CRÓNICA 12 DE NOVEMBRO 2022

Logo del Club Waterpolo Santiago

a

PLENO DE VITORIAS ANTE CW LUGO

 Nova xornada das ligas galegas de waterpolo para o CW Santiago, este pasado sábado día doce de novembro; o Club Waterpolo Lugo visitaba Santa Isabel nunha xornada con catro encontros, cun balance positivo para os santiagueses que se levaron a vitoria nos catro enfrontamentos disputados.

A xornada deu comenzo co enfrontamento en categoría Infantil Mixta, encontro  donde os santiagueses foron moi superiores, distanciándose rápidamente no  marcador, con minutos para los xogadores menos utilizados e que rematou cun  resultado final de dezasete goles a un.

Seguidamente disputouse un novo enfrontamento, esta vez en categoría cadete,  donde o cadete masculino santiagués tamén venceu por un cómodo dezasete a dous, despois de deixar sentenciado o encontro no primeiro cuarto o cal se rematou cun  oito a cero, que como no encontro anterior deu minutos ós xogadores menos  habituales de cara a vindeiros encontros que serán de maior dureza.

A continuación, disputouse o encontro en categoría cadete de novo, esta vez  enfrentaba ó cadete feminino santiagués de novo ante os lugueses, de novo encontro moi cómodo para as locais, que se levaron o encontro por un claro dezaseis a tres,  primeira vitoria da tempada para las féminas que continúan progresando a pasos  axigantados. 

Por último disputouse o encontro na categoría Absoluta Masculina de División de  Honra entre ambos conxuntos, e pese a un primeiro cuarto con moitos erros por  parte dos locais e que finalizou cun dous a uno para os santiagueses, encontro  finalizou cun resultado final de vinte dous a catro despois de tres cuartos donde os  locais non deron opción a sorpresa, apuntalando a defensa e finalizando as  situacións de ataque en gol.

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA  
DIVISION DE HONRA

  • CW SANTIAGO   – CW LUGO        22- 4 (2-1; 6-1; 8-2; 6-0)

       CW SANTIAGO MASCULINO: IAGO GARABATO, JORGE RODRIGUEZ (1), JESUS  PEREZ, ANDRES PEREZ, ANTONIO GARCIA (2), PABLO PIÑEIRO (4), SAMUEL  GONZALEZ (1), ANTONIO CAAMAÑO (5), ALEJANDRO GOMEZ (6), XANDRE  RODRIGUEZ (1), BRUNO SAMPAÑO (1), ADRIAN CAMPAÑA (1), PABLO MARTINEZ

LIGA GALEGA CADETE MIXTA

  • CW SANTIAGO MASCULINO – CW LUGO       17-2 (8-0; 0-0; 4-2; 5-0)

CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ (2), BIEITO CARBALLO (2), PEDRO  RUBAL (2), NICOLAS COLLAZO (3), SEBASTIAN ALTAMIRANO, ARTAI ANTELO (1),  RAMON GARCIA, BRUNO PEREZ, GUILLERMO CARRILLO (2), GABRIEL BALSA (2),  SAUL PAPIN, AIRAS CAAMAÑO (4), GAEL CAAMAÑO (1)

LIGA GALEGA CADETE MIXTA

  • CW SANTIAGO FEMENINO – CW LUGO      16 – 3 (6-1; 4-0; 6-2; 0-0)

CW SANTIAGO FEMININO: CARLA DIAZSARAY GUILBERT, CANDELA RUBAL (2),  UXIA UZAL (3), ARIANA COLLAZO (7), XULIA GAREA (3), NOA VIEITES (1), EMMA  SANTAMARIA, CIRA SAMPAYO, ALBA MARIA CASTILLO, CANDELA PEÑA, YANIRA  RODRIGUEZ, IRENE PRADA

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

  • CW SANTIAGO   – CW LUGO    17 – 1 (5-0; 3-0; 4-0; 2-0; 2-0; 1-1)

             CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, CANDELA ESPIÑA, CARLOTA PEREZ, GAEL  CAAMAÑO (1), NOA VIEITES (2), CIRA SAMPAYO, ALEXANDRE GONZALEZ (5),  ALBA MARIA CASTILLO (3), GUILLERMO CARRILLO (4), RODRIGO CARRILLO,  SAUL PAPIN (1), LUCIA PEÑA, MARIA ROMERO (2)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

PRIMEIRO TÍTULO DA TEMPADA PARA O CW SANTIAGO

Logo del Club Waterpolo Santiago
Logo Club Waterpolo Santiago

SUPERCOPA GALEGA ABSOLUTA

O Club Waterpolo Santiago deu inicio a tempada 22/23 coa desputa da Supercopa Galega Absoluta,encontro que dominaron os santiagueses como actuais campeóns de Liga e Copa, e que os enfrentou ósubcampeón de Copa, o CW Ourense.

Partido típico de pretempada, con moitas cousas a mellorar xa que estamos ó inicio da tempada, pero bo para ir collendo tono competitivo. Aínda así os santiagueses foron superiores desde o inicio, marcando distancia dende o primeiro cuarto, ata lograr unha diferenza de dez goles, que os ourensanos reduciron no último cuarto, para acabar o encontro cun resultado final de catorce goles a nove para o combinado
santiagués, que obtiña a súa terciera Supercopa seguida.


SUPERCOPA GALEGA ABSOLUTA
Domingo 2 de Outubro de 2022

CW SANTIAGO – CW OURENSE 14 – 9 ( 4-0; 3-2; 6-1; 1-6)

CW SANTIAGO: Iago Garabato, Jorge Rodríguez, Rafael E. Ramos (1), Andrés Pérez (1), Antonio García, Alejandro Gómez (4), Yago Díaz, Antonio Caamaño (3), Samuel González, Xandre Rodríguez (2), Bruno Sampayo (3), Emmanuel Nieto, Pablo Martínez

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICA 18 XUÑO FIN DE SEMANA

CAMPIONATO INFANTIL E LIGA SEGUNDA DIVISIÓN

Logo del Club Waterpolo Santiago

TERCEIRO E CUARTO POSTO INFANTIL

De novo outro fin de semana intenso para os equipos do club waterpolo Santiago, coa disputa este pasado sábado do Campionato Galego Infantil Mixto de Verán, onde os santiagueses conseguiron un terceiro lugar e medalla de bronce (o equipo masculino) e un cuarto posto do equipo feminino tras caer derrotado no duelo pola medalla polos mozos.
A xornada comezouna o equipo masculino que debeu disputar o segundo cuarto de final ante ACW, e que pese a un comezo algo despistado nos primeiros minutos, souberon reaccionar e levarse o encontro por un concluínte seis a doce que lles metía en semifinais, as cales debían disputar ante Coruña Rías Altas, partido que se levaron os coruñeses que venceron pola mínima, sete a seis final. Que enviaba aos compostelanos á loita pola medalla de bronce ante o noso equipo feminino que tamén cedeu en semifinais ante o ao cabo campión, non sen dar guerra nun partido que se decidiu no último cuarto, ata onde as nosas mozas chegaron con opcións de vitoria, pero o maior físico pontevedrés deulles o triunfo por dez goles a cinco.
Xa na xornada de tarde disputouse o duelo fratricida entre os equipos santiagueses, levándose a vitoria o equipo masculino que estivo moito máis acertado en ataque, o que lle levo á vitoria por un cómodo dez a cinco, obtendo así a medalla de bronce, e un magnífico cuarto posto do equipo feminino.

CAMPIONATO GALEGO INFANTIL MIXTO DE INVERNO
RESULTADOS

¼ DE FINAL

CW SANTIAGO MASCULINO – ACW    12 – 6 (1-1; 0-2; 3-3; 2-2)

     CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO (2), PEDRO RUBAL (3), RODRIGO CARRILLO, GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO, AIRAS CAAMAÑO (2), GUILLERMO CARRILLO (4), ANTON FAGUNDEZ, SAUL PAPIN (1), MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS CEINOS

1/2 DE FINAL

  • CW SANTIAGO  MASCULINO – CW CORUÑA RIAS ALTAS      6- 7 (1-2; 1-2; 3-2; 1-1)

       CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO (2), PEDRO RUBAL (1), RODRIGO CARRILLO, GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO (2), AIRAS CAAMAÑO, GUILLERMO CARRILLO, ANTON FAGUNDEZ, SAUL PAPIN (1), MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS CEINOS

  • CW SANTIAGO FEMENINO – CW PONTEVEDRA   5 -10 (2-3; 1-0; 2-4; 0-3)

     CW SANTIAGO FEMENINO: CARLA DIAZ, SOFIA PEREZ, SARAY GUILBERT (2), CANDELA RUBAL (1), ARIANA COLLAZO (1), EMMA SANTAMARIA, XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ (1), ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, NOA VIEITES, XIANA BARREIRO, CANDELA ESPIÑA 

3º Y 4º PUESTO

  • CW SANTIAGO  MASCULINO – CW SANTIAGO FEMENINO      10- 5 (2-1; 1-0; 2-0; 2-1; 1-1; 2-1)

 CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ (1), BIEITO CARBALLO (4), PEDRO RUBAL (1), RODRIGO CARRILLO, GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO (2), AIRAS CAAMAÑO, GUILLERMO CARRILLO (2), ANTON FAGUNDEZ, SAUL PAPIN (1), MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS CEINOS

CW SANTIAGO FEMENINO: CARLA DIAZ, SOFIA PEREZ, SARAY GUILBERT, CANDELA RUBAL (2), ARIANA COLLAZO (2), EMMA SANTAMARIA, XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ (1), ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, NOA VIEITES, XIANA BARREIRO, CANDELA ESPIÑA

LIGA GALEGA ABSOLUTA 2º DIVISIÓN 

Segunda división masculina Subcampión

Pola súa banda logo da finalización do Campionato infantil e para concluír a ligas galegas disputouse o partido aprazado en segunda división masculina entre o Club Waterpolo Pontevedra B e o Club Waterpolo Santiago C, con todo decidido na clasificación os dous equipos deron un espectáculo de goles, acabando cun marcador de dezaseis a quince para os de lerez, logo de ir prácticamente durante todo o encontro, o maior físico dos locais deulles a vitoria a falta de trinta cinco segundos para finalizar o encontro, aínda así gran colofón da liga galega co equipo master conseguindo o subcampionato de liga.

Club Waterpolo Santiago C Master

18 DE XUÑO DE 2022

CW PONTEVEDRA B – CW SANTIAGO C        16 – 15 (2-5; 3-1; 3-4; 8-5)

CW SANTIAGO  C: DAVID RAPOSO, DANIEL TOME (2), RAMON TURNES, GUILLERMO CARRILLO (1), FRAN COLLAZO (3), NICOLAS COLLAZO, BRAIS RAPOSO (3), ARTAI ANTELO, MIGUEL ANGEL BARCA (6), BIEITO CARBALLO, RAUL SEOANE

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICA 28 de maio

VITORIA EN SEGUNDA E INFANTIL MIXTO

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este pasado sábado o CW Santiago pechou as ligas de categorías cun dobre enfrontamento entre os equipos do club, vitoria do equipo B ante o C en segunda división Absoluta por un axustado doce a once nun partido no que a maior experiencia do equipo Master fíxolle ir por diante no marcador durante os dous primeiros cuartos do encontro, pero un mal terceiro cuarto con numerosas perdas e onde os máis novos apertaron en defensa fíxolles dar a volta ao marcador poñéndose por diante ata con diferenza de catro goles, aínda así os Master non se renderon e a punto estivo de empatar o encontro pero quedáronse sen tempo.

Vitoria tamén do infantil feminino ante o masculino por once goles a un nun encontro dominado claramente os o equipo feminino que tivo moito máis acerto de face a portería que o equipo masculino, que pese a facer un bo encontro a falta de puntería de face a portería foi unha losa.

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA 2º DIVISIÓN
SÁBADO 28 DE maio DE 2022

CW SANTIAGO  C  –  CW SANTIAGO B      11- 12  (2-2; 3-1; 2-6; 4-3)

       CW SANTIAGO C: RAUL SEOANE, DANIEL GARCIA (4), RAMON TURNES (1), FERNANDO MAYER, FRANCISCO COLLAZO, BRAIS RAPOSO (1), JORGE LAREU (2), MIGUEL ANGEL BARCA (3), FRANCISCO RICO

       CW SANTIAGO B: IAGO GARABATO, CARLOS ORDOÑEZ (1), ANTONIO GARCIA, SEBASTIAN ALTAMIRANO (1), ANTON QUINTELA (3), YAGO DIAZ (1), ANXO PANERO, JESUS MONTOIRO, SAMUEL GONZALEZ (2), ANTONIO MOSCOSO, FERNANDO FERRER (4)

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA 2º DIVISIÓN
SÁBADO 28 DE maio DE 2022

CW SANTIAGO  FEMENINO – CW SANTIAGO MASCULINO   11 – 1 (2-0; 3-1; 4-0; 2-0; 0-0; 0-0)

CW SANTIAGO FEMENINO: CARLA DIAZ, SARAY GUILBERT (3), CANDELA RUBAL (2), ARIANA COLLAZO, XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ (5), ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, CANDELA ESPIÑA, XIANA BARREIRO, SOFIA PEREZ (2)

CW SANTIAGO MASCULINO: ALEXANDRE GONZALEZ, BIEITO CARBALLO (1), PEDRO RUBAL, GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO, RAMON GARCIA, AIRAS CAAMAÑO, ANTON FAGUNDEZ, MAURO GONZALEZ- CONCHEIROS, SAUL PAPIN

Con estes dous últimos encontros péchanse as ligas galegas nas que o club conseguiu moi bos resultados, sendo:

CAMPIÓN de Liga e Copa en División de Honor masculina.

Subcampeón e 3º en segunda división absoluta cos equipos C e B respectivamente.

4º na Liga Galega Absoluta feminina de División de Honor.

Subcampeón do Campionato Xuvenil.

Subcampeón en liga cadete.

3º e 4º na liga infantil mixta do equipo masculino e feminino respectivamente.

CAMPIÓN das ligas Alevín e benxamín.

Subcampeonato no Campionato Galego de inverno en categoría infantil por parte do equipo masculino.

CAMPIÓN galego nos campionatos de inverno alevín e benxamín.

Gran tempada dos equipos do club en todas as categorías a falta dos Campionatos Galegos de Verán.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ABSOLUTO “B”

CW SANTIAGO “C” — CW SANTIAGO “B”

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA 2ª DIVISION

Partido: CW SANTIAGO “C” – CW SANTIAGO”B”
Categoría ABSOLUTO 2ª DIVISIÓN
Día: SÁBADO 28 DE MAIO DE 2022
Hora: 15.30H
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 14.45H PORTA DE URXENCIA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. IAGO GARABATO GONZALEZ
  2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  3. ANTONIO GARCIA LENCE
  4. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  5. ANTON QUINTELA FERREIRO
  6. YAGO DIAZ CENDAL
  7. ANXO PANERO BLANCO
  8. JESUS MONTOIRO CASTELAO
  9. SAMUEL GONZALEZ GONZALEZ
  10. JULIO JOSE BARROSO ROMERO
  11. ANTONIO MOSCOSO SANCHEZ
  12. ANGEL RODRIGUEZ LIJO
  13. FERNANDO FERRER CUADRADO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICA, FIN DE SEMANA 14 E 15 DE MAIO

CW SANTIAGO ELIMINADO NAS SEMIFINAIS DA FASE DE ASCENSO

Logo del Club Waterpolo Santiago

O Club Waterpolo Santiago caeu eliminado nas semifinais da Fase de Ascenso a Segunda División Nacional, ao caer derrotado de novo ante o club maño de Estadio Miralbueno el Olivar no partido de volta que se disputo este pasado sábado catorce de maio nas instalacións mañas. Partido moito máis igualado que o disputado en Santiago o sete de maio, os locais volveron vencer, esta vez por un axustado dez a oito nun encontro onde os santiagueses xogaron moito mellor, con maior efectividade en ataque e unha defensa máis intensa puxeron en apertos ao equipo local, gran imaxe dos santiagueses que aínda sabendo que era moi difícil a remontada non lle perderon a cara ao encontro en ningún momento. Gran tempada dos compostelanos obtendo o título de Liga e Copa Galega, e pechan a tempada cunha boa imaxe na fase a falta do último encontro xa intranscendente ante Coruña este próximo sábado.

SEMIFINAL FASE ASCENSO A 2º DIVISIÓN NACIONAL – VOLTA
SÁBADO 14 DE MAIO DE 2022

E.M.EL OLIVAR – CW SANTIAGO      10- 8 (5-2; 0-0; 2-3; 3-3)       CW SANTIAGO MASCULINO: WILLIAM A LOPEZ, JORGE RODRIGUEZ, RAFAEL E. RAMOS, ANDRES PEREZ (2), ANTON QUINTELA, ALEJANDRO GOMEZ (1), ANTONIO GARCIA, ANTONIO CAAMAÑO (3), CARLOS ORDOÑEZ, XANDRE RODRIGUEZ, BRUNO SAMPAÑO (2), ADRIAN CAMPAÑA, PABLO MARTINEZ

Logo del Club Waterpolo Santiago

Pola súa banda, os equipos de categorías do club desprazáronse o domingo quince de maio a Coruña para disputar tres encontros ante ACW cun pleno de vitorias, logo de vencer o equipo masculino en categoría infantil mixta por dez a tres, o equipo infantil feminino na mesma categoría por dez a cinco e lograr tamén a vitoria en categoría cadete mixta por trece a tres.

LIGA GALEGA CADETE MIXTA
DOMINGO 15 DE MAIO DE 2022

ACW – CW SANTIAGO      3 – 13 (1-8; 0-3; 1-2; 1-0)CW SANTIAGO: RAUL SEOANE, CARLOS ORDOÑEZ (3), DIEGO FAGUNDEZ, NICOLAS COLLAZO (1), SEBASTIAN ALTAMIRANO (4), MIGUEL BARCA (1), DANIELA PRIETO, YAGO DIAZ (3), GUILLERMO CARRILLO (1), UXIA UZAL, BRUNO PEREZ, MAGIN LOPEZ

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA
DOMINGO 15 DE MAIO DE 2022

  ACW – CW SANTIAGO FEMENINO      5 – 10 (1-0; 0-1; 2-2; 1-2; 1-1; 0-4)CW SANTIAGO FEMENINO: EVA CALZADILLA, SARAY GUILBERT (1), CANDELA RUBAL (1), ARIANA COLLAZO (4), XULIA GAREA (2), ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, NOA VIEITES, XIANA BARREIRO, SOFIA PEREZ (2), CARLA DIAZ

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA
DOMINGO 15 DE MAIO DE 2022

   ACW – CW SANTIAGO  MASCULINO     3 – 10 (0-1; 0-1; 1-2; 0-3; 0-2; 2-1)CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO (1), PEDRO RUBAL, RODRIGO CARRILLO, GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO (4), RAMON GARCIA, AIRAS CAAMAÑO (2), GUILLERMO CARRILLO (3), ANTON FAGUNDEZ, MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICAS 30 ABRIL

TITULO DE LIGA PARA O ABSOLUTO

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este pasado sábado o CW Santiago coa clara vitoria sobre o Club Mariña Ferrol por un concluínte vinte e catro a un conseguiu o título da liga Galega Absoluta de División de Honor e fai doblete ao gañar tamén a Copa Galega Absoluta. Partido sen moita historia onde os compostelanos dominaron desde o principio ante un conxunto ferrolano plagado de xogadores novos, xogando un partido intenso como preparación para a semifinal da Fase de Ascenso Nacional que disputasen os santiagueses o próximo día sete de maio no seu partido de ida ante o Olivar nas instalacións de Santa Isabel ante o equipo aragonés que terá o partido de volta o catorce de maio en Zaragoza.
Ademais do encontro que disputaron os absolutos, tamén se disputaron tres encontros de categorías cun balance negativo de tres derrotas, dous a dez do noso equipo infantil masculino, tres a sete do infantil feminino, ambos en categoría infantil mixta. Tamén caeron derrotados os cadetes por seis a once, en tres encontros nos que a falta de puntería en ataque condicionou os tres encontros. Só queda seguir traballando para mellorar as estatísticas e achegarse aos equipos punteros na táboa.

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA  DIVISIÓN DE HONOR

CW SANTIAGO   – CM FERROL       24- 1 (3-0; 6-0; 8-0; 7-1)

       CW SANTIAGO MASCULINO: WILLIAM A LOPEZ, JORGE RODRIGUEZ, RAFAEL E. RAMOS (3), ANDRES PEREZ (7), ANTON QUINTELA (4), CARLOS ORDOÑEZ (1), ANTONIO GARCIA, ANTONIO CAAMAÑO (2), SAMUEL GONZALEZ (4), XANDRE RODRIGUEZ (1), BRUNO SAMPAÑO (2), ADRIAN CAMPAÑA, PABLO MARTINEZ

LIGA GALEGA CADETE MIXTA GALEGA

SÁBADO 30 DE ABRIL DE 2022

  • CW SANTIAGO – CM FERROL      6 – 11 (1-3; 3-3; 1-3; 1-2)

CW SANTIAGO: RAUL SEOANE, CARLOS ORDOÑEZ (1), DIEGO FAGUNDEZ, NICOLAS COLLAZO, SEBASTIAN ALTAMIRANO (1), MIGUEL BARCA, IAGO FERNANDEZ, LUCAS GARCIA, YAGO DIAZ (3), GUILLERMO CARRILLO (1), UXIA UZAL, BRUNO PEREZ, MAGIN LOPEZ

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

SÁBADO 30 DE ABRIL DE 2022

  • CW SANTIAGO FEMENINO – CM FERROL     3 – 7 (1-1; 1-2; 0-0; 0-1; 1-2; 0-1)

CW SANTIAGO FEMENINO: EVA CALZADILLA, SARAY GUILBERT (1), CANDELA RUBAL, ARIANA COLLAZO (1), XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ (1), ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, CANDELA PEÑA, XIANA BARREIRO, CARLA DIAZ

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

SÁBADO 30 DE ABRIL DE 2022

  • CW SANTIAGO  MASCULINO – CM FERROL    2 – 10 (1-2; 0-3; 0-1; 0-2; 1-2; 0-0)

             CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ (1), BIEITO CARBALLO, PEDRO RUBAL, ALEXANDRE GONZALEZ, GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO, RAMON GARCIA, AIRAS CAAMAÑO, GUILLERMO CARRILLO (1), ANTON FAGUNDEZ, MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS, RODRIGO CARRILLO

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICAS, FIN DE SEMANA CAMPIONATO INFANTIL E LIGA 2 – 3 ABRIL

SUBCAMPIONATO E QUINTO POSTO INFANTIL

Logo del Club Waterpolo Santiago

De novo outro fin de semana intenso para os equipos do club waterpolo Santiago, coa disputa este pasado sábado día dous de abril do Campionato Galego Infantil Mixto de Inverno, levándose o subcampionato o noso equipo masculino logo de vencer en cuartos de final a Coruña Rías altas, e en semifinais a Mariña Ferrol e caendo na final ante o gran favorito Pontevedra. Pola súa banda, o equipo feminino obtivo tamén unha meritoria quinta praza logo de caer en cuartos de final ante Asociación Coruñesa e vencer na loita pola quinta praza a Vigo e finalmente a Coruña Rías Altas.

Campionato Galego Infantil Mixto de Inverno

CAMPIONATO GALEGO INFANTIL MIXTO DE INVERNO

Club Waterpolo Santiago, Subcampión galego de inverno


RESULTADOS: ¼ DE FINAL

CW SANTIAGO  MASCULINO – CW CORUÑA RIAS ALTAS      11- 4 (3-0; 3-0; 5-0; 0-4)

       CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO (3), PEDRO RUBAL (1), ALEXANDRE GONZALEZ, GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO, RAMON GARCIA, AIRAS CAAMAÑO, GUILLERMO CARRILLO (3), ANTON FAGUNDEZ, SAUL PAPIN (4), MARIO CALZADILLA, RODRIGO CARRILLO, MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS CEINOS

  • CW SANTIAGO FEMENINO – ACW    6 – 8 (1-1; 0-2; 3-3; 2-2)

CW SANTIAGO FEMENINO: SOFIA PEREZ, SARAY GUILBERT (2), CANDELA RUBAL, ARIANA COLLAZO (4), EMMA SANTAMARIA, XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ, ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, NOA VIEITES, XIANA BARREIRO, CANDELA ESPIÑA, PAULA LESQUEREUX

PUESTOS 5º A 8º

PUESTOS 5º A 8º

  • CW SANTIAGO FEMENINO – RCN DE VIGO    8 – 6 (1-1; 0-2; 3-3; 2-2)

CW SANTIAGO FEMENINO: SOFIA PEREZ, SARAY GUILBERT (2), CANDELA RUBAL (1), ARIANA COLLAZO (4), EMMA SANTAMARIA, XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ (1), ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, NOA VIEITES, XIANA BARREIRO, CANDELA ESPIÑA, PAULA LESQUEREUX

  • CW SANTIAGO FEMENINO – CW CORUÑA RIAS ALTAS    15 – 2 (1-0; 2-0; 3-0; 4-1; 4-1; 1-0 )

CW SANTIAGO FEMENINO: SOFIA PEREZ (2), SARAY GUILBERT (4), CANDELA RUBAL (3), ARIANA COLLAZO (5), EMMA SANTAMARIA (1), XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ, ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, NOA VIEITES, XIANA BARREIRO, CANDELA ESPIÑA, PAULA LESQUEREUX

SEMIFINALES

  • CW SANTIAGO MASCULINO – CM FERROL     8-7 (1-2; 5-1; 0-2; 2-2)

       CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO (1), PEDRO RUBAL, ALEXANDRE GONZALEZ, GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO (2), RAMON GARCIA, AIRAS CAAMAÑO, GUILLERMO CARRILLO (4), ANTON FAGUNDEZ, SAUL PAPIN (1), MARIO CALZADILLA, RODRIGO CARRILLO, MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS CEINOS

FINAL

  • CW SANTIAGO MASCULINO – CW PONTEVEDRA     1-11 (1-2; 0-4; 0-3; 0-2)

       CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO, PEDRO RUBAL, ALEXANDRE GONZALEZ, GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO, RAMON GARCIA, AIRAS CAAMAÑO, GUILLERMO CARRILLO (1), ANTON FAGUNDEZ, SAUL PAPIN, MARIO CALZADILLA, RODRIGO CARRILLO, MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS CEINOS

Logo del Club Waterpolo Santiago

Pola súa banda, o domingo día tres os equipos absolutos masculino e feminino de división de honor desprazáronse a Ourense para disputar a antepenúltima xornada de liga en categoría masculina e o segundo partido do play-off de semifinais da liga, o feminino con sorte dispar, xa que as mozas caeron derrotadas de novo ante Pontevedra por nove a seis quedando eliminadas e obtendo a cuarta praza final na liga Galega Absoluta Feminina de División de Honor. Magnífica tempada das nosas mozas que deron un gran salto de calidade de face a novos retos logo dunha tempada de aprendizaxe para un equipo moi novo.
Para rematar disputouse o partido da Liga Galega Absoluta de División de Honor masculina onde os santiagueses venceron de forma contundente por un resultado de dezanove a tres nun partido onde os compostelanos marcaron a diferenza desde o primeiro cuarto e que lles deixa a falta de dúas xornadas a unha vitoria de proclamarse merecidamente campións de liga e conseguir o dóbrete despois do título de Copa conseguido a finais de xaneiro.

Absoluta Feminina

PLAY SEMIFINAL LIGA GALLEGA ABSOLUTA FEMENINA DIVISIÓN DE HONOR

2º PARTIDO

  • CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO   9 – 6 (5-1; 3-1; 1-1; 0-3)

       CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, ISABEL PEREZ (2), LAURA SANLUIS, ARIANA COLLAZO (1), VICTORIA LANDEIRA, CANDELA RUBAL (2), SARAY GUILBERT (1), DANIELA PRIETO, SARA IGLESIAS, CECILIA COBAS

LIGA GALLEGA ABSOLUTA MASCULINA DIVISION DE HONOR

  • CM OURENSE – CW SANTIAGO    3 – 19  (0-4; 0-5; 3-8; 0-3)

         CW SANTIAGO: PABLO MARTINEZ, JORGE RODRIGUEZ (1), RAFAEL ENRIQUE RAMOS (3), ANDRES PEREZ (3), SAMUEL GONZALEZ (1), ALEJANDRO GOMEZ (6), ANXO PANERO, ANTONIO CAAMAÑO (1), ANTONIO GARCIA, XANDRE RODRIGUEZ (3), BRUNO SAMPAÑO, ADRIAN CAMPAÑA (1), WILLIAM A. LOPEZ

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

FESTIVIDAD DE SEMANA SANTA

Logo del Club Waterpolo Santiago
Logo Club Waterpolo Santiago

Informamos a pais e deportistas do club que con motivo da festividad de semana santa Non haberá adestramentos desde o sábado 9 de abril ao domingo 17 de abril, renovándose os adestramentos o luns 18 de abril nos horarios habituais.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña
Patrocinadores

CRÓNICAS 26-27 MARZO – CAMPIONATOS E LIGA

CAMPIONATO GALEGO ALEVÍN E BENXAMÍN PARA O CW SANTIAGO

Logo del Club Waterpolo Santiago

Intenso fin de semana para o Club Waterpolo Santiago, con varias frontes en xogo e con grandes alegrías, con vitoria nos Campionatos Galegos, Alevin e Benxamín de inverno, ademais de vitoria do equipo absoluto masculino de división de honor en Ferrol ante mariña Ferrol, e derrotas no play-off semifinal absoluto feminino de división de honor e na liga galega infantil mixta do noso equipo feminino.
O fin de semana deu comezo co desprazamento a Pontevedra dos equipos alevines A e B e do noso equipo benxamín para disputar no CGTD de Pontevedra os seus respectivos Campionatos Galegos de Inverno. Os primeiros en saltar ao auga foi o equipo B dos vosos alevines que se enfrontaron no primeiro encontro da xornada ao náutico de Vigo, partido no que caeron derrotados por once goles a un, a derrota fíxolles xogar pola quinta praza e enfrontarse ao club waterpolo Pontevedra no seguinte encontro caendo derrotados de novo por tres goles a dez e logo de obter a vitoria ante o club waterpolo Cambre por oito goles a dous obtiveron a sexta praza, gran resultado e experiencia para venideros encontros dos xogadores máis novos na disciplina do club.

CAMPIONATO ALEViN E BENXAMÍN


Pola súa banda, o equipo A debía enfrontarse en semifinais tamén ao Náutico de Vigo e nun partido moi intenso os santiagueses cunha gran defensa foron sempre por diante no marcador para acabar vencendo por cinco goles a tres, o que lle daba o pase á final que debía xogar ante o Club Mariña Ferrol vencedor da outra semifinal. Gran partido dos compostelanos na final que non deron opción aos ferrolanos e logo dos tres primeiros cuartos dominaban o encontro por un concluínte seis a cero, e souberon manter o resultado para acabar vencendo por oito goles a tres, proclamándose campións galegos.

CAMPIONATO GALEGO ALEVIN DE INVERNO RESULTADOS

¼ DE FINAL

CW SANTIAGO  B – RCN DE VIGO     1- 11 (0-2; 1-3; 0-3; 0-3)

CW SANTIAGO: ANDRE SOTELO, MATEO MACIAS, GONZALO DE LA MATA, ALEJANDRO RIAL, XOEL VAZQUEZ, MATEO ABAL, QUEITAN ROMERO (1), GHEORGHE GABRIEL, IVAN VIEITES, ADRIAN ODILON, LUCAS VAZQUEZ

POSTOS 5º A 7º

CW SANTIAGO B– CW PONTEVEDRA      3 – 10 (0-2; 1-3; 2-2; 0-3)

CW SANTIAGO: ANDRE SOTELO, MATEO MACIAS, GONZALO DE LA MATA, ALEJANDRO RIAL, XOEL VAZQUEZ, MATEO ABAL (2), QUEITAN ROMERO (1), GHEORGHE GABRIEL, IVAN VIEITES, ADRIAN ODILON, LUCAS VAZQUEZ

CW SANTIAGO B – CW CAMBRE   8 – 2 (3-0; 3-0; 0-2; 2-0)

CW SANTIAGO: ANDRE SOTELO (1), MATEO MACIAS, GONZALO DE LA MATA, ALEJANDRO RIAL, XOEL VAZQUEZ (1), MATEO ABAL (1), QUEITAN ROMERO (5), GHEORGHE GABRIEL, IVAN VIEITES, ADRIAN ODILON, LUCAS VAZQUEZ

SEMIFINAIS

CW SANTIAGO A – RCN DE VIGO    5-3 (2-0; 1-1; 1-0; 1-2)

CW SANTIAGO: MARIO CALZADILLA, ALEXANDRE GONZALEZ (1), ANDREA GONZALEZ, LUCIA PEÑA, CARLOTA PEREZ, GAEL CAAMAÑO, NOA VIEITES, AIRAS CAAMAÑO (2), SOFIA PEREZ (2), RODRIGO CARRILLO

FINAL

CW SANTIAGO A – CM FERROL    8-3 (3-0; 2-0; 2-0; 1-1; 0-1; 0-1)

CW SANTIAGO: MARIO CALZADILLA, ALEXANDRE GONZALEZ, ANDREA GONZALEZ, LUCIA PEÑA, CARLOTA PEREZ, GAEL CAAMAÑO, NOA VIEITES, AIRAS CAAMAÑO (6), SOFIA PEREZ (2), RODRIGO CARRILLO

Campionato Galego Benxamín

Ese mesmo sábado tamén se disputou o Campionato Galego Benxamín de Inverno coa participación dos santiagueses, o club waterpolo Cambre e o club waterpolo Pontevedra, que dirimiron o título nun triangular onde os santiagueses obtiveron a vitoria logo de vencer a Cambre (equipo reforzado con varios xogadores santiagueses) por dez goles a cero e a Pontevedra nun emocionante encontro por nove goles a oito logo de marcar no gol de ouro, xa que se chegou ao final do encontro con empate a oito.

CAMPIONATO GALEGO BENJAMÍN DE INVERNO

RESULTADOS

CW SANTIAGO – CW CAMBRE  10 – 0 (4-0; 3-0; 0-0; 1-0; 1-0; 1-0)

CW SANTIAGO: MATEO MACIAS, UXIA PALMOU (1), LUCAS VAZQUEZ (1), IVAN VIEITES (2), GHEORGHE GABRIEL (1), GAEL CAAMAÑO (1), ISAAC PAPIN (1), ADRIAN ODILON (2), ANDREA GONZALEZ, LUZ CALLE, SARA BERNARDEZ

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA  9 – 8 (2-0; 1-2; 0-1; 2-2; 2-1; 1-2; 0-1)

CW SANTIAGO: MATEO MACIAS, UXIA PALMOU, LUCAS VAZQUEZ, IVAN VIEITES (1), GHEORGHE GABRIEL (1), GAEL CAAMAÑO (6), ISAAC PAPIN, ADRIAN ODILON, ANDREA GONZALEZ, LUZ CALLE, SARA BERNARDEZ

Play-off semifinal da Liga Galega Absoluta feminina de División de Honor

Na xornada do sábado tamén se disputou o primeiro encontro do play-off semifinal da Liga Galega Absoluta feminina de División de Honor, esta vez en Santiago na piscina de Santa Isabel co enfrontamento entre o cuarto clasificado na fase regular (as santiaguesas) e o primeiro clasificado o Club Waterpolo Pontevedra, encontro dominado desde o inicio polas visitantes e no cal o novo equipo santiagués nunca lle perdeu a cara ao encontro que logo dun primeiro parcial dun a cinco favorables ás de lerez os seguintes parciais estiveron moito máis igualados, pero nunca as locais conseguiron achegarse no marcador como para poñer en perigo a vitoria das visitantes. Aínda así, gran traballo dun equipo en formación que cada partido que pasa realizan un xogo máis consistente.

RESULTADOS

1º PARTIDO

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA  6- 12 (1-5; 2-3; 1-1; 2-3)

CW SANTIAGO: VICTORIA LANDEIRA, ISABEL PEREZ (4), LAURA SANLUIS, ARIANA COLLAZO (1), XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ (1), CANDELA RUBAL, SARAY GUILBERT, SARA IGLESIAS, CECILIA COBAS

CM FERROL – CW SANTIAGO

Pola súa banda, o domingo os equipos absolutos masculino e infantil feminino desprazáronse a Ferrol para disputar unha das xornadas aprazadas pola pandemia, con resultados desiguais, derrota do infantil feminino na liga galega infantil mixta e humillante vitoria do absoluto masculino de división de honor nun partido aprazado da primeira volta e que fixos os deberes para clasificarse para a fase de ascenso nacional.

A xornada deu comezo co encontro da liga infantil mixta, grande encontro do noso equipo feminino que pese a caer por un resultado de sete a dous non reflicte a realidade do encontro, xa que cun pouco máis de acerto en ataque loitasen pola vitoria, aínda así o equipo segue progresando para conseguir o seu obxectivo que estar no campionato de España de clubs.

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

CM FERROL – CW SANTIAGO FEMININO   7 – 2 (2-0; 0-0; 0-1; 3-0; 1-1; 1-0)

CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, SARAY GUILBERT, CANDELA RUBAL (2), ARIANA COLLAZO, EMMA SANTAMARIA, XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ, ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, XIANNA BARREIRO, SOFIA PEREZ

Para acabar a xornada e o intenso fin de semana, disputouse o partido aprazado da primeira volta en división de honor masculina entre ambos equipos de novo, partido no que os santiagueses necesitaban gañar por máis de vinte e tres goles para ser líderes ao acabar a primeira volta e poder optar a xogar a fase de ascenso logo de haber un triplo empate na cabeza entre os santiagueses, Vigo e Pontevedra e dirimirse por golaverage xeral. Con todo iso, os visitantes saltaron ao auga e cun partido moi serio en defensa, buscando solucións en ataque, chegaron ao descanso cunha vantaxe de trece goles que poñía ao alcance o seu obxectivo, que conseguiron a principios do último cuarto, deixando pasar nese momento os minutos para acabar cun resultado de vinte e nove a catro que lles daba a primeira praza e o obxectivo cumprido.

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA DIVISIÓN DE HONOR

CM FERROL – CW SANTIAGO    4-29  (1-8; 0-6; 2-11; 1-4)

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, JORGE RODRIGUEZ (1), RAFAEL ENRIQUE RAMOS (2), ANDRES PEREZ (5), JULIO JOSE BARROSO, ALEJANDRO GOMEZ (10), CARLOS ORDOÑEZ, ANTONIO CAAMAÑO (3), ANTONIO GARCIA, XANDRE RODRIGUEZ (4), BRUNO SAMPAÑO (2), ADRIAN CAMPAÑA (2), PABLO MARTINEZ

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña