O ALEVIN CAMPEON GALEGO

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este pasado sábado (19 de xuño)nas instalacións de Sta. Isabel disputar o Campionato Galego Alevín, o único campionato de categorías que faltaba por disputar nesta atípica tempada.
En formato de liguilla todos contra todos os catro equipos que se ían a disputar o título foron:

■ Asociación Coruñesa de Waterpolo
■ Club Waterpolo Coruña Rías Altas
■ Náutico de Vigo
■ Club Waterpolo Santiago

Os organizadores os locais, que foron os vencedores logo de impoñerse claramente aos tres equipos anteriores.
A xornada comezou cun igualadísimo partido en Coruña Rías Altas e Náutico de Vigo que finalmente acabo cun empate a seis final.
O primeiro encontro dos Santiagués enfrontoulles aos coruñeses de ACW e xa deixaron nese encontro unha gran imaxe vencendo por un cómodo trece a catro, o terceiro encontro disputáronos os locais de novo que se enfrontaron ao Náutico de Vigo levándose o encontro de novo por un cómodo doce a catro final que lles deixaba a unha vitoria do título, o cuarto encontro que se disputo foi entre os dous equipos coruñeses levándose o encontro tamén de xeito claro Coruña Rías Altas que vencían por un cómodo once a un, o quinto encontro entre Náutico de Vigo e ACW caeu ao lado vigués por doce a dous chegándose ao último encontro da xornada que debían disputar os santiagueses e Coruña Rías Altas, e os locais saíron decididos polo encontro e como nos anteriores encontros asino un catorce a catro final que lle daba o título de campión, por diante os vigueses do Náutico de Vigo segundos, Coruña Rías Altas terceiro e ACW que cerro a clasificación en cuarto lugar.


Gran imaxe dos nosos alevines que pese a este ano tan atípico demostraron que a canteira santiaguesa segue estando en moi boa forma e que ten moito futuro para o club.

CAMPIONATO GALEGO ALEVIN DE VERÁN

CW SANTIAGO – ACW 13 – 4 (4-0; 6-1; 1-1; 1-1; 0-0; 1-1)
CW SANTIAGO FEMENINO: CARLA DIAZ, MARIO CALZADILLA (4), ALEXANDRE GONZALEZ, NICOLAS BLANCO, ARIANA COLLAZO (2), XOEL LISTE, SAUL PAPIN (1), AIRAS CAAMAÑO (3), XOEL SOTELO, GUILLERMO CARRILLO (1) SOFIA PEREZ (2)

CW SANTIAGO – RCN DE VIGO 12 – 4 (2-1; 1-0; 2-1; 2-2; 2-0; 3-0)
CW SANTIAGO FEMENINO: CARLA DIAZ, MARIO CALZADILLA, ALEXANDRE GONZALEZ (1), NICOLAS BLANCO, ARIANA COLLAZO (1) XOEL LISTE, SAUL PAPIN, AIRAS CAAMAÑO (1), XOEL SOTELO, GUILLERMO CARRILLO (8) SOFIA PEREZ (2)

CW SANTIAGO – CW CORUÑA RIAS ALTAS 14 – 4 (3-2; 5-0; 4-1; 2-1; 0-0; 0-0)
CW SANTIAGO FEMENINO: CARLA DIAZ, MARIO CALZADILLA, ALEXANDRE GONZALEZ (2), NICOLAS BLANCO, ARIANA COLLAZO (2), XOEL LISTE, SAUL PAPIN (2), AIRAS CAAMAÑO, XOEL SOTELO, GUILLERMO CARRILLO (3) SOFIA PEREZ (5)

CLASIFICACION FINAL :

                                1º CW SANTIAGO
                                2º RCN DE VIGO
                                3º CW CORUÑA RIAS ALTAS
                                4º ASOCIACION CORUÑESA WATERPOLO
Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

 

 

CAMPIONATO ALEVIN DE PRIMAVERA

CONVOCATORIA ALEVIN

CAMPIONATO ALEVIN


Categoría: ALEVIN
Día: sábado 19 DE XUNO 2021

14:10 CW SANTIAGO – AC WATERPOLO
14:50 RCN VIGO – CW SANTIAGO
16:50 CW SANTIAGO – CWC RIAS ALTAS

Piscina: SANTA ISABEL
13:30 Na Saida de Urxencia

XOGADORES CONVOCADOS

  1. CARLA DIAZ
  2. GUILLERMO CARRILLO
  3. ARIANA COLLAZO
  4. MARIO CALZADILLA
  5. ALEXANDRE GONZALEZ
  6. SOFIA PEREZ
  7. SAUL PAPIN
  8. NICOLAS BLANCO
  9. AIRAS CAAMAÑO
  10. XOEL LISTE
  11. XOEL SOTELO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CONVOCATORIA ALEVIN “A”

CW SANTIAGO “A” – AC WATERPOLO

photo_2020-03-11_09-02-03

Partido : CW SANTIAGO – ACW
Categoria: ALEVIN “A”
Dia: SABADO 14 marzo
Hora: 15:00 Hr
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 14:15 CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ
  2. PEDRO RUBAL
  3. CANDELA RUBAL
  4. SARAY GUILBERT
  5. BIEITO CARBALLO
  6. XULIA GAREA
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. RODRIGO CARRILLO
  9. ARIANA COLLAZO
  10. GUILLERMO CARRILLO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ALEVIN “B”

CW SANTIAGO – AC WATERPOLO

photo_2020-03-11_09-02-20

Partido : CW SANTIAGO – AC WATERPOLO
Categoria: ALEVIN “B”
Dia: SABADO 14 DE MARZO
Hora: 15:45H
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 15:00 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. EVA CALZADILLA
  2. SOFIA PEREZ
  3. EMMA SANTAMARIA
  4. MARIO CALZADILLA
  5. GABRIEL BALSA
  6. SAUL PAPIN
  7. AIRAS CAAMAÑO
  8. GAEL MOURE
  9. ALEX GONZALEZ
  10. CARLA DIAZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ALEVIN “A”

ACW- CW SANTIAGO “A”

20189

Partido : ACW- CW SANTIAGO A
Categoria ALEVIN
Día: DOMINGO 8 MARZO
Hora: 12:15
Piscina : INEF BASTIAGUEIRO
SALIDA 8:15 H BUS DESDE TA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ
  2. PEDRO RUBAL
  3. CANDELA RUBAL
  4. SARAY GUILBERT
  5. BIEITO CALERO
  6. XULIA GAREA
  7. IRENA RODRIGUEZ
  8. RODRIGO CARRILLO
  9. ARIANA COLLAZO
  10. GUILLERMO CARRILLO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10 EUROS PARA A COMIDA

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ALEVIN “B”

ACW – CW SANTIAGO “B”

20169

Partido : ACW – CW SANTIAGO B
Categoria ALEVIN B
Día: DOMINGO 8 MARZO
Hora: 11:15H
Piscina : INEF BASTIAGUEIRO
SALIDA 8:15H EN BUS DESDE SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. EVA CALZADILLA
  2. SOFIA PEREZ
  3. EMMA SANTAMARIA
  4. MARIO CALZADILLA
  5. GABRIEL BALSA
  6. SAUL PAPIN
  7. AIRAS CAAMAÑO
  8. GAEL MOURE
  9. ALEX GONZALEZ
  10. CARLA DIAZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10 EUROS PARA A COMIDA

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ALEVIN “A”

CW SANTIAGO “A”- CW SANTIAGO “B”

2020-03-05

Partido: CW SANTIAGO “A”- CW SANTIAGO “B “
Categoria: ALEVIN “A”
Dia: SABADO 7 MARZO
Hora: 16:15 H
Piscina : SANTA ISABEL
Convocados: 15:30 H CAMBIADOS

    XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ
  2. PEDRO RUBAL
  3. CANDELA RUBAL
  4. SARAY GUILBERT
  5. BIEITO CARBALLO
  6. XULIA GAREA
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. RODRIGO CARRILLO
  9. ARIANA COLLAZO
  10. GUILLERMO CARRILLO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ALEVIN “B”

CW SANTIAGO “A”- CW SANTIAGO “B”
2020-03-04

Partido: CW SANTIAGO A- CW SANTIAGO B
Categoria: ALEVIN “B”
Dia: SABADO 7 MARZO
Hora: 16:15 H
Piscina : SANTA ISABEL
Convocados: 15:30 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. EVA CALZADILLA
  2. SOFIA PEREZ
  3. EMMA SANTAMARIA
  4. MARIO CALZADILLA
  5. GABRIEL BALSA
  6. SAUL PAPIN
  7. AIRAS CAAMAÑO
  8. GAEL MOURE
  9. ALEX GONZALEZ
  10. CARLA DIAZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

Partidos Liga

Liga Galega

CW Santiago vs CW Pontevedra

O Club Waterpolo Santiago recibe o vindeiro sábado 29 de febreiro ao CW Pontevedra na piscina do Complexo Deportivo Santa Isabel de Santiago de Compostela para xogar 4 partidos das Ligas Galegas de Waterpolo.

29-Febrero-2020

CONVOCATORIA ALEVIN A

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA

photo_2020-01-22_23-49-50

Partido : CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA
Categoria: ALEVIN A
Dia: SABADO 29 FEBREIRO
Hora: 16:30 H
Piscina : SANTA ISABEL
Convocados: 15:45 CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ
  2. PEDRO RUBAL
  3. CANDELA RUBAL
  4. SARAY GUILBERT
  5. BIEITO CARBALLO
  6. XULIA GAREA
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. ARIANA COLLAZO
  9. GUILLERMO CARRILLO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

patrocinadores