CONVOCATORIA ALEVIN

    CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA

    Waterpolo Santiago

    LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA

    Día: SABADO 28 DE ENERO DE 2023
    Partido: CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA
    Piscina: STA ISABEL
    HORA: 15:30 H
    15:00 NA SAIDA DE EMERXENCIA

    XOGADORES CONVOCADOS

    1. ANDRE SOTELO
    2. RODRIGO CARRILLO
    3. GONZALO DE LA MATA
    4. MATEO MACIAS
    5. NOA VIEITES
    6. LUCIA PEÑA
    7. ADRIAN ODILON
    8. AIRAS CAAMAÑO
    9. GABRIEL VLAD
    10. IVAN SANCHEZ
    11. MARTIN REY

    LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
    DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL
    .

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

    CRÓNICA 14 DE XANEIRO 2023 Piscina Municipal de Riazor

    Logo del Club Waterpolo Santiago

    O CW SANTIAGO SUBCAMPEON ALEVIN
    E CAMPEON BENJAMIN

       Este pasado sábado disputouse nas piscinas de riazor na Coruña os campeonatos galegos alevín e benxamín de inverno con unha excelente actuación dos equipos do club waterpolo Santiago, que conseguiron o sub-campionato en categoría alevín, despois de gañar en cuartos ó anfitrión, o waterpolo Coruña por cinco goles a tres, en semifinais o club Marina Ferrol por seis goles a cinco, e caeu derrotado na gran final ante o Náutico de Vigo, non sen loitar e estar en todo momento cerca no marcador para acabar caendo derrotado por sete goles a cinco. Pese a la derrota final, gran actuación dos santiagueses que souberon sobrepoñerse ás baixas e loitaron ata a extenuación conseguindo un magnífico resultado.

    CAMPIONATO GALEGO ALEVIN DE INVERNO

    CUARTOS DE FINAL   CW CORUÑA – CW SANTIAGO  3 – 5

    SEMIFINALES              CW SANTIAGO – CM FERROL     6 – 5

    FINAL                           CW SANTIAGO – RCN DE VIGO   5 – 7

    CW SANTIAGO: ANDRE SOTELO, RODRIGO CARRILLO, NOA VIEITES, MATEO MACIAS, GUILLERMO RICART, LUCIA PEÑA, IAGO PEREZ, AIRAS CAAMAÑO, GABRIEL ULOD, GONZALO DE LA MATA.

      Pola súa parte tamén disputaron o seu campionato de inverno os máis pequenos do club,os nosos benxamíns. Os santiagueses presentábanse con dous equipos dada a cantidade de xogadores de base e que iniciaron este ano os adestramentos cos santiagueses. Gran actuación de ambos conxuntos que se enfrentaban a dous equipos de Pontevedra tamén. O equipo A santiagués gañou sen problemas ó equipo B pontevedrés, ó que venceu por un claro oito a cero na primeira semifinal e dáballe o pase a gran final da tarde. Pola súa parte o equipo B santiagués deu a sorpresa ó vencer o equipo A de Pontevedra, nun duelo non apto para cardíacos que caeu para os santiagueses na morte súbita, despois de chegar a final do encontro con empate a dous. Xogouse unha prórroga donde os santiagueses conseguiron marcar e finalizar gañando o encontro que lles daba o pase a final, e un enfrentamento entre os dous equipos santiagueses.

    Xa pola tarde a gran final caeu do lado do equipo A santiagués que venceu por un cómodo dez a cero a un equipo B santiagués que notou o gran esforzo realizado na semifinal. Aínda así, magnífico resultado para os santiagueses, que da conta do gran traballo que se está realizando na canteira compostelana.

    CAMPIONATO GALEGO BENXAMIN DE INVERNO

    1º SEMIFINAL        CW SANTIAGO A – CW PONTEVEDRA B   8 – 0

    2º SEMIFINAL        CW PONTEVEDRA A – CW SANTIAGO B   2 – 3

    FINAL                      CW SANTIAGO A – CW SANTIAGO B      10 – 0

    CW SANTIAGO “A”: MARTIN BARREIRO, ISAAC PAPIN, SOFIA UZAL, IVAN VIEITES, GAEL CAAMAÑO, LUCAS VAZQUEZ, ANDREA GONZALEZ

    CW SANTIAGO “B”: XURXO CARRACEDO, ENZO MERA, DANIEL SUAREZ, THIAGO SANCHEZ, RODRIGO CONSEIL, CARMELA BARREIRO, XIANA CARBALLO, DANIEL HERNANDEZ

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

    CRÓNICA 14 DE XANEIRO 2023

    Logo del Club Waterpolo Santiago

    DÚAS VITORIAS E UNHA DERROTA NO INICIO DE ANO

    Nova xornada das ligas galegas de waterpolo para o CW Santiago, tres encontros disputados nas instalacións de Santa Isabel ante o club waterpolo Pontevedra, con vitorias do equipo alevín mixto e absoluto de segunda división, e unha dura derrota en categoría masculina de división de honra.

    A xornada deu comezo co encontro en categoría alevín mixta, levándose a vitoria os locais por un sete a catro final, despois de dominar durante todo o encontró, levando a cabo un bo traballo defensivo, estando moito máis acertados en ataque, os locais impuxéronse despois de adquirir unha vantaxe de dous goles no segundo cuarto que superon manter ata o final.

    O segundo encontros disputado enfrontaba ós equipos B de ambos conxuntos, cunha vitoria para o CW Santiago de forma clara por trece a cinco, que os mantén ó fronte da clasificación. Partido moi serio en defensa donde os innumerables balóns roubados deron pé a contraataques e situacións claras de gol. Partido que xa ó descanso os locais chegaban cunha vantaxe de catro coles, que conseguiron aguantar e aumentar ata o resultado final.

    Por último disputouse o encontro de división de honra masculina, donde os locais querían mander o liderato para seguir ó fronte da clasificación, un mal inicio dos locais moi pasivos en defensa e con moi pouco acerto en ataque, ademáis do acerto ofensivo dos visitantes, disparou o marcador ata un a seis que non anunciaba nada bo. Tremenda reacción dos locais que a mediados do segundo cuarto conseguiron empatar a seis, pero os erros defensivos fixo que os visitantes despegaran de novo e chegar ó descanso cunha vantaxe de dous goles. De novo os erros defensivos e a precipitación en ataque dos locais levounos a unha dura derrota por sete goles a trece. Peso a esto, siguen mantendo opción a gañar o título.


    LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA DIVISION HONRA

    Sábado 14 de xaneiro de 2023

    CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA     7 – 13 (3-6; 3-2; 1-3; 0-2)

    CW SANTIAGO: PABLO MARTINEZ, JORGE RODRIGUEZ, JESUS PEREZ, ANDRES PEREZ (2), RAFAEL E. RAMOS, PABLO PIÑEIRO (1), SAMUEL GONZALEZ (1), ANTONIO CAAMAÑO (1), ALEJANDRO GOMEZ, CARLOS ORDOÑEZ, BRUNO SAMPAÑO (2), ADRIAN CAMPAÑA (1), RAUL SEOANE

    LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA 2º DIVISION

    Sábado 14 de xaneiro de 2023

    CW SANTIAGO B – CW PONTEVEDRA B     13 – 5 (4-1; 2-1; 4-3; 3-0)

    CW SANTIAGO: ROBERTO CARRO, CARLOS ORDOÑEZ (3), EMMANUEL NIETO (2), SEBASTIAN ALTAMIRANO, JESUS PEREZ (3), BIEITO CARBALLO, SAMUEL GONZALEZ (2), YAGO DIAZ (1), ANTONIO MOSCOSO (1), ANGEL RODRIGUEZ (1), GUILLERMO CARRILLO, RAUL SEOANE

    LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA

    Sábado 14 de xaneiro de 2023

    CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA MASCULINO   7 – 4 (0-0; 2-0; 2-2; 1-0; 1-1; 1-1)CW SANTIAGO: ANDRE SOTELO, RODRIGO CARRILLO (1), NOA VIEITES (3), MATEO MACIAS, GUILLERMO RICART, LUCIA PEÑA, IAGO PEREZ, AIRAS CAAMAÑO (3), GABRIEL ULOD, GONZALO DE LA MATA, GAEL CAAMAÑO

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

    CAMPIONATO DE INVERNO ALEVIN

    CW SANTIAGO ALEVIN



    DIA: SABADO 21 DE XANEIRO
    PARTIDO 1º PARTIDO CW CORUÑA – CW SANTIAGO 10:00hr
    2º Y 3º PARTIDO EN FUNCION DO RESULTADO
    PISCINA RIAZOR, A CORUÑA
    DESPRAZAMENTO: 8:15 EN BUS, DENDE SANTA ISABEL

    XOGADORES CONVOCADOS

    1. AIRAS CAAMAÑO
    2. RODRIGO CARRILLO
    3. GONZALO DE LA MATA
    4. ANDRE SOTELO
    5. NOA VIEITES
    6. LUCIA PEÑA
    7. IAGO PEREZ
    8. MATEO MACIAS
    9. GABRIEL GHEORGHE
    10. GUILLERMO RICART

    LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
    DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL
    E 15 € PARA A COMIDA

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

    ENTRENOS NADAL CW SANTIAGO 2022

    Como cada ano veñen as festas de Nadal, datas nas que hai cambio de horario de entrenos para maior comodidade dos nosos deportistas e poidan gozar destas bonitas festas. A continuación detallamos os días e horarios de adestro

    CATEGORIA INFANTIL/ ALEVIN/ BENXAMÍN

    • MARTES 27 DECEMBRO DE 19H A 20H ‐ SAR
    • XOVES 29 DECEMBRO DE 19H A 20H ‐ SAR
    • MARTES 3 DE XANEIRO DE 19H A 20H ‐SAR
    • MÉRCORES 4 DE XANEIRO 17.15H A 18.15H ‐ SAR

    — O RESTO DE DIAS NON HAI ADESTRAMENTO DESDE O 23 DE DECEMBRO INCLUÍDO.
    — OS ENTRENOS NORMAIS E HABITUAIS EMPEZASEN A PARTIR DO LUNS 9 DE XANEIRO


    CATEGORIAS ABSOLUTAS/ XUVENIL / CADETE

    • LUNS 26 DECEMBRO
    • MARTES 27 DECEMBRO
    • MÉRCORES 28 DE DECEMBRO
    • XOVES 29 DE DECEMBRO
    • LUNS 2 DE XANEIRO
    • MARTES 3 DE XANEIRO
    • MÉRCORES 4 DE XANEIRO

    — O HORARIO MANTENSE DE 21.30H A 23H

    — O RESTO DE DIAS NON HAI ADESTRAMENTO DESDE O 23 DE DECEMBRO INCLUÍDO.

    — Os ADESTRAMENTOS NORMAIS NO SEU HORARIO HABITUAL EMPEZASEN O LUNS 9 DE XANEIRO

    ¡¡¡DESDE O CLUB WATERPOLO SANTIAGO DESEXÁMOSVOS FELICES FESTAS!!!

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

    CRÓNICA 3 DE DECEMBRO 2022

    Logo del Club Waterpolo Santiago

    UNHA VITORIA E DUAS DERROTAS ANTE NAUTICO DE VIGO

               Unha vitoria e dúas derrotas é o balance do club waterpolo Santiago na xornada do tres de decembro celebrada nas instalacións de Santa Isabel ante o Náutico de Vigo. Dúas derrotas en categoría alevín e cadete mixta, pero con sensible melloría na repetición da xornada disputada fai dúas semanas en Vigo ante os mesmos equipos, e unha vitoria que se produxo en categoría absoluta de segunda división con máis problemas que na mesma xornada que nos encontros anteriores.

     O primeiro encontro en disputarse foi en categoría alevín mixta, encontro onde os santiagueses caeron por nove goles a tres dando unha imaxe moito máis de equipo e loita, e que os mantivo durante a metade do encontro loitando pola vitoria, pero un mal cuarto período onde os vigueses tiveron unha gran puntería distanciounos no marcador que os locais xa non puideron remontar.

    O segundo encontro foi en categoría cadete mixta, onde o equipo santiagués feminino caeu por dez goles a tres, pese a lo gran traballo das nosas rapazas que seguen crecendo a pasos axigantados e que como os alevínes deron unha gran imaxe, non baixando en ningún momento a intensidade e traballando como conxunto.

    Por último disputouse o encontro en categoría absoluta de segunda división masculina entre os equipos B de ambos conxuntos, e de novo vitoria dos santiagueses, esta vez menos cómoda que no encontro de ida, pero en definitiva unha vitoria que de momento e con tres encontros de liga disputados os mantén líderes.

    LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA 2ª DIVISION 

    CW SANTIAGO B – RCN DE VIGO B    9- 6 (2-1; 1-1; 3-3; 3-1)

    CW SANTIAGO: ROBERTO CARRO, CARLOS ORDOÑEZ (1), EMMANUEL NIETO (1), NICOLAS COLLAZO, FERNANDO FERRER (6), JESUS PEREZ, GUILLERMO CARRILLO, SAMUEL GONZALEZ (1), YAGO DIAZ, ANTONIO MOSCOSO, ANGEL RODRIGUEZ, RAUL SEOANE

    LIGA GALEGA CADETE MIXTA

    CW SANTIAGO FEMENINO – RCN DE VIGO   3 – 10 (1-4; 1-0; 1-6; 0-0)

    CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, SARAY GUILBERT (1), CANDELA RUBAL (1), UXIA UZAL (1), ARIANA COLLAZO, XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ, EMMA SANTAMARIA, CIRA SAMPAYO, ALBA MARIA CASTILLO, CARLOTA PEREZ, NOA VIEITES

    LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA 

    CW SANTIAGO – RCN DE VIGO   3 – 9 (0-0; 0-2; 0-0; 1-3; 0-3; 2-1)

    CW SANTIAGO: ANDRE SOTELO, MATEO MACIAS, RODRIGO CARRILLO (2), NOA VIEITES, ADRIAN ODILON, AIRAS CAAMAÑO (1), GABRIEL ULOD, GAEL CAAMAÑO, ANDREA GONZALEZ

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

    CW SANTIAGO – R. C. Náutico de Vigo

    Wáterpolo Sabado 3 de Decembro

    LIGA MASCULINA 2ªD. CW Santiago B – RCN Vigo B Santa Isabel 18:45 h

    LIGA CADETE MIXTA. CW Santiago Fem – RCN Vigo Santa Isabel 17:30 h

    LIGA ALEVIN MIXTA. CW Santiago – RCN Vigo Santa Isabel 16:15 h

    CONVOCATORIA ALEVIN

    CW SANTIAGO – R. C. Náutico de Vigo

    Waterpolo Santiago

    LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA

    Día: SABADO 3 DECEMBRO DE 2022
    Partido: CW SANTIAGOR. C. Náutico de Vigo
    Piscina: STA ISABEL
    HORA: 16:15 H
    15:30 NA SAIDA DE EMERXENCIA

    XOGADORES CONVOCADOS

    1. ANDRE SOTELO
    2. RODRIGO CARRILLO
    3. GONZALO DE LA MATA
    4. MATEO MACIAS
    5. NOA VIEITES
    6. LUCIA PEÑA
    7. ADRIAN ODILON
    8. AIRAS CAAMAÑO
    9. GABRIEL VLAD
    10. GUILLERMO RICART
    11. IAGO PEREZ

    LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
    DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL
    .

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

    CRÓNICA 20 DE NOVEMBRO 2022

    Logo del Club Waterpolo Santiago

    DÚAS VITORIAS E DÚAS DERROTAS
    ANTE NÁUTICO DE VIGO

    Nova xornada das ligas galegas de waterpolo para o CW Santiago con desplazamento este domingo vinte de novembro a Vigo para enfrontarse ó Náutico de Vigo cun balance de dúas vitorias e dúas derrotas. 

    A primera vitoria para os santiagueses foi no primeiro enfrontamento da xornada, donde se enfrontaban os equipos B de ambos conxuntos, encontro donde os santiagueses comezaron mandando no marcador no primeiro cuarto e ata mediados do segundo, pero os erros dos visitantes e o pouco acerto a portería fixolles chegar ó descanso cun gol abaixo. Os xustes defensivos dos composteláns e o maior acerto en ataque nos dous cuartos finaies, fixolles distanciarse e chegar ó final do encontro cun resultado final de cinco goles a once.

    O segundo encontro que se disputou, también caeu do lado dos composteláns que cerraron o marcador en categoría infantil mixta, vencendo por un contundente tres a trece despois dun gran encontro defensivo.

    A primeira derrota para os santiagueses veu en categoría cadete mixta, donde o equipo feminino santiagués, pese a ter fases de xogo moi boas, pouco poido facer ante un equipo vigués moito máis forte físicamente. Pese a elo as nosas rapazas siguen crecendo e dando una imaxen de loira e carácter excelente.

    Por último disputouse o encontro en categoría alevín mixta, donde os vigueses leváronse o encontro por un claro trece goles a tres, dominando desde o principio e non dando opción òs santiagueses a sorpresa.

    LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA 2ª DIVISION 

    RCN DE VIGO B – CW SANTIAGO B 5- 11 (1-2; 2-1; 2-3; 0-5)

    CW SANTIAGO: ROBERTO CARRO, CARLOS ORDOÑEZ (1), EMMANUEL NIETO (1), NICOLAS COLLAZO, JESUS PEREZ (2), GUILLERMO CARRILLO, SAMUEL GONZALEZ (6), YAGO DIAZ, ANTONIO MOSCOSO (1), ANGEL RODRIGUEZ, MIGUEL BARCA, RAUL SEOANE

    LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA 

    RCN DE VIGO – CW SANTIAGO MASCULINO 3 – 13 (1-1; 0-2; 0-2; 1-4; 1-4;0-0)

    CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, CANDELA ESPIÑA, LUCIA PEÑA, AIRAS CAAMAÑO, ARIANA COLLAZO (4), CIRA SAMPAYO, ANTON FAGUNDEZ, ALBA MARIA CASTILLO (1) GUILLERMO CARRILLO (6), RODRIGO CARRILLO, SAUL PAPIN (1), ALEXANDRE GONZALEZ (1), NOA VIEITES

    .

    LIGA GALEGA CADETE MIXTA

    RCN DE VIGO – CW SANTIAGO FEMENINO   17 – 2 (6-1; 2-0; 1-0; 8-1)

    CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, SARAY GUILBERT (1), CANDELA RUBAL, UXIA UZAL, ARIANA COLLAZO, XULIA GAREA, EMMA SANTAMARIA, CIRA SAMPAYO, ALBA MARIA CASTILLO (1), CANDELA ESPIÑA, NOA VIEITES

    LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA 

    RCN DE VIGO – CW SANTIAGO    13 – 3 (4-1; 4-0; 0-1; 2-1;2-0; 1-0)

    CW SANTIAGO: MATEO MACIAS, RODRIGO CARRILLO (2), NOA VIEITES, GONZALO DE LA MATA (1), ADRIAN ODILON, AIRAS CAAMAÑO, GABRIEL GEORGHE, GAEL CAAMAÑO, ANDREA GONZALEZ

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

    CONVOCATORIA ALEVIN

    R. C. Náutico de Vigo – CW SANTIAGO

    Waterpolo Santiago

    LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA

    Día: DOMINGO 20 NOVEMBRO DE 2022
    Partido: R. C. Náutico de Vigo – CW SANTIAGO
    Piscina: REAL CLUB NAUTICO DE VIGO
    HORA: 12:30 H
    DESPRAZAMENTO: 8:30 EN BUS DENDE STA ISABEL

    XOGADORES CONVOCADOS

    1. ANDRE SOTELO
    2. RODRIGO CARRILLO
    3. GONZALO DE LA MATA
    4. MATEO MAIAS
    5. NOA VIEITES
    6. LUCIA PEÑA
    7. ADRIAN ODILON
    8. AIRAS CAAMAÑO
    9. GABRIEL GHEORGHE
    10. GAEL CAAMAÑO
    11. ANDREA GONZALEZ

    LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
    DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL
    E 10€ PARA O PAGO DO BUS .

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña