Partidos Liga

Liga Galega

CW Santiago vs CW Pontevedra

O Club Waterpolo Santiago recibe o vindeiro sábado 29 de febreiro ao CW Pontevedra na piscina do Complexo Deportivo Santa Isabel de Santiago de Compostela para xogar 4 partidos das Ligas Galegas de Waterpolo.

29-Febrero-2020

CONVOCATORIA BENXAMIN

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA

Felicitación Nadal 2012

Partido: CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA
Categoria: BENXAMIN
Dia: SABADO 29 FEBREIRO
Hora: 15:30 H
Piscina : SANTA ISABEL
Convocados: 14:45 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MARIO CALZADILLA
  2. SOFIA PEREZ
  3. RODRIGO CARRILLO
  4. ANDREA GONZALEZ
  5. ALEXANDRE GONZALEZ
  6. AIRAS CAAMAÑO
  7. GAEL CAAMAÑO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CRÓNICAS CAMPIONATOS BENXAMIN E INFANTIL FEMININO

CW SANTIAGO CAMPEON BENXAMIN

BENJAMINES CAMPEONES
Este pasado sábado o CW Santiago desprazouse a Pontevedra para participar nos Campionatos Galegos Benxamín mixto e Infantil feminino de inverno, conseguindo proclamarse campión na categoría benxamín e un meritorio terceiro posto en categoría Infantil feminina.
En categoría benxamín participaban xunto aos santiagueses, o CW Pontevedra e o CW Cambre. Con formato de liguilla todos contra todos os santiagueses comezaron a súa participación enfrontándose ao CW Pontevedra conseguindo unha cómoda vitoria por dez a un e que á espera de enfrontamento entre Cambre e Pontevedra poñíalles á fronte da clasificación, a vitoria caeu en mans dos de lerez por dez goles a tres, con iso un punto bastáballes aos santiagueses para ser campións pero saíron a por todas no último enfrontamento conseguindo levarse o encontro ante Cambre por dez a cero que lles daba o título e que dá mostra de que a canteira santiaguesa segue traballando e obtendo bos resultados e un futuro esperanzador.

CAMPIONATO GALEGO BENXAMIN MIXTO DE INVERNO

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA 10 – 1 (0-0; 1-0; 3-0; 1-1; 3-0; 2-0)
CW SANTIAGO: MARIO CALZADILLA (1), ALEXANDRE GONZALEZ (2), ANDREA GONZALEZ (1), AIRAS CAAMAÑO (1), RODRIGO CARRILLO, GAEL CAAMAÑO (2), SOFIA PEREZ (3)

CW SANTIAGO – CW CAMBRE 10 – 0 (4-0; 3-0; 3-0; 0-0; 0-0; 0-0)
CW SANTIAGO: MARIO CALZADILLA (1), ALEXANDRE GONZALEZ (1), ANDREA GONZALEZ (1), AIRAS CAAMAÑO (2), RODRIGO CARRILLO (1), GAEL CAAMAÑO (2), SOFIA PEREZ (2)

CLASIFICACION FINAL

1º/ CW SANTIAGO
2º/ CW PONTEVEDRA
3º/ CW CAMBRE

    Xunto co Campionato benxamín tamén se disputou o Campionato Galego Infantil Feminino, onde as santiaguesas acabaron en terceira posición logo de caer derrotadas nos dous enfrontamentos ante RCN de Vigo por once a un e ante el ao cabo campión o CW Pontevedra por catro goles a un. Pese ás dúas derrotas as santiaguesas na súa maioría alevines non lle perderon a cara aos partidos, boa progresión dun equipo moi novo pero con gran futuro.

photo_2020-01-14_21-23-47

CAMPIONATO GALEGO INFANTIL FEMININO DE INVERNO

CW SANTIAGO – RCN de VIGO 1 – 11 (4-0; 3-1; 2-0; 2-0; 0-0)
CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, SOFIA PEREZ, CANDELA RUBAL, SARAY GUILBERT (1), UXIA SANLUIS, IRENA ORDOÑEZ, XULIA GAREA, EREA VIDAL, CARLOTA CALZADILLA, MIA SUSTIC, EMMA SANTAMARIA

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA 1- 4
CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, SOFIA PEREZ, CANDELA RUBAL, SARAY GUILBERT, UXIA SANLUIS, IRENA ORDOÑEZ (1), XULIA GAREA, EREA VIDAL, CARLOTA CALZADILLA, MIA SUSTIC, EMMA SANTAMARIA

CLASIFICACION FINAL

1º/ CW PONTEVEDRA
2º/ RCN DE VIGO
3º/ CW SANTIAGO

 

patrocinadores

 

CAMPIONATO GALEGO BENXAMIN

CAMPIONATO GALEGO DE INVERNO

photo_2019-11-19_13-03-20

Partido : CAMPIONATO GALEGO DE INVERNO
Categoria: BENXAMIN
Día: SABADO 15 FEBREIRO
Hora: 10:45
Piscina: CGTD PONTEVEDRA
Convocados AS 10:00 NA PISCINA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. ALEXANDRE GONZALEZ
  2. SOFIA PEREZ
  3. RODRIGO CARRILLO
  4. MARIO CALZADILLA
  5. ANDREA GONZALEZ
  6. AIRAS CAAMAÑO
  7. GAEL CAAMAÑO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CTO GALEGO BENXAMIN

CAMPIONATO GALEGO DE INVERNO

33

Partido : CAMPIONATO GALEGO DE INVERNO Categoria BENXAMIN
Día: SABADO 18 XANEIRO
Hora: 10:30
Piscina : CGTD
Convocados AS 10:00 NA PISCINA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. ALEXANDRE GONZALEZ
  2. SOFIA PEREZ
  3. MARIO CALZADILLA
  4. AIRAS CAAMAÑO
  5. GAEL CAAMAÑO
  6. RODRIGO CARRILLO
  7. ANDREA GONZALEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CONVOCATORIA BENXAMIN

CAMPIONATO GALEGO DE VERAN

benxamin1

Partido :      CAMPEONATO GALEGO DE VERAN
Categoria: BENXAMIN
Día:               SABADO 15 XUÑO
Hora:            10:30 h
Piscina:        CGTD
Salida:           9:00h EN BUS DESDE SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. CARLA DIAZ
  2. SOFIA PEREZ
  3. AIRAS CAAMAÑO
  4. MARIO CALZADLLA
  5. ARIANA COLLAZO
  6. ALEXANDRE GONZALEZ
  7. GUILLERMO CARRILLO
  8. RODRIGO CARRILLO
  9. JOSE BREA

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 15 EUROS PARA AUTOBUS E COMIDA

patrocinadores

Adestramentos de Xuño

O Club Waterpolo Santiago

Logo Rana

 

Informa a partir do 1 de xuño os adestramentos
de infantís, alevines e benjamines en Sar, pasan a
ser en Sta Isabel con estes horarios

De luns a Venres de 19h a 20h,

os sábados continúan no seu horario habitual

e os Domingos non hai adestramento

patrocinadores

TÍTULO BENXAMIN PARA O CW SANTIAGO

     CRONICA PONTEVEDRA- SANTIAGO


Logo Rana

 

Nova xornada de liga para o CW Santiago con desplazamiento este pasado sábado a Pontevedra para disputar catro encontros cun balance de dúas vitorias e dúas derrotas.

O primeiro encontro foi o de categoría benxamín, onde dilucidábase o título de liga entre os únicos equipos participantes nesta liga, e que caeu de lado dos santiagueses que despois dun gran inicio no primeiro cuarto, souberon manter o resultado e acabar vencendo por tres goles a sete que unido á vitoria no partido da primeira volta,  dáballes o título de liga e que sumado ao campionato benxamín de invierno continúan con o seu pleno de vitorias nesta tempada.

LIGA GALEGA BENXAMIN  MIXTA

CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO    3 -7 (0-4; 1-0; 1-2; 1-1)

Benjamin

 

CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, SOFIA PEREZ (1), RODRIGO CARRILLO, GUILLERMO CARRILLO (4), ARIANA COLLAZO (1), ALEXANDRE GONZALEZ, MARIO CALZADILLA, JOSE BREA, MAYTE TORRES, AIRAS CAAMAÑO (1),

 

O seguinte encontro en disputarse foi entre o equipo alevín A de Santiago e o alevín A de Pontevedra.  Nesta ocasión a vitoria favoreceu aos do Lérez que bateron por cinco goles a tres, nun partido vibrante onde os locais fóronse no marcador con un tres a cero inicial e que los santiagueses souberon reaccionar, chegando a empatar a tres o marcador pero un novo estirón dos locais deulles a vitoria final.

 

LIGA GALEGA ALEVíN MIXTA

CW PONTEVEDRA A – CW SANTIAGO   A 5- 3 (1-0; 2-0; 0-0; 0-3; 2-0; 0-0)

ALEVINES_A_MARZO 2019

CW SANTIAGO A: MAGIN LOPEZ, ZELJKO SUSTIC, SEBASTIAN ALTAMIRANO (1), NICOLAS COLLAZO (1), CARLOS AMIGO, GUILLERMO CARRILLO, MIGUEL PALACIOS (1), ALEXANDRE GONZALEZ.

 

Tamén disputouse en categoría alevín o encontro entre os equipos B de ambos equipos, esta vez con resultado favorable aos santiagueses que impuxéronse por un cómodo sete a dous, despois dun bo inicio dos visitantes que fóronse no marcador no primeiro cuarto e acabaron levándose o encontro.

 

LIGA GALEGA ALEVÍN MIXTA

CW PONTEVEDRA B – CW SANTIAGO B   2 – 7 (0-3; 1-0; 0-1; 1-0; 0-1; 0-2)

ALEVINES_B

SANTIAGO B: EVA CALZADILLA, SARAY GUILBERT (4), SOFIA PEREZ, BIEITO CARBALLO, ARIANA COLLAZO, CANDELA RUBAL (2), IRENA ORDOÑEZ (1), ALEJANDRO CREGO, PEDRO RUBAL,  MARIO CALZADILLA, XULIA GAREA, CARLA DIAZ

 

Para finalizar a xornada disputouse o encontro en categoría cadete, onde os locais conseguiron unha cómoda vitoria despois de vencer nos cuatro parciais, ante un equipo santiagués moi novo e que a pesar do resultado nunca deixou de loitar ata finalizar o encontro.

 

LIGA GALEGA CADETE MIXTA

CW PONTEVEDRA   – CW SANTIAGO  17 – 4 (4-1; 4-1; 5-2; 4-0)

CW SANTIAGO: RAUL SEOANE, LUIS GUILBERT (2), JESUS PEREZ, MARTIN ZAS, FERNANDO FERRER, ANGEL RODRIGUEZ (1), SAMUEL GONZALEZ, YAGO DIAZ, ANTONIO MALLO, ANTONIO GARCIA, ANXO PANERO (1), IAGO GARABATO

patrocinadores

 

CONVOCATORIA BENXAMIN

CW PONTEVEDRA ─ CW SANTIAGO

Benjamin

 

Partido:            CW PONTEVEDRA ─ CW SANTIAGO
Categoria:        BENXAMIN
Dia:                    SABADO 9 DE MARZO
Hora:                 16:00H
Piscina:            CGTD
Convocados:   14:30 H EN BUS DESDE SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. CARLA DIAZ
  2. SOFIA PEREZ
  3. RODRIGO CARRILLO
  4. GUILLERMO CARRILLO
  5. ARIANA COLLAZO
  6. ALEXANDRE GONZALEZ
  7. MARIO CALZADILLA
  8. JOSE BREA SOLLA
  9. MAYTE TORRES
  10. AIRAS CAAMAÑO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10 € PARA AUTOBUS

patrocinadores

CONVOCATORIA CAMPIONATO BENXAMIN

CAMPIONATO GALEGO DE INVERNO

carla

 

Partido : CAMPIONATO GALEGO DE INVERNO
Categoria: BENXAMIN
Dia: SABADO 26 DE XANEIRO
Hora: 12:45H
Piscina : SANTA ISABEL
Convocados: 12:00 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. CARLA DIAZ
  2. SOFIA PEREZ
  3. RODRIGO CARRILLO
  4. GUILLERMO CARRILLO
  5. ARIANA COLLAZO
  6. ALEXANDRE GONZALEZ
  7. MARIO CALZADILLA
  8. JOSE BREA SOLLA
  9. MAYTE TORRES
  10. AIRAS CAAMAÑO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS
QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS
QUE TEÑEN COPIA COMPULSADA)

patrocinadores