CRÓNICA 14 DE XANEIRO 2023 Piscina Municipal de Riazor

Logo del Club Waterpolo Santiago

O CW SANTIAGO SUBCAMPEON ALEVIN
E CAMPEON BENJAMIN

   Este pasado sábado disputouse nas piscinas de riazor na Coruña os campeonatos galegos alevín e benxamín de inverno con unha excelente actuación dos equipos do club waterpolo Santiago, que conseguiron o sub-campionato en categoría alevín, despois de gañar en cuartos ó anfitrión, o waterpolo Coruña por cinco goles a tres, en semifinais o club Marina Ferrol por seis goles a cinco, e caeu derrotado na gran final ante o Náutico de Vigo, non sen loitar e estar en todo momento cerca no marcador para acabar caendo derrotado por sete goles a cinco. Pese a la derrota final, gran actuación dos santiagueses que souberon sobrepoñerse ás baixas e loitaron ata a extenuación conseguindo un magnífico resultado.

CAMPIONATO GALEGO ALEVIN DE INVERNO

CUARTOS DE FINAL   CW CORUÑA – CW SANTIAGO  3 – 5

SEMIFINALES              CW SANTIAGO – CM FERROL     6 – 5

FINAL                           CW SANTIAGO – RCN DE VIGO   5 – 7

CW SANTIAGO: ANDRE SOTELO, RODRIGO CARRILLO, NOA VIEITES, MATEO MACIAS, GUILLERMO RICART, LUCIA PEÑA, IAGO PEREZ, AIRAS CAAMAÑO, GABRIEL ULOD, GONZALO DE LA MATA.

  Pola súa parte tamén disputaron o seu campionato de inverno os máis pequenos do club,os nosos benxamíns. Os santiagueses presentábanse con dous equipos dada a cantidade de xogadores de base e que iniciaron este ano os adestramentos cos santiagueses. Gran actuación de ambos conxuntos que se enfrentaban a dous equipos de Pontevedra tamén. O equipo A santiagués gañou sen problemas ó equipo B pontevedrés, ó que venceu por un claro oito a cero na primeira semifinal e dáballe o pase a gran final da tarde. Pola súa parte o equipo B santiagués deu a sorpresa ó vencer o equipo A de Pontevedra, nun duelo non apto para cardíacos que caeu para os santiagueses na morte súbita, despois de chegar a final do encontro con empate a dous. Xogouse unha prórroga donde os santiagueses conseguiron marcar e finalizar gañando o encontro que lles daba o pase a final, e un enfrentamento entre os dous equipos santiagueses.

Xa pola tarde a gran final caeu do lado do equipo A santiagués que venceu por un cómodo dez a cero a un equipo B santiagués que notou o gran esforzo realizado na semifinal. Aínda así, magnífico resultado para os santiagueses, que da conta do gran traballo que se está realizando na canteira compostelana.

CAMPIONATO GALEGO BENXAMIN DE INVERNO

1º SEMIFINAL        CW SANTIAGO A – CW PONTEVEDRA B   8 – 0

2º SEMIFINAL        CW PONTEVEDRA A – CW SANTIAGO B   2 – 3

FINAL                      CW SANTIAGO A – CW SANTIAGO B      10 – 0

CW SANTIAGO “A”: MARTIN BARREIRO, ISAAC PAPIN, SOFIA UZAL, IVAN VIEITES, GAEL CAAMAÑO, LUCAS VAZQUEZ, ANDREA GONZALEZ

CW SANTIAGO “B”: XURXO CARRACEDO, ENZO MERA, DANIEL SUAREZ, THIAGO SANCHEZ, RODRIGO CONSEIL, CARMELA BARREIRO, XIANA CARBALLO, DANIEL HERNANDEZ

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CAMPIONATO DE INVERNO ALEVIN

CW SANTIAGO ALEVIN



DIA: SABADO 21 DE XANEIRO
PARTIDO 1º PARTIDO CW CORUÑA – CW SANTIAGO 10:00hr
2º Y 3º PARTIDO EN FUNCION DO RESULTADO
PISCINA RIAZOR, A CORUÑA
DESPRAZAMENTO: 8:15 EN BUS, DENDE SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. AIRAS CAAMAÑO
  2. RODRIGO CARRILLO
  3. GONZALO DE LA MATA
  4. ANDRE SOTELO
  5. NOA VIEITES
  6. LUCIA PEÑA
  7. IAGO PEREZ
  8. MATEO MACIAS
  9. GABRIEL GHEORGHE
  10. GUILLERMO RICART

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL
E 15 € PARA A COMIDA

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CAMPIONATO DE INVERNO BENXAMIN

CW SANTIAGO “A”



DIA: SABADO 21 DE XANEIRO
PARTIDO: 1º PARTIDO CW SANTIAGO A -CW PONTEBEDRA B 11:30hr
2º PARTIDO RCN VIGO – CW SANTIAGO A 12:30 hr
3º PARTIDO, HORARIO EN FUNCION DOUS RESULTADOS
PISCINA RIAZOR, A CORUÑA
DESPRAZAMENTO: 8:15 EN BUS, DENDE SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MARTIN BARREIRO
  2. ANDREA GONZALEZ
  3. IVAN VIEITES
  4. ISAAC PAPIN
  5. LUCAS VAZQUEZ
  6. GAEL CAAMAÑO
  7. SOFIA UZAL
  8. CARLOTA FAGUNDEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL
E 15 € PARA A COMIDA

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CAMPIONATO DE INVERNO BENXAMIN

CW SANTIAGO “B”



DIA: SABADO 21 DE XANEIRO
PARTIDO: 1º PARTIDO CW PONTEVEDRA A – CW SANTIAGO B, 11:50
2º PARTIDO, HORARIO EN FUNCION DO RESULTADO
PISCINA RIAZOR, A CORUÑA
DESPRAZAMENTO: 8:15 EN BUS, DENDE SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. ENZO MERA
  2. XURXO CARRACEDO
  3. DANIEL SUAREZ
  4. THIAGO SANCHEZ
  5. RODRIGO CONSEIL
  6. CAMELA BARREIRO
  7. MANUEL BARREIRO
  8. XIANA CARBALLO
  9. DANIEL HERNANDEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL
E 15 € PARA A COMIDA

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CTO GALEGO DE INVERNO

CW SANTIAGO MASCULINO — CW CORUÑA RIAS ALTAS

Nenos en partido de waterpolo

CAMPIONATO GALEGO INFANTIL MIXTO DE INVERNO

Día: SÁBADO 2 DE ABRIL DE 2022
1/4 DE FINAL: CW SANTIAGO MASCULINO – CW CORUÑA RIAS ALTAS
(RESTO DE PARTIDOS DEPENDENDO CRUCES)
Piscina: CGTD PONTEVEDRA
HORA: 10 H
DESPRAZAMENTO: BUS DENDE STA ISABEL Ás 8.30 H

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ ROMERO
  2. BIEITO CARBALLO CALERO
  3. PEDRO RUBAL CORTES
  4. ALEXANDRE GONZALEZ GONZALEZ
  5. GABRIEL BALSA BARREIRO
  6. ARTAI ANTELO FERNANDEZ
  7. RAMON GARCIA PEREZ
  8. AIRAS CAAMAÑO FERNANDEZ
  9. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  10. ANTON FAGUNDEZ AGUILAR
  11. SAUL PAPIN SANCHEZ
  12. RODRIGO CARRILLO ROMERO
  13. MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS CEINOS
  14. MARIO CALZADILLA OTERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
E 15€ PARA O PAGO DO BUS E A COMIDA

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CTO GALEGO DE INVERNO

CW SANTIAGO FEMININO — ACW

CW Santiago Inf. Feminino

CAMPIONATO GALEGO INFANTIL MIXTO DE INVERNO

Día: SÁBADO 2 DE ABRIL DE 2022
1/4 DE FINAL: CW SANTIAGO FEMININO – ACW
(RESTO DE PARTIDOS DEPENDENDO CRUCES)
Piscina: CGTD PONTEVEDRA
HORA: 12 H
DESPRAZAMENTO: BUS DENDE STA ISABEL Ás 8.30 H

XOGADORAS CONVOCADAS

  1. CARLA DIAZ CENDAL
  2. SARAY GUILBERT PEREZ
  3. CANDELA RUBAL CORTES
  4. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
  5. EMMA SANTAMARIA BLANCO
  6. XULIA GAREA BERMUDEZ
  7. IRENA ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  8. ALBA MARIA CASTILLO DE FARIA
  9. CIRA SAMPAYO LOPEZ
  10. PAULA LESQUEREAUX LAMAS
  11. XIANA BARREIRO RODRIGUEZ
  12. SOFIA PEREZ VAZQUEZ
  13. NOA VIEITES MAREY
  14. CANDELA ESPIÑA DEL RIO
  15. CARLOTA PEREZ FEAS

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
E 15€ PARA O PAGO DO BUS Y LA COMIDA

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA CADETE

CAMPIONATO GALEGO CADETE DE INVERNO

Partido : CW SANTIAGO – CW CORUÑA RIAS ALTAS
Categoria: CADETE MIXTO
Dia: SÁBADO 5 DE MARZO DE 2022
Hora: 9.45H CUARTOS DE FINAL
Piscina: CGTD PONTEVEDRA
DESPRAZAMENTO: COCHES PARTICULARES
*RESTO DE PARTIDOS DEPENDENDO RESULTADO

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE CONDE
  2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  3. DIEGO FAGUNDEZ AGUILAR
  4. NICOLAS COLLAZO SANTAMARIA
  5. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  6. MIGUEL BARCA GARCIA
  7. IAGO FERNANDEZ BLANCO
  8. LUCAS GARCIA VILARIÑO
  9. YAGO DIAZ CENDAL
  10. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  11. BIEITO CARBALLO CALERO
  12. BRUNO PEREZ FEANS
  13. MAGIN LOPEZ ROMERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 12€ PARA LA COMIDA

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CAMPIONATO GALEGO INF. FEMININO

CAMPIONATO GALEGO DE INVERNO

photo_2020-01-14_21-23-47

Partido : CAMPIONATO GALEGO DE INVERNO
Categoria: INFANTL FEMININA
Día: SABADO 15 FEBREIRO
Hora: 11:15H
Piscina: CGTD PONTEVEDRA
Convocadas: 10:30 na piscina

XOGADORAS CONVOCADAS

  1. EVA CALZADILLA
  2. SOFIA PEREZ
  3. CANDELA RUBAL
  4. SARAY GUILBERT
  5. ARIANA COLLAZO
  6. UXIA SANLUIS
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. XULIA GAREA
  9. EREA VIDAL
  10. CARLOTA CALZADILLA
  11. MIA SUSTIC
  12. EMMA SANTAMARIA
  13. CARLA DIAZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CAMPIONATO CADETE DE INVERNO

CAMPIONATO GALEGO DE INVERNO

R_waterpolo-abc

Dias: SABADO 12 y domingo 13 DE ENERO 2019
Partidos: SABADO 12 ENERO
17H – CNM FERROL – CW SANTIAGO
19.30H – CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA B
DOMINGO 13 ENERO
9.30H – 5º Y 6º PUESTO/10.45H – 3º Y 4º PUESTO/
12H – 1º Y 2º PUESTO
Piscina : CGTD PONTEVEDRA
Saida Sabado 12: 15.15 H coches desde Sta.Isabel
Saida Domingo 13: Dependiendo resultados sabado 12

XOGADORES CONVOCADOS

  1. IAGO GARABATO
  2. LUIS GUILBERT
  3. MARTIN ZAS
  4. FERNANDO FERRER
  5. JESUS PEREZ
  6. CARLOS ORDOÑEZ
  7. SAMUEL GONZALEZ
  8. YAGO DIAZ
  9. ANTONIO MALLO
  10. ANTONIO GARCIA
  11. ANXO PANERO
  12. ROBERTO CARRO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

patrocinadores