Copa Gallega de Waterpolo Absoluta Femenina 2021-2022

CONVOCATORIA ABSOLUTA FEMININA

CWC RIAS ALTAS – CW PONTEVEDRA A
CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA B

Absoluto FEMININA

Partido : SABADO 22 XANEIRO 12.30H CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO
Partido : SABADO 22 XANEIRO 17.30H CW SANTIAGO – CW CORUÑA RIAS ALTAS

Partido : DOMINGO 23 DE XANEIRO AS 12.30H CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA “B”
Piscina : ROSARIO DUENAS – OURENSE
Saida: COCHES- SABADO 10.30H E DOMINGO 10.30H



XOGADORAS CONVOCADAS

  1. EVA CALZADILLA
  2. ISABEL PEREZ
  3. LAURA SANLUIS
  4. DANIELA PRIETO
  5. VICTORIA LANDEIRA
  6. XULIA GAREA
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. SORAYA LEARTE
  9. CANDELA RUBAL
  10. SARAY GUILBERT
  11. SOFIA PEREZ
  12. SARA IGLESIAS
  13. CECILIA COBAS

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN COPIA COMPULSADA) E 12 EUROS PARA LA COMIDA DEL SABADO

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

ENTRENOS NADAL CW SANTIAGO 2021

Como cada ano veñen as festas de Nadal, datas nas que hai cambio de horario de entrenos para maior comodidade dos nosos deportistas e poidan gozar destas bonitas festas.
A continuación detallamos os días e horarios de adestro:

CATEGORÍA INFANTIL/ALEVÍN/BENXAMÍN

LUNS 27 DECEMBRO DE 20.30H A 21.30H
MARTES 28 DECEMBRO DE 19H A 20H
MÉRCORES 29 DE DECEMBRO DE 20.30H A 21.30H
XOVES 30 DE DECEMBRO DE 19H A 20H
LUNS 3 DE XANEIRO DE 20.30H A 21.30H
MARTES 4 XANEIRO DE 19H A 20H
VENRES 7 XANEIRO DE 19H A 20H

O RESTO DE DÍAS NON HAI ADESTRAMENTO DESDE O 24 DE DECEMBRO INCLUÍDOS Os FINS DE SEMANA
Os ENTRENOS NORMAIS E HABITUAIS EMPEZASEN A PARTIR DO SÁBADO 8 DE XANEIRO

CATEGORÍAS ABSOLUTAS/XUVENIL /CADETE

LUNS 27 DECEMBRO
MARTES 28 DECEMBRO
MÉRCORES 29 DE DECEMBRO
XOVES 30 DE DECEMBRO
LUNS 3 DE XANEIRO
MARTES 4 XANEIRO
VENRES 7 XANEIRO

O HORARIO MANTENSE DE 21.30H A 23H
O RESTO DE DÍAS NON HAI ADESTRAMENTO
Os ADESTRAMENTOS NORMAIS NO SEU HORARIO HABITUAL EMPEZASEN O VENRES 7 DE XANEIRO

DESDE O CLUB WATERPOLO SANTIAGO
DESEXÁMOSVOS FELICES FESTAS!!!

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA INFANTIL FEMININO

CW SANTIAGO – RCN VIGO
LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

Partido: CW SANTIAGO –RCN VIGO
Categoría: INFANTIL
Día: SÁBADO 4 DECEMBRO DE 2021
Hora: 16.30H
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 15.50 H SAÍDA DE URXENCIA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. EVA CALZADILLA
  2. SARAY GUILBERT
  3. CANDELA RUBAL
  4. ARIANA COLLAZO
  5. EMMA SANTAMARIA
  6. XULIA GAREA
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. ALBA MARIA CASTILLO
  9. CIRA SAMPAYO
  10. CARLA DIAZ
  11. XIANA BARREIRO
  12. SOFIA PEREZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ALEVIN

CW SANTIAGO – RCN VIGO

Partido: CW SANTIAGO –RCN VIGO
Categoría: ALEVIN
Día: SÁBADO 4 DECEMBRO DE 2021
Hora: 15.30H
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 14.45 H SAÍDA DE URXENCIA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. ANDRE SOTELO
  2. ALEXANDRE GONZALEZ
  3. MARIO CALZADILLA
  4. LUCIA PEÑA
  5. NOA VIEITES
  6. CARLOTA PEREZ
  7. QUEITAN ROMERO
  8. AIRAS CAAMAÑO
  9. XOEL LISTE
  10. RODRIGO CARRILLO
  11. SOFIA PEREZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

LIGA GALEGA BENXAMIN

CW SANTIAGO — CW PONTEVEDRA


Partido: CW SANTIAGO — CW PONTEVEDRA
Categoría: BENXAMIN
Día: SÁBADO 13 NOVEMBRO DE 2021
Hora: 15:30H
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 14:45H SAÍDA DE URXENCIA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MATEO MACIAS
  2. ADRIAN ODILON
  3. THIAGO SANCHEZ
  4. IVAN VIEITES
  5. GHEORGHE GABRIEL
  6. GAEL CAAMAÑO
  7. ISAAC PAPIN
  8. XOEL SOTELO
  9. ANDREA GONZALEZ
  10. SOFIA UZAL
  11. XIANA CARBALLO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)E 10 EUROS PARA A COMIDA

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

LIGA GALEGA ABSOLUTA 2ª D. M.

CW SANTIAGO “B” – CW PONTEVEDRA “B”


Partido: CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA
Categoría: ABSOLUTO 2ª DIVISIÓN MASCULINO
Día: SÁBADO 30 DE OUTUBRO DE 2021
Hora: 18.45H
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 18;10H SAÍDA DE URXENCIA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. IAGO GARABATO
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. ANTONIO GARCIA
  4. SEBASTIAN ALTAMIRANO
  5. FERNANDO FERRER
  6. ALEX GOMEZ
  7. SAMUEL GONZALEZ
  8. JESUS MONTOIRO
  9. YAGO DIAZ
  10. XANDRE RODRIGUEZ
  11. ANTONIO MOSCOSO
  12. BRUNO SAMPAÑO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

CW SANTIAGO MASCULINO – CW PONTEVEDRA


Partido: CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA
Categoría: INFANTIL
Día: SÁBADO 30 DE OUTUBRO DE 2021
Hora: 16.30H
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 15;50H SAÍDA DE URXENCIA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ
  2. BIEITO CARBALLO
  3. PEDRO RUBAL
  4. ALEXANDRE GONZALEZ
  5. GABRIEL BALSA
  6. ARTAI ANTELO
  7. AIRAS CAAMAÑO
  8. RODRIGO CARRILLO
  9. GUILLERMO CARRILLO
  10. MARIO CALZADILLA
  11. SAUL PAPIN
  12. ANTON FAGUNDEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ALEVIN

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA

Partido: CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA
Categoría: ALEVIN
Día: SÁBADO 30 DE OUTUBRO DE 2021
Hora: 15.30H
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 15 H SAÍDA DE URXENCIA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MARIO CALZADILLA
  2. NICOLAS BLANCO
  3. ALEXANDRE GONZALEZ
  4. GAEL CAAMAÑO
  5. GONZALO DE LA MATA
  6. AIRAS CAAMAÑO
  7. ANDREA GONZALEZ
  8. RODRIGO CARRILLO
  9. SOFIA PEREZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

DOBRE TRIUNFO NA COPA GALEGA ABSOLUTA

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este pasado fin de semana celebrouse en Ourense a Copa Galega Absoluta masculina e feminina, onde o CW Santiago proclamouse Campión nas dúas categorías.

En feminina tras vencer nos seus enfrontamentos ao Náutico de Vigo e Waterpolo Ourense e masculina onde se desfixeron do CW Pontevedra en cuartos, CW Ourense en semifinais e ao Náutico de Vigo nunha final de infarto.

A categoría masculina: os santiagueses iniciaron a competición co que se prevía un duro  encontro ante o CW Pontevedra no terceiro dos cuartos de final, pero en gran defensa os de Santiago deulles un triunfo cómodo cun holgado dez a tres e unha moi boa imaxe.

En semifinais enfrontáronse ao CW Ourense gañador do último cuartos de final, un  partido holgado cun resultado de once goles a un que o metía na final que debía  enfrontalo ao Náutico de Vigo.

O domingo vinte e seis ás doce iniciábase a final e non puido ser máis emocionante  que acabo decantándose a favor dos santiagueses que souberon aguantar a diferenza dun gol e chegar ao final do encontro con vitoria por un axustado sete a seis.

Pola súa banda o equipo feminino tamén conseguiu o título na súa categoría logo de vencer os seus dous encontros ante os outros dous participantes de forma clara,  tanto ao Náutico de Vigo no seu primeiro enfrontamento ao que venceron nove a  seis, como ao CW Ourense ao que derrotaron por sete a tres, que puxo fin á tempada obtendo os dous títulos en xogo “Liga e Copa” e que supón un novo empuxe ao  Waterpolo feminino.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

UNETE A NÓS CW Santiago

Benvido/a  ao Waterpolo!

Teléfono de contacto Xavi 691 666 819

Mail: cwsantiago@gmail.com

O Directamente en la piscina de Santa Isabel todos los sábados a las 11:30