CONVOCATORIA INFANTIL “A”

CAMPIONATO GALEGO INFANTIL

799

Partido : CAMPIONATO GALEGO INFANTIL
Categoria: INFANTIL
Día: SABADO 15 DE JUNIO DE 2019
Hora: 11 H CW SANTIAGO B – CW SANTIAGO A
13.40H CN CORUÑA – CW SANTIAGO B
16.30H – 17.30 H O 18.30 H FASE FINAL
Piscina : CGTD PONTEVEDRA
Salida: 9 H BUS DENDE STA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS CW SANTIAGO “A”

  1. RAUL SOANE
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. JESUS PEREZ
  4. HENOK MARTINEZ
  5. FERNANDO FERRER
  6. UXIA SANLUIS
  7. MIGUEL BARCA
  8. SAMUEL GONZALEZ
  9. YAGO DIAZ
  10. MARCO FERNANDEZ
  11. IAGO FERNANDEZ
  12. GUILLERMO CARRILLO
  13. MATEO LAMAS

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 15 EUROS PARA AUTOBUS E COMIDA

patrocinadores

CONVOCATORIA INFANTIL “B”

CAMPIONATO GALEGO INFANTIL

779

Partido : CAMPIONATO GALEGO INFANTIL
Categoria: INFANTIL
Día: SABADO 15 DE JUNIO DE 2019
Hora: 11 H CW SANTIAGO B – CW SANTIAGO A
13.40H CN CORUÑA – CW SANTIAGO B
16.30H – 17.30 H O 18.30 H FASE FINAL
Piscina : CGTD PONTEVEDRA
Salida: 9 H BUS DENDE STA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS CW SANTIAGO “B”

  1. MAGIN LOPEZ
  2. EREA VIDAL
  3. ZELJO SUSTIC
  4. SARAY GUILBERT
  5. ARIANA COLLAZO
  6. NICOLAS COLLAZO
  7. MATEO PRADO
  8. MIGUEL PALACIOS
  9. IRENA ORDOÑEZ
  10. SEBASTIAN ALTAMIRANO
  11. CANDELA RUBAL
  12. BIEITO CARBALLO
  13. PEDRO RUBAL

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 15 EUROS PARA AUTOBUS E COMIDA

patrocinadores

CONVOCATORIA BENXAMIN

CAMPIONATO GALEGO DE VERAN

benxamin1

Partido :      CAMPEONATO GALEGO DE VERAN
Categoria: BENXAMIN
Día:               SABADO 15 XUÑO
Hora:            10:30 h
Piscina:        CGTD
Salida:           9:00h EN BUS DESDE SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. CARLA DIAZ
  2. SOFIA PEREZ
  3. AIRAS CAAMAÑO
  4. MARIO CALZADLLA
  5. ARIANA COLLAZO
  6. ALEXANDRE GONZALEZ
  7. GUILLERMO CARRILLO
  8. RODRIGO CARRILLO
  9. JOSE BREA

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 15 EUROS PARA AUTOBUS E COMIDA

patrocinadores

CAMPIONATO GALEGO XUVENIL

CAMPIONATO XUVENIL

0022_07-03-19

Partido : CAMPIONATO GALEGO XUVENIL
Categoria: XUVENIL
Día: SABADO 23 DE FEBREIRO DE 2019
Hora: 11.30H CW SANTIAGO – CN CORUÑA
16H CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA
18H CW SANTIAGO – RCN DE VIGO
Piscina : ESCUELA NAVAL DE MARIN
Salida 9.45H COCHES DENDE STA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MARTIN TORREIRA
  2. LUIS GUILBERT
  3. EMMANUEL NIETO
  4. GABOR PAZOS
  5. ROSALIA REY
  6. ALEJANDRO GOMEZ
  7. ANXO PANERO
  8. ANTONIO MOSCOSO
  9. JORGE GOMEZ
  10. DAMIAN ANTELO
  11. PABLO CHICO
  12. JORGE RODRIGUEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10 EUROS PARA A COMIDA

patrocinadores

CONVOCATORIA INFANTIL FEMININA

CAMPIONATO GALEGO DE INVERNO

 

Infantil_femenino

Partido: CAMPIONATO GALEGO DE INVERNO
Categoria: INFANTIL FEMININA
Dia: SABADO 26 DE XANEIRO
Hora: 10:30 H
Piscina: SANTA ISABEL
Convocadas: 9:45 H CAMBIADAS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. EVA CALZADILLA
  2. SARAY GUILBERT
  3. UXIA SAN LUIS
  4. XULIA GAREA
  5. ARIANA COLLAZO
  6. CANDELA RUBAL
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. CARLOTA CALZADILLA
  9. SOFIA PEREZ
  10. CARLA DIAZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS
QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO
OS QUE TEÑEN COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

 

CONVOCATORIA CAMPIONATO BENXAMIN

CAMPIONATO GALEGO DE INVERNO

carla

 

Partido : CAMPIONATO GALEGO DE INVERNO
Categoria: BENXAMIN
Dia: SABADO 26 DE XANEIRO
Hora: 12:45H
Piscina : SANTA ISABEL
Convocados: 12:00 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. CARLA DIAZ
  2. SOFIA PEREZ
  3. RODRIGO CARRILLO
  4. GUILLERMO CARRILLO
  5. ARIANA COLLAZO
  6. ALEXANDRE GONZALEZ
  7. MARIO CALZADILLA
  8. JOSE BREA SOLLA
  9. MAYTE TORRES
  10. AIRAS CAAMAÑO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS
QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS
QUE TEÑEN COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

 

 

CRONICA CAMPIONATO ALEVIN

 CAMPIONATO GALEGO INVERNO

Logo Rana

O CW SANTIAGO “A” SUBCAMPEÓN GALEGO ALEVíN
e
O CW SANTIAGO “B” SEXTO

 

Este pasado domingo día vinte de xaneiro, os equipos alevíns A e B do CW Santiago desplazáronse a Ferrol para participar no Campeonato Galego Alevín de Inverno cun gran balance de resultados e de xogo.

 

A xornada iniciouna o noso equipo B contra Marina Ferrol e pese a superioridade dos ferroláns, os nosos pequenos non deixaron de loitar acabando cun resultado de dez a cero.

 

O último cuarto de final xugouno o noso equipo A, os maiores dos nosos alevíns, que se levaron a vitoria non sen sufrir ante o natación Coruña por un axustado seis a cinco despois dun partido dominado polos santiagueses. Esta vitoria do noso equipo A dáballe o pase as semifinales  e a loita polas medallas.

 

Na loita do quinto a u octavo lugar xugou o noso equipo B cruzarse co CW Cambre levándose a vitoria os nosos por un resultado final de seis a nove o que lle daba a opción de optar ao quinto ou sexto lugar.

 

A xornada matinal finalizou coa disputa da segunda semifinal onde o noso equipo A conseguiu levarse a vitoria ante o RCN de Vigo por sete goles a cinco, o que lledaba o pase a final.

 

Na xornada vespertina disputáronse as finais por postos, e naloita polo quinto e sexto posto, o equipo B dos santiagueses caeu ante o natación Coruña cun resultado final de nove a sete cun gran xogo por parte dos nosos que non deron o seu brazo a torcer ata o último cuarto.

 

A gran final disputada polos locales de Ferrol e polo nosos equipo A, rematou coa vitoria clara para os ferrolanos despois dun primeiro cuarto moi igualado que acabou cun empate a un pero un mal segundo cuarto decidiu a final, aínda que os nosos alevíns non deixaron de loitar no partido cun resultado final de dez a dous dando o título aos locais.

 

CAMPIONATO GALEGO ALEVÍN DE INVERNO – 2º CUARTO DE FINAL

CW SANTIAGO B – CM FERROL  0 – 10 (0-6; 0-2; 0-2; 0-0)

CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, PEDRO RUBAL, SARAY GUILBERT, CANDELA RUBAL, ARIANA COLLAZO, IRENA ORDOÑEZ, ALEJANDRO CREGO, MARIO CALZADILLA, XULIA GAREA

 

CAMPIONATO GALEGO ALEVÍN DE INVERNO – 4º CUARTO DE FINAL

CW SANTIAGO A – CN CORUÑA  6 – 5 (2-0; 2-1; 0-3; 2-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, MANUEL J. RUBIAL (1), MIGUEL PALACIOS (2), CARLOS AMIGO (1), NICOLAS COLLAZO (2), ALEXANDRE GONZALEZ, BIETO CARBALLO, SEBASTIAN ALTAMIRANO, GUILLERMO CARRILLO, ZELJKO SUSTIC, RODRIGO CARRILLO

 

CAMPIONATO GALEGO ALEVÍN DE INVERNO – 5º A 8º POSTO

CW SANTIAGO B – CW CAMBRE  9 – 6 (1-1; 2-1; 3-3; 3-1)

CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, PEDRO RUBAL (1), SARAY GUILBERT (3), CANDELA RUBAL (1), ARIANA COLLAZO (2), IRENA ORDOÑEZ (2), ALEJANDRO CREGO (1), MARIO CALZADILLA, XULIA GAREA

 

CAMPIONATO GALEGO ALEVÍN DE INVERNO – SEMIFINAL

CW SANTIAGO A – RCN DE VIGO  7 – 5 (1-0; 1-2; 4-0; 1-3)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, MANUEL J. RUBIAL, MIGUEL PALACIOS (2), CARLOS AMIGO (2), NICOLAS COLLAZO, ALEXANDRE GONZALEZ, BIETO CARBALLO (1), SEBASTIAN ALTAMIRANO (1), GUILLERMO CARRILLO (1), ZELJKO SUSTIC, RODRIGO CARRILLO

 

CAMPIONATO GALEGO ALEVÍN DE INVERNO – 5º Y 6º POSTO

CW SANTIAGO B – CN CORUÑA  7 – 9 (1-2; 2-0; 2-2; 0-2; 1-3; 1-0)

CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, PEDRO RUBAL, SARAY GUILBERT, CANDELA RUBAL (4), ARIANA COLLAZO (1), IRENA ORDOÑEZ (2), ALEJANDRO CREGO, MARIO CALZADILLA, XULIA GAREA

 

CAMPIONATO GALEGO ALEVÍN DE INVERNO – FINAL
alevin-A.jpg

CW SANTIAGO A – CM FERROL  2 – 10 (1-1; 0-6; 0-1; 0-0; 0-1; 1-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, MANUEL J. RUBIAL, MIGUEL PALACIOS (1), CARLOS AMIGO, NICOLAS COLLAZO, ALEXANDRE GONZALEZ, BIETO CARBALLO, SEBASTIAN ALTAMIRANO (1), GUILLERMO CARRILLO, ZELJKO SUSTIC, RODRIGO CARRILLO

patrocinadores

CAMPIONATO ALEVIN DE INVIERNO “A”

CONVOCATORIA CAMPIONATO

alevin_a01

Partido : CAMPIONATO GALEGO DE  INVIERNO
Categoria ALEVIN
Día: DOMINGO 20 XANEIRO
Hora: 11:10H
Piscina : C.D. J GOMEZ NOYA
Salida 9:15h en BUS desde SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS EQUIPO “A”

  1. MAGIN LOPEZ
  2. MANUEL JOSE RUBIAL
  3. MIGUEL PALACIOS
  4. CARLOS AMIGO
  5. NICOLAS COLLAZO
  6. ALEXANDRE GONZALEZ
  7. BIEITO CARBALO
  8. SEBASTIAN ALTAMIRANO
  9. GUILLERMO CARRILLO
  10. ZELJKO SUSTIC
  11. RODRIGO CARRILLO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 15 EUROS PARA A COMIDA E O AUTOBUS

patrocinadores

 

CAMPIONATO ALEVIN DE INVIERNO “B”

CONVOCATORIA CAMPIONATO

alevin_B1

Partido : CAMPIONATO GALEGO DE  INVIERNO
Categoria ALEVIN
Día: DOMINGO 20 XANEIRO
Hora: 11:10H
Piscina : C.D. J GOMEZ NOYA
Salida 9:15h en BUS desde SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS EQUIPO “B”

  1. EVA CALZADILLA
  2. PEDRO RUBAL
  3. SARAY GUILBERT
  4. CANDELA RUBAL
  5. ARIANA COLLAZO
  6. SOFIA PEREZ
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. ALEJANDRO CREGO
  9. MARIO CALZADILLA
  10. XULIA GAREA
  11. CARLA DIAZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 15 EUROS PARA A COMIDA E O AUTOBUS

patrocinadores

CRONICA CAMPIONATO CADETE INVIERNO

O CW SANTIAGO QUINTO NO CAMPIONATO CADETE

cadetes

Esta pasada fin de semana disputouse o Campionato Galego Cadete de inverno coa participación de seis equipos; entre eles o Club Waterpolo Santiago que encuadrouse no grupo B, en dous partidos case iguais onde a falta de acerto cara a portería fixo que caíran claramente nos dous partidos por oito goles a un e por sete goles a dous, o que enviou aos santiagueses á quinta ou sexta plaza ante o natación Coruña.

Na loita pola quinta plaza os santiagueses lograron vencer aos coruñeses por nove goles a sete, despois dun bo partido en defensa e esta vez si acertado en ataque, o que deu a vitoria e finalmente o quinto posto mencionado. Agora só queda traballar para conseguir mellorar cara a vindeiros partidos.

 

CAMPIONATO GALEGO CADETE DE INVERNO – GRUPO B

CW SANTIAGO – CM FERROL  1 – 8 (0-3; 0-0; 1-4; 0-1)

CW SANTIAGO: ROBERTO CARRO, LUIS GUILBERT, CARLOS ORDOÑEZ, MARTIN ZAS (1), FERNANDO FERRER, JESUS PEREZ, ANGEL RODRIGUEZ, SAMUEL GONZALEZ, YAGO DIAZ, ANTONIO GARCIA, ANXO PANERO, IAGO GARABATO.

 

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA B  2 – 7 (1 –1; 0-1; 1-2; 0-3)

CW SANTIAGO: ROBERTO CARRO, LUIS GUILBERT, CARLOS ORDOÑEZ, MARTIN ZAS, FERNANDO FERRER (1), JESUS PEREZ, ANGEL RODRIGUEZ, SAMUEL GONZALEZ (1), YAGO DIAZ, ANTONIO GARCIA, ANXO PANERO, IAGO GARABATO.

 

CAMPIONATO GALEGO CADETE DE INVERNO – 5º Y 6º POSTO

CW SANTIAGO – CN CORUÑA  9 – 7 (2-1; 1-1; 0-2; 4-5)

CW SANTIAGO: ROBERTO CARRO, LUIS GUILBERT (3), CARLOS ORDOÑEZ, MARTIN ZAS (1), FERNANDO FERRER (2), JESUS PEREZ, ANGEL RODRIGUEZ, SAMUEL GONZALEZ (2), YAGO DIAZ, ANTONIO GARCIA, ANXO PANERO, IAGO GARABATO (1).

patrocinadores