONZALEZ
  2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  3. ANTONIO GARCIA LENCE
  4. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  5. ANTON QUINTELA FERREIRO
  6. YAGO DIAZ CENDAL
  7. ANXO PANERO BLANCO
  8. JESUS MONTOIRO CASTELAO
  9. SAMUEL GONZALEZ GONZALEZ
  10. JULIO JOSE BARROSO ROMERO
  11. ANTONIO MOSCOSO SANCHEZ
  12. ANGEL RODRIGUEZ LIJO
  13. FERNANDO FERRER CUADRADO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA INFANTIL  MASCULINO

CW SANTIAGO FEMININO — CW SANTIAGO MASCULINO

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

Día: SÁBADO 28 DE MAIO DE 2022
Partido: CW SANTIAGO FEMININO — CW SANTIAGO MASCULINO
Piscina: SANTA ISABEL
HORA: 17.00 H
CONVOCADOS: 16.15 H PORTA DE URXENCIA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MARIO CALZADILLA OTERO
  2. BIEITO CARBALLO CALERO
  3. PEDRO RUBAL CORTES
  4. ALEXANDRE GONZALEZ GONZALEZ
  5. GABRIEL BALSA BARREIRO
  6. ARTAI ANTELO FERNANDEZ
  7. RAMON GARCIA PEREZ
  8. AIRAS CAAMAÑO FERNANDEZ
  9. ANTON FAGUNDEZ AGUILAR
  10. SAUL PAPIN SANCHEZ
  11. MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS CEINOS

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA INFANTIL FEMININO

CW SANTIAGO FEMININO — CW SANTIAGO MASCULINO

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

Día: SÁBADO 28 DE MAIO DE 2022
Partido: CW SANTIAGO FEMININO — CW SANTIAGO MASCULINO
Piscina: SANTA ISABEL
HORA: 17.00 H
CONVOCADOS: 16.15 H PORTA DE URXENCIA

XOGADORAS CONVOCADAS

  1. EVA CALZADILLA OTERO
  2. SARAY GUILBERT PEREZ
  3. CANDELA RUBAL CORTES
  4. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
  5. EMMA SANTAMARIA BLANCO
  6. XULIA GAREA BERMUDEZ
  7. IRENA ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  8. ALBA MARIA CASTILLO DE FARIA
  9. CIRA SAMPAYO LOPEZ
  10. XIANA BARREIRO RODRIGUEZ
  11. CANDELA PEÑA DEL RIO
  12. SOFIA PEREZ VAZQUEZ
  13. CARLA DIAZ CENDAL

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA CADETE

CW SANTIAGO — CW CORUÑA RIAS ALTAS

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA CADETE  MIXTO

Partido: CW SANTIAGO – CW CORUÑA RIAS ALTAS
Categoría CADETE MIXTO
Día: SÁBADO 21 DE MAIO DE 2022
Hora: 17.00 H
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 16.15 H Porta entrada urxencia

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE CONDE
  2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  3. DIEGO FAGUNDEZ AGUILAR
  4. NICOLAS COLLAZO SANTAMARIA
  5. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  6. MIGUEL BARCA GARCIA
  7. IAGO FERNANDEZ BLANCO
  8. SARAY GUILBERT PEREZ
  9. YAGO DIAZ CENDAL
  10. BRUNO PEREZ FEAS
  11. DANIELA PRIETO SAMPEDRO
  12. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  13. MAGIN LOPEZ ROMERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ALEVIN

CW SANTIAGO — CW CORUÑA RIAS ALTAS

CW Santiago Alevin

LIGA GALEGA ALEVIN

DÍA: SÁBADO 21 MAIO
PARTIDOS CW SANTIAGO – CW CORUÑA RIAS ALTAS
PISCINA: SANTA ISABEL
HORA: 16:00 H (15:30 ENTRADA PORTA DE URXENCIA)

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MARIO CALZADILLA
  2. ALEXANDRE GONZALEZ
  3. XOEL VAZQUEZ
  4. GONZALO DE LA MATA
  5. MATEO ABAL
  6. CARLOTA PEREZ
  7. QUEITAN ROMERO
  8. AIRAS CAAMAÑO
  9. ALEX RIAL
  10. ANDRE SOTELO
  11. RODRIGO CARRILLO
  12. NOA VIEITES
  13. SOFIA PEREZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña