CRÓNICAS 26-27 MARZO – CAMPIONATOS E LIGA

CAMPIONATO GALEGO ALEVÍN E BENXAMÍN PARA O CW SANTIAGO

Logo del Club Waterpolo Santiago

Intenso fin de semana para o Club Waterpolo Santiago, con varias frontes en xogo e con grandes alegrías, con vitoria nos Campionatos Galegos, Alevin e Benxamín de inverno, ademais de vitoria do equipo absoluto masculino de división de honor en Ferrol ante mariña Ferrol, e derrotas no play-off semifinal absoluto feminino de división de honor e na liga galega infantil mixta do noso equipo feminino.
O fin de semana deu comezo co desprazamento a Pontevedra dos equipos alevines A e B e do noso equipo benxamín para disputar no CGTD de Pontevedra os seus respectivos Campionatos Galegos de Inverno. Os primeiros en saltar ao auga foi o equipo B dos vosos alevines que se enfrontaron no primeiro encontro da xornada ao náutico de Vigo, partido no que caeron derrotados por once goles a un, a derrota fíxolles xogar pola quinta praza e enfrontarse ao club waterpolo Pontevedra no seguinte encontro caendo derrotados de novo por tres goles a dez e logo de obter a vitoria ante o club waterpolo Cambre por oito goles a dous obtiveron a sexta praza, gran resultado e experiencia para venideros encontros dos xogadores máis novos na disciplina do club.

CAMPIONATO ALEViN E BENXAMÍN


Pola súa banda, o equipo A debía enfrontarse en semifinais tamén ao Náutico de Vigo e nun partido moi intenso os santiagueses cunha gran defensa foron sempre por diante no marcador para acabar vencendo por cinco goles a tres, o que lle daba o pase á final que debía xogar ante o Club Mariña Ferrol vencedor da outra semifinal. Gran partido dos compostelanos na final que non deron opción aos ferrolanos e logo dos tres primeiros cuartos dominaban o encontro por un concluínte seis a cero, e souberon manter o resultado para acabar vencendo por oito goles a tres, proclamándose campións galegos.

CAMPIONATO GALEGO ALEVIN DE INVERNO RESULTADOS

¼ DE FINAL

CW SANTIAGO  B – RCN DE VIGO     1- 11 (0-2; 1-3; 0-3; 0-3)

CW SANTIAGO: ANDRE SOTELO, MATEO MACIAS, GONZALO DE LA MATA, ALEJANDRO RIAL, XOEL VAZQUEZ, MATEO ABAL, QUEITAN ROMERO (1), GHEORGHE GABRIEL, IVAN VIEITES, ADRIAN ODILON, LUCAS VAZQUEZ

POSTOS 5º A 7º

CW SANTIAGO B– CW PONTEVEDRA      3 – 10 (0-2; 1-3; 2-2; 0-3)

CW SANTIAGO: ANDRE SOTELO, MATEO MACIAS, GONZALO DE LA MATA, ALEJANDRO RIAL, XOEL VAZQUEZ, MATEO ABAL (2), QUEITAN ROMERO (1), GHEORGHE GABRIEL, IVAN VIEITES, ADRIAN ODILON, LUCAS VAZQUEZ

CW SANTIAGO B – CW CAMBRE   8 – 2 (3-0; 3-0; 0-2; 2-0)

CW SANTIAGO: ANDRE SOTELO (1), MATEO MACIAS, GONZALO DE LA MATA, ALEJANDRO RIAL, XOEL VAZQUEZ (1), MATEO ABAL (1), QUEITAN ROMERO (5), GHEORGHE GABRIEL, IVAN VIEITES, ADRIAN ODILON, LUCAS VAZQUEZ

SEMIFINAIS

CW SANTIAGO A – RCN DE VIGO    5-3 (2-0; 1-1; 1-0; 1-2)

CW SANTIAGO: MARIO CALZADILLA, ALEXANDRE GONZALEZ (1), ANDREA GONZALEZ, LUCIA PEÑA, CARLOTA PEREZ, GAEL CAAMAÑO, NOA VIEITES, AIRAS CAAMAÑO (2), SOFIA PEREZ (2), RODRIGO CARRILLO

FINAL

CW SANTIAGO A – CM FERROL    8-3 (3-0; 2-0; 2-0; 1-1; 0-1; 0-1)

CW SANTIAGO: MARIO CALZADILLA, ALEXANDRE GONZALEZ, ANDREA GONZALEZ, LUCIA PEÑA, CARLOTA PEREZ, GAEL CAAMAÑO, NOA VIEITES, AIRAS CAAMAÑO (6), SOFIA PEREZ (2), RODRIGO CARRILLO

Campionato Galego Benxamín

Ese mesmo sábado tamén se disputou o Campionato Galego Benxamín de Inverno coa participación dos santiagueses, o club waterpolo Cambre e o club waterpolo Pontevedra, que dirimiron o título nun triangular onde os santiagueses obtiveron a vitoria logo de vencer a Cambre (equipo reforzado con varios xogadores santiagueses) por dez goles a cero e a Pontevedra nun emocionante encontro por nove goles a oito logo de marcar no gol de ouro, xa que se chegou ao final do encontro con empate a oito.

CAMPIONATO GALEGO BENJAMÍN DE INVERNO

RESULTADOS

CW SANTIAGO – CW CAMBRE  10 – 0 (4-0; 3-0; 0-0; 1-0; 1-0; 1-0)

CW SANTIAGO: MATEO MACIAS, UXIA PALMOU (1), LUCAS VAZQUEZ (1), IVAN VIEITES (2), GHEORGHE GABRIEL (1), GAEL CAAMAÑO (1), ISAAC PAPIN (1), ADRIAN ODILON (2), ANDREA GONZALEZ, LUZ CALLE, SARA BERNARDEZ

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA  9 – 8 (2-0; 1-2; 0-1; 2-2; 2-1; 1-2; 0-1)

CW SANTIAGO: MATEO MACIAS, UXIA PALMOU, LUCAS VAZQUEZ, IVAN VIEITES (1), GHEORGHE GABRIEL (1), GAEL CAAMAÑO (6), ISAAC PAPIN, ADRIAN ODILON, ANDREA GONZALEZ, LUZ CALLE, SARA BERNARDEZ

Play-off semifinal da Liga Galega Absoluta feminina de División de Honor

Na xornada do sábado tamén se disputou o primeiro encontro do play-off semifinal da Liga Galega Absoluta feminina de División de Honor, esta vez en Santiago na piscina de Santa Isabel co enfrontamento entre o cuarto clasificado na fase regular (as santiaguesas) e o primeiro clasificado o Club Waterpolo Pontevedra, encontro dominado desde o inicio polas visitantes e no cal o novo equipo santiagués nunca lle perdeu a cara ao encontro que logo dun primeiro parcial dun a cinco favorables ás de lerez os seguintes parciais estiveron moito máis igualados, pero nunca as locais conseguiron achegarse no marcador como para poñer en perigo a vitoria das visitantes. Aínda así, gran traballo dun equipo en formación que cada partido que pasa realizan un xogo máis consistente.

RESULTADOS

1º PARTIDO

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA  6- 12 (1-5; 2-3; 1-1; 2-3)

CW SANTIAGO: VICTORIA LANDEIRA, ISABEL PEREZ (4), LAURA SANLUIS, ARIANA COLLAZO (1), XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ (1), CANDELA RUBAL, SARAY GUILBERT, SARA IGLESIAS, CECILIA COBAS

CM FERROL – CW SANTIAGO

Pola súa banda, o domingo os equipos absolutos masculino e infantil feminino desprazáronse a Ferrol para disputar unha das xornadas aprazadas pola pandemia, con resultados desiguais, derrota do infantil feminino na liga galega infantil mixta e humillante vitoria do absoluto masculino de división de honor nun partido aprazado da primeira volta e que fixos os deberes para clasificarse para a fase de ascenso nacional.

A xornada deu comezo co encontro da liga infantil mixta, grande encontro do noso equipo feminino que pese a caer por un resultado de sete a dous non reflicte a realidade do encontro, xa que cun pouco máis de acerto en ataque loitasen pola vitoria, aínda así o equipo segue progresando para conseguir o seu obxectivo que estar no campionato de España de clubs.

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

CM FERROL – CW SANTIAGO FEMININO   7 – 2 (2-0; 0-0; 0-1; 3-0; 1-1; 1-0)

CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, SARAY GUILBERT, CANDELA RUBAL (2), ARIANA COLLAZO, EMMA SANTAMARIA, XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ, ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, XIANNA BARREIRO, SOFIA PEREZ

Para acabar a xornada e o intenso fin de semana, disputouse o partido aprazado da primeira volta en división de honor masculina entre ambos equipos de novo, partido no que os santiagueses necesitaban gañar por máis de vinte e tres goles para ser líderes ao acabar a primeira volta e poder optar a xogar a fase de ascenso logo de haber un triplo empate na cabeza entre os santiagueses, Vigo e Pontevedra e dirimirse por golaverage xeral. Con todo iso, os visitantes saltaron ao auga e cun partido moi serio en defensa, buscando solucións en ataque, chegaron ao descanso cunha vantaxe de trece goles que poñía ao alcance o seu obxectivo, que conseguiron a principios do último cuarto, deixando pasar nese momento os minutos para acabar cun resultado de vinte e nove a catro que lles daba a primeira praza e o obxectivo cumprido.

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA DIVISIÓN DE HONOR

CM FERROL – CW SANTIAGO    4-29  (1-8; 0-6; 2-11; 1-4)

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, JORGE RODRIGUEZ (1), RAFAEL ENRIQUE RAMOS (2), ANDRES PEREZ (5), JULIO JOSE BARROSO, ALEJANDRO GOMEZ (10), CARLOS ORDOÑEZ, ANTONIO CAAMAÑO (3), ANTONIO GARCIA, XANDRE RODRIGUEZ (4), BRUNO SAMPAÑO (2), ADRIAN CAMPAÑA (2), PABLO MARTINEZ

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CAMPIONATO GALEGO BENXAMIN

CW CAMBRE — CW PONTEVEDRA — CW SANTIAGO

DIA: SABADO 26 MARZO
PARTIDOS 15:30 CWSANTIAGO- CW CAMBRE
16:45 CW PONTEVEDRA- CW SANTIAGO

DESPRAZAMENTO COCHES PARTICULARES 14:45 NA PISCINA
PISCINA: CGTD, PONTEVEDRA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MATEO MACIAS
  2. GHEORGHIE GABRIEL
  3. ADRIAN ODILON
  4. ANDREA GONZALEZ
  5. ISAAC PAPIN
  6. GAEL CAAMAÑO
  7. IVAN VIEITES
  8. LUCAS VAZQUEZ
  9. SARA BERNARDEZ
  10. UXIA PALMOU
  11. LUZ CALLE

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

LIGA GALEGA BENXAMIN

CW PONTEVEDRA — CW SANTIAGO


Partido: CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO
Categoría BENJAMÍN
Día: SÁBADO 19 MARZO
Hora: 16:00
Piscina: CGTD
SAÍDA 14:15 EN BUS DESDE SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MATEO MACIAS
  2. GHEORGHIE GABRIEL
  3. ISAAC PAPIN
  4. IVAN VIEITES
  5. GAEL CAAMAÑO
  6. ANDREA GONZALEZ
  7. LUCAS VAZQUEZ
  8. LUZ CALLE
  9. UXIA PALMOU
  10. CARMELA BARREIRO
  11. MARTIN BARREIRO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)E 10 EUROS PARA O BUS

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

Partidos Liga

Liga Galega

CW Santiago vs CW Pontevedra

O Club Waterpolo Santiago recibe o vindeiro sábado 29 de febreiro ao CW Pontevedra na piscina do Complexo Deportivo Santa Isabel de Santiago de Compostela para xogar 4 partidos das Ligas Galegas de Waterpolo.

29-Febrero-2020

CONVOCATORIA BENXAMIN

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA

Felicitación Nadal 2012

Partido: CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA
Categoria: BENXAMIN
Dia: SABADO 29 FEBREIRO
Hora: 15:30 H
Piscina : SANTA ISABEL
Convocados: 14:45 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MARIO CALZADILLA
  2. SOFIA PEREZ
  3. RODRIGO CARRILLO
  4. ANDREA GONZALEZ
  5. ALEXANDRE GONZALEZ
  6. AIRAS CAAMAÑO
  7. GAEL CAAMAÑO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CRÓNICAS CAMPIONATOS BENXAMIN E INFANTIL FEMININO

CW SANTIAGO CAMPEON BENXAMIN

BENJAMINES CAMPEONES
Este pasado sábado o CW Santiago desprazouse a Pontevedra para participar nos Campionatos Galegos Benxamín mixto e Infantil feminino de inverno, conseguindo proclamarse campión na categoría benxamín e un meritorio terceiro posto en categoría Infantil feminina.
En categoría benxamín participaban xunto aos santiagueses, o CW Pontevedra e o CW Cambre. Con formato de liguilla todos contra todos os santiagueses comezaron a súa participación enfrontándose ao CW Pontevedra conseguindo unha cómoda vitoria por dez a un e que á espera de enfrontamento entre Cambre e Pontevedra poñíalles á fronte da clasificación, a vitoria caeu en mans dos de lerez por dez goles a tres, con iso un punto bastáballes aos santiagueses para ser campións pero saíron a por todas no último enfrontamento conseguindo levarse o encontro ante Cambre por dez a cero que lles daba o título e que dá mostra de que a canteira santiaguesa segue traballando e obtendo bos resultados e un futuro esperanzador.

CAMPIONATO GALEGO BENXAMIN MIXTO DE INVERNO

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA 10 – 1 (0-0; 1-0; 3-0; 1-1; 3-0; 2-0)
CW SANTIAGO: MARIO CALZADILLA (1), ALEXANDRE GONZALEZ (2), ANDREA GONZALEZ (1), AIRAS CAAMAÑO (1), RODRIGO CARRILLO, GAEL CAAMAÑO (2), SOFIA PEREZ (3)

CW SANTIAGO – CW CAMBRE 10 – 0 (4-0; 3-0; 3-0; 0-0; 0-0; 0-0)
CW SANTIAGO: MARIO CALZADILLA (1), ALEXANDRE GONZALEZ (1), ANDREA GONZALEZ (1), AIRAS CAAMAÑO (2), RODRIGO CARRILLO (1), GAEL CAAMAÑO (2), SOFIA PEREZ (2)

CLASIFICACION FINAL

1º/ CW SANTIAGO
2º/ CW PONTEVEDRA
3º/ CW CAMBRE

    Xunto co Campionato benxamín tamén se disputou o Campionato Galego Infantil Feminino, onde as santiaguesas acabaron en terceira posición logo de caer derrotadas nos dous enfrontamentos ante RCN de Vigo por once a un e ante el ao cabo campión o CW Pontevedra por catro goles a un. Pese ás dúas derrotas as santiaguesas na súa maioría alevines non lle perderon a cara aos partidos, boa progresión dun equipo moi novo pero con gran futuro.

photo_2020-01-14_21-23-47

CAMPIONATO GALEGO INFANTIL FEMININO DE INVERNO

CW SANTIAGO – RCN de VIGO 1 – 11 (4-0; 3-1; 2-0; 2-0; 0-0)
CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, SOFIA PEREZ, CANDELA RUBAL, SARAY GUILBERT (1), UXIA SANLUIS, IRENA ORDOÑEZ, XULIA GAREA, EREA VIDAL, CARLOTA CALZADILLA, MIA SUSTIC, EMMA SANTAMARIA

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA 1- 4
CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, SOFIA PEREZ, CANDELA RUBAL, SARAY GUILBERT, UXIA SANLUIS, IRENA ORDOÑEZ (1), XULIA GAREA, EREA VIDAL, CARLOTA CALZADILLA, MIA SUSTIC, EMMA SANTAMARIA

CLASIFICACION FINAL

1º/ CW PONTEVEDRA
2º/ RCN DE VIGO
3º/ CW SANTIAGO

 

patrocinadores

 

CAMPIONATO GALEGO BENXAMIN

CAMPIONATO GALEGO DE INVERNO

photo_2019-11-19_13-03-20

Partido : CAMPIONATO GALEGO DE INVERNO
Categoria: BENXAMIN
Día: SABADO 15 FEBREIRO
Hora: 10:45
Piscina: CGTD PONTEVEDRA
Convocados AS 10:00 NA PISCINA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. ALEXANDRE GONZALEZ
  2. SOFIA PEREZ
  3. RODRIGO CARRILLO
  4. MARIO CALZADILLA
  5. ANDREA GONZALEZ
  6. AIRAS CAAMAÑO
  7. GAEL CAAMAÑO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CTO GALEGO BENXAMIN

CAMPIONATO GALEGO DE INVERNO

33

Partido : CAMPIONATO GALEGO DE INVERNO Categoria BENXAMIN
Día: SABADO 18 XANEIRO
Hora: 10:30
Piscina : CGTD
Convocados AS 10:00 NA PISCINA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. ALEXANDRE GONZALEZ
  2. SOFIA PEREZ
  3. MARIO CALZADILLA
  4. AIRAS CAAMAÑO
  5. GAEL CAAMAÑO
  6. RODRIGO CARRILLO
  7. ANDREA GONZALEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CONVOCATORIA BENXAMIN

CAMPIONATO GALEGO DE VERAN

benxamin1

Partido :      CAMPEONATO GALEGO DE VERAN
Categoria: BENXAMIN
Día:               SABADO 15 XUÑO
Hora:            10:30 h
Piscina:        CGTD
Salida:           9:00h EN BUS DESDE SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. CARLA DIAZ
  2. SOFIA PEREZ
  3. AIRAS CAAMAÑO
  4. MARIO CALZADLLA
  5. ARIANA COLLAZO
  6. ALEXANDRE GONZALEZ
  7. GUILLERMO CARRILLO
  8. RODRIGO CARRILLO
  9. JOSE BREA

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 15 EUROS PARA AUTOBUS E COMIDA

patrocinadores

Adestramentos de Xuño

O Club Waterpolo Santiago

Logo Rana

 

Informa a partir do 1 de xuño os adestramentos
de infantís, alevines e benjamines en Sar, pasan a
ser en Sta Isabel con estes horarios

De luns a Venres de 19h a 20h,

os sábados continúan no seu horario habitual

e os Domingos non hai adestramento

patrocinadores