Partidos Liga

Liga Galega

CW Santiago vs CW Pontevedra

O Club Waterpolo Santiago recibe o vindeiro sábado 29 de febreiro ao CW Pontevedra na piscina do Complexo Deportivo Santa Isabel de Santiago de Compostela para xogar 4 partidos das Ligas Galegas de Waterpolo.

29-Febrero-2020

CRONICA PLAY OFF FEMENINO NAUTICO DE VIGO

VITORIA FEMININA EN VIGO
FEMENINO CAMPEONAS PLAY OFF 16_12_2020

Comezou o play off semifinal da Liga Galega Absoluta Feminina este pasado domingo na piscina do náutico de Vigo co enfrontamento entre as locais e o CW Santiago, que rendía visita con ganas de mellorar a imaxe do último enfrontamento entre ambos equipos onde as viguesas foron moi superiores. Partido con defensas férreas pero un primeiro parcial dun a cero no primeiro cuarto puxo ás locais por diante. O segundo periodo as santiaguesas conseguiron darlle a volta ao marcador e chegar ao descanso por diante cun resultado dun a dous que lles daba unha mínima vantaxe, de novo un parcial dun a cero para as locais deixaba o último cuarto con empate a dous e todo por decidir, e un último parcial de dous a tres para as visitantes dáballes a vitoria por un resultado final de catro a cinco e o primeiro punto da semifinal ao mellor de tres encontros.

PLAY OFF LIGA GALEGA ABSOLUTA DIVISION DE HONOR FEMININA

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO 4 – 5 (1-0; 0-2; 1-0; 2-3)
CW SANTIAGO: SANDRA GOMEZ, AMANDA PREGO (2), ROSALIA REY (1), LAURA SANLUIS, NATALIA ROCHA (1), UXIA SANLUIS, CARLA PINALES, LAURA DORADO, ELENA VAZQUEZ, MERCEDES VIDAL, CECILIA COBAS (1)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICAS CAMPIONATOS BENXAMIN E INFANTIL FEMININO

CW SANTIAGO CAMPEON BENXAMIN

BENJAMINES CAMPEONES
Este pasado sábado o CW Santiago desprazouse a Pontevedra para participar nos Campionatos Galegos Benxamín mixto e Infantil feminino de inverno, conseguindo proclamarse campión na categoría benxamín e un meritorio terceiro posto en categoría Infantil feminina.
En categoría benxamín participaban xunto aos santiagueses, o CW Pontevedra e o CW Cambre. Con formato de liguilla todos contra todos os santiagueses comezaron a súa participación enfrontándose ao CW Pontevedra conseguindo unha cómoda vitoria por dez a un e que á espera de enfrontamento entre Cambre e Pontevedra poñíalles á fronte da clasificación, a vitoria caeu en mans dos de lerez por dez goles a tres, con iso un punto bastáballes aos santiagueses para ser campións pero saíron a por todas no último enfrontamento conseguindo levarse o encontro ante Cambre por dez a cero que lles daba o título e que dá mostra de que a canteira santiaguesa segue traballando e obtendo bos resultados e un futuro esperanzador.

CAMPIONATO GALEGO BENXAMIN MIXTO DE INVERNO

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA 10 – 1 (0-0; 1-0; 3-0; 1-1; 3-0; 2-0)
CW SANTIAGO: MARIO CALZADILLA (1), ALEXANDRE GONZALEZ (2), ANDREA GONZALEZ (1), AIRAS CAAMAÑO (1), RODRIGO CARRILLO, GAEL CAAMAÑO (2), SOFIA PEREZ (3)

CW SANTIAGO – CW CAMBRE 10 – 0 (4-0; 3-0; 3-0; 0-0; 0-0; 0-0)
CW SANTIAGO: MARIO CALZADILLA (1), ALEXANDRE GONZALEZ (1), ANDREA GONZALEZ (1), AIRAS CAAMAÑO (2), RODRIGO CARRILLO (1), GAEL CAAMAÑO (2), SOFIA PEREZ (2)

CLASIFICACION FINAL

1º/ CW SANTIAGO
2º/ CW PONTEVEDRA
3º/ CW CAMBRE

    Xunto co Campionato benxamín tamén se disputou o Campionato Galego Infantil Feminino, onde as santiaguesas acabaron en terceira posición logo de caer derrotadas nos dous enfrontamentos ante RCN de Vigo por once a un e ante el ao cabo campión o CW Pontevedra por catro goles a un. Pese ás dúas derrotas as santiaguesas na súa maioría alevines non lle perderon a cara aos partidos, boa progresión dun equipo moi novo pero con gran futuro.

photo_2020-01-14_21-23-47

CAMPIONATO GALEGO INFANTIL FEMININO DE INVERNO

CW SANTIAGO – RCN de VIGO 1 – 11 (4-0; 3-1; 2-0; 2-0; 0-0)
CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, SOFIA PEREZ, CANDELA RUBAL, SARAY GUILBERT (1), UXIA SANLUIS, IRENA ORDOÑEZ, XULIA GAREA, EREA VIDAL, CARLOTA CALZADILLA, MIA SUSTIC, EMMA SANTAMARIA

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA 1- 4
CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, SOFIA PEREZ, CANDELA RUBAL, SARAY GUILBERT, UXIA SANLUIS, IRENA ORDOÑEZ (1), XULIA GAREA, EREA VIDAL, CARLOTA CALZADILLA, MIA SUSTIC, EMMA SANTAMARIA

CLASIFICACION FINAL

1º/ CW PONTEVEDRA
2º/ RCN DE VIGO
3º/ CW SANTIAGO

 

patrocinadores

 

CAMPIONATO GALEGO XUVENIL

CAMPIONATO GALEGO XUVENIL

20229.jpg

Partido : CAMPIONATO GALEGO XUVENIL
Categoria: XUVENIL
Día: SABADO 8 DE FEBREIRO DE 2010
Hora: 11.30H CW SANTIAGO – CM FERROL
16.30H 3º Y 4º PUESTO O 18H FINAL
Piscina: ESCUELA NAVAL DE MARIN
Salida: 9.45H COCHES DENDE STA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. ROBERTO CARRO
  2. LUIS GUILBERT
  3. JESUS PEREZ
  4. MARTIN ZAS
  5. FERNANDO FERRER
  6. CARLOS ORDOÑEZ
  7. ANGEL RODRIGUEZ
  8. SAMUEL GONZALEZ
  9. JORGE GOMEZ
  10. ANTONIO MOSCOSO
  11. ANTONIO GARCIA
  12. ANXO PANERO
  13. IAGO GARABATO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10 EUROS PARA A COMIDA

patrocinadores

CRONICA ANTE VIGO

DÚAS VITORIAS E DÚAS DERROTAS ANTE VIGO

    Nova xornada das ligas galegas para o Club Waterpolo Santiago a disputada este pasado sábado nas instalacións de Santa Isabel, onde rendía visita o Náutico de Vigo con catro partidos e un balance de dúas vitorias e dúas derrotas.
O primeiro encontro en disputarse foi en categoría infantil, onde os santiagueses querían recuperar o liderato da clasificación ante os vigueses que viñan invictos, partido que se prevía igualado e así foi, logo dun encontro cheo de loita entre ambos equipos, a vitoria caeu de lado visitante logo dun partido cheo de alternativas que finalmente conclúo cun sete a nove favorable aos vigueses.

20191109_infantil nov 1.jpg

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

CW SANTIAGO A – RCN DE VIGO 7 – 9 (0-2; 3-1; 1-1; 1-0; 0-4; 2-1)
CW SANTIAGO: RAUL SEOANE, CARLOS ORDOÑEZ (3), JESUS PEREZ (3), NICOLAS COLLAZO, SEBASTIAN ALTAMIRANO, UXIA SANLUIS, MIGUEL BARCA, ZELJKO SUSTIC, YAGO DIAZ (1), LUCAS GARCIA, MATEO LAMA

   A primeira vitoria para os santiagueses conseguírona os absolutos de División de Honor, que nun partido intrascendente xa que fixeran os deberes e antes de empezar o encontro xa eran campións da fase regular que lles permite ter vantaxe de campo en todo o play off venceron aos vigueses por un cómodo catorce a dez non sen esforzo pero exceptuando o primeiro cuarto sempre levaron a iniciativa no marcador dando minutos a todos os xogadores de face ao decisivo final de liga que decidirá o título.

absolutos 14 diciembre 2019.jpgLIGA GALEGA ABSOLUTA DIVISION DE HONOR

CW SANTIAGO – RCN DE VIGO 14 – 10 (2-3; 4-1; 5-4; 3-2)
CW SANTIAGO: IAGO GARABATO, JESUS PEREZ, JORGE RODRIGUEZ, PABLO CHICO, ALEX GOMEZ (2), PABLO PIÑEIRO (7), DANIEL RODRIGUEZ (1), ANTONIO CAAMAÑO (3), ADRIAN PONTE, ANGEL CARRO, BRAIS RAPOSO, ADRIAN CAMPAÑA (1), MARTIN TORREIRA

   O terceiro encontro en disputarse foi o enfrontamento en División de Honor feminina, onde as santiaguesas pretendían manter o segundo posto na clasificación pero un inicio errático en defensa e ataque propicio a escapada das visitantantes ata un dous seis ao descanso, resultado case definitivo e que aínda que as locais intentaron meterse no encontro con moita máis intensidade e acerto tanto en defensa como en ataque non conseguiron achegarse no marcador, que termino cun concluínte cinco a dez favorable ás viguesas.

20191214_femenino 7.jpg
LIGA GALEGA DIVISION DE HONOR FEMENINA

CW SANTIAGO – RCN DE VIGO 5 – 10 (1-4; 1-2; 0-3; 3-1)
CW SANTIAGO: SANDRA GOMEZ, AMANDA PREGO, ROSALIA REY (2), LAURA SANLUIS, NATALIA ROCHA (2), UXIA SANLUIS, CARLA PINALES, LAURA DORADO (1), ELENA VAZQUEZ, MERCE VIDAL

Para rematar xogouse o encontro de segunda división masculina entre os equipos B de ambos conxuntos, con resultado claro para os locais que venceron por catorce a catro mandando en todo momento no marcador e con gran participación de xogadores cadetes que non desentonaron no encontro, remarcar que con esta vitoria quedan a un só punto de conseguir o título na categoría de prata galega.

20191214_absolutos B.jpg

LIGA GALEGA ABSOLUTA 2ª DIVISION

CW SANTIAGO B – RCN DE VIGO B 14 – 4 (5-2; 3-1; 4-0; 2-1)
CW SANTIAGO B: MARTIN TORREIRA, CARLOS ORDOÑEZ, ROSALIA REY (1), ANTONIO GARCIA, RAMON TURNES (2), ALEX GOMEZ (5), BRAIS RAPOSO (2), JESUS MONTOIRO (1), SAMUEL GONZALEZ (2), ANTONIO MOSCOSO, ANXO PANERO, IAGO GARABATO

patrocinadores

 

 

 

CONVOCATORIA ALEVIN “A”

CAMPIONATO ALEVIN DE INVERNO

photo_2020-01-22_23-49-50

Partido : CAMPIONATO ALEVIN DE INVERNO
Categoria: ALEVIN “A”
Día: SABADO 25 DE XANEIRO
Hora: 12:30 HR
Piscina: CGTD, PONTEVEDRA
Convocados 12:00 cambiados na piscina CGTD

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ
  2. PEDRO RUBAL
  3. CANDELA RUBAL
  4. SARAY GUILBERT
  5. BIEITO CALERO
  6. XULIA GAREA
  7. IRENA RODRIGUEZ
  8. AIRAS CAAMAÑO
  9. ARIANA COLLAZO
  10. EMMA SANTAMARIA
  11. GUILLERMO CARRILLO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10 EUROS PARA A COMIDA

patrocinadores

CONVOCATORIA ALEVIN “B”

CAMPIONATO ALEVIN DE INVERNO

photo_2020-01-22_23-52-21.jpg

Partido : CAMPIONATO ALEVIN DE INVERNO
Categoria: ALEVIN B
Día: SABADO 25 DE XANEIRO
Hora: 12:00 HR
Piscina: CGTD, PONTEVEDRA
Convocados 12:00 na piscina CGTD

XOGADORES CONVOCADOS

  1. EVA CALZADILLA
  2. SOFIA PEREZ
  3. MIA SUSTIC
  4. RODRIGO CARRILLO
  5. MARIO CALZADILLA
  6. GABRIEL BALSA
  7. SAUL PAPIN
  8. GAEL MOURE
  9. ALEX GONZALEZ
  10. CARLA DIAZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10 EUROS PARA A COMIDA

patrocinadores

 

CRONICA CM FERROL

CUATRO VICTORIAS ANTE FERROL

Logo Rana

Nova xornada de liga para o Club Waterpolo Santiago. Para iniciar o ano os santiagueses desprazáronse a Ferrol para disputar unha xornada maratoniana con seis partidos en liza, e cun balance de catro vitorias e dúas derrotas nos partidos disputados.
A xornada comezárona os alevines, onde os santiagueses participan con dous equipos, cun balance dunha vitoria (alevín A) e unha derrota (alevín B).Os máis grandes dos nosos alevines saíron victoriosos nun partido que non foi fácil, aínda que a maior calidade e un bo traballo defensivo deulles a vitoria por un resultado final de oito goles a catro. Posteriormente tócolle ao equipo B que paso a paso van mellorando e adquirindo automatismos e que pese á loita pouco puideron facer ante os ferrolanos que acabaron vencendo por un cómodo dezasete a un.

LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA

CN MARINA FERROL – CW SANTIAGO “A”  4 – 8 (0-1; 1-2; 1-1; 0-2; 1-1; 1-1)
CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, PEDRO RUBAL (1), CANDELA RUBAL, SARAY GUILBERT (1), GUILLERMO CARRILLO (2), XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ (3), BIEITO CARBALLO, ARIANA COLLAZO (1), RODRIGO CARRILLO

al_ 12_I_ 2020

LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA

CN MARINA FERROL – CW SANTIAGO “B” 17 – 1 (3-0; 4-0; 3-0; 2-0; 2-1; 3-0)
CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, SOFIA PEREZ (1), GABRIEL BALSA, SAUL PAPIN, EMMA SANCHEZ, GAEL MOURE, AIRAS CAAMAÑO, ALEXANDRE GONZALEZ, MARIO CALZADILLA, CARLA DIAZ
al02_ 12_I_ 2020
Seguidamente disputáronse os dous encontros en categoría infantil mixta, de novo cun balance dunha vitoria do infantil A, encontro que custou máis do esperado polas numerosas baixas e sobre todo a falta de acerto en ataque. Pero a partir do terceiro cuarto unha moi boa defensa dos santiagueses que só concedeu dous goles nos últimos catro cuartos, deulles a vitoria por un resultado final de catro a catorce. Igual que en categoría alevín, o noso infantil B caeu derrotado logo dun inicio con moitos despiste defensivos o que propiciou que os ferrolanos fósense no marcador cun concluínte sete a un nos dous primeiros cuartos. A partir dese momento os santiagueses melloraron tanto en defensa como en ataque para acabar o encontro cun quince a cinco final, que do mesmo xeito que o equipo B alevín, en cada vez partido progresan e van collendo automatismos.

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

CN MARINA FERROL – CW SANTIAGO “A”  4 – 14 (1-2; 1-2; 0-3; 0-2; 2-3; 0-1)
CW SANTIAGO: RAUL SEOANE, CARLOS ORDOÑEZ (2), JESUS PEREZ (9), NICOLAS COLLAZO (1), SOFIA PEREZ (1), MIGUEL BARCA, YAGO DIAZ, LUCAS GARCIA (1), CARLOTA CALZADILLA, MATEO LAMAS
Inf03_ 12_I_ 2020
LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

CN MARINA FERROL – CW SANTIAGO “B” 15 – 5 (4-0; 3-1; 3-1; 0-0; 4-1; 1-2)
CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, EREA VIDAL, ALEXANDRE GONZALEZ, SARAY GUILBERT (4), ARIANA COLLAZO, LUCAS PICHEL, IRENA ORDOÑEZ (1), XULIA GAREA, GUILLERMO CARRILLO, CANDELA RUBAL, PEDRO RUBAL, BIEITO CARBALLO, EVA CALZADILLA.

Inf01_ 12_I_ 2020

O seguinte encontro da tarde foi en categoría Absoluta de División de Honor, partido importante por varios motivos, pero sobre todo para seguir á fronte da clasificación e poder terminar a fase regular con vantaxe de campo para os play off, e os santiagueses leváronse o encontro por un cómodo catro a once final, logo dun encontro no que pese non estar acertados en ataque errando numerosas ocasións, o gran traballo defensivo dos visitantes levoulles á mencionada cómoda vitoria. Destacar o debut de tres dos nosos cadetes que nos minutos que dispuxeron non desentonaron no xogo do equipo.

LIGA GALEGA ABSOLUTA DIVISION DE HONOR

CN MARINA FERROL – CW SANTIAGO 4– 11 (0-1; 1-3; 1-4: 2-3)
CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, SAMUEL GONZALEZ, ENMANUEL NIETO, FERNANDO FERRER (1), ALEJANDRO GOMEZ (3), PABLO PIÑEIRO (4), DANIEL RODRIGUEZ (1) ANTONIO CAAMAÑO (1), PABLO SUAREZ (1), ANGEL CARRO, ANXO PANERO, ADRIAN CAMPAÑA, IAGO GARABATO.

Por ultimo para finalizar a xornada disputar o encontro en categoría cadete mixta, partido moi igualado nos tres primeiros cuartos e que se decidiu no último cuarto onde os santiagueses apertaron en defensa e cun parcial dun a catro deulles unha vitoria importante que lles fai estar nos primeiros postos na clasificación.

LIGA GALEGA CADETE MIXTA

CN MARINA FERROL – CW SANTIAGO 9– 13 (2-3; 4-3; 2-3; 1-4)
CW SANTIAGO: ROBERTO CARRO, CARLOS ORDOÑEZ (1), JESUS PEREZ, MARTIN ZAS (1), FERNANDO FERRER (6), ANGEL RODRIGUEZ, SAMUEL GONZALEZ (1), YAGO DIAZ, LUCAS GARCIA, ANTONIO GARCIA (2), ANXO PANERO (2), RAUL SEOANE
patrocinadores

UNHA VITORIA, UN EMPATE E UNHA DERROTA ANTE PONTEVEDRA

Logo_rana_navidad

Nova xornada de liga a que se disputou este pasado sábado catorce, nesta ocasión visitaba Santa Isabel o Club Waterpolo Pontevedra para enfrontarse aos locais nas tres categorías absolutas: división de honor masculina, división de honor feminino e absoluta masculina de segunda división, cun balance para os santiagueses dunha vitoria, un empate e unha derrota.

A xornada dió comezo co encontro de división de honor feminina e onde as visitantes leváronse o encontro de xeito claro logo de vencer por seis a dezasete ante unhas xogadoras locais que non souberon controlar contraatáquelos das do Lérez que xa ao descanso sentenciaran o encontro.

O adestrador Xavi Pérez dirixindo o absoluto feminino

LIGA GALEGA

CW SANTAIAGO – CW PONTEVEDRA  10 – 8 (3-2; 4-0; 1-2; 2-4)

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, JESUS MONTOIRO, EMMANUEL NIETO, GABOR PAZOS, ALEX GOMEZ (2), PABLO PIÑEIRO (4), DANIEL RODRIGUEZ (1), ANTONIO CAAMAÑO (2), PABLO SUAREZ, ANGEL CARRO, ANTONIO MOSCOS, ADRIAN CAMPAÑA (1), IAGO GARABATO

 

CW SANTIAGO ─ CW PONTEVEDRA 6 ─ 17 (2-5; 0-5; 3-3; 1-4)

CW SANTIAGO: SANDRA GOMEZ, AMANDA PREGO, ROSALIA REI (1), LAURA SANLUIS, NATALIA ROCHA, UXIA SANLUIS, CARLA PINALES (1), SARAY GUILBERT, MARIÑA MIGUENS (2), LAURA DOURADO (1), ELENA VAZQUEZ, MERCÉS VIDAL, CECILIA COBAS (1)

photo_2019-12-18_00-54-17

Continuou a xornada co encontro en categoría absoluta de segunda división entre os equipos B, partido moi igualado desde o inicio onde exceptuando o inicio do segundo cuarto no que os locais fóronse de dous goles. Partido moi disputado e con moita igualdade como reflexo o nove a nove final que fai que os locais continúen invictos e seguir á fronte da clasificación.

Brais Raposo del absoluto B hablando con sus compañeros de equipo20191214_absolutos B 2 tiempo.jpgBrais Raposo del absoluto B hablando con sus compañeros de equipo

LIGA GALEGA ABSOLUTA 2ªDIVISION

CW SANTIAGO “B”– CW PONTEVEDRA “B” 9 – 9 (2-2; 1-0; 3-4; 3-3)

CW SANTIAGO “B”: IAGO GARABATO, LUIS GUILBERT, FERNANDO FERRER (1), GABOR PAZOS (4), CARLOS ORDOÑEZ, ALEX GOMEZ (1), BRAIS RAPOSO (3), JESUS MONTOIRO, ANTONIO MOSCOSO, ROSALIA REY, JORGE RODRIGUEZ, MARTIN TORREIRA.

absolutos B 14 diciembre 2019.jpgEquipo Club Waterpolo Santiago Absoluto B

Para rematar disputouse o encontro en categoría absoluta masculina de división de honor, onde os santiagueses recuperaron o liderato logo de vencer por dez a oito nun encontro cun inicio igualado no primeiro cuarto que se levaron os locais por un mínimo tres a dous. Un segundo cuarto de moita intensidade por parte dos locais cunha gran defensa propiciou un parcial de catro a cero, que estirou o marcador ata un concluínte sete a dous ao descanso.
Parecía cómoda a vitoria dos locais, pero os erros nas situacións de superioridade fixo achegarse no marcador aos do Lérez ata o dez oito final, que aínda que non fixo perigar o resultado final si deixou a sensación de que aos locais cústalles pechar os encontros igualados.

descansando primer tiempo.jpgO capitán Antonio Caamaño coordinando cos seus compañeiros un ataque

LIGA GALEGA ABSOLUTA DIVISION DE HONOR MASCULINA

 

CW SANTAIAGO – CW PONTEVEDRA  10 – 8 (3-2; 4-0; 1-2; 2-4)

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, JESUS MONTOIRO, EMMANUEL NIETO, GABOR PAZOS, ALEX GOMEZ (2), PABLO PIÑEIRO (4), DANIEL RODRIGUEZ (1), ANTONIO CAAMAÑO (2), PABLO SUAREZ, ANGEL CARRO, ANTONIO MOSCOS, ADRIAN CAMPAÑA (1), IAGO GARABATO

patrocinadores

 

CRONICA CN CORUÑA

TRIPLA VITORIA ANTE NATACIÓN CORUÑA

Liga Gallega Infantil FEMENINA 15.30h CW SANTIAGO - CN CORUÑA Liga Gallega Infantil MIXTA 16.30H CW SANTIAGO - CN CORUÑA Liga Gallega Cadete MIXTA 17.45H CW SANTIAGO - CN CORUÑA Liga Gallega ABSOLUTA 2ª Division 19h CW SANTIAGO "B" - CN CORUÑA "B"

Nova xornada de liga para os equipos do Club Waterpolo Santiago. Xornada con catro partidos na piscina de Sta. Isabel onde recibían visita do natación Coruña. O primeiro partido en disputarse foi en categoría infantil feminina onde produciuse a única vitoria visitante cun resultado final de catro a dez en un encontro dominado desde o principio polo Natación Coruña. Destacar a resistencia das nosas pequenas, que sendo alevíns loitan en cada partido xogando cada vez mellor pese la inferioridade física augurándose un gran futuro en este equipo.

 

LIGA GALEGA INFANTIL FEMININA

CW SANTIAGO – CN CORUÑA     4 – 10 (1-3; 0-1; 1-3; 1-1; 0-1; 1-1)

CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, SOFIA PEREZ, CANDELA RUBAL (2), SARAY GUILBERT (1), ARIANA COLLAZO, UXIA SANLUIS (1), IRENA ORDOÑEZ, CARLOTA CALZADILLA, XULIA GAREA. EREA VIDAL, CARLA DIAZ

Seguidamente disputouse o encuentro esta vez en categoría infantil mixta, onde os santiagueses conseguiron a primera vitoria da tarde por un cómodo dezaséis a cinco nun partido que desde o principio mandaron no xogo e que xa no descanso dominaba por un claro dez a tres, dando minutos aos menos habituais para que vaian progresando.

 

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

CW SANTIAGO – CN CORUÑA   16 – 5 (3-1; 4-2; 3-0; 2-0; 1-1; 3-1)

 

CW SANTIAGO: RAUL SEOANE, EREA VIDAL, JESUS PEREZ, HENOK MARTINEZ (2), FERNANDO FERRER (2), UXIA SANLUIS (2), MIGUEL BARCA, SAMUEL GONZALEZ (5), YAGO DIAZ (2), LUCAS GARCIA (2), IAGO FERNANDEZ (1), MARCO FERNANDEZ, NICOLAS COLLAZO

 

O tercer duelo en disputarse foi en categoría cadete mixta e de novo a vitoria foi para os locais, esta vez por un axustado oito goles a sete. Partido que decidiuse a falta de nove segundos para finalizar o encontro, despois dun partido tremendamente igualado e que o parcial do primeiro cuarto foi premonitorio, xa que o seu resultado de tres a dous decantó o encontró, xa que los outros tres parciais foron empates. Vitoria valiosa para los locais de cara á clasificación final da liga.

 

LIGA GALEGA CADETE MIXTA

CW SANTIAGO – CN CORUÑA   8 – 7 (3-2; 1-1; 1-1; 3-3)

 

CW SANTIAGO: IAGO GARABATO, LUIS GUILBERT (3), JESUS PEREZ, MARTIN ZAS, FERNANDO FERRER (3), ANGEL RODRIGUEZ, SAMUEL GONZALES, YAGO DIAZ, ANTONIO MALLO, ANTONIO GARCIA, ANXO PANERO (2), ROBERTO CARRO

 

Por último,  disputouse o partido de segunda división entre os equipos B de ambos conxuntos, con vitoria cómoda dos locais despois dun inicio onde os santiagueses dominaron o partido por un elocuente cinco a cero no cuarto inicial e que solucionaron cómodamente cun resultado final de trece a tres dominando todos os cuartos; con parciais de tres a dous no segundo período, dos a un o terceiro e tres cero o cuarto final.

 

LIGA GALEGA ABSOLUTA 2ª DIVISIÓN

CW SANTIAGO   B – CN CORUÑA B       13 – 3 (5-0; 3-2; 2-1; 3-0)

 

CW SANTIAGO: IAGO GARABATO, SORAYA LEARTE (1), EMMANUEL NIETO (1), GABOR PAZOS, ROSALIA REY, ALEJANDRO GOMEZ (4), ANTONIO MOSCOSO, JESUS MONTOIRO (1), JORGE GOMEZ, DAMIAN ANTELO (5), PABLO CHICO, JORGE RODRIGUEZ (1), MARTIN TORREIRA

 

patrocinadores