CRÓNICA, 21 DE MAIO

TRIPLA VITORIA ANTE CW CORUÑA RIAS ALTAS

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este pasado sábado o CW Santiago pechou a Liga Galega Absoluta de División de Honor cunha vitoria clara ante o CW Coruña Rías Altas por dezasete goles a oito, que certificaba o título conseguido por loa compostelanos xa na antepenúltima xornada de liga. Partido que desde un principio dominaron os locais que ao descanso vencían por un cómodo oito a tres e que serviu para que todos os xogadores tivesen os seus minutos e celebrar o título de liga cunha vitoria máis.
Tamén houbo enfrontamento en categoría alevín mixto con vitoria para os locais por catro goles a un, nun encontro onde os máis pequenos dominaron o partido desde o segundo cuarto e aínda que os visitantes non deixaron de loitar, os locais non se deixaron sorprender e certificaron o título de liga merecido con só unha derrota en toda a liga.
Para rematar disputouse o encontro entre ambos equipos en categoría cadete mixta, onde os santiagueses fixeron un bo partido marcando o ritmo desde o principio gañando os catro parciais para vencer por un claro trece a catro que lles dá o subcampeonato de liga.

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA DIVISIÓN DE HONOR
SÁBADO 21 de maio de 2022

CW SANTIAGO   –  CW CORUÑA RIAS ALTAS        17- 8 (5-2; 3-1; 4-1; 4-4)

       CW SANTIAGO MASCULINO: WILLIAM A LOPEZ, JORGE RODRIGUEZ, RAFAEL E. RAMOS (1), ANDRES PEREZ (5), ANTON QUINTELA (1), ALEJANDRO GOMEZ (5), ANTONIO GARCIA, ANTONIO CAAMAÑO (1), SAMUEL GONZALEZ, XANDRE RODRIGUEZ (3), BRUNO SAMPAÑO, CARLOS ORDOÑEZ, PABLO MART

LIGA GALEGA CADETE MIXTA
SÁBADO 21 DE MAIO DE 2022

CW SANTIAGO – CW CORUÑA RIAS ALTAS       13 – 4  (3-1; 4-2; 3-0; 3-1)

CW SANTIAGO: RAUL SEOANE, CARLOS ORDOÑEZ (3), DIEGO FAGUNDEZ, NICOLAS COLLAZO, SEBASTIAN ALTAMIRANO, MIGUEL BARCA (), ARIANA COLLAZO (1), SARAY GUILBERT, YAGO DIAZ (7), GUILLERMO CARRILLO, BIEITO CARBALLO, BRUNO PEREZ, MAGIN LOPEZ

LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA
SÁBADO 21 de maio de 2022

CW SANTIAGO  – CW CORUÑA RIAS ALTAS     4 – 1 (0-0; 3-0; 0-0; 0-1; 1-0; 0-0)

CW SANTIAGO: MARIO CALZADILLA, ALEXANDRE GONZALEZ, MATEO ABAL, LUCIA PEÑA, NOA VIEITES, CARLOTA PEREZ, QUEITAN ROMERO, AIRAS CAAMAÑO (3), GAEL CAAMAÑO, GONZALO DE LA MATA, RODRIGO CARRILLO (1), ALEJANDRO RIAL, ANDREA GONZALEZ

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICAS 7 de MAIO

DERROTA NA SEMIFINAL DA FASE DE ASCENSO NACIONAL

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este pasado sábado o CW Santiago recibía nas piscinas de Santa Isabel ao E.M. O Olivar de Zaragoza na semifinal da fase de ascenso a Segunda División Nacional, partido que domino un o equipo aragonés que desde o inicio mostrouse moi superior tanto no xogo como o acerto a portería, xa que os locais estiveron moi fallones en ataque o que deu un resultado final de cinco a doce que pon moi costa arriba o partido de volta en Zaragoza o próximo catorce de maio.

SEMIFINAL FASE ASCENSO A 2º NACIONAL – IDA
SÁBADO 7 DE MAIO

CW SANTIAGO – E.M. EL OLIVAR    5 – 12 (1-3; 2-3; 0-3; 2-3)

CW SANTIAGO: WILLIAM ABEL LOPEZ, JORGE RODRIGUEZ, RAFAEL RAMOS, ANDRES PEREZ (1), ANTON QUINTELA, ALEJANDRO GOMEZ (2), ANTONIO GARCIA, ANTONIO CAAMAÑO, CARLOS ORDOÑEZ, XANDRE RODRIGUEZ, BRUNO SAMPAÑO (1), ADRIAN CAMPAÑA (1), PABLO MARTINEZ

Por outra banda, tamén se disputaron tres partidos das xornadas de liga galega, dúas na infantil mixta e onde tanto o equipo masculino como o feminino venceron nos seus partidos de forma clara, o masculino por dez goles a seis nun partido máis igualado do que determina o resultado e o feminino de xeito máis claro por quince a seis e partidos onde tanto os mozos como as mozas melloraron sensiblemente o xogo de partidos anteriores.
Para rematar, tamén vitoria na categoría absoluta de segunda división ante o líder Coruña B, partido que se decidiu co parcial do primeiro cuarto no que os santiagueses fóronse por diante cun resultado de catro a cero, vantaxe que souberon manter nos tres seguintes cuartos para acabar vencendo por catorce goles a nove.

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA 2º DIVISIÓN
SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022

CW SANTIAGO  B   – CW CORUÑA RIAS ALTAS B       14- 9 (4-0; 3-2; 3-3; 4-4)       CW SANTIAGO MASCULINO: IAGO GARABATO, CARLOS ORDOÑEZ (2), ANTONIO GARCIA (1), GUILLERMO CARRILLO, ANTON QUINTELA (3), YAGO DIAZ, ANXO PANERO (2), JESUS MONTOIRO, SAMUEL GONZALEZ (3), JULIO JOSE BARROSO (2), ANTONIO MOSCOSO (1), ANGEL RODRIGUEZ, MAGIN LOPEZ

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA
SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022

CW SANTIAGO FEMENINO – CW CORUÑA RIAS ALTAS     15 – 6  (4-1; 2-2; 0-0; 4-1; 3-1; 2-1)

CW SANTIAGO FEMENINO: CARLA DIAZ, SARAY GUILBERT (3), CANDELA RUBAL (2), ARIANA COLLAZO (8), XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ, ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, NOA VIEITES, XIANA BARREIRO, SOFIA PEREZ (2), CARLA DIAZ

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA
SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022

CW SANTIAGO  MASCULINO – CW CORUÑA RIAS ALTAS   10 – 6 (2-1; 0-2; 1-0; 4-0; 0-2; 3-1)

            CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO (2), PEDRO RUBAL, ALEXANDRE GONZALEZ, GABRIEL BALSA (1), ARTAI ANTELO (3), RAMON GARCIA, AIRAS CAAMAÑO (1), GUILLERMO CARRILLO (1), ANTON FAGUNDEZ, MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS, SAUL PAPIN (2), RODRIGO CARRILLO

Para rematar, este domingo pasado tamén se disputo o seu encontro de liga de segunda división o equipo master que se desprazou ata Coruña para disputar o seu encontro ante Coruña Rías Altas B esta vez o resultado se decantó pola mínima para os locais por un axustado once a dez, nun partido dominado nos dous primeiros cuartos polos santiagueses que chegaron ao descanso un gol arriba, pero un mal terceiro cuarto para os visitantes, fixo que os locais colocásense un gol arriba que soubo manter ata o final do encontro

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA 2ºDIVISION
DOMINGO 8 DE MAIO DE 2022

CW CORUÑA RIAS ALTAS  – SANTIAGO  C     11-10 (1-3; 3-2; 3-1; 4-4)CW SANTIAGO  C: DAVID RAPOSO, DANIEL GARCIA, JORGE LAREU, FRANCISCO COLLAZO, MATEO RAPOSO,  BRAIS RAPOSO, GONZALO CALZADILLA, ADRIAN PONTE, MIGUEL ANGEL BARCA, FRANCISCO RICO, DANIEL TOME

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

Fase de ascenso

CW Santiago comeza a fase de ascenso á Segunda División nacional de waterpolo

cartel

CRÓNICAS 30 ABRIL

TITULO DE LIGA PARA O ABSOLUTO

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este pasado sábado o CW Santiago coa clara vitoria sobre o Club Mariña Ferrol por un concluínte vinte e catro a un conseguiu o título da liga Galega Absoluta de División de Honor e fai doblete ao gañar tamén a Copa Galega Absoluta. Partido sen moita historia onde os compostelanos dominaron desde o principio ante un conxunto ferrolano plagado de xogadores novos, xogando un partido intenso como preparación para a semifinal da Fase de Ascenso Nacional que disputasen os santiagueses o próximo día sete de maio no seu partido de ida ante o Olivar nas instalacións de Santa Isabel ante o equipo aragonés que terá o partido de volta o catorce de maio en Zaragoza.
Ademais do encontro que disputaron os absolutos, tamén se disputaron tres encontros de categorías cun balance negativo de tres derrotas, dous a dez do noso equipo infantil masculino, tres a sete do infantil feminino, ambos en categoría infantil mixta. Tamén caeron derrotados os cadetes por seis a once, en tres encontros nos que a falta de puntería en ataque condicionou os tres encontros. Só queda seguir traballando para mellorar as estatísticas e achegarse aos equipos punteros na táboa.

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA  DIVISIÓN DE HONOR

CW SANTIAGO   – CM FERROL       24- 1 (3-0; 6-0; 8-0; 7-1)

       CW SANTIAGO MASCULINO: WILLIAM A LOPEZ, JORGE RODRIGUEZ, RAFAEL E. RAMOS (3), ANDRES PEREZ (7), ANTON QUINTELA (4), CARLOS ORDOÑEZ (1), ANTONIO GARCIA, ANTONIO CAAMAÑO (2), SAMUEL GONZALEZ (4), XANDRE RODRIGUEZ (1), BRUNO SAMPAÑO (2), ADRIAN CAMPAÑA, PABLO MARTINEZ

LIGA GALEGA CADETE MIXTA GALEGA

SÁBADO 30 DE ABRIL DE 2022

  • CW SANTIAGO – CM FERROL      6 – 11 (1-3; 3-3; 1-3; 1-2)

CW SANTIAGO: RAUL SEOANE, CARLOS ORDOÑEZ (1), DIEGO FAGUNDEZ, NICOLAS COLLAZO, SEBASTIAN ALTAMIRANO (1), MIGUEL BARCA, IAGO FERNANDEZ, LUCAS GARCIA, YAGO DIAZ (3), GUILLERMO CARRILLO (1), UXIA UZAL, BRUNO PEREZ, MAGIN LOPEZ

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

SÁBADO 30 DE ABRIL DE 2022

  • CW SANTIAGO FEMENINO – CM FERROL     3 – 7 (1-1; 1-2; 0-0; 0-1; 1-2; 0-1)

CW SANTIAGO FEMENINO: EVA CALZADILLA, SARAY GUILBERT (1), CANDELA RUBAL, ARIANA COLLAZO (1), XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ (1), ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, CANDELA PEÑA, XIANA BARREIRO, CARLA DIAZ

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

SÁBADO 30 DE ABRIL DE 2022

  • CW SANTIAGO  MASCULINO – CM FERROL    2 – 10 (1-2; 0-3; 0-1; 0-2; 1-2; 0-0)

             CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ (1), BIEITO CARBALLO, PEDRO RUBAL, ALEXANDRE GONZALEZ, GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO, RAMON GARCIA, AIRAS CAAMAÑO, GUILLERMO CARRILLO (1), ANTON FAGUNDEZ, MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS, RODRIGO CARRILLO

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICAS 26-27 MARZO – CAMPIONATOS E LIGA

CAMPIONATO GALEGO ALEVÍN E BENXAMÍN PARA O CW SANTIAGO

Logo del Club Waterpolo Santiago

Intenso fin de semana para o Club Waterpolo Santiago, con varias frontes en xogo e con grandes alegrías, con vitoria nos Campionatos Galegos, Alevin e Benxamín de inverno, ademais de vitoria do equipo absoluto masculino de división de honor en Ferrol ante mariña Ferrol, e derrotas no play-off semifinal absoluto feminino de división de honor e na liga galega infantil mixta do noso equipo feminino.
O fin de semana deu comezo co desprazamento a Pontevedra dos equipos alevines A e B e do noso equipo benxamín para disputar no CGTD de Pontevedra os seus respectivos Campionatos Galegos de Inverno. Os primeiros en saltar ao auga foi o equipo B dos vosos alevines que se enfrontaron no primeiro encontro da xornada ao náutico de Vigo, partido no que caeron derrotados por once goles a un, a derrota fíxolles xogar pola quinta praza e enfrontarse ao club waterpolo Pontevedra no seguinte encontro caendo derrotados de novo por tres goles a dez e logo de obter a vitoria ante o club waterpolo Cambre por oito goles a dous obtiveron a sexta praza, gran resultado e experiencia para venideros encontros dos xogadores máis novos na disciplina do club.

CAMPIONATO ALEViN E BENXAMÍN


Pola súa banda, o equipo A debía enfrontarse en semifinais tamén ao Náutico de Vigo e nun partido moi intenso os santiagueses cunha gran defensa foron sempre por diante no marcador para acabar vencendo por cinco goles a tres, o que lle daba o pase á final que debía xogar ante o Club Mariña Ferrol vencedor da outra semifinal. Gran partido dos compostelanos na final que non deron opción aos ferrolanos e logo dos tres primeiros cuartos dominaban o encontro por un concluínte seis a cero, e souberon manter o resultado para acabar vencendo por oito goles a tres, proclamándose campións galegos.

CAMPIONATO GALEGO ALEVIN DE INVERNO RESULTADOS

¼ DE FINAL

CW SANTIAGO  B – RCN DE VIGO     1- 11 (0-2; 1-3; 0-3; 0-3)

CW SANTIAGO: ANDRE SOTELO, MATEO MACIAS, GONZALO DE LA MATA, ALEJANDRO RIAL, XOEL VAZQUEZ, MATEO ABAL, QUEITAN ROMERO (1), GHEORGHE GABRIEL, IVAN VIEITES, ADRIAN ODILON, LUCAS VAZQUEZ

POSTOS 5º A 7º

CW SANTIAGO B– CW PONTEVEDRA      3 – 10 (0-2; 1-3; 2-2; 0-3)

CW SANTIAGO: ANDRE SOTELO, MATEO MACIAS, GONZALO DE LA MATA, ALEJANDRO RIAL, XOEL VAZQUEZ, MATEO ABAL (2), QUEITAN ROMERO (1), GHEORGHE GABRIEL, IVAN VIEITES, ADRIAN ODILON, LUCAS VAZQUEZ

CW SANTIAGO B – CW CAMBRE   8 – 2 (3-0; 3-0; 0-2; 2-0)

CW SANTIAGO: ANDRE SOTELO (1), MATEO MACIAS, GONZALO DE LA MATA, ALEJANDRO RIAL, XOEL VAZQUEZ (1), MATEO ABAL (1), QUEITAN ROMERO (5), GHEORGHE GABRIEL, IVAN VIEITES, ADRIAN ODILON, LUCAS VAZQUEZ

SEMIFINAIS

CW SANTIAGO A – RCN DE VIGO    5-3 (2-0; 1-1; 1-0; 1-2)

CW SANTIAGO: MARIO CALZADILLA, ALEXANDRE GONZALEZ (1), ANDREA GONZALEZ, LUCIA PEÑA, CARLOTA PEREZ, GAEL CAAMAÑO, NOA VIEITES, AIRAS CAAMAÑO (2), SOFIA PEREZ (2), RODRIGO CARRILLO

FINAL

CW SANTIAGO A – CM FERROL    8-3 (3-0; 2-0; 2-0; 1-1; 0-1; 0-1)

CW SANTIAGO: MARIO CALZADILLA, ALEXANDRE GONZALEZ, ANDREA GONZALEZ, LUCIA PEÑA, CARLOTA PEREZ, GAEL CAAMAÑO, NOA VIEITES, AIRAS CAAMAÑO (6), SOFIA PEREZ (2), RODRIGO CARRILLO

Campionato Galego Benxamín

Ese mesmo sábado tamén se disputou o Campionato Galego Benxamín de Inverno coa participación dos santiagueses, o club waterpolo Cambre e o club waterpolo Pontevedra, que dirimiron o título nun triangular onde os santiagueses obtiveron a vitoria logo de vencer a Cambre (equipo reforzado con varios xogadores santiagueses) por dez goles a cero e a Pontevedra nun emocionante encontro por nove goles a oito logo de marcar no gol de ouro, xa que se chegou ao final do encontro con empate a oito.

CAMPIONATO GALEGO BENJAMÍN DE INVERNO

RESULTADOS

CW SANTIAGO – CW CAMBRE  10 – 0 (4-0; 3-0; 0-0; 1-0; 1-0; 1-0)

CW SANTIAGO: MATEO MACIAS, UXIA PALMOU (1), LUCAS VAZQUEZ (1), IVAN VIEITES (2), GHEORGHE GABRIEL (1), GAEL CAAMAÑO (1), ISAAC PAPIN (1), ADRIAN ODILON (2), ANDREA GONZALEZ, LUZ CALLE, SARA BERNARDEZ

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA  9 – 8 (2-0; 1-2; 0-1; 2-2; 2-1; 1-2; 0-1)

CW SANTIAGO: MATEO MACIAS, UXIA PALMOU, LUCAS VAZQUEZ, IVAN VIEITES (1), GHEORGHE GABRIEL (1), GAEL CAAMAÑO (6), ISAAC PAPIN, ADRIAN ODILON, ANDREA GONZALEZ, LUZ CALLE, SARA BERNARDEZ

Play-off semifinal da Liga Galega Absoluta feminina de División de Honor

Na xornada do sábado tamén se disputou o primeiro encontro do play-off semifinal da Liga Galega Absoluta feminina de División de Honor, esta vez en Santiago na piscina de Santa Isabel co enfrontamento entre o cuarto clasificado na fase regular (as santiaguesas) e o primeiro clasificado o Club Waterpolo Pontevedra, encontro dominado desde o inicio polas visitantes e no cal o novo equipo santiagués nunca lle perdeu a cara ao encontro que logo dun primeiro parcial dun a cinco favorables ás de lerez os seguintes parciais estiveron moito máis igualados, pero nunca as locais conseguiron achegarse no marcador como para poñer en perigo a vitoria das visitantes. Aínda así, gran traballo dun equipo en formación que cada partido que pasa realizan un xogo máis consistente.

RESULTADOS

1º PARTIDO

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA  6- 12 (1-5; 2-3; 1-1; 2-3)

CW SANTIAGO: VICTORIA LANDEIRA, ISABEL PEREZ (4), LAURA SANLUIS, ARIANA COLLAZO (1), XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ (1), CANDELA RUBAL, SARAY GUILBERT, SARA IGLESIAS, CECILIA COBAS

CM FERROL – CW SANTIAGO

Pola súa banda, o domingo os equipos absolutos masculino e infantil feminino desprazáronse a Ferrol para disputar unha das xornadas aprazadas pola pandemia, con resultados desiguais, derrota do infantil feminino na liga galega infantil mixta e humillante vitoria do absoluto masculino de división de honor nun partido aprazado da primeira volta e que fixos os deberes para clasificarse para a fase de ascenso nacional.

A xornada deu comezo co encontro da liga infantil mixta, grande encontro do noso equipo feminino que pese a caer por un resultado de sete a dous non reflicte a realidade do encontro, xa que cun pouco máis de acerto en ataque loitasen pola vitoria, aínda así o equipo segue progresando para conseguir o seu obxectivo que estar no campionato de España de clubs.

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

CM FERROL – CW SANTIAGO FEMININO   7 – 2 (2-0; 0-0; 0-1; 3-0; 1-1; 1-0)

CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, SARAY GUILBERT, CANDELA RUBAL (2), ARIANA COLLAZO, EMMA SANTAMARIA, XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ, ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, XIANNA BARREIRO, SOFIA PEREZ

Para acabar a xornada e o intenso fin de semana, disputouse o partido aprazado da primeira volta en división de honor masculina entre ambos equipos de novo, partido no que os santiagueses necesitaban gañar por máis de vinte e tres goles para ser líderes ao acabar a primeira volta e poder optar a xogar a fase de ascenso logo de haber un triplo empate na cabeza entre os santiagueses, Vigo e Pontevedra e dirimirse por golaverage xeral. Con todo iso, os visitantes saltaron ao auga e cun partido moi serio en defensa, buscando solucións en ataque, chegaron ao descanso cunha vantaxe de trece goles que poñía ao alcance o seu obxectivo, que conseguiron a principios do último cuarto, deixando pasar nese momento os minutos para acabar cun resultado de vinte e nove a catro que lles daba a primeira praza e o obxectivo cumprido.

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA DIVISIÓN DE HONOR

CM FERROL – CW SANTIAGO    4-29  (1-8; 0-6; 2-11; 1-4)

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, JORGE RODRIGUEZ (1), RAFAEL ENRIQUE RAMOS (2), ANDRES PEREZ (5), JULIO JOSE BARROSO, ALEJANDRO GOMEZ (10), CARLOS ORDOÑEZ, ANTONIO CAAMAÑO (3), ANTONIO GARCIA, XANDRE RODRIGUEZ (4), BRUNO SAMPAÑO (2), ADRIAN CAMPAÑA (2), PABLO MARTINEZ

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

PLAY OFF SEMIFINAL ABSOLUTO FEMENINO D.H.

CW PONTEVEDRA — CW SANTIAGO

CW Santiago Abs. Feminino

Partido: CW PONTEVEDRA — CW SANTIAGO
Categoría ABSOLUTO DIVISIÓN HONOR FEMININA
Día: DOMINGO 3 DE ABRIL
Hora: 16:30 H.
Piscina: ROSARIO DUEÑAS (OURENSE)
Desprazamento: Coches particulares

XOGADORAS CONVOCADAS

  1. EVA CALZADILLA
  2. ISABEL PÉREZ GONZÁLEZ
  3. LAURA SANLUIS RUIBAL
  4. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
  5. VICTORIA LANDEIRA NEIRA
  6. XULIA GAREA BERMUDEZ
  7. IRENA ORDOÑEZ RODRÍGUEZ
  8. CANDELA RUBAL CORTES
  9. SARAY GUILBERT PÉREZ
  10. DANIELA PRIETO SAMPEDRO
  11. SARA IGLESIAS COUSELO
  12. CECILIA COBAS SEOANE

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

PLAY OFF SEMIFINAL ABSOLUTO FEMENINO D.H.

CW SANTIAGO — CW PONTEVEDRA

CW Santiago Abs. Feminino

Partido: CW SANTIAGO — CW PONTEVEDRA
Categoría: ABSOLUTO DIVISIÓN HONOR FEMININA
Día: SÁBADO 26 DE MARZO DE 2022
Hora: 18.45H
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 18H CAMBIADAS

XOGADORAS CONVOCADAS

  1. VICTORIA LANDEIRA NEIRA
  2. ISABEL PEREZ GONZALEZ
  3. LAURA SANLUIS RUIBAL
  4. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
  5. XULIA GAREA BERMUDEZ
  6. IRENA ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  7. CANDELA RUBAL CORTES
  8. SARAY GUILBERT PEREZ
  9. DANIELA PRIETO SAMPEDRO
  10. SARA IGLESIAS COUSELO
  11. CECILIA COBAS SEOANE

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ABSOLUTO FEMININO

CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO

Absoluto FEMININA

Partido : CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO
Categoria ABSOLUTO DIVISION HONOR FEMININA
Dia: DOMINGO 13 DE MARZO DE 2022
Hora: 11.30H
Piscina : CGTD PONTEVEDRA
Convocados: 10.45H EN CGTD PONTEVEDRA
Desprazamento: COCHES PARTICULARES

XOGADORAS CONVOCADAS

  1. EVA CALZADILLA OTERO
  2. ISABEL PEREZ GONZALEZ
  3. LAURA SANLUIS RUIBAL
  4. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
  5. VICTORIA LANDEIRA NEIRA
  6. DANIELA PRIETO SAMPEDRO
  7. SOFIA PEREZ VAZQUEZ
  8. CANDELA RUBAL CORTES
  9. SARAY GUILBERT PEREZ
  10. SARA IGLESIAS COUSELO
  11. CECILIA COBAS SEOANE

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CAMPIONATO GALEGO CADETE MIXTO DE INVERNO

CRÓNICAS 5 E 6 DE MARZO

QUINTO POSTO NO CADETE DE INVERNO

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este sábado pasado celebrouse no CGTD de Pontevedra o Campionato Galego Cadete de Inverno, coa participación de oito equipos e coa participación dos cadetes do CW Santiago que finalmente conseguiron a quinta praza logo de perder en cuartos de final ante CW Coruña Rías Altas nunha eliminatoria moi igualada que se decidiu no último cuarto onde un parcial dun a tres para os coruñeses deulles a vitoria final por catro goles a sete. A derrota enviaba aos santiagueses á loita pola quinta praza, onde se enfrontaron ao equipo feminino de Ferrol, partido sen historia onde os santiagueses foron moi superiores vencendo por doce goles a un. A vitoria fixo que os santiagueses loitasen pola quinta e sexta praza ante Pontevedra B, partido que desde o inicio foi dominado polos cadetes santiagueses que venceron por un concluínte dez a catro conseguindo unha meritoria quinta praza.
Destacar tamén a participación cedidas de tres das nosas xogadoras (DANIELA PRIETO, SARAY GUILBERT E ARIANA COLLAZO) no equipo de Ferrol feminino o que demostra o gran nivel que están adquirindo as deportistas santiaguesas.

CAMPIONATO GALEGO CADETE

Sábado 5 de Marzo de 2022

Cuartos de final

CW CORUÑA RIAS ALTAS – CW SANTIAGO  7- 4 (1-1; 1-1; 2-1; 3-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, CARLOS ORDOÑEZ (2), DIEGO FAGUNDEZ, YAGO DIAZ (2), SEBASTIAN ALTAMIRANO, MIGUEL BARCA, NICO COLLAZO, IAGO FERNANDEZ, LUCAS GARCIA, BIEITO CARBALLO GUILLERMO CARRILLO, BRUNO PEREZ, RAUL SEOANE

Semifinal 5º-8º 

CM FERROL FEMENINO – CW SANTIAGO  1- 12 (0-5; 0-6; 1-0; 0-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, CARLOS ORDOÑEZ (4), DIEGO FAGUNDEZ, YAGO DIAZ (2), SEBASTIAN ALTAMIRANO, MIGUEL BARCA, NICO COLLAZO (1), IAGO FERNANDEZ (2), LUCAS GARCIA (2), BIEITO CARBALLO (1), GUILLERMO CARRILLO, BRUNO PEREZ, RAUL SEOANE

Puesto 5º-6º 

CW PONTEVEDRA B – CW SANTIAGO  4- 10 (1-3; 1-2; 1-4; 1-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, CARLOS ORDOÑEZ (6), DIEGO FAGUNDEZ, YAGO DIAZ (3), SEBASTIAN ALTAMIRANO, MIGUEL BARCA, NICO COLLAZO, IAGO FERNANDEZ, LUCAS GARCIA, BIEITO CARBALLO, GUILLERMO CARRILLO (1), BRUNO PEREZ, RAUL SEOANE

CRÓNICA 6 DE MARZO VIGO 

DÚAS VITORIAS E DÚAS DERROTAS ANTE NAUTICO DE VIGO

Logo del Club Waterpolo Santiago

Nova xornada das ligas galegas de waterpolo para o CW Santiago con desprazamento este domingo seis de marzo a Vigo para enfrontarse ao Náutico de Vigo cun balance de dúas vitorias e dúas derrotas.
O encontro máis importante da tarde foi o que enfronto a ambos equipos en categoría absoluta de división de honor, partido decisivo de face ao título de liga xa que ambos conxuntos estaban á fronte da clasificación e o que conseguise a vitoria daba un paso moi importante de face a certificar o título de liga. Encontro dominado desde o inicio polos visitantes que cunha gran defensa e aproveitando as súas opcións en ataque distanciáronse cun parcial dun a tres no primeiro cuarto. Continuo a mesma dinámica no segundo cuarto, cun equipo santiagués defendendo ben aos xogadores locais alcanzo unha renda de catro goles, os locais intentaron reaccionar e conseguiron achegarse a dous goles ao descanso (tres a cinco). O terceiro cuarto os santiagueses conseguiron distanciarse a cinco goles a falta de dous minutos e medio, vantaxe que conseguiron reducir os locais a tres goles, ao final do cuarto. Parecía sentenciado o encontro a falta do último cuarto, pero a intensidade dos locais e as malas decisións en ataque dos compostelanos fixo que perdesen esa vantaxe e os vigueses conseguían empatar a nova a falta dun cincuenta para acabar o encontro, pero un penalti a favor a falta dun minuto trinta volveu colocar aos visitantes por diante no marcador, vantaxe que non perderían grazas ao bo traballo defensivo, levándose unha vitoria merecida que lles coloca por diante dos vigueses na loita polo título.

Absoluto Masculino

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA DIVISION DE HONOR
Domingo 6 de Marzo de 2022
Cuartos de final

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO  9- 10 (1-3; 2-2; 3-4; 3-1)

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, JORGE RODRIGUEZ, RAFAEL RAMOS, ANDRES PEREZ, JULIO JOSE BARROSO, ALEJANDRO GOMEZ (7), ANTONIO CAAMAÑO (2), SAMUEL GONZALEZ, XANDRE RODRIGUEZ, BRUNO SAMPAÑO, ADRIAN CAMPAÑA (1), WILLIAM ABEL LOPEZ

Infantil Masculino

Vitoria tamén do equipo infantil masculino noutro emocionante partido, moi igualado desde o principio pero sempre con vantaxes favorables aos visitantes que conseguiron levarse o encontro por un cinco a seis finais que lles coloca na terceira posición na clasificación.

LIGA GALLEGA INFANTIL  MIXTA 
Domingo 6 de Marzo de 2022

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO MASCULINO 5 – 6 (1-2; 1-1; 1-1; 1-0; 0-1; 1-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO (2), PEDRO RUBAL, ALEXANDRE GONZALEZ (1), GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO (1), RAMON GARCIA, AIRAS CAAMAÑO, GUILLERMO CARRILLO (1), ANTON FAGUNDEZ, SAUL PAPIN, RODRIGO CARRILLO (1), MARIO CALZADILLA

Tamén houbo enfrontamento en categoría absoluta de división de honor feminina con vitoria local por un claro doce a cinco nun partido onde as santiaguesas estiveron pouco acertadas en ataque, aínda que seguen mellorando e traballando conceptos, de face a futuros encontros e sobre todo con gran futuro dun equipo con numerosas xogadoras cadetes e infantís.

LIGA GALEGA ABSOLUTA FEMININA DIVISIÓN DE HONOR
Domingo 6 de marzo de 2022

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO   13 – 5 (4-0; 3-1; 3-1; 3-3)

CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, ISABEL PEREZ (1), LAURA SANLUIS, VICTORIA LANDEIRA (1), DANIELA PRIETO,  SORAYA LEARTE (1), CANDELA RUBAL (2), SARAY GUILBERT, SARA IGLESIAS. CECILIA COBAS

Para rematar celebrouse o encontro de segunda división entre os dous equipos B con resultado favorable aos locais por dez a seis. Bo inicio dos visitantes que se puxeron por diante no marcador, pero ante as numerosas baixas do equipo non puido aguantar o ritmo do encontro caendo finalmente derrotados.

LIGA GALEGA ABSOLUTA 2º DIVISIÓN 

Domingo 6 de Marzo de 2022

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO    10 – 6 (1-3; 4-0; 4-1; 1-2)

CW SANTIAGO: PABLO MARTINEZ, SEBASTIAN ALTAMIRANO, YAGO DIAZ, ANXO PANERO (1), JESUS MONTOIRO (1), SAMUEL GONZALEZ (3), JULIO JOSE BARROSO (1), ANTONIO MOSCOSO, IAGO GARABATO

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

DOBRE VITORIA ABSOLUTA ANTE CW LUGO

CRÓNICA DO 12 FEBREIRO ANTE “CW LUGO” CATEGORÍA DIVISIÓN DE HONOR

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este pasado fin de semana os equipos absolutos do club waterpolo Santiago disputaron unha nova xornada de liga con dobre vitoria tanto do equipo masculino por vinte e cinco a tres como o feminino de división
de honor por quince goles a tres ante o CW Lugo, ademais do duelo da primeira volta en segunda división entre o equipo B e o Master levándose o encontro o equipo master por un axustado sete a oito.

Equipos Absoluto Masculino, Absoluto Feminino, Master e Absoluto “B”

Xornada de segunda división entre o dos equipos santiagueses o “B” e Master

A xornada inícioa o enfrontamento de segunda división entre o equipo B dos santiagueses e o equipo master, que se levou o gato ao auga obtendo a vitoria por un axustado sete a oito nun partido moi igualado onde a maior experiencia dos maiores fíxolles xustos vencedores.
A continuación celebrouse o primeiro duelo entre compostelanos e lugueses, partido de claro dominio local que impuxeron un ritmo alto desde o inicio e que pese aos numerosos cambios nunca baixaron o pistón
para acabar o encontro cun vinte e cinco a tres que marcaba o claro do resultado.

Para rematar celebrouse o enfrontamento en categoría absoluta feminina de división de honor, e como no encontro de mozos as santiaguesas dominaron desde o inicio para acabar vencendo por quince goles a tres..

Absoluta feminina división de honor

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA DIVISIÓN DE HONOR
Sábado 12 de Febreiro

CW SANTIAGO – CW LUGO  25 – 3 (7-1; 5-1; 7-0; 6-1)

CW SANTIAGO: IAGO GARABATO, JORGE RODRIGUEZ (2), RAFAEL E. RAMOS (1), ANDRES PEREZ (3), JULIO JOSE BARROSO (1), ALEJANDRO GOMEZ (7), ANTONIO GARCIA, SAMUEL GONZALEZ (3), YAGO DIAZ (2),  XANDRE RODRIGUEZ (1), BRUNO SAMPAÑO (1), ADRIAN CAMPAÑA, CARLOS ORDOÑEZ (4)

LIGA GALEGA ABSOLUTA FEMININA DIVISIÓN DE HONOR
Sábado 12 de Febreiro

CW SANTIAGO – CW LUGO 15- 3 (10-2; 1-1; 2-0; 2-0)
CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, ISABEL PEREZ (5), ARIANA COLLAZO (1), VICTORIA LANDEIRA (1) CARLOTA CALZADILLA, IRENA ORDOÑEZ (2), SORAYA LEARTE (1), CANDELA RUBAL (1), SARAY GUILBERT (2), DANIELA PRIETO, SARA IGLESIAS (1), EMMA SANTAMARIA (1)

LIGA GALEGA ABSOLUTA 2º DIVISION
Sábado 12 de Febreiro

CW SANTIAGO “B” – CW SANTIAGO “C”     7 – 8 (1-1; 2-3; 2-2; 2-2)  

CW SANTIAGO B: WILLIAM LOPEZ, CARLOS ORDOÑEZ (3), ANTONIO GARCIA, SEBASTIAN ALTAMIRANO, YAGO DIAZ (1), ANXO PANERO, JESUS MONTOIRO, SAMUEL GONZALEZ, JULIO JOSE BARROSO (1), ANTONIO MOSCOSO (2), LUIS GUILBERT   CW SANTIAGO MASTER: DAVID RAPOSO, RAFAEL RAMOS, RAMON TURNES (1), FERNANDO MAYER, FRANCISCO COLLAZO (3), MATEO RAPOSO (1),  BRAIS RAPOSO, JORGE LAREU (1), GONZALO JUAN CALZADILLA, ADRIAN PONTE, MIGUEL ANGEL BARCA (1), DANIEL TOME (1), JESUS PRIETO  

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña