CONVOCATORIA ALEVIN

CW SANTIAGO — CW CORUÑA RIAS ALTAS

CW Santiago Alevin

LIGA GALEGA ALEVIN

DÍA: SÁBADO 21 MAIO
PARTIDOS CW SANTIAGO – CW CORUÑA RIAS ALTAS
PISCINA: SANTA ISABEL
HORA: 16:00 H (15:30 ENTRADA PORTA DE URXENCIA)

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MARIO CALZADILLA
  2. ALEXANDRE GONZALEZ
  3. XOEL VAZQUEZ
  4. GONZALO DE LA MATA
  5. MATEO ABAL
  6. CARLOTA PEREZ
  7. QUEITAN ROMERO
  8. AIRAS CAAMAÑO
  9. ALEX RIAL
  10. ANDRE SOTELO
  11. RODRIGO CARRILLO
  12. NOA VIEITES
  13. SOFIA PEREZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICA, FIN DE SEMANA 14 E 15 DE MAIO

CW SANTIAGO ELIMINADO NAS SEMIFINAIS DA FASE DE ASCENSO

Logo del Club Waterpolo Santiago

O Club Waterpolo Santiago caeu eliminado nas semifinais da Fase de Ascenso a Segunda División Nacional, ao caer derrotado de novo ante o club maño de Estadio Miralbueno el Olivar no partido de volta que se disputo este pasado sábado catorce de maio nas instalacións mañas. Partido moito máis igualado que o disputado en Santiago o sete de maio, os locais volveron vencer, esta vez por un axustado dez a oito nun encontro onde os santiagueses xogaron moito mellor, con maior efectividade en ataque e unha defensa máis intensa puxeron en apertos ao equipo local, gran imaxe dos santiagueses que aínda sabendo que era moi difícil a remontada non lle perderon a cara ao encontro en ningún momento. Gran tempada dos compostelanos obtendo o título de Liga e Copa Galega, e pechan a tempada cunha boa imaxe na fase a falta do último encontro xa intranscendente ante Coruña este próximo sábado.

SEMIFINAL FASE ASCENSO A 2º DIVISIÓN NACIONAL – VOLTA
SÁBADO 14 DE MAIO DE 2022

E.M.EL OLIVAR – CW SANTIAGO      10- 8 (5-2; 0-0; 2-3; 3-3)       CW SANTIAGO MASCULINO: WILLIAM A LOPEZ, JORGE RODRIGUEZ, RAFAEL E. RAMOS, ANDRES PEREZ (2), ANTON QUINTELA, ALEJANDRO GOMEZ (1), ANTONIO GARCIA, ANTONIO CAAMAÑO (3), CARLOS ORDOÑEZ, XANDRE RODRIGUEZ, BRUNO SAMPAÑO (2), ADRIAN CAMPAÑA, PABLO MARTINEZ

Logo del Club Waterpolo Santiago

Pola súa banda, os equipos de categorías do club desprazáronse o domingo quince de maio a Coruña para disputar tres encontros ante ACW cun pleno de vitorias, logo de vencer o equipo masculino en categoría infantil mixta por dez a tres, o equipo infantil feminino na mesma categoría por dez a cinco e lograr tamén a vitoria en categoría cadete mixta por trece a tres.

LIGA GALEGA CADETE MIXTA
DOMINGO 15 DE MAIO DE 2022

ACW – CW SANTIAGO      3 – 13 (1-8; 0-3; 1-2; 1-0)CW SANTIAGO: RAUL SEOANE, CARLOS ORDOÑEZ (3), DIEGO FAGUNDEZ, NICOLAS COLLAZO (1), SEBASTIAN ALTAMIRANO (4), MIGUEL BARCA (1), DANIELA PRIETO, YAGO DIAZ (3), GUILLERMO CARRILLO (1), UXIA UZAL, BRUNO PEREZ, MAGIN LOPEZ

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA
DOMINGO 15 DE MAIO DE 2022

  ACW – CW SANTIAGO FEMENINO      5 – 10 (1-0; 0-1; 2-2; 1-2; 1-1; 0-4)CW SANTIAGO FEMENINO: EVA CALZADILLA, SARAY GUILBERT (1), CANDELA RUBAL (1), ARIANA COLLAZO (4), XULIA GAREA (2), ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, NOA VIEITES, XIANA BARREIRO, SOFIA PEREZ (2), CARLA DIAZ

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA
DOMINGO 15 DE MAIO DE 2022

   ACW – CW SANTIAGO  MASCULINO     3 – 10 (0-1; 0-1; 1-2; 0-3; 0-2; 2-1)CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO (1), PEDRO RUBAL, RODRIGO CARRILLO, GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO (4), RAMON GARCIA, AIRAS CAAMAÑO (2), GUILLERMO CARRILLO (3), ANTON FAGUNDEZ, MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA CADETE  MIXTO

ACW — CW SANTIAGO

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA CADETE  MIXTO

Día: DOMINGO 15 DE MAIO DE 2022
Partido: ACW – CW SANTIAGO
Piscina: SAN DIEGO (A CORUÑA)
HORA: 18.30 H
DESPRAZAMENTO: BUS DESDE STA. ISABEL AS 14.45 H

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE CONDE
  2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  3. DIEGO FAGUNDEZ AGUILAR
  4. NICOLAS COLLAZO SANTAMARIA
  5. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  6. MIGUEL BARCA GARCIA
  7. IAGO FERNANDEZ BLANCO
  8. BRUNO PEREZ FEAS
  9. YAGO DIAZ CENDAL
  10. DANIELA PRIETO SAMPEDRO
  11. UXIA UZAL FERRO
  12. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  13. MAGIN LOPEZ ROMERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA INFANTIL MASCULINO

ACW — CW SANTIAGO

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

Día: DOMINGO 15 DE MAIO DE 2022
Partido: ACW – CW SANTIAGO MASCULINO
Piscina: SAN DIEGO (A CORUÑA)
HORA: 16.30 H
DESPRAZAMENTO: BUS DESDE STA. ISABEL AS 14.45 H

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ ROMERO
  2. BIEITO CARBALLO CALERO
  3. PEDRO RUBAL CORTES
  4. ALEXANDRE GONZALEZ GONZALEZ
  5. GABRIEL BALSA BARREIRO
  6. ARTAI ANTELO FERNANDEZ
  7. RAMON GARCIA PEREZ
  8. AIRAS CAAMAÑO FERNANDEZ
  9. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  10. ANTON FAGUNDEZ AGUILAR
  11. MARIO CALZADILLA OTERO
  12. RODRIGO CARRILLO ROMERO
  13. MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS CEINOS

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA INFANTIL FEMININO

ACW — CW SANTIAGO FEMININO

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

Día: DOMINGO 15 DE MAIO DE 2022
Partido: ACW – CW SANTIAGO FEMININO
Piscina: SAN DIEGO (A CORUÑA)
HORA: 17.30 H
DESPRAZAMENTO: BUS DESDE STA. ISABEL AS 14.45 H

XOGADORAS CONVOCADAS

  1. EVA CALZADILLA OTERO
  2. SARAY GUILBERT PEREZ
  3. CANDELA RUBAL CORTES
  4. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
  5. EMMA SANTAMARIA BLANCO
  6. XULIA GAREA BERMUDEZ
  7. IRENA ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  8. ALBA MARIA CASTILLO DE FARIA
  9. CIRA SAMPAYO LOPEZ
  10. XIANA BARREIRO RODRIGUEZ
  11. NOA VIEITES MAREY
  12. SOFIA PEREZ VAZQUEZ
  13. CARLA DIAZ CENDAL

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICAS 7 de MAIO

DERROTA NA SEMIFINAL DA FASE DE ASCENSO NACIONAL

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este pasado sábado o CW Santiago recibía nas piscinas de Santa Isabel ao E.M. O Olivar de Zaragoza na semifinal da fase de ascenso a Segunda División Nacional, partido que domino un o equipo aragonés que desde o inicio mostrouse moi superior tanto no xogo como o acerto a portería, xa que os locais estiveron moi fallones en ataque o que deu un resultado final de cinco a doce que pon moi costa arriba o partido de volta en Zaragoza o próximo catorce de maio.

SEMIFINAL FASE ASCENSO A 2º NACIONAL – IDA
SÁBADO 7 DE MAIO

CW SANTIAGO – E.M. EL OLIVAR    5 – 12 (1-3; 2-3; 0-3; 2-3)

CW SANTIAGO: WILLIAM ABEL LOPEZ, JORGE RODRIGUEZ, RAFAEL RAMOS, ANDRES PEREZ (1), ANTON QUINTELA, ALEJANDRO GOMEZ (2), ANTONIO GARCIA, ANTONIO CAAMAÑO, CARLOS ORDOÑEZ, XANDRE RODRIGUEZ, BRUNO SAMPAÑO (1), ADRIAN CAMPAÑA (1), PABLO MARTINEZ

Por outra banda, tamén se disputaron tres partidos das xornadas de liga galega, dúas na infantil mixta e onde tanto o equipo masculino como o feminino venceron nos seus partidos de forma clara, o masculino por dez goles a seis nun partido máis igualado do que determina o resultado e o feminino de xeito máis claro por quince a seis e partidos onde tanto os mozos como as mozas melloraron sensiblemente o xogo de partidos anteriores.
Para rematar, tamén vitoria na categoría absoluta de segunda división ante o líder Coruña B, partido que se decidiu co parcial do primeiro cuarto no que os santiagueses fóronse por diante cun resultado de catro a cero, vantaxe que souberon manter nos tres seguintes cuartos para acabar vencendo por catorce goles a nove.

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA 2º DIVISIÓN
SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022

CW SANTIAGO  B   – CW CORUÑA RIAS ALTAS B       14- 9 (4-0; 3-2; 3-3; 4-4)       CW SANTIAGO MASCULINO: IAGO GARABATO, CARLOS ORDOÑEZ (2), ANTONIO GARCIA (1), GUILLERMO CARRILLO, ANTON QUINTELA (3), YAGO DIAZ, ANXO PANERO (2), JESUS MONTOIRO, SAMUEL GONZALEZ (3), JULIO JOSE BARROSO (2), ANTONIO MOSCOSO (1), ANGEL RODRIGUEZ, MAGIN LOPEZ

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA
SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022

CW SANTIAGO FEMENINO – CW CORUÑA RIAS ALTAS     15 – 6  (4-1; 2-2; 0-0; 4-1; 3-1; 2-1)

CW SANTIAGO FEMENINO: CARLA DIAZ, SARAY GUILBERT (3), CANDELA RUBAL (2), ARIANA COLLAZO (8), XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ, ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, NOA VIEITES, XIANA BARREIRO, SOFIA PEREZ (2), CARLA DIAZ

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA
SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022

CW SANTIAGO  MASCULINO – CW CORUÑA RIAS ALTAS   10 – 6 (2-1; 0-2; 1-0; 4-0; 0-2; 3-1)

            CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO (2), PEDRO RUBAL, ALEXANDRE GONZALEZ, GABRIEL BALSA (1), ARTAI ANTELO (3), RAMON GARCIA, AIRAS CAAMAÑO (1), GUILLERMO CARRILLO (1), ANTON FAGUNDEZ, MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS, SAUL PAPIN (2), RODRIGO CARRILLO

Para rematar, este domingo pasado tamén se disputo o seu encontro de liga de segunda división o equipo master que se desprazou ata Coruña para disputar o seu encontro ante Coruña Rías Altas B esta vez o resultado se decantó pola mínima para os locais por un axustado once a dez, nun partido dominado nos dous primeiros cuartos polos santiagueses que chegaron ao descanso un gol arriba, pero un mal terceiro cuarto para os visitantes, fixo que os locais colocásense un gol arriba que soubo manter ata o final do encontro

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA 2ºDIVISION
DOMINGO 8 DE MAIO DE 2022

CW CORUÑA RIAS ALTAS  – SANTIAGO  C     11-10 (1-3; 3-2; 3-1; 4-4)CW SANTIAGO  C: DAVID RAPOSO, DANIEL GARCIA, JORGE LAREU, FRANCISCO COLLAZO, MATEO RAPOSO,  BRAIS RAPOSO, GONZALO CALZADILLA, ADRIAN PONTE, MIGUEL ANGEL BARCA, FRANCISCO RICO, DANIEL TOME

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

Fase de ascenso

CW Santiago comeza a fase de ascenso á Segunda División nacional de waterpolo

cartel

CONVOCATORIA ABSOLUTO 2ª DIVISION

CW SANTIAGO “B” — CW CORUÑA RIAS ALTAS “B”

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA ABSOLUTO 2ª DIVISIÓN

Partido: CW SANTIAGO “B” – CW CORUÑA RIAS ALTAS”B”
Categoría ABSOLUTO 2ª DIVISIÓN
Día: SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022
Hora: 18:45 H.
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 18:10 H. PORTA DE URXENCIA18:45 H

XOGADORES CONVOCADOS

  1. IAGO GARABATO GONZALEZ
  2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  3. ANTONIO GARCIA LENCE
  4. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  5. ANTON QUINTELA FERREIRO
  6. YAGO DIAZ CENDAL
  7. ANXO PANERO BLANCO
  8. JESUS MONTOIRO CASTELAO
  9. SAMUEL GONZALEZ GONZALEZ
  10. JULIO JOSE BARROSO ROMERO
  11. ANTONIO MOSCOSO SANCHEZ
  12. ANGEL RODRIGUEZ LIJO
  13. MAGIN LOPEZ ROMERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA INFANTIL FEMININO

CW SANTIAGO FEMININO — CW CORUÑA RIAS ALTAS

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

Día: SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022
Partido: CW SANTIAGO FEMININO – CW CORUÑA RIAS ALTAS
Piscina: SANTA ISABEL
HORA: 17.30 H (16.50 H ENTRADA PORTA DE URXENCIA)

XOGADORAS CONVOCADAS

  1. EVA CALZADILLA OTERO
  2. SARAY GUILBERT PEREZ
  3. CANDELA RUBAL CORTES
  4. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
  5. EMMA SANTAMARIA BLANCO
  6. XULIA GAREA BERMUDEZ
  7. IRENA ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  8. ALBA MARIA CASTILLO DE FARIA
  9. CIRA SAMPAYO LOPEZ
  10. NOA VIEITES MAREY
  11. XIANA BARREIRO RODRIGUEZ
  12. SOFIA PEREZ VAZQUEZ
  13. CARLA DIAZ CENDAL

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

Share this:

CONVOCATORIA INFANTIL MASCULINO

CW SANTIAGO MASCULINO — CW CORUÑA RIAS ALTAS

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

Día: SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022
Partido: CW SANTIAGO MASCULINO – CW CORUÑA RIAS ALTAS
Piscina: SANTA ISABEL
HORA: 16.30 H (15.50 H ENTRADA PORTA DE URXENCIA)

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ ROMERO
  2. BIEITO CARBALLO CALERO
  3. PEDRO RUBAL CORTES
  4. ALEXANDRE GONZALEZ GONZALEZ
  5. GABRIEL BALSA BARREIRO
  6. ARTAI ANTELO FERNANDEZ
  7. RAMON GARCIA PEREZ
  8. AIRAS CAAMAÑO FERNANDEZ
  9. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  10. ANTON FAGUNDEZ AGUILAR
  11. MAURO GONZALEZ-CONCHEIRO CEINOS
  12. SAUL PAPIN SANCHEZ
  13. RODRIGO CARRILLO ROMERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña