CAMPUS DE WATERPOLO

CAMPUS DE WATERPOLO SANTIAGO 2018

portada

CAMPUS WATERPOLO 2018
Divírtete cos teus amig@os aprendendo a xogar ao Waterpolo
Para nen@os entre 6 e 16 anos
(Faránse os grupos por idades)

CAMPUS WATERPOLO 2018 enlace para descargar *pdf

CONVOCATORIA INFANTIL MIXTO

CN CORUÑA vs CW SANTIAGO

20160514_171231

Partido :    CN CORUÑA – CW SANTIAGO
Categoria: INFANTIL MIXTO
Dia:             XOVES 17 DE MAIO DE 2018
Hora:          11.45H
Piscina :     INEF CORUÑA
Saida:         9 H EN BUS DENDE STA.ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. ROBERTO CARRO
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. ANGEL RODRIGUEZ
  4. MARTIN ZAS
  5. FERNANDO FERRER
  6. UXIA SANLUIS
  7. MIGUEL BARCA
  8. SAMUEL GONZALEZ
  9. YAGO DIAZ
  10. ANTONIO GARCIA
  11. ANXO PANERO
  12. HENOK MARTINEZ
  13. JESUS PEREZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN COPIA COMPULSADA)
E 10 EUROS PARA O PAGO DO BUS

patrocinadores

CONVOCATORIA ALEVIN

CN CORUÑA vs CWSANTIAGO “B”

20160514_171445

Partido:         CN CORUÑA- CWSANTIAGO B
Categoria:   ALEVIN
Día:                XOVES 17 DE MAIO
Hora:            10.45H
Piscina:        INEF CORUÑA
Saída:            9.00H EN SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS EQUIPO “B”

  1. MAGIN LOPEZ
  2. SARAY GUILBERT
  3. MIGUEL PALACIOS
  4. CARLOS AMIGO
  5. NICOLAS COLLAZO
  6. ALEJANDRO CREGO
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. CARLA DIAZ
  9. GUILLERMO CARRILLO
  10. MANUEL JESUS RUBIAL
  11. BIEITO CARBALLO
  12. ARIANA COLLAZO
  13. CANDELA RUBAL
  14. PEDRO RUBAL

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR OU D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO VOS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10 EUROS PARA OU AUTOBUS

patrocinadores

Non haberá entrenos

Club de Waterpolo Santiago

rober_o

Con motivo da participación
do equipo absoluto na Fase
de Ascenso Nacional…
Non haberá entrenos desde o dia
10 de Maio ata
o 14 de Maio ambos inclusive,
retomandose a actividade o dia
15 de Maio nos seus
horarios habituais.

patrocinadores

CONVOCATORIA CADETE

Club Waterpolo Santiago
vs
Asoc. Coruñesa de Waterpolo

002

Partido:           CW SANTIAGO – ACW
Categoria:       CADETE
Dia:                    SABADO 5 DE MAIO DE 2018
Hora:                18.45H
Piscina :           SANTA ISABEL
Convocados:   17.45 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. IAGO GARABATO
  2. LUIS GUILBERT
  3. SANTIAGO ESTURAO
  4. CARLOS ORDOÑEZ
  5. FERNANDO FERRER
  6. ALEX GOMEZ
  7. IAGO DIAZ
  8. SAMUEL GONZALEZ
  9. JORGE GOMEZ
  10. ANTONIO MALLO
  11. ANTONIO GARCIA
  12. ANXO PANERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CONVOCATORIA INFANTIL

Club Waterpolo Santiago
vs
Asoc. Coruñesa de Waterpolo

water-polo-drawing-57

Partido :            CW SANTIAGO – ACW
Categoria:        INFANTIL MIXTO
Dia:                     SABADO 5 DE MAIO DE 2018
Hora:                  17.15H
Piscina :            SANTA ISABEL
Convocados:   16.15h Cambiados

XOGADORES CONVOCADOS

  1. ROBERTO CARRO
  2. LUCAS GARCIA
  3. CARLOS ORDOÑEZ
  4. HENOK MARTINEZ
  5. FERNANDO FERRER
  6. UXIA SANLUIS
  7. MIGUEL BARCA
  8. SAMUEL GONZALEZ
  9. YAGO DIAZ
  10. ANTONIO GARCIA
  11. ANXO PANERO
  12. JESUS PEREZ
  13. MATEO LAMAS

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

 

CRONICA 3º PARTIDO PLAY OFF

O CW SANTIAGO SUBCAMPEON
DA LIGA GALEGA ABSOLUTA

rana_logo

 

     O Club Waterpolo Santiago proclamouse subcampeón da Liga Galega Absoluta de 1ª División logo de caer derrotado nos penaltis polo Club Waterpolo Pontevedra no terceiro e definitivo partido do play off. Como nos dous anteriores encontros disputados o partido foi de poder a poder, sempre os santiagueses por diante no marcador, pero con mínimas diferenzas. Un primeiro cuarto no que os locais saíron moi intensos deu vantaxe de goles cunha magnífica defensa deulles vantaxe de dous goles ( tres a un) que parecía que empezaba a decantar o resultado, pero nada lonxe da realidade os visitantes recompuxéronse e conseguiron chegar ao descanso só un gol abaixo ( seis a cinco), de aí ao final loita intensa na pileta, pero sempre por diante os santiagueses que chegaron ao final do terceiro cuarto un gol arriba ( dez a nove) que deixaba o título por decidir para o último cuarto, un gol dos locais poñía dous goles de diferenza ao comezo do último cuarto, os visitantes non cejaron no empeño e dous erros no último minuto e medio dos locais puxeron o empate a once a falta de vinte e oito segundos, os locais tiveron unha última opción de superioridade pero unha mala decisión en ataque a falta de seis segundos deu posesión aos visitantes que tiveron a oportunidade nun último lanzamento que parou o porteiro local.
Empate e tanda de penaltis e aí foron mellores os visitantes que se levaron a tanda por catro goles a un. Felicitar a ambos equipos pola gran final disputada e enhorabuena aos campións.

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA
12 – 15
(3-1; 3-4; 4-4; 1-2)
Penaltis 1-4

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, GABOR PAZOS, ALEX GOMEZ (3), BRUNO SAMPAÑO, ALEJANDRO PADILLA (1), PABLO PIÑEIRO (4), BRAIS RAPOSO (2), ANTONIO CAAMAÑO, PABLO CHICO, DAMIAN ANTELO (1), LUIS FERRER, ADRIAN CAMPAÑA, IAGO GARABATO

patrocinadores

 

CRONICA LIGA ABSOLUTA

O CW SANTIAGO EMPATA
A FINAL DE PRIMEIRA DIVISION
2º PARTIDO PLAY OFF

Imagen1

    O Club Waterpolo Santiago empató este pasado sábado a final da Liga Galega Absoluta de primeira División logo de vencer por once goles a dez ao Club Waterpolo Pontevedra. Segundo partido da final do play off e segundo partido decidido pola mínima despois un partido no que os locais conseguiron aguantar a presión de ter que gañar para empatar a eliminatoria. A diferenza do primeiro partido o segundo comezou con moita máis claridade en ataque por ambos equipos e nun primeiro cuarto no que se vía que os dous equipos querían a vitoria a maior claridade en ataque dos visitantes púxoos por diante cun dous a tres favorable. O segundo cuarto foi o parcial que ao cabo decidiu o encontro cunha boa defensa dos locais estiraron o parcial a un catro a dous que os poñía por diante ao descanso cun seis a cinco con todo por decidir. O arranque do terceiro cuarto parecía definitivo para os locais que estiraron o marcador a unha vantaxe de tres goles para os locais (oito a cinco e nove a seis), pero os visitantes non deron o seu brazo a torcer e conseguiron chegar ao final do mesmo só un gol abaixo que deixaba todo por decidir no último e definitivo cuarto, que comezou do peor xeito posible xa que os visitantes conseguiron igualar por dúas veces no marcador ata colocar no luminoso un dez a dez a falta de dous minutos e medio para finalizar o encontro, pero na xogada posterior unha xogada en superioridade dos locais poñía outra vez por diante aos locais co definitivo once a dez e que daba o empate na eliminatoria que se decidirá o vindeiro sábado día vinte e oito ás dezaoito corenta e cinco outra vez na piscina de Santa Isabel.

 

PLAY OFF FINAL LIGA GALEGA ABSOLUTA 1ª DIVISION 2º PARTIDO

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA
11 – 10
(2-3; 4-2; 3-3; 2-2)

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, GABOR PAZOS, ALEX GOMEZ (2), BRUNO SAMPAÑO, BRUNO MARTINS (1), PABLO PIÑEIRO (4), BRAIS RAPOSO, ANTONIO CAAMAÑO (3), ALEJANDRO PADILLA, DAMIAN ANTELO, LUIS FERRER, ADRIAN CAMPAÑA (1), PABLO CHICO

rana_logo

     Como antesala ao partido de play off houbo tamén dous partidos das ligas galegas de categorías ante Natación Coruña con vitoria pola mínima en categoría alevín e derrota en categoría infantil. En categoría alevín os santiagueses obtiveron a vitoria por dez goles a nove logo dun partido moi igualado que se decidiu no último cuarto logo dun partido vibrante con diferenzas mínimas no marcador.

LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA

CW SANTIAGO – CN CORUÑA
                    10-9
(1-2; 3-2; 1-1; 0-2; 4-2; 1-0)

CW SANTIAGO: MATEO LAMAS, CARLOS ORDOÑEZ (2), IAGO FERNANDEZ, JESUS PEREZ (1), RAUL SEOANE, UXIA SANLUIS (3), YAGO DIAZ (2), ALEX GONZALEZ, LUCAS GARCIA (2), MIGUEL BARCA, EREA VIDAL, MARCO FERNANDEZ.

rana_logo

      En categoría infantil vitoria clara visitante cun resultado final de tres goles a once nun encontro onde os coruñeses xa decidiran o encontro ao descanso ao que se chegou cun resultado dun a seis, aínda así os santiagueses non cejaron no seu empeño por intentar achegarse no marcador pero non puideron ante a superioridade dos visitantes.

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

CW SANTIAGO – CN CORUÑA
             3 – 11
(0-3; 1-2; 0-1; 1-1; 0-1; 1-3)
CW SANTIAGO: ROBERTO CARRO, CARLOS ORDOÑEZ, ANGEL RODRIGUEZ, MARTIN ZAS, FERNANDO FERRER (2), UXIA SANLUIS, MIGUEL BARCA, SAMUEL GONZALEZ, YAGO DIAZ, ANTONIO GARCIA, ANXO PANERO (1), MATEO LAMAS.

patrocinadores

 

CONVOCATORIA INFANTIL

CW SANTIAGO vs CN CORUÑA

infantil

Partido :           CW SANTIAGO – CN CORUÑA
Categoria:       INFANTIL MIXTO
Dia:                    SABADO 21 DE ABRIL DE 2018
Hora:                 17.15H
Piscina :            SANTA ISABEL
Convocados:   16.15h cambiados

XOGADORES CONVOCADOS

  1. ROBERTO CARRO
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. ANGEL RODRIGUEZ
  4. MARTIN ZAS
  5. FERNANDO FERRER
  6. UXIA SANLUIS
  7. MIGUEL BARCA
  8. SAMUEL GONZALEZ
  9. YAGO DIAZ
  10. ANTONIO GARCIA
  11. ANXO PANERO
  12. HENOK MARTINEZ
  13. MATEO LAMAS

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE
TEÑEN COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CONVOCATORIA ALEVIN “A”

CW SANTIAGO “A” vs CN CORUÑA

2017-10

Partido:            CW SANTIAGO “A” vs CN CORUÑA
Categoria:       ALEVIN
Día:                    SABADO 21 DE ABRIL
Hora:                16.00H
Piscina:            SANTA ISABEL
Covocados:    15.15h en SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS EQUIPO “A”

  1. MATEO LAMAS
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. MARCO FERNANDEZ
  4. JESUS PEREZ
  5. YAGO DIAZ
  6. UXIA SANLUIS
  7. RAUL SEOANE
  8. ALEXANDRE GONZALEZ
  9. LUCAS GARCIA
  10. MIGUEL BARCA
  11. EREA VIDAL
  12. IAGO FERNANDEZ
  13. CARLOTA CALZADILLA

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE
TEÑEN COPIA COMPULSADA)

patrocinadores