CAMPIONATO ESPAÑA INFANTIL CLUBS 2022

O xoves 23 de xuño o Club Waterpolo Santiago desprazouse a Málaga para participar no Campionato de España Infantil Feminino por clubs.

Club Waterpolo Santiago Infantil Feminino

Dará comezo mañá día 24 coa fase de grupos na que quedou encadrado no grupo “D” dando comezo a súa participación co enfrontamento ante o equipo anfitrión o CW Málaga (venres 10 H.) e xogando pola tarde (20 H.) ante o outro equipo do grupo o Colexio Askartza de Bilbao, para dilucidar o sábado 25 e domingo 26 os cruces polas posicións finais.

Cartel Campeonato España de Waterpolo Infantil

Cabo destacar que por primeira vez na historia do waterpolo Galego un equipo feminino participará en devandito campionato sendo as santiaguesas pioneiras, o que di moito do crecemento do waterpolo feminino e compostelán.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CAMPIONATO GALEGO DE VERÁN

CONVOCATORIA CADETE

Categoría CADETE MIXTO
Partidos: 12.20 H CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA
13.40 H CW SANTIAGO – CM FERROL MASCULINO

FINAIS XORNADAS DE TARDE

Día: SÁBADO 25 DE XUÑO DE 2022
Piscina: FERROL – JAVIER GÓMEZ NOYA
Convocados: 11.15 H EN FERROL – COCHES PARTICULARES

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE CONDE
  2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  3. DIEGO FAGUNDEZ AGUILAR
  4. NICOLAS COLLAZO SANTAMARIA
  5. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  6. MIGUEL BARCA GARCIA
  7. IAGO FERNANDEZ BLANCO
  8. LUCAS GARCIA VILARIÑO
  9. YAGO DIAZ CENDAL
  10. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  11. BIEITO CARBALLO CALERO
  12. BRUNO PEREZ FEAS
  13. MAGIN LOPEZ ROMERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10€ PARA O PAGO DO XANTAR

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICAS, FIN DE SEMANA CAMPIONATO INFANTIL E LIGA 2 – 3 ABRIL

SUBCAMPIONATO E QUINTO POSTO INFANTIL

Logo del Club Waterpolo Santiago

De novo outro fin de semana intenso para os equipos do club waterpolo Santiago, coa disputa este pasado sábado día dous de abril do Campionato Galego Infantil Mixto de Inverno, levándose o subcampionato o noso equipo masculino logo de vencer en cuartos de final a Coruña Rías altas, e en semifinais a Mariña Ferrol e caendo na final ante o gran favorito Pontevedra. Pola súa banda, o equipo feminino obtivo tamén unha meritoria quinta praza logo de caer en cuartos de final ante Asociación Coruñesa e vencer na loita pola quinta praza a Vigo e finalmente a Coruña Rías Altas.

Campionato Galego Infantil Mixto de Inverno

CAMPIONATO GALEGO INFANTIL MIXTO DE INVERNO

Club Waterpolo Santiago, Subcampión galego de inverno


RESULTADOS: ¼ DE FINAL

CW SANTIAGO  MASCULINO – CW CORUÑA RIAS ALTAS      11- 4 (3-0; 3-0; 5-0; 0-4)

       CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO (3), PEDRO RUBAL (1), ALEXANDRE GONZALEZ, GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO, RAMON GARCIA, AIRAS CAAMAÑO, GUILLERMO CARRILLO (3), ANTON FAGUNDEZ, SAUL PAPIN (4), MARIO CALZADILLA, RODRIGO CARRILLO, MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS CEINOS

  • CW SANTIAGO FEMENINO – ACW    6 – 8 (1-1; 0-2; 3-3; 2-2)

CW SANTIAGO FEMENINO: SOFIA PEREZ, SARAY GUILBERT (2), CANDELA RUBAL, ARIANA COLLAZO (4), EMMA SANTAMARIA, XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ, ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, NOA VIEITES, XIANA BARREIRO, CANDELA ESPIÑA, PAULA LESQUEREUX

PUESTOS 5º A 8º

PUESTOS 5º A 8º

  • CW SANTIAGO FEMENINO – RCN DE VIGO    8 – 6 (1-1; 0-2; 3-3; 2-2)

CW SANTIAGO FEMENINO: SOFIA PEREZ, SARAY GUILBERT (2), CANDELA RUBAL (1), ARIANA COLLAZO (4), EMMA SANTAMARIA, XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ (1), ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, NOA VIEITES, XIANA BARREIRO, CANDELA ESPIÑA, PAULA LESQUEREUX

  • CW SANTIAGO FEMENINO – CW CORUÑA RIAS ALTAS    15 – 2 (1-0; 2-0; 3-0; 4-1; 4-1; 1-0 )

CW SANTIAGO FEMENINO: SOFIA PEREZ (2), SARAY GUILBERT (4), CANDELA RUBAL (3), ARIANA COLLAZO (5), EMMA SANTAMARIA (1), XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ, ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, NOA VIEITES, XIANA BARREIRO, CANDELA ESPIÑA, PAULA LESQUEREUX

SEMIFINALES

  • CW SANTIAGO MASCULINO – CM FERROL     8-7 (1-2; 5-1; 0-2; 2-2)

       CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO (1), PEDRO RUBAL, ALEXANDRE GONZALEZ, GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO (2), RAMON GARCIA, AIRAS CAAMAÑO, GUILLERMO CARRILLO (4), ANTON FAGUNDEZ, SAUL PAPIN (1), MARIO CALZADILLA, RODRIGO CARRILLO, MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS CEINOS

FINAL

  • CW SANTIAGO MASCULINO – CW PONTEVEDRA     1-11 (1-2; 0-4; 0-3; 0-2)

       CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO, PEDRO RUBAL, ALEXANDRE GONZALEZ, GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO, RAMON GARCIA, AIRAS CAAMAÑO, GUILLERMO CARRILLO (1), ANTON FAGUNDEZ, SAUL PAPIN, MARIO CALZADILLA, RODRIGO CARRILLO, MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS CEINOS

Logo del Club Waterpolo Santiago

Pola súa banda, o domingo día tres os equipos absolutos masculino e feminino de división de honor desprazáronse a Ourense para disputar a antepenúltima xornada de liga en categoría masculina e o segundo partido do play-off de semifinais da liga, o feminino con sorte dispar, xa que as mozas caeron derrotadas de novo ante Pontevedra por nove a seis quedando eliminadas e obtendo a cuarta praza final na liga Galega Absoluta Feminina de División de Honor. Magnífica tempada das nosas mozas que deron un gran salto de calidade de face a novos retos logo dunha tempada de aprendizaxe para un equipo moi novo.
Para rematar disputouse o partido da Liga Galega Absoluta de División de Honor masculina onde os santiagueses venceron de forma contundente por un resultado de dezanove a tres nun partido onde os compostelanos marcaron a diferenza desde o primeiro cuarto e que lles deixa a falta de dúas xornadas a unha vitoria de proclamarse merecidamente campións de liga e conseguir o dóbrete despois do título de Copa conseguido a finais de xaneiro.

Absoluta Feminina

PLAY SEMIFINAL LIGA GALLEGA ABSOLUTA FEMENINA DIVISIÓN DE HONOR

2º PARTIDO

  • CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO   9 – 6 (5-1; 3-1; 1-1; 0-3)

       CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, ISABEL PEREZ (2), LAURA SANLUIS, ARIANA COLLAZO (1), VICTORIA LANDEIRA, CANDELA RUBAL (2), SARAY GUILBERT (1), DANIELA PRIETO, SARA IGLESIAS, CECILIA COBAS

LIGA GALLEGA ABSOLUTA MASCULINA DIVISION DE HONOR

  • CM OURENSE – CW SANTIAGO    3 – 19  (0-4; 0-5; 3-8; 0-3)

         CW SANTIAGO: PABLO MARTINEZ, JORGE RODRIGUEZ (1), RAFAEL ENRIQUE RAMOS (3), ANDRES PEREZ (3), SAMUEL GONZALEZ (1), ALEJANDRO GOMEZ (6), ANXO PANERO, ANTONIO CAAMAÑO (1), ANTONIO GARCIA, XANDRE RODRIGUEZ (3), BRUNO SAMPAÑO, ADRIAN CAMPAÑA (1), WILLIAM A. LOPEZ

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICAS 26-27 MARZO – CAMPIONATOS E LIGA

CAMPIONATO GALEGO ALEVÍN E BENXAMÍN PARA O CW SANTIAGO

Logo del Club Waterpolo Santiago

Intenso fin de semana para o Club Waterpolo Santiago, con varias frontes en xogo e con grandes alegrías, con vitoria nos Campionatos Galegos, Alevin e Benxamín de inverno, ademais de vitoria do equipo absoluto masculino de división de honor en Ferrol ante mariña Ferrol, e derrotas no play-off semifinal absoluto feminino de división de honor e na liga galega infantil mixta do noso equipo feminino.
O fin de semana deu comezo co desprazamento a Pontevedra dos equipos alevines A e B e do noso equipo benxamín para disputar no CGTD de Pontevedra os seus respectivos Campionatos Galegos de Inverno. Os primeiros en saltar ao auga foi o equipo B dos vosos alevines que se enfrontaron no primeiro encontro da xornada ao náutico de Vigo, partido no que caeron derrotados por once goles a un, a derrota fíxolles xogar pola quinta praza e enfrontarse ao club waterpolo Pontevedra no seguinte encontro caendo derrotados de novo por tres goles a dez e logo de obter a vitoria ante o club waterpolo Cambre por oito goles a dous obtiveron a sexta praza, gran resultado e experiencia para venideros encontros dos xogadores máis novos na disciplina do club.

CAMPIONATO ALEViN E BENXAMÍN


Pola súa banda, o equipo A debía enfrontarse en semifinais tamén ao Náutico de Vigo e nun partido moi intenso os santiagueses cunha gran defensa foron sempre por diante no marcador para acabar vencendo por cinco goles a tres, o que lle daba o pase á final que debía xogar ante o Club Mariña Ferrol vencedor da outra semifinal. Gran partido dos compostelanos na final que non deron opción aos ferrolanos e logo dos tres primeiros cuartos dominaban o encontro por un concluínte seis a cero, e souberon manter o resultado para acabar vencendo por oito goles a tres, proclamándose campións galegos.

CAMPIONATO GALEGO ALEVIN DE INVERNO RESULTADOS

¼ DE FINAL

CW SANTIAGO  B – RCN DE VIGO     1- 11 (0-2; 1-3; 0-3; 0-3)

CW SANTIAGO: ANDRE SOTELO, MATEO MACIAS, GONZALO DE LA MATA, ALEJANDRO RIAL, XOEL VAZQUEZ, MATEO ABAL, QUEITAN ROMERO (1), GHEORGHE GABRIEL, IVAN VIEITES, ADRIAN ODILON, LUCAS VAZQUEZ

POSTOS 5º A 7º

CW SANTIAGO B– CW PONTEVEDRA      3 – 10 (0-2; 1-3; 2-2; 0-3)

CW SANTIAGO: ANDRE SOTELO, MATEO MACIAS, GONZALO DE LA MATA, ALEJANDRO RIAL, XOEL VAZQUEZ, MATEO ABAL (2), QUEITAN ROMERO (1), GHEORGHE GABRIEL, IVAN VIEITES, ADRIAN ODILON, LUCAS VAZQUEZ

CW SANTIAGO B – CW CAMBRE   8 – 2 (3-0; 3-0; 0-2; 2-0)

CW SANTIAGO: ANDRE SOTELO (1), MATEO MACIAS, GONZALO DE LA MATA, ALEJANDRO RIAL, XOEL VAZQUEZ (1), MATEO ABAL (1), QUEITAN ROMERO (5), GHEORGHE GABRIEL, IVAN VIEITES, ADRIAN ODILON, LUCAS VAZQUEZ

SEMIFINAIS

CW SANTIAGO A – RCN DE VIGO    5-3 (2-0; 1-1; 1-0; 1-2)

CW SANTIAGO: MARIO CALZADILLA, ALEXANDRE GONZALEZ (1), ANDREA GONZALEZ, LUCIA PEÑA, CARLOTA PEREZ, GAEL CAAMAÑO, NOA VIEITES, AIRAS CAAMAÑO (2), SOFIA PEREZ (2), RODRIGO CARRILLO

FINAL

CW SANTIAGO A – CM FERROL    8-3 (3-0; 2-0; 2-0; 1-1; 0-1; 0-1)

CW SANTIAGO: MARIO CALZADILLA, ALEXANDRE GONZALEZ, ANDREA GONZALEZ, LUCIA PEÑA, CARLOTA PEREZ, GAEL CAAMAÑO, NOA VIEITES, AIRAS CAAMAÑO (6), SOFIA PEREZ (2), RODRIGO CARRILLO

Campionato Galego Benxamín

Ese mesmo sábado tamén se disputou o Campionato Galego Benxamín de Inverno coa participación dos santiagueses, o club waterpolo Cambre e o club waterpolo Pontevedra, que dirimiron o título nun triangular onde os santiagueses obtiveron a vitoria logo de vencer a Cambre (equipo reforzado con varios xogadores santiagueses) por dez goles a cero e a Pontevedra nun emocionante encontro por nove goles a oito logo de marcar no gol de ouro, xa que se chegou ao final do encontro con empate a oito.

CAMPIONATO GALEGO BENJAMÍN DE INVERNO

RESULTADOS

CW SANTIAGO – CW CAMBRE  10 – 0 (4-0; 3-0; 0-0; 1-0; 1-0; 1-0)

CW SANTIAGO: MATEO MACIAS, UXIA PALMOU (1), LUCAS VAZQUEZ (1), IVAN VIEITES (2), GHEORGHE GABRIEL (1), GAEL CAAMAÑO (1), ISAAC PAPIN (1), ADRIAN ODILON (2), ANDREA GONZALEZ, LUZ CALLE, SARA BERNARDEZ

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA  9 – 8 (2-0; 1-2; 0-1; 2-2; 2-1; 1-2; 0-1)

CW SANTIAGO: MATEO MACIAS, UXIA PALMOU, LUCAS VAZQUEZ, IVAN VIEITES (1), GHEORGHE GABRIEL (1), GAEL CAAMAÑO (6), ISAAC PAPIN, ADRIAN ODILON, ANDREA GONZALEZ, LUZ CALLE, SARA BERNARDEZ

Play-off semifinal da Liga Galega Absoluta feminina de División de Honor

Na xornada do sábado tamén se disputou o primeiro encontro do play-off semifinal da Liga Galega Absoluta feminina de División de Honor, esta vez en Santiago na piscina de Santa Isabel co enfrontamento entre o cuarto clasificado na fase regular (as santiaguesas) e o primeiro clasificado o Club Waterpolo Pontevedra, encontro dominado desde o inicio polas visitantes e no cal o novo equipo santiagués nunca lle perdeu a cara ao encontro que logo dun primeiro parcial dun a cinco favorables ás de lerez os seguintes parciais estiveron moito máis igualados, pero nunca as locais conseguiron achegarse no marcador como para poñer en perigo a vitoria das visitantes. Aínda así, gran traballo dun equipo en formación que cada partido que pasa realizan un xogo máis consistente.

RESULTADOS

1º PARTIDO

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA  6- 12 (1-5; 2-3; 1-1; 2-3)

CW SANTIAGO: VICTORIA LANDEIRA, ISABEL PEREZ (4), LAURA SANLUIS, ARIANA COLLAZO (1), XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ (1), CANDELA RUBAL, SARAY GUILBERT, SARA IGLESIAS, CECILIA COBAS

CM FERROL – CW SANTIAGO

Pola súa banda, o domingo os equipos absolutos masculino e infantil feminino desprazáronse a Ferrol para disputar unha das xornadas aprazadas pola pandemia, con resultados desiguais, derrota do infantil feminino na liga galega infantil mixta e humillante vitoria do absoluto masculino de división de honor nun partido aprazado da primeira volta e que fixos os deberes para clasificarse para a fase de ascenso nacional.

A xornada deu comezo co encontro da liga infantil mixta, grande encontro do noso equipo feminino que pese a caer por un resultado de sete a dous non reflicte a realidade do encontro, xa que cun pouco máis de acerto en ataque loitasen pola vitoria, aínda así o equipo segue progresando para conseguir o seu obxectivo que estar no campionato de España de clubs.

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

CM FERROL – CW SANTIAGO FEMININO   7 – 2 (2-0; 0-0; 0-1; 3-0; 1-1; 1-0)

CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, SARAY GUILBERT, CANDELA RUBAL (2), ARIANA COLLAZO, EMMA SANTAMARIA, XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ, ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, XIANNA BARREIRO, SOFIA PEREZ

Para acabar a xornada e o intenso fin de semana, disputouse o partido aprazado da primeira volta en división de honor masculina entre ambos equipos de novo, partido no que os santiagueses necesitaban gañar por máis de vinte e tres goles para ser líderes ao acabar a primeira volta e poder optar a xogar a fase de ascenso logo de haber un triplo empate na cabeza entre os santiagueses, Vigo e Pontevedra e dirimirse por golaverage xeral. Con todo iso, os visitantes saltaron ao auga e cun partido moi serio en defensa, buscando solucións en ataque, chegaron ao descanso cunha vantaxe de trece goles que poñía ao alcance o seu obxectivo, que conseguiron a principios do último cuarto, deixando pasar nese momento os minutos para acabar cun resultado de vinte e nove a catro que lles daba a primeira praza e o obxectivo cumprido.

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA DIVISIÓN DE HONOR

CM FERROL – CW SANTIAGO    4-29  (1-8; 0-6; 2-11; 1-4)

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, JORGE RODRIGUEZ (1), RAFAEL ENRIQUE RAMOS (2), ANDRES PEREZ (5), JULIO JOSE BARROSO, ALEJANDRO GOMEZ (10), CARLOS ORDOÑEZ, ANTONIO CAAMAÑO (3), ANTONIO GARCIA, XANDRE RODRIGUEZ (4), BRUNO SAMPAÑO (2), ADRIAN CAMPAÑA (2), PABLO MARTINEZ

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CTO GALEGO DE INVERNO

CW SANTIAGO MASCULINO — CW CORUÑA RIAS ALTAS

Nenos en partido de waterpolo

CAMPIONATO GALEGO INFANTIL MIXTO DE INVERNO

Día: SÁBADO 2 DE ABRIL DE 2022
1/4 DE FINAL: CW SANTIAGO MASCULINO – CW CORUÑA RIAS ALTAS
(RESTO DE PARTIDOS DEPENDENDO CRUCES)
Piscina: CGTD PONTEVEDRA
HORA: 10 H
DESPRAZAMENTO: BUS DENDE STA ISABEL Ás 8.30 H

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ ROMERO
  2. BIEITO CARBALLO CALERO
  3. PEDRO RUBAL CORTES
  4. ALEXANDRE GONZALEZ GONZALEZ
  5. GABRIEL BALSA BARREIRO
  6. ARTAI ANTELO FERNANDEZ
  7. RAMON GARCIA PEREZ
  8. AIRAS CAAMAÑO FERNANDEZ
  9. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  10. ANTON FAGUNDEZ AGUILAR
  11. SAUL PAPIN SANCHEZ
  12. RODRIGO CARRILLO ROMERO
  13. MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS CEINOS
  14. MARIO CALZADILLA OTERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
E 15€ PARA O PAGO DO BUS E A COMIDA

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CTO GALEGO DE INVERNO

CW SANTIAGO FEMININO — ACW

CW Santiago Inf. Feminino

CAMPIONATO GALEGO INFANTIL MIXTO DE INVERNO

Día: SÁBADO 2 DE ABRIL DE 2022
1/4 DE FINAL: CW SANTIAGO FEMININO – ACW
(RESTO DE PARTIDOS DEPENDENDO CRUCES)
Piscina: CGTD PONTEVEDRA
HORA: 12 H
DESPRAZAMENTO: BUS DENDE STA ISABEL Ás 8.30 H

XOGADORAS CONVOCADAS

  1. CARLA DIAZ CENDAL
  2. SARAY GUILBERT PEREZ
  3. CANDELA RUBAL CORTES
  4. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
  5. EMMA SANTAMARIA BLANCO
  6. XULIA GAREA BERMUDEZ
  7. IRENA ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  8. ALBA MARIA CASTILLO DE FARIA
  9. CIRA SAMPAYO LOPEZ
  10. PAULA LESQUEREAUX LAMAS
  11. XIANA BARREIRO RODRIGUEZ
  12. SOFIA PEREZ VAZQUEZ
  13. NOA VIEITES MAREY
  14. CANDELA ESPIÑA DEL RIO
  15. CARLOTA PEREZ FEAS

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
E 15€ PARA O PAGO DO BUS Y LA COMIDA

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CAMPIONATO GALEGO ALEVIN

GANADOR P 1 — CW SANTIAGO “A”

DIA: SABADO 26 MARZO
PARTIDOS MAÑÁNA: SEMIFINAL 12.00 GANADOR P 1 — CW SANTIAGO A TARDE:
16:00/ 17:15 DEPENDENDO DO RESULTADO

DESPRAZAMENTO 8:15 EN BUS DESDE PALACIO DE CONGRESOS
PISCINA: CGTD, PONTEVEDRA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MARIO CALZADILLA
  2. ALEXANDRE GONZALEZ
  3. NOA VIEITES
  4. LUCIA PEÑA
  5. CARLOTA PEREZ
  6. GAEL CAAMAÑO
  7. ANDREA GONZALEZ
  8. AIRAS CAAMAÑO
  9. RODRIGO CARRILLO
  10. SOFIA PEREZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
E 15 € PARA A COMIDA

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CAMPIONATO GALEGO ALEVIN

CW SANTIAGO “B” — RCN VIGO

DIA: SABADO 26 MARZO
PARTIDOS MAÑÁ: 10:00 CW SANTIAGO “B” – RCN VIGO
11:30/12:00 DEPENDENDO DO RESULTADO

DESPRAZAMENTO 8:15 EN BUS, PALACIO DE CONGRESOS
PISCINA: CGTD, PONTEVEDRA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. ANDRE SOTELO
  2. GONZALO DE LA MATA
  3. ALEX RIAL
  4. XOEL VAZQUEZ
  5. MATEO ABAL
  6. GHEORGHE GABRIEL
  7. MATEO MACIAS
  8. IVAN VIEITES
  9. QUEITAN ROMERO
  10. ADRIAN ODILON

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
E 15 € PARA A COMIDA

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CAMPIONATO GALEGO BENXAMIN

CW CAMBRE — CW PONTEVEDRA — CW SANTIAGO

DIA: SABADO 26 MARZO
PARTIDOS 15:30 CWSANTIAGO- CW CAMBRE
16:45 CW PONTEVEDRA- CW SANTIAGO

DESPRAZAMENTO COCHES PARTICULARES 14:45 NA PISCINA
PISCINA: CGTD, PONTEVEDRA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MATEO MACIAS
  2. GHEORGHIE GABRIEL
  3. ADRIAN ODILON
  4. ANDREA GONZALEZ
  5. ISAAC PAPIN
  6. GAEL CAAMAÑO
  7. IVAN VIEITES
  8. LUCAS VAZQUEZ
  9. SARA BERNARDEZ
  10. UXIA PALMOU
  11. LUZ CALLE

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

O CW SANTIAGO SUBCAMPIÓN XUVENIL

CRÓNICAS do 12 e 13 MARZO

QUINTO POSTO NO CADETE DE INVERNO

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este pasado sábado 12 de marzo celebrouse nas instalacións da Escola Naval de Marín o Campionato Galego Xuvenil, coa participación de catro equipos, entre eles o club waterpolo Santiago, que obtivo o subcampionato logo de vencer na segunda semifinal aos locais do Club Waterpolo Pontevedra por un axustado once a dez, partido igualado en todo momento e onde que os santiagueses souberon sufrir para entrar na final.
A final enfróntolles a Coruña, que tivo unha semifinal máis cómoda na que venceu por dez a tres ao náutico de Vigo. Os santiagueses estiveron na final ata o descanso, xa que pese a ir por detrás no marcador, as diferenzas eran só dun ou dous goles en contra, pero a partir do terceiro cuarto notaron o cansazo dunha semifinal moi dura e os coruñeses con máis físico distanciáronse ata o trece a cinco finais, aínda así gran campionato dos compostelanos.campionato

CAMPIONATO GALEGO XUVENIL
2º SEMIFINAL

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA     11 – 10 (0-2; 4-1; 5-4; 2-3)

CW SANTIAGO: RAUL SEOANE, CARLOS ORDOÑEZ, ANTONIO GARCIA (3), SEBASTIAN ALTAMIRANO, FERNANDO FERRER (4), YAGO DIAZ (2), MIGUEL BARCA, SAMUEL GONZALEZ (1), ANGEL RODRIGUEZ, JULIO JOSE BARROSO, NICOLAS COLLAZO, ANXO PANERO (1), BIEITO CARBALLO

CAMPIONATO GALEGO XUVENIL
FINAL

CW SANTIAGO – CW CORUÑA RIAS ALTAS      5 – 13 (0-1; 3-4; 0-4; 2-4)

CW SANTIAGO: RAUL SEOANE, CARLOS ORDOÑEZ, ANTONIO GARCIA, SEBASTIAN ALTAMIRANO, FERNANDO FERRER (1), YAGO DIAZ, MIGUEL BARCA (1), SAMUEL GONZALEZ (2), ANGEL RODRIGUEZ, JULIO JOSE BARROSO, GUILLERMO CARRILLO, ANXO PANERO (1), MAGIN LOPEZ

CRÓNICA do 13 MARZO 

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA 2º DIVISION

Logo del Club Waterpolo Santiago

Ademais do Campionato Xuvenil, tamén se disputo o domingo dous partidos das ligas galegas, esta vez no CGTD de Pontevedra onde os santiagueses debían disputar o último encontro da fase regular da liga de división de honor feminina, e o encontro de segunda masculina entre os equipos B de ambos conxuntos.
Balance negativo en canto a resultados, pero positivo en canto a xogo en ambos encontros, xa que pese ao bo xogo os dous equipos ¡caeron derrotados, o masculino de segunda división por nove goles a sete e o feminino de división de honor por quince goles a dez.

Absoluta feminina

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA DIVISION DE HONOR
Domingo 6 de Marzo de 2022
Cuartos de final

CW PONTEVEDRA “B” – CW SANTIAGO “B”      9 – 7 (3-1; 2-3; 3-2; 1-1)

CW SANTIAGO “B”: PABLO MARTINEZ, CARLOS ORDOÑEZ, ANTONIO GARCIA (1), SEBASTIAN ALTAMIRANO, YAGO DIAZ, ANXO PANERO (1), SAMUEL GONZALEZ (2), JESUS MONTOIRO (1), JULIO JOSE BARROSO (2), IAGO GARABATO 

LIGA GALEGA ABSOLUTA FEMININA DIVISIÓN DE HONOR

CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO    15 – 10 (3-0; 3-4; 4-3; 5-3)

CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, ISABEL PEREZ (3), LAURA SANLUIS (1), ARIANA COLLAZO (1), VICTORIA LANDEIRA, CANDELA RUBAL (1), SARAY GUILBERT, SARA IGLESIAS (1), CECILIA COBAS (3)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña