CRONICA CM FERROL

CUATRO VICTORIAS ANTE FERROL

Logo Rana

Nova xornada de liga para o Club Waterpolo Santiago. Para iniciar o ano os santiagueses desprazáronse a Ferrol para disputar unha xornada maratoniana con seis partidos en liza, e cun balance de catro vitorias e dúas derrotas nos partidos disputados.
A xornada comezárona os alevines, onde os santiagueses participan con dous equipos, cun balance dunha vitoria (alevín A) e unha derrota (alevín B).Os máis grandes dos nosos alevines saíron victoriosos nun partido que non foi fácil, aínda que a maior calidade e un bo traballo defensivo deulles a vitoria por un resultado final de oito goles a catro. Posteriormente tócolle ao equipo B que paso a paso van mellorando e adquirindo automatismos e que pese á loita pouco puideron facer ante os ferrolanos que acabaron vencendo por un cómodo dezasete a un.

LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA

CN MARINA FERROL – CW SANTIAGO “A”  4 – 8 (0-1; 1-2; 1-1; 0-2; 1-1; 1-1)
CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, PEDRO RUBAL (1), CANDELA RUBAL, SARAY GUILBERT (1), GUILLERMO CARRILLO (2), XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ (3), BIEITO CARBALLO, ARIANA COLLAZO (1), RODRIGO CARRILLO

al_ 12_I_ 2020

LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA

CN MARINA FERROL – CW SANTIAGO “B” 17 – 1 (3-0; 4-0; 3-0; 2-0; 2-1; 3-0)
CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, SOFIA PEREZ (1), GABRIEL BALSA, SAUL PAPIN, EMMA SANCHEZ, GAEL MOURE, AIRAS CAAMAÑO, ALEXANDRE GONZALEZ, MARIO CALZADILLA, CARLA DIAZ
al02_ 12_I_ 2020
Seguidamente disputáronse os dous encontros en categoría infantil mixta, de novo cun balance dunha vitoria do infantil A, encontro que custou máis do esperado polas numerosas baixas e sobre todo a falta de acerto en ataque. Pero a partir do terceiro cuarto unha moi boa defensa dos santiagueses que só concedeu dous goles nos últimos catro cuartos, deulles a vitoria por un resultado final de catro a catorce. Igual que en categoría alevín, o noso infantil B caeu derrotado logo dun inicio con moitos despiste defensivos o que propiciou que os ferrolanos fósense no marcador cun concluínte sete a un nos dous primeiros cuartos. A partir dese momento os santiagueses melloraron tanto en defensa como en ataque para acabar o encontro cun quince a cinco final, que do mesmo xeito que o equipo B alevín, en cada vez partido progresan e van collendo automatismos.

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

CN MARINA FERROL – CW SANTIAGO “A”  4 – 14 (1-2; 1-2; 0-3; 0-2; 2-3; 0-1)
CW SANTIAGO: RAUL SEOANE, CARLOS ORDOÑEZ (2), JESUS PEREZ (9), NICOLAS COLLAZO (1), SOFIA PEREZ (1), MIGUEL BARCA, YAGO DIAZ, LUCAS GARCIA (1), CARLOTA CALZADILLA, MATEO LAMAS
Inf03_ 12_I_ 2020
LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

CN MARINA FERROL – CW SANTIAGO “B” 15 – 5 (4-0; 3-1; 3-1; 0-0; 4-1; 1-2)
CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, EREA VIDAL, ALEXANDRE GONZALEZ, SARAY GUILBERT (4), ARIANA COLLAZO, LUCAS PICHEL, IRENA ORDOÑEZ (1), XULIA GAREA, GUILLERMO CARRILLO, CANDELA RUBAL, PEDRO RUBAL, BIEITO CARBALLO, EVA CALZADILLA.

Inf01_ 12_I_ 2020

O seguinte encontro da tarde foi en categoría Absoluta de División de Honor, partido importante por varios motivos, pero sobre todo para seguir á fronte da clasificación e poder terminar a fase regular con vantaxe de campo para os play off, e os santiagueses leváronse o encontro por un cómodo catro a once final, logo dun encontro no que pese non estar acertados en ataque errando numerosas ocasións, o gran traballo defensivo dos visitantes levoulles á mencionada cómoda vitoria. Destacar o debut de tres dos nosos cadetes que nos minutos que dispuxeron non desentonaron no xogo do equipo.

LIGA GALEGA ABSOLUTA DIVISION DE HONOR

CN MARINA FERROL – CW SANTIAGO 4– 11 (0-1; 1-3; 1-4: 2-3)
CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, SAMUEL GONZALEZ, ENMANUEL NIETO, FERNANDO FERRER (1), ALEJANDRO GOMEZ (3), PABLO PIÑEIRO (4), DANIEL RODRIGUEZ (1) ANTONIO CAAMAÑO (1), PABLO SUAREZ (1), ANGEL CARRO, ANXO PANERO, ADRIAN CAMPAÑA, IAGO GARABATO.

Por ultimo para finalizar a xornada disputar o encontro en categoría cadete mixta, partido moi igualado nos tres primeiros cuartos e que se decidiu no último cuarto onde os santiagueses apertaron en defensa e cun parcial dun a catro deulles unha vitoria importante que lles fai estar nos primeiros postos na clasificación.

LIGA GALEGA CADETE MIXTA

CN MARINA FERROL – CW SANTIAGO 9– 13 (2-3; 4-3; 2-3; 1-4)
CW SANTIAGO: ROBERTO CARRO, CARLOS ORDOÑEZ (1), JESUS PEREZ, MARTIN ZAS (1), FERNANDO FERRER (6), ANGEL RODRIGUEZ, SAMUEL GONZALEZ (1), YAGO DIAZ, LUCAS GARCIA, ANTONIO GARCIA (2), ANXO PANERO (2), RAUL SEOANE
patrocinadores

UNHA VITORIA, UN EMPATE E UNHA DERROTA ANTE PONTEVEDRA

Logo_rana_navidad

Nova xornada de liga a que se disputou este pasado sábado catorce, nesta ocasión visitaba Santa Isabel o Club Waterpolo Pontevedra para enfrontarse aos locais nas tres categorías absolutas: división de honor masculina, división de honor feminino e absoluta masculina de segunda división, cun balance para os santiagueses dunha vitoria, un empate e unha derrota.

A xornada dió comezo co encontro de división de honor feminina e onde as visitantes leváronse o encontro de xeito claro logo de vencer por seis a dezasete ante unhas xogadoras locais que non souberon controlar contraatáquelos das do Lérez que xa ao descanso sentenciaran o encontro.

O adestrador Xavi Pérez dirixindo o absoluto feminino

LIGA GALEGA

CW SANTAIAGO – CW PONTEVEDRA  10 – 8 (3-2; 4-0; 1-2; 2-4)

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, JESUS MONTOIRO, EMMANUEL NIETO, GABOR PAZOS, ALEX GOMEZ (2), PABLO PIÑEIRO (4), DANIEL RODRIGUEZ (1), ANTONIO CAAMAÑO (2), PABLO SUAREZ, ANGEL CARRO, ANTONIO MOSCOS, ADRIAN CAMPAÑA (1), IAGO GARABATO

 

CW SANTIAGO ─ CW PONTEVEDRA 6 ─ 17 (2-5; 0-5; 3-3; 1-4)

CW SANTIAGO: SANDRA GOMEZ, AMANDA PREGO, ROSALIA REI (1), LAURA SANLUIS, NATALIA ROCHA, UXIA SANLUIS, CARLA PINALES (1), SARAY GUILBERT, MARIÑA MIGUENS (2), LAURA DOURADO (1), ELENA VAZQUEZ, MERCÉS VIDAL, CECILIA COBAS (1)

photo_2019-12-18_00-54-17

Continuou a xornada co encontro en categoría absoluta de segunda división entre os equipos B, partido moi igualado desde o inicio onde exceptuando o inicio do segundo cuarto no que os locais fóronse de dous goles. Partido moi disputado e con moita igualdade como reflexo o nove a nove final que fai que os locais continúen invictos e seguir á fronte da clasificación.

Brais Raposo del absoluto B hablando con sus compañeros de equipo20191214_absolutos B 2 tiempo.jpgBrais Raposo del absoluto B hablando con sus compañeros de equipo

LIGA GALEGA ABSOLUTA 2ªDIVISION

CW SANTIAGO “B”– CW PONTEVEDRA “B” 9 – 9 (2-2; 1-0; 3-4; 3-3)

CW SANTIAGO “B”: IAGO GARABATO, LUIS GUILBERT, FERNANDO FERRER (1), GABOR PAZOS (4), CARLOS ORDOÑEZ, ALEX GOMEZ (1), BRAIS RAPOSO (3), JESUS MONTOIRO, ANTONIO MOSCOSO, ROSALIA REY, JORGE RODRIGUEZ, MARTIN TORREIRA.

absolutos B 14 diciembre 2019.jpgEquipo Club Waterpolo Santiago Absoluto B

Para rematar disputouse o encontro en categoría absoluta masculina de división de honor, onde os santiagueses recuperaron o liderato logo de vencer por dez a oito nun encontro cun inicio igualado no primeiro cuarto que se levaron os locais por un mínimo tres a dous. Un segundo cuarto de moita intensidade por parte dos locais cunha gran defensa propiciou un parcial de catro a cero, que estirou o marcador ata un concluínte sete a dous ao descanso.
Parecía cómoda a vitoria dos locais, pero os erros nas situacións de superioridade fixo achegarse no marcador aos do Lérez ata o dez oito final, que aínda que non fixo perigar o resultado final si deixou a sensación de que aos locais cústalles pechar os encontros igualados.

descansando primer tiempo.jpgO capitán Antonio Caamaño coordinando cos seus compañeiros un ataque

LIGA GALEGA ABSOLUTA DIVISION DE HONOR MASCULINA

 

CW SANTAIAGO – CW PONTEVEDRA  10 – 8 (3-2; 4-0; 1-2; 2-4)

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, JESUS MONTOIRO, EMMANUEL NIETO, GABOR PAZOS, ALEX GOMEZ (2), PABLO PIÑEIRO (4), DANIEL RODRIGUEZ (1), ANTONIO CAAMAÑO (2), PABLO SUAREZ, ANGEL CARRO, ANTONIO MOSCOS, ADRIAN CAMPAÑA (1), IAGO GARABATO

patrocinadores

 

CRONICA CN CORUÑA

TRIPLA VITORIA ANTE NATACIÓN CORUÑA

Liga Gallega Infantil FEMENINA 15.30h CW SANTIAGO - CN CORUÑA Liga Gallega Infantil MIXTA 16.30H CW SANTIAGO - CN CORUÑA Liga Gallega Cadete MIXTA 17.45H CW SANTIAGO - CN CORUÑA Liga Gallega ABSOLUTA 2ª Division 19h CW SANTIAGO "B" - CN CORUÑA "B"

Nova xornada de liga para os equipos do Club Waterpolo Santiago. Xornada con catro partidos na piscina de Sta. Isabel onde recibían visita do natación Coruña. O primeiro partido en disputarse foi en categoría infantil feminina onde produciuse a única vitoria visitante cun resultado final de catro a dez en un encontro dominado desde o principio polo Natación Coruña. Destacar a resistencia das nosas pequenas, que sendo alevíns loitan en cada partido xogando cada vez mellor pese la inferioridade física augurándose un gran futuro en este equipo.

 

LIGA GALEGA INFANTIL FEMININA

CW SANTIAGO – CN CORUÑA     4 – 10 (1-3; 0-1; 1-3; 1-1; 0-1; 1-1)

CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, SOFIA PEREZ, CANDELA RUBAL (2), SARAY GUILBERT (1), ARIANA COLLAZO, UXIA SANLUIS (1), IRENA ORDOÑEZ, CARLOTA CALZADILLA, XULIA GAREA. EREA VIDAL, CARLA DIAZ

Seguidamente disputouse o encuentro esta vez en categoría infantil mixta, onde os santiagueses conseguiron a primera vitoria da tarde por un cómodo dezaséis a cinco nun partido que desde o principio mandaron no xogo e que xa no descanso dominaba por un claro dez a tres, dando minutos aos menos habituais para que vaian progresando.

 

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

CW SANTIAGO – CN CORUÑA   16 – 5 (3-1; 4-2; 3-0; 2-0; 1-1; 3-1)

 

CW SANTIAGO: RAUL SEOANE, EREA VIDAL, JESUS PEREZ, HENOK MARTINEZ (2), FERNANDO FERRER (2), UXIA SANLUIS (2), MIGUEL BARCA, SAMUEL GONZALEZ (5), YAGO DIAZ (2), LUCAS GARCIA (2), IAGO FERNANDEZ (1), MARCO FERNANDEZ, NICOLAS COLLAZO

 

O tercer duelo en disputarse foi en categoría cadete mixta e de novo a vitoria foi para os locais, esta vez por un axustado oito goles a sete. Partido que decidiuse a falta de nove segundos para finalizar o encontro, despois dun partido tremendamente igualado e que o parcial do primeiro cuarto foi premonitorio, xa que o seu resultado de tres a dous decantó o encontró, xa que los outros tres parciais foron empates. Vitoria valiosa para los locais de cara á clasificación final da liga.

 

LIGA GALEGA CADETE MIXTA

CW SANTIAGO – CN CORUÑA   8 – 7 (3-2; 1-1; 1-1; 3-3)

 

CW SANTIAGO: IAGO GARABATO, LUIS GUILBERT (3), JESUS PEREZ, MARTIN ZAS, FERNANDO FERRER (3), ANGEL RODRIGUEZ, SAMUEL GONZALES, YAGO DIAZ, ANTONIO MALLO, ANTONIO GARCIA, ANXO PANERO (2), ROBERTO CARRO

 

Por último,  disputouse o partido de segunda división entre os equipos B de ambos conxuntos, con vitoria cómoda dos locais despois dun inicio onde os santiagueses dominaron o partido por un elocuente cinco a cero no cuarto inicial e que solucionaron cómodamente cun resultado final de trece a tres dominando todos os cuartos; con parciais de tres a dous no segundo período, dos a un o terceiro e tres cero o cuarto final.

 

LIGA GALEGA ABSOLUTA 2ª DIVISIÓN

CW SANTIAGO   B – CN CORUÑA B       13 – 3 (5-0; 3-2; 2-1; 3-0)

 

CW SANTIAGO: IAGO GARABATO, SORAYA LEARTE (1), EMMANUEL NIETO (1), GABOR PAZOS, ROSALIA REY, ALEJANDRO GOMEZ (4), ANTONIO MOSCOSO, JESUS MONTOIRO (1), JORGE GOMEZ, DAMIAN ANTELO (5), PABLO CHICO, JORGE RODRIGUEZ (1), MARTIN TORREIRA

 

patrocinadores

CONVOCATORIA CAMPIONATO BENXAMIN

CAMPIONATO GALEGO DE INVERNO

carla

 

Partido : CAMPIONATO GALEGO DE INVERNO
Categoria: BENXAMIN
Dia: SABADO 26 DE XANEIRO
Hora: 12:45H
Piscina : SANTA ISABEL
Convocados: 12:00 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. CARLA DIAZ
  2. SOFIA PEREZ
  3. RODRIGO CARRILLO
  4. GUILLERMO CARRILLO
  5. ARIANA COLLAZO
  6. ALEXANDRE GONZALEZ
  7. MARIO CALZADILLA
  8. JOSE BREA SOLLA
  9. MAYTE TORRES
  10. AIRAS CAAMAÑO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS
QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS
QUE TEÑEN COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

 

 

CRONICA CAMPIONATO ALEVIN

 CAMPIONATO GALEGO INVERNO

Logo Rana

O CW SANTIAGO “A” SUBCAMPEÓN GALEGO ALEVíN
e
O CW SANTIAGO “B” SEXTO

 

Este pasado domingo día vinte de xaneiro, os equipos alevíns A e B do CW Santiago desplazáronse a Ferrol para participar no Campeonato Galego Alevín de Inverno cun gran balance de resultados e de xogo.

 

A xornada iniciouna o noso equipo B contra Marina Ferrol e pese a superioridade dos ferroláns, os nosos pequenos non deixaron de loitar acabando cun resultado de dez a cero.

 

O último cuarto de final xugouno o noso equipo A, os maiores dos nosos alevíns, que se levaron a vitoria non sen sufrir ante o natación Coruña por un axustado seis a cinco despois dun partido dominado polos santiagueses. Esta vitoria do noso equipo A dáballe o pase as semifinales  e a loita polas medallas.

 

Na loita do quinto a u octavo lugar xugou o noso equipo B cruzarse co CW Cambre levándose a vitoria os nosos por un resultado final de seis a nove o que lle daba a opción de optar ao quinto ou sexto lugar.

 

A xornada matinal finalizou coa disputa da segunda semifinal onde o noso equipo A conseguiu levarse a vitoria ante o RCN de Vigo por sete goles a cinco, o que lledaba o pase a final.

 

Na xornada vespertina disputáronse as finais por postos, e naloita polo quinto e sexto posto, o equipo B dos santiagueses caeu ante o natación Coruña cun resultado final de nove a sete cun gran xogo por parte dos nosos que non deron o seu brazo a torcer ata o último cuarto.

 

A gran final disputada polos locales de Ferrol e polo nosos equipo A, rematou coa vitoria clara para os ferrolanos despois dun primeiro cuarto moi igualado que acabou cun empate a un pero un mal segundo cuarto decidiu a final, aínda que os nosos alevíns non deixaron de loitar no partido cun resultado final de dez a dous dando o título aos locais.

 

CAMPIONATO GALEGO ALEVÍN DE INVERNO – 2º CUARTO DE FINAL

CW SANTIAGO B – CM FERROL  0 – 10 (0-6; 0-2; 0-2; 0-0)

CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, PEDRO RUBAL, SARAY GUILBERT, CANDELA RUBAL, ARIANA COLLAZO, IRENA ORDOÑEZ, ALEJANDRO CREGO, MARIO CALZADILLA, XULIA GAREA

 

CAMPIONATO GALEGO ALEVÍN DE INVERNO – 4º CUARTO DE FINAL

CW SANTIAGO A – CN CORUÑA  6 – 5 (2-0; 2-1; 0-3; 2-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, MANUEL J. RUBIAL (1), MIGUEL PALACIOS (2), CARLOS AMIGO (1), NICOLAS COLLAZO (2), ALEXANDRE GONZALEZ, BIETO CARBALLO, SEBASTIAN ALTAMIRANO, GUILLERMO CARRILLO, ZELJKO SUSTIC, RODRIGO CARRILLO

 

CAMPIONATO GALEGO ALEVÍN DE INVERNO – 5º A 8º POSTO

CW SANTIAGO B – CW CAMBRE  9 – 6 (1-1; 2-1; 3-3; 3-1)

CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, PEDRO RUBAL (1), SARAY GUILBERT (3), CANDELA RUBAL (1), ARIANA COLLAZO (2), IRENA ORDOÑEZ (2), ALEJANDRO CREGO (1), MARIO CALZADILLA, XULIA GAREA

 

CAMPIONATO GALEGO ALEVÍN DE INVERNO – SEMIFINAL

CW SANTIAGO A – RCN DE VIGO  7 – 5 (1-0; 1-2; 4-0; 1-3)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, MANUEL J. RUBIAL, MIGUEL PALACIOS (2), CARLOS AMIGO (2), NICOLAS COLLAZO, ALEXANDRE GONZALEZ, BIETO CARBALLO (1), SEBASTIAN ALTAMIRANO (1), GUILLERMO CARRILLO (1), ZELJKO SUSTIC, RODRIGO CARRILLO

 

CAMPIONATO GALEGO ALEVÍN DE INVERNO – 5º Y 6º POSTO

CW SANTIAGO B – CN CORUÑA  7 – 9 (1-2; 2-0; 2-2; 0-2; 1-3; 1-0)

CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, PEDRO RUBAL, SARAY GUILBERT, CANDELA RUBAL (4), ARIANA COLLAZO (1), IRENA ORDOÑEZ (2), ALEJANDRO CREGO, MARIO CALZADILLA, XULIA GAREA

 

CAMPIONATO GALEGO ALEVÍN DE INVERNO – FINAL
alevin-A.jpg

CW SANTIAGO A – CM FERROL  2 – 10 (1-1; 0-6; 0-1; 0-0; 0-1; 1-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, MANUEL J. RUBIAL, MIGUEL PALACIOS (1), CARLOS AMIGO, NICOLAS COLLAZO, ALEXANDRE GONZALEZ, BIETO CARBALLO, SEBASTIAN ALTAMIRANO (1), GUILLERMO CARRILLO, ZELJKO SUSTIC, RODRIGO CARRILLO

patrocinadores

CAMPIONATO ALEVIN DE INVIERNO “A”

CONVOCATORIA CAMPIONATO

alevin_a01

Partido : CAMPIONATO GALEGO DE  INVIERNO
Categoria ALEVIN
Día: DOMINGO 20 XANEIRO
Hora: 11:10H
Piscina : C.D. J GOMEZ NOYA
Salida 9:15h en BUS desde SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS EQUIPO “A”

  1. MAGIN LOPEZ
  2. MANUEL JOSE RUBIAL
  3. MIGUEL PALACIOS
  4. CARLOS AMIGO
  5. NICOLAS COLLAZO
  6. ALEXANDRE GONZALEZ
  7. BIEITO CARBALO
  8. SEBASTIAN ALTAMIRANO
  9. GUILLERMO CARRILLO
  10. ZELJKO SUSTIC
  11. RODRIGO CARRILLO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 15 EUROS PARA A COMIDA E O AUTOBUS

patrocinadores

 

CAMPIONATO ALEVIN DE INVIERNO “B”

CONVOCATORIA CAMPIONATO

alevin_B1

Partido : CAMPIONATO GALEGO DE  INVIERNO
Categoria ALEVIN
Día: DOMINGO 20 XANEIRO
Hora: 11:10H
Piscina : C.D. J GOMEZ NOYA
Salida 9:15h en BUS desde SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS EQUIPO “B”

  1. EVA CALZADILLA
  2. PEDRO RUBAL
  3. SARAY GUILBERT
  4. CANDELA RUBAL
  5. ARIANA COLLAZO
  6. SOFIA PEREZ
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. ALEJANDRO CREGO
  9. MARIO CALZADILLA
  10. XULIA GAREA
  11. CARLA DIAZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 15 EUROS PARA A COMIDA E O AUTOBUS

patrocinadores