CONVOCATORIA INFANTIL “B”

ACW – CW SANTIAGO B

photo_2020-01-15_19-23-08

Partido: ACW – CW SANTIAGO “B”
Categoria: INFANTIL MIXTA
Dia: DOMINGO 19 XANEIRO DE 2020
Hora: 11.15H
Piscina: INEF – BASTIAGUEIRO
Saida: BUS DENDE STA ISABEL AS 8.15H

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ
  2. EREA VIDAL
  3. ALEXANDRE GONZALEZ
  4. SARAY GUILBERT
  5. ARIANA COLLAZO
  6. LUCAS PICHEL
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. XULIA GAREA
  9. GUILLERMO CARRILLO
  10. CANDELA RUBAL
  11. PEDRO RUBAL
  12. BIEITO CARBALLO
  13. EVA CALZADILLA

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10 EUROS PARA O PAGO DO BUS

patrocinadores

CONVOCATORIA INFANTIL

CW CORUÑA RIAS ALTAS – CW SANTIAGO A

trip_o

 

Partido: CW CORUÑA RIAS ALTAS – CW SANTIAGO “A”
Categoria: INFANTIL MIXTO
Dia: SABADO 18 DE XANEIRO DE 2020
Hora: 17.30 H
Piscina: INEF-BASTIAGUEIRO
Saida: COCHES A LAS 15.45H DENDE SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. JESUS PEREZ
  4. NICOLAS COLLAZO
  5. MIGUEL BARCA
  6. ZELJKO SUSTIC
  7. YAGO DIAZ
  8. LUCAS GARCIA
  9. MARCO FERNANDEZ
  10. MATEO LAMAS

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
patrocinadores

CAMPIONATO INFANTIL FEMININO

CAMPIONATO GALEGO DE INVERNO

photo_2020-01-14_21-23-47.jpg

Partido : CAMPIONATO GALEGO DE INVERNO
Categoria INFANTL FEMININA
Día: SABADO 18 XANEIRO
Hora: 11:00H
Piscina : CGTD
Convocadas 10:00 na piscina

XOGADORAS CONVOCADAS

  1. EVA CALZADILLA
  2. SOFIA PEREZ
  3. CANDELA RUBAL
  4. SARAY GUILBERT
  5. ARIANA COLLAZO
  6. UXIA SANLUIS
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. XULIA GAREA
  9. EREA VIDAL
  10. CALZADILLA
  11. MIA SUSTIC
  12. EMMA SANTAMARIA
  13. CARLA DIAZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CRONICA CM FERROL

CUATRO VICTORIAS ANTE FERROL

Logo Rana

Nova xornada de liga para o Club Waterpolo Santiago. Para iniciar o ano os santiagueses desprazáronse a Ferrol para disputar unha xornada maratoniana con seis partidos en liza, e cun balance de catro vitorias e dúas derrotas nos partidos disputados.
A xornada comezárona os alevines, onde os santiagueses participan con dous equipos, cun balance dunha vitoria (alevín A) e unha derrota (alevín B).Os máis grandes dos nosos alevines saíron victoriosos nun partido que non foi fácil, aínda que a maior calidade e un bo traballo defensivo deulles a vitoria por un resultado final de oito goles a catro. Posteriormente tócolle ao equipo B que paso a paso van mellorando e adquirindo automatismos e que pese á loita pouco puideron facer ante os ferrolanos que acabaron vencendo por un cómodo dezasete a un.

LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA

CN MARINA FERROL – CW SANTIAGO “A”  4 – 8 (0-1; 1-2; 1-1; 0-2; 1-1; 1-1)
CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, PEDRO RUBAL (1), CANDELA RUBAL, SARAY GUILBERT (1), GUILLERMO CARRILLO (2), XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ (3), BIEITO CARBALLO, ARIANA COLLAZO (1), RODRIGO CARRILLO

al_ 12_I_ 2020

LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA

CN MARINA FERROL – CW SANTIAGO “B” 17 – 1 (3-0; 4-0; 3-0; 2-0; 2-1; 3-0)
CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, SOFIA PEREZ (1), GABRIEL BALSA, SAUL PAPIN, EMMA SANCHEZ, GAEL MOURE, AIRAS CAAMAÑO, ALEXANDRE GONZALEZ, MARIO CALZADILLA, CARLA DIAZ
al02_ 12_I_ 2020
Seguidamente disputáronse os dous encontros en categoría infantil mixta, de novo cun balance dunha vitoria do infantil A, encontro que custou máis do esperado polas numerosas baixas e sobre todo a falta de acerto en ataque. Pero a partir do terceiro cuarto unha moi boa defensa dos santiagueses que só concedeu dous goles nos últimos catro cuartos, deulles a vitoria por un resultado final de catro a catorce. Igual que en categoría alevín, o noso infantil B caeu derrotado logo dun inicio con moitos despiste defensivos o que propiciou que os ferrolanos fósense no marcador cun concluínte sete a un nos dous primeiros cuartos. A partir dese momento os santiagueses melloraron tanto en defensa como en ataque para acabar o encontro cun quince a cinco final, que do mesmo xeito que o equipo B alevín, en cada vez partido progresan e van collendo automatismos.

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

CN MARINA FERROL – CW SANTIAGO “A”  4 – 14 (1-2; 1-2; 0-3; 0-2; 2-3; 0-1)
CW SANTIAGO: RAUL SEOANE, CARLOS ORDOÑEZ (2), JESUS PEREZ (9), NICOLAS COLLAZO (1), SOFIA PEREZ (1), MIGUEL BARCA, YAGO DIAZ, LUCAS GARCIA (1), CARLOTA CALZADILLA, MATEO LAMAS
Inf03_ 12_I_ 2020
LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

CN MARINA FERROL – CW SANTIAGO “B” 15 – 5 (4-0; 3-1; 3-1; 0-0; 4-1; 1-2)
CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, EREA VIDAL, ALEXANDRE GONZALEZ, SARAY GUILBERT (4), ARIANA COLLAZO, LUCAS PICHEL, IRENA ORDOÑEZ (1), XULIA GAREA, GUILLERMO CARRILLO, CANDELA RUBAL, PEDRO RUBAL, BIEITO CARBALLO, EVA CALZADILLA.

Inf01_ 12_I_ 2020

O seguinte encontro da tarde foi en categoría Absoluta de División de Honor, partido importante por varios motivos, pero sobre todo para seguir á fronte da clasificación e poder terminar a fase regular con vantaxe de campo para os play off, e os santiagueses leváronse o encontro por un cómodo catro a once final, logo dun encontro no que pese non estar acertados en ataque errando numerosas ocasións, o gran traballo defensivo dos visitantes levoulles á mencionada cómoda vitoria. Destacar o debut de tres dos nosos cadetes que nos minutos que dispuxeron non desentonaron no xogo do equipo.

LIGA GALEGA ABSOLUTA DIVISION DE HONOR

CN MARINA FERROL – CW SANTIAGO 4– 11 (0-1; 1-3; 1-4: 2-3)
CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, SAMUEL GONZALEZ, ENMANUEL NIETO, FERNANDO FERRER (1), ALEJANDRO GOMEZ (3), PABLO PIÑEIRO (4), DANIEL RODRIGUEZ (1) ANTONIO CAAMAÑO (1), PABLO SUAREZ (1), ANGEL CARRO, ANXO PANERO, ADRIAN CAMPAÑA, IAGO GARABATO.

Por ultimo para finalizar a xornada disputar o encontro en categoría cadete mixta, partido moi igualado nos tres primeiros cuartos e que se decidiu no último cuarto onde os santiagueses apertaron en defensa e cun parcial dun a catro deulles unha vitoria importante que lles fai estar nos primeiros postos na clasificación.

LIGA GALEGA CADETE MIXTA

CN MARINA FERROL – CW SANTIAGO 9– 13 (2-3; 4-3; 2-3; 1-4)
CW SANTIAGO: ROBERTO CARRO, CARLOS ORDOÑEZ (1), JESUS PEREZ, MARTIN ZAS (1), FERNANDO FERRER (6), ANGEL RODRIGUEZ, SAMUEL GONZALEZ (1), YAGO DIAZ, LUCAS GARCIA, ANTONIO GARCIA (2), ANXO PANERO (2), RAUL SEOANE
patrocinadores

CONVOCATORIA INFANTIL “A”

CM FERROL – CW SANTIAGO “A”

water-polo-drawing-57

Partido : CM FERROL – CW SANTIAGO “A”
Categoria INFANTIL MIXTA
Dia: DOMINGO 12 ENERO DE 2020
Hora: 16.30H
Piscina : J.GOMEZ NOYA
Salida 13:00H EN BUS DESDE SANTA ISABEL
O 15:45H EN LA PISCINA J.GOMEZ NOYA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. JESUS PEREZ
  4. NICOLAS COLLAZO
  5. SEBASTIAN ALTAMIRANO
  6. UXIA SANLUIS
  7. MIGUEL BARCA
  8. ZELJKO SUSTIC
  9. YAGO DIAZ
  10. LUCAS GARCIA
  11. CARLOTA CALZADILLA
  12. MATEO LAMAS

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10 EUROS PARA AUTOBUS

patrocinadores

CONVOCATORIA INFANTIL “B”

CM FERROL – CW SANTIAGO “B”

R_165675801

Partido : CM FERROL – CW SANTIAGO “B”
Categoria INFANTIL MIXTA
Dia: DOMINGO 12 ENERO DE 2020
Hora: 17.15H
Piscina : J.GOMEZ NOYA
Salida 13:00H EN BUS DESDE SANTA ISABEL
O 16:30H EN LA PISCINA J.GOMEZ NOYA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ
  2. EREA VIDAL
  3. ALEXANDRE GONZALEZ
  4. SARAY GUILBERT
  5. ARIANA COLLAZO
  6. LUCAS PICHEL
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. XULIA GAREA
  9. GUILLERMO CARRILLO
  10. CANDELA RUBAL
  11. BIEITO CARBALLO
  12. EVA CALZADILLA
  13. PEDRO RUBAL

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10 EUROS PARA AUTOBUS

patrocinadores

CONVOCATORIA INFANTIL FEMENINO

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO

2019-12-04_11-43-32

Partido : RCN DE VIGO – CW SANTIAGO
Categoria: INFANTIL FEMENINO
Dia: DOMINGO 8 DE DECEMBRO DE 2019
Hora: 13.00H
Piscina : RCN DE VIGO
Saida: 8.30H BUS DENDE STA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. EVA CALZADILLA
  2. SOFIA PEREZ
  3. EREA VIDAL
  4. SARAY GUILBERT
  5. MIA SUSTIC
  6. UXIA SANLUIS
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. CARLOTA CALZADILLA
  9. ARIANA COLLAZO
  10. XULIA GAREA
  11. EMMA SANTAMARIA
  12. CARLA DIAZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10 EUROS PARA AUTOBUS

patrocinadores

CONVOCATORIA INFANTIL MIXTO

RCN VIGO – CW SANTIAGO

photo_2019-12-04_13-35-41

Partido : RCN DE VIGO – CW SANTIAGO A
Categoria INFANTIL MIXTO
Dia: DOMINGO 8 DE DECEMBRO DE 2019
Hora: 10.30H
Piscina : RCN DE VIGO
Saida: 8.30H BUS DENDE STA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. JESUS PEREZ
  4. NICOLAS COLLAZO
  5. UXIA SANLUIS
  6. MIGUEL BARCA
  7. ZELJKO SUSTIC
  8. YAGO DIAZ
  9. LUCAS GARCIA
  10. CARLOTA CALZADILLA
  11. MATEO LAMAS

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10 EUROS PARA AUTOBUS

patrocinadores

CONVOCATORIA INFANTIL “B”

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO B

DSC_0070

Partido: RCN DE VIGO – CW SANTIAGO B
Categoria INFANTIL MIXTA
Dia: DOMINGO 24 DE NOVIEMBRE DE 2019
Hora: 11H
Piscina : RCN DE VIGO
Saida: BUS DENDE STA ISABEL 7.45H

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ
  2. EREA VIDAL
  3. ALEXANDRE GONZALEZ
  4. CARLA DIAZ
  5. ARIANA COLLAZO
  6. LUCAS PICHEL
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. XULIA GAREA
  9. GUILLERMO CARRILLO
  10. CANDELA RUBAL
  11. BIEITO CARBALLO
  12. EVA CALZADILLA

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10 EUROS PARA AUTOBUS

patrocinadores

CONVOCATORIA INFANTIL “A”

CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO A

DSC_0524_rfi.jpg

Partido : CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO A
Categoria: INFANTIL MIXTO
Dia: SABADO 23 DE NOVIEMBRE DE 2019
Hora: 16.15H
Piscina: CGTD PONTEVEDRA
Convocados: 15.15H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. JESUS PEREZ
  4. NICOLAS COLLAZO
  5. SEBASTIAN ALTAMIRANO
  6. UXIA SANLUIS
  7. MIGUEL BARCA
  8. ZELJKO SUSTIC
  9. YAGO DIAZ
  10. LUCAS GARCIA
  11. IAGO FERNANDEZ
  12. MATEO LAMAS

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

patrocinadores