Fase de ascenso

CW Santiago comeza a fase de ascenso á Segunda División nacional de waterpolo

cartel

CRÓNICAS, FIN DE SEMANA 23 –E 24 ABRIL

DÚAS VITORIAS E DÚAS DERROTAS DO CW SANTIAGO

Logo del Club Waterpolo Santiago

Despois do parón de semana santa os equipos de categorías do club volveron á competición este pasado fin de semana cunha dobre xornada de liga, o sábado o equipo máster obtivo a vitoria nas piscinas de Santa Isabel ao bater ao club waterpolo Pontevedra “B” por un cómodo: catorce a sete logo de marcar o ritmo no xogo desde o inicio, gañando todos os parciais e colocándose con esa vitoria na loita polo título na segunda división galega.

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA 2º DIVISIÓN

SÁBADO 23 DE ABRIL DE 2022

  • CW SANTIAGO  MASTER – CW CORUÑA PONTEVEDRA      14- 7 (3-1; 4-2; 5-3; 2-1)

       CW SANTIAGO MASCULINO: DAVID RAPOSO, DANIEL GARCÍA (2), RAMON TURNES, FERNANDO MAYER (1), FRANCISCO RICO, BRAIS RAPOSO (2), MATEO RAPOSO, JORGE LAREU (2), MIGUEL ANGEL BARCA (6), DANIEL TOME (1)

*****************************************************************

    Pola súa banda, os equipos alevín, infantil, feminino e cadete desprazáronse o domingo a Vigo para un triplo enfrontamento ante os locais do náutico de Vigo, cun balance de dúas derrotas e unha vitoria. O primeiro encontro foi en categoría cadete e pese ao bo traballo defensivo dos santiagueses, a pouca efectividade en ataque propicio unha clara vitoria dos locais por nove goles a dous. Seguidamente, disputouse o encontro en categoría infantil mixta, onde o noso equipo feminino caeu derrotado pola mínima (nove a oito) logo dun encontro moi igualado. Para rematar disputouse o encontro en categoría alevín onde esta vez a vitoria caeu ao lado santiagués logo doutro partido moi igualado que se decidiu no último cuarto cun parcial final dun a dous.

LIGA GALEGA CADETE MIXTA

DOMINGO 24 DE ABRIL DE 2022

  • RC NAUTICO DE VIGO – CW SANTIAGO     9 – 2 (2-0; 3-1; 0-0; 4-1)

CW SANTIAGO: RAUL SEOANE, CARLOS ORDOÑEZ (2), DIEGO FAGUNDEZ, NICOLAS COLLAZO, SEBASTIAN ALTAMIRANO, MIGUEL BARCA, IAGO FERNANDEZ, LUCAS GARCIA, YAGO DIAZ, GUILLERMO CARRILLO, UXIA UZAL, DANIELA PRIETO, MAGIN LOPEZ

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

DOMINGO 24 DE ABRIL DE 2022

  • RCN DE VIGO – CW SANTIAGO     9 – 8 (1-0; 0-1; 2-1; 1-3; 3-1; 2-2)

CW SANTIAGO FEMENINO: EVA CALZADILLA, SARAY GUILBERT (3), CANDELA RUBAL (1), ARIANA COLLAZO, EMMA SANTAMARIA, XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ (3), ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, NOA VIEITES, XIANA BARREIRO, SOFIA PÉREZ (1), CARLA DÍAZ

LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA

DOMINGO 24 DE ABRIL DE 2022

  • RCN DE VIGO – CW SANTIAGO     5 – 6 (1-1; 0-0; 1-1; 2-1; 0-1; 1-2)

             CW SANTIAGO: AIRAS CAAMAÑO (1), ALEXANDRE GONZALEZ (2), MATEO AVAL, LUCIA PEÑA, NOA VIEITES, CARLOTA PEREZ, QUEITAN ROMERO, GAEL CAAMAÑO, RODRIGO CARRILLO, SOFIA PEREZ (3)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA CADETE

CAMPIONATO GALEGO CADETE DE INVERNO

Partido : CW SANTIAGO – CW CORUÑA RIAS ALTAS
Categoria: CADETE MIXTO
Dia: SÁBADO 5 DE MARZO DE 2022
Hora: 9.45H CUARTOS DE FINAL
Piscina: CGTD PONTEVEDRA
DESPRAZAMENTO: COCHES PARTICULARES
*RESTO DE PARTIDOS DEPENDENDO RESULTADO

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE CONDE
  2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  3. DIEGO FAGUNDEZ AGUILAR
  4. NICOLAS COLLAZO SANTAMARIA
  5. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  6. MIGUEL BARCA GARCIA
  7. IAGO FERNANDEZ BLANCO
  8. LUCAS GARCIA VILARIÑO
  9. YAGO DIAZ CENDAL
  10. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  11. BIEITO CARBALLO CALERO
  12. BRUNO PEREZ FEANS
  13. MAGIN LOPEZ ROMERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 12€ PARA LA COMIDA

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

DOBRE VITORIA ABSOLUTA ANTE CW LUGO

CRÓNICA DO 12 FEBREIRO ANTE “CW LUGO” CATEGORÍA DIVISIÓN DE HONOR

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este pasado fin de semana os equipos absolutos do club waterpolo Santiago disputaron unha nova xornada de liga con dobre vitoria tanto do equipo masculino por vinte e cinco a tres como o feminino de división
de honor por quince goles a tres ante o CW Lugo, ademais do duelo da primeira volta en segunda división entre o equipo B e o Master levándose o encontro o equipo master por un axustado sete a oito.

Equipos Absoluto Masculino, Absoluto Feminino, Master e Absoluto “B”

Xornada de segunda división entre o dos equipos santiagueses o “B” e Master

A xornada inícioa o enfrontamento de segunda división entre o equipo B dos santiagueses e o equipo master, que se levou o gato ao auga obtendo a vitoria por un axustado sete a oito nun partido moi igualado onde a maior experiencia dos maiores fíxolles xustos vencedores.
A continuación celebrouse o primeiro duelo entre compostelanos e lugueses, partido de claro dominio local que impuxeron un ritmo alto desde o inicio e que pese aos numerosos cambios nunca baixaron o pistón
para acabar o encontro cun vinte e cinco a tres que marcaba o claro do resultado.

Para rematar celebrouse o enfrontamento en categoría absoluta feminina de división de honor, e como no encontro de mozos as santiaguesas dominaron desde o inicio para acabar vencendo por quince goles a tres..

Absoluta feminina división de honor

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA DIVISIÓN DE HONOR
Sábado 12 de Febreiro

CW SANTIAGO – CW LUGO  25 – 3 (7-1; 5-1; 7-0; 6-1)

CW SANTIAGO: IAGO GARABATO, JORGE RODRIGUEZ (2), RAFAEL E. RAMOS (1), ANDRES PEREZ (3), JULIO JOSE BARROSO (1), ALEJANDRO GOMEZ (7), ANTONIO GARCIA, SAMUEL GONZALEZ (3), YAGO DIAZ (2),  XANDRE RODRIGUEZ (1), BRUNO SAMPAÑO (1), ADRIAN CAMPAÑA, CARLOS ORDOÑEZ (4)

LIGA GALEGA ABSOLUTA FEMININA DIVISIÓN DE HONOR
Sábado 12 de Febreiro

CW SANTIAGO – CW LUGO 15- 3 (10-2; 1-1; 2-0; 2-0)
CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, ISABEL PEREZ (5), ARIANA COLLAZO (1), VICTORIA LANDEIRA (1) CARLOTA CALZADILLA, IRENA ORDOÑEZ (2), SORAYA LEARTE (1), CANDELA RUBAL (1), SARAY GUILBERT (2), DANIELA PRIETO, SARA IGLESIAS (1), EMMA SANTAMARIA (1)

LIGA GALEGA ABSOLUTA 2º DIVISION
Sábado 12 de Febreiro

CW SANTIAGO “B” – CW SANTIAGO “C”     7 – 8 (1-1; 2-3; 2-2; 2-2)  

CW SANTIAGO B: WILLIAM LOPEZ, CARLOS ORDOÑEZ (3), ANTONIO GARCIA, SEBASTIAN ALTAMIRANO, YAGO DIAZ (1), ANXO PANERO, JESUS MONTOIRO, SAMUEL GONZALEZ, JULIO JOSE BARROSO (1), ANTONIO MOSCOSO (2), LUIS GUILBERT   CW SANTIAGO MASTER: DAVID RAPOSO, RAFAEL RAMOS, RAMON TURNES (1), FERNANDO MAYER, FRANCISCO COLLAZO (3), MATEO RAPOSO (1),  BRAIS RAPOSO, JORGE LAREU (1), GONZALO JUAN CALZADILLA, ADRIAN PONTE, MIGUEL ANGEL BARCA (1), DANIEL TOME (1), JESUS PRIETO  

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

¡Ven a probar o Waterpolo!

Ven a probar o Waterpolo

CLUB WATERPOLO SANTIAGO

Piscina Complejo Deportivo de Santa Isabel
Rúa Tras Sta. Isabel s/n 15705 Santiago de
Compostela

Telf. 691 666 819

Email. cwsantiago@gmail.com

DOBRE VITORIA ABSOLUTA

Logo del Club Waterpolo Santiago

LIGA GALEGA ABSOLUTA

Xornada importante a disputada este pasado sábado en a piscina de Sta. Isabel para os equipos masculino e feminino de o CW Santiago, xa que ambos equipos xogábanse puntos importantes de cara a o final de ambas ligas. Xornada que comezou con o 
partido en categoría Absoluta Feminina de División de Honor onde as santiaguesas 
enfrontábanse a o Náutico de Vigo con o obxectivo de obter a vitoria para seguir 
optando a o título de liga. E como era de esperar o partido empezou moi igualado, 
pero a gran defensa local enviou o partido a o descanso con un catro a un favorable a as santiaguesas, un terceiro cuarto onde as locais mantiveron a vantaxe de tres 
goles en o marcador deu paso a un último cuarto onde as visitantes puxeron o medo en o corpo a o achegarse ata só dous goles, pero de novo a defensa e o acerto en o 
lanzamento estiraron o marcador ata o nove cinco final, que dá a opción en o 
próximo encontro de obter o título de liga a as santiaguesas.

LIGA GALEGA ABSOLUTA FEMININA 
DIVISIÓN DE HONOR

CW SANTIAGO – RCN DE VIGO 9 – 5 (2-1; 2-0; 2-2; 3 -2)

CW SANTIAGO: Sandra Gómez, Isabel Pérez (2), Laura Sanluis, Rosalia Rey (2), Natalia Rocha (3), Laura Dorado, Carla Pinales (1), Raquel Sanjurjo (1), Henar De Pablos, Marta Ocampo, Elena Vázquez, Candela Rubal

ABSOLUTA MASCULINA

Por o seu parte o equipo masculino tamén se xogaba o acceso a a final de o play off, 
en este caso ante o CW Coruña Rías Altas, xa que chegaban empatados a puntos en a clasificación. Partido dominado desde o inicio por os locais que con unha gran 
defensa non tiveron problemas para levarse o encontro por un cómodo doce a tres 
despois de dominar todos os parciais, como en os últimos encontros disputados unha boa intensidade defensiva e un ataque con gran acerto levo a o descanso o encontro con un parcial de sete a un que daba unha vantaxe prácticamente insalvable para os visitantes, que só fixo que aumentar para acabar con o mencionado doce a tres que dá a segunda posición en a clasificación a os santiagueses que se enfrontasen a o RCN de Vigo (xa clasificado como primeiro), por o título de liga en un play off a ida e volta os próximos dezanove de xuño e tres de xullo.

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA 
DIVISIÓN DE HONOR

CW SANTIAGO – CW CORUÑA RIAS ALTAS 12 – 3 (3-0; 4-1; 2-1; 3-1)

CW SANTIAGO: Adrián García, Jorge Rodríguez (1), Emmanuel Nieto, Andrés Pérez, 
Fernando Ferrer (1), Alejandro Gómez (5), Anxo Panero, Antonio Caamaño (2), 
Antonio García, Xandre Rodríguez (1), Bruno Sampaño (2), Adrián Campaña, Roberto Carro

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

VITORIA COMODA ANTE OURENSE

Liga Galega Absoluta Masculina 
de División de Honor


Nova xornada: da Liga Galega Absoluta Masculina, de División de Honor a que se disputo este pasado sábado; en Sta. Isabel 
 Os compostelanos recibían ao CW Ourense: nun encontro que desde o inicio foi comandado polos locais, que cunha gran intensidade defensiva, distanciáronse desde o  inicio no marcador pese, ás numerosas ocasións de gol erradas, aínda así chegouse á conclusión do primeiro cuarto cun claro catro a cero. Os seguintes parciais pese a baixar a intensidade do xogo o marcador seguiu  en aumento con minutos para os xogadores máis novos que non desentonaron, para acabar vencendo; cómodamente por un claro vinte e dous a dous que fai que o próximo encontro ante o CW Coruña Rías Altas sexa decisivo para volver loitar unha tempada máis disputando o título de Liga ante o RCN de Vigo xa clasificado.

CW SANTIAGO – CW OURENSE 22 – 2 (4-0; 6-1; 5-1; 7-0)

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, JORGE RODRIGUEZ (1), EMMANUEL NIETO, ANDRES PEREA (3), FERNANDO FERRER (1), ALEX GOMEZ (7), SAMUEL GONZALEZ (2), ANTONIO CAAMAÑO, ANTONIO GARCIA (1), XANDRE RODRIGUEZ (4), BRUNO SAMPAÑO (3), ADRIAN CAMPAÑA, ROBERTO CARRO

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

TERCEIROS NO INFANTIL DE PRIMAVERA

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este pasado domingo o CW Santiago acudiu a Ferrol para competir no Campionato Galego Infantil Mixto de Primavera con dous equipos. Obtendo un terceiro posto co equipo masculino e un quinto posto co equipo Feminino que participaba por primeira vez na súa historia só con mozas, un gran fito no club.
E precisamente foron as mozas as que empezaron a súa participación ante o equipo que final foi o campión, o Club Mariña Ferrol, e pese a perder nun partido en que a diferenza foi máis avultada do que o xogo reflexo demostrou que empezan a estar preparadas para dar alegrías ao club, a única nota negativa foi o pouco a certo de face a portería que é onde se decidiu o partido, acabando cun resultado de seis goles a un, que ben puido ser moito máis axustado con ese acerto final.
Logo das mozas entraron en liza os mozos que debían enfrontarse ao ganador do partido anterior, e logo de dous cuartos onde o partido estivo igualado os fallos defensivos dos santiagués fixo que os locais distanciásense no marcador ata o oito a tres final.

Trala derrota ante Ferrol do equipo feminino mándolles a xogar o quinto e sexto lugar antes os coruñeses de ACW e pese a que ao encontro comezou como o primeiro con moitos erros de face a portería, a partir do segundo cuarto afinaron a puntería para terminar vencendo por sete a cero e conseguindo un digno quinto posto e sobre todo unha moi boa imaxe.
Pola súa banda o equipo masculino tivo que xogar o partido pola medalla de bronce onde o seu rival o Náutico de Vigo púxolle as cousas moi difíciles, pero un gran final fíxolles levarse o encontro por un catro a oito final que lles deu o terceiro lugar.

CW SANTIAGO FEMENINO 

CAMPIONATO GALEGO INFANTIL  PRIMAVERA

2º CUARTO DE FINAL

CM FERROL – CW SANTIAGO FEMENINO   6 – 1 (2-1; 1-0; 1-0; 2-0)

CW SANTIAGO FEMENINO: EVA CALZADILLA, SARAY GUILBERT, CANDELA RUBAL, ARIANA COLLAZO, XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ, UXIA UZAL, EMMA SANTAMARIA, SOFIA PEREZ (1), CARLA DIAZ

2ª SEMIFINAL 

CM FERROL – CW SANTIAGO MASCULINO 8 -3 (0-0; 2.2; 3-1; 3-0)

CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO, PEDRO RUBAL; SEBASTIAN ALTAMIRANO (1), NICOLAS COLLAZO (1), ALEXANDRE GONZALEZ; ARTAI ANTELO; GUILLERMO CARRILLO (1), RODRIGO CARRILLO, SAUL PAPIN

5º E 6º POSTO
CW SANTIAGO FEMENINO – ACW   7 – 0 (1-0; 1-0; 3-0; 2-0)

CW SANTIAGO FEMENINO: EVA CALZADILLA, SARAY GUILBERT (1), CANDELA RUBAL (2), ARIANA COLLAZO (1), XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ (2), UXIA UZAL, EMMA SANTAMARIA, SOFIA PEREZ (1), CARLA DIAZ

3º E 4º POSTO

CW SANTIAGO MASCULINO – RCN DE VIGO  8-4 (2-0; 1-1; 1-1; 1-0; 0-1; 1-3)

CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ (1), BIEITO CARBALLO, PEDRO RUBAL; SEBASTIAN ALTAMIRANO (5), NICOLAS COLLAZO (1), ALEXANDRE GONZALEZ; ARTAI ANTELO; GUILLERMO CARRILLO (1), RODRIGO CARRILLO, SAUL PAPIN

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CAMPIONATO GALEGO INFANTIL DE PRIMAVERA


Infantil Masculino

DOMINGO 16 DE MAIO DE 2021

Partidos: FASE GRUPOS

11H – CMARINA FERROL – CW SANTIAGO FEMININO = Ganador / CW SANTIAGO MASCULINO

FASE FINAL

5º E 6º LUGAR – 11.30H
3º E 4º LUGAR – 12H
1º E 2º LUGAR – 12.45H

Piscina :CARANZA (FERROL)
Saída : 8 H BUS DENDE STA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

1- MAGIN LOPEZ
2.- BIEITO CARBALLO
3.- PEDRO RUBAL
4.- SEBASTIAN ALTAMIRANO
5.- NICOLAS COLLAZO
6.- GABRIEL BALSA
7.- RODRIGO SANTAMARIA
8.- ARTAI ANTELO
9.-RODRIGO CARRILLO
10.-GUILLERMO CARRILLO
11.- MARIO CALZADILLA
12.-SAUL PAPIN
13.- ALEXANDRE GONZALEZ

LEMBRAR A TÓDOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) Y 10 EUROS PARA O PAGO DO BUS.
LEVAR BOCADILLO OU COMIDA PARA O MEDIODÍA

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CAMPIONATO GALEGO INFANTIL DE PRIMAVERA

Infantil Feminino

DOMINGO 16 DE MAIO DE 2021

Partidos: FASE GRUPOS

10H – CMARINA FERROL – CW SANTIAGO FEMININO

FASE FINAL

5º E 6º LUGAR – 11.30H
3º E 4º LUGAR – 12H
1º E 2º LUGAR – 12.45H

Piscina :CARANZA (FERROL)
Saída : 8 H BUS DENDE STA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

1.- EVA CALZADILLA
2.- SARAY GUILBERT
4.- CANDELA RUBAL
5.- ARIANA COLLAZO
6.- XULIA GAREA
7.- IRENA ORDOÑEZ
8.- UXIA UZAL
9.- EMMA SANTAMARIA
11.- SOFIA PEREZ
13.- CARLA DIAZ

LEMBRAR A TÓDOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) Y 10 EUROS PARA O PAGO DO BUS.
LEVAR BOCADILLO OU COMIDA PARA O MEDIODÍA

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña