DOBRE VITORIA ABSOLUTA

Logo del Club Waterpolo Santiago

LIGA GALEGA ABSOLUTA

Xornada importante a disputada este pasado sábado en a piscina de Sta. Isabel para os equipos masculino e feminino de o CW Santiago, xa que ambos equipos xogábanse puntos importantes de cara a o final de ambas ligas. Xornada que comezou con o 
partido en categoría Absoluta Feminina de División de Honor onde as santiaguesas 
enfrontábanse a o Náutico de Vigo con o obxectivo de obter a vitoria para seguir 
optando a o título de liga. E como era de esperar o partido empezou moi igualado, 
pero a gran defensa local enviou o partido a o descanso con un catro a un favorable a as santiaguesas, un terceiro cuarto onde as locais mantiveron a vantaxe de tres 
goles en o marcador deu paso a un último cuarto onde as visitantes puxeron o medo en o corpo a o achegarse ata só dous goles, pero de novo a defensa e o acerto en o 
lanzamento estiraron o marcador ata o nove cinco final, que dá a opción en o 
próximo encontro de obter o título de liga a as santiaguesas.

LIGA GALEGA ABSOLUTA FEMININA 
DIVISIÓN DE HONOR

CW SANTIAGO – RCN DE VIGO 9 – 5 (2-1; 2-0; 2-2; 3 -2)

CW SANTIAGO: Sandra Gómez, Isabel Pérez (2), Laura Sanluis, Rosalia Rey (2), Natalia Rocha (3), Laura Dorado, Carla Pinales (1), Raquel Sanjurjo (1), Henar De Pablos, Marta Ocampo, Elena Vázquez, Candela Rubal

ABSOLUTA MASCULINA

Por o seu parte o equipo masculino tamén se xogaba o acceso a a final de o play off, 
en este caso ante o CW Coruña Rías Altas, xa que chegaban empatados a puntos en a clasificación. Partido dominado desde o inicio por os locais que con unha gran 
defensa non tiveron problemas para levarse o encontro por un cómodo doce a tres 
despois de dominar todos os parciais, como en os últimos encontros disputados unha boa intensidade defensiva e un ataque con gran acerto levo a o descanso o encontro con un parcial de sete a un que daba unha vantaxe prácticamente insalvable para os visitantes, que só fixo que aumentar para acabar con o mencionado doce a tres que dá a segunda posición en a clasificación a os santiagueses que se enfrontasen a o RCN de Vigo (xa clasificado como primeiro), por o título de liga en un play off a ida e volta os próximos dezanove de xuño e tres de xullo.

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA 
DIVISIÓN DE HONOR

CW SANTIAGO – CW CORUÑA RIAS ALTAS 12 – 3 (3-0; 4-1; 2-1; 3-1)

CW SANTIAGO: Adrián García, Jorge Rodríguez (1), Emmanuel Nieto, Andrés Pérez, 
Fernando Ferrer (1), Alejandro Gómez (5), Anxo Panero, Antonio Caamaño (2), 
Antonio García, Xandre Rodríguez (1), Bruno Sampaño (2), Adrián Campaña, Roberto Carro

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

VITORIA COMODA ANTE OURENSE

Liga Galega Absoluta Masculina 
de División de Honor


Nova xornada: da Liga Galega Absoluta Masculina, de División de Honor a que se disputo este pasado sábado; en Sta. Isabel 
 Os compostelanos recibían ao CW Ourense: nun encontro que desde o inicio foi comandado polos locais, que cunha gran intensidade defensiva, distanciáronse desde o  inicio no marcador pese, ás numerosas ocasións de gol erradas, aínda así chegouse á conclusión do primeiro cuarto cun claro catro a cero. Os seguintes parciais pese a baixar a intensidade do xogo o marcador seguiu  en aumento con minutos para os xogadores máis novos que non desentonaron, para acabar vencendo; cómodamente por un claro vinte e dous a dous que fai que o próximo encontro ante o CW Coruña Rías Altas sexa decisivo para volver loitar unha tempada máis disputando o título de Liga ante o RCN de Vigo xa clasificado.

CW SANTIAGO – CW OURENSE 22 – 2 (4-0; 6-1; 5-1; 7-0)

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, JORGE RODRIGUEZ (1), EMMANUEL NIETO, ANDRES PEREA (3), FERNANDO FERRER (1), ALEX GOMEZ (7), SAMUEL GONZALEZ (2), ANTONIO CAAMAÑO, ANTONIO GARCIA (1), XANDRE RODRIGUEZ (4), BRUNO SAMPAÑO (3), ADRIAN CAMPAÑA, ROBERTO CARRO

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA CADETE

CW SANTIAGO – AC WATERPOLO

003

Partido: CW SANTIAGO – ACW
Categoria: CADETE MIXTO
Dia: SABADO 14 DE MARZO DE 2020
Hora: 17.45H
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 17 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. ROBERTO CARRO
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. JESUS PEREZ
  4. MARTIN ZAS
  5. FERNANDO FERRER
  6. SEBASTIAN ALTAMIRANO
  7. ANGEL RODRIGUEZ
  8. SAMUEL GONZALEZ
  9. YAGO DIAZ
  10. ANTONIO GARCIA
  11. ANXO PANERO
  12. RAUL SEOANE

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA INFANTIL “A”

CW SANTIAGO “A” – AC WATERPOLO

photo_2020-01-15_19-23-08

Partido : CW SANTIAGO A – ACW
Categoria INFANTIL MIXTO
Dia: SABADO 14 DE MARZO DE 2020
Hora: 16.45H
Piscina : SANTA ISABEL
Convocados: 16 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. JESUS PEREZ
  4. NICOLAS COLLAZO
  5. SEBASTIAN ALTAMIRANO
  6. UXIA SANLUIS
  7. MIGUEL BARCA
  8. ZELJKO SUSTIC
  9. YAGO DIAZ
  10. LUCAS GARCIA
  11. IAGO FERNANDEZ
  12. MATEO LAMAS
  13. CARLOTA CALZADILLA

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

 

CONVOCATORIA ALEVIN “A”

CW SANTIAGO “A” – AC WATERPOLO

photo_2020-03-11_09-02-03

Partido : CW SANTIAGO – ACW
Categoria: ALEVIN “A”
Dia: SABADO 14 marzo
Hora: 15:00 Hr
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 14:15 CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ
  2. PEDRO RUBAL
  3. CANDELA RUBAL
  4. SARAY GUILBERT
  5. BIEITO CARBALLO
  6. XULIA GAREA
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. RODRIGO CARRILLO
  9. ARIANA COLLAZO
  10. GUILLERMO CARRILLO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ALEVIN “B”

CW SANTIAGO – AC WATERPOLO

photo_2020-03-11_09-02-20

Partido : CW SANTIAGO – AC WATERPOLO
Categoria: ALEVIN “B”
Dia: SABADO 14 DE MARZO
Hora: 15:45H
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 15:00 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. EVA CALZADILLA
  2. SOFIA PEREZ
  3. EMMA SANTAMARIA
  4. MARIO CALZADILLA
  5. GABRIEL BALSA
  6. SAUL PAPIN
  7. AIRAS CAAMAÑO
  8. GAEL MOURE
  9. ALEX GONZALEZ
  10. CARLA DIAZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ALEVIN “A”

ACW- CW SANTIAGO “A”

20189

Partido : ACW- CW SANTIAGO A
Categoria ALEVIN
Día: DOMINGO 8 MARZO
Hora: 12:15
Piscina : INEF BASTIAGUEIRO
SALIDA 8:15 H BUS DESDE TA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ
  2. PEDRO RUBAL
  3. CANDELA RUBAL
  4. SARAY GUILBERT
  5. BIEITO CALERO
  6. XULIA GAREA
  7. IRENA RODRIGUEZ
  8. RODRIGO CARRILLO
  9. ARIANA COLLAZO
  10. GUILLERMO CARRILLO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10 EUROS PARA A COMIDA

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ALEVIN “B”

ACW – CW SANTIAGO “B”

20169

Partido : ACW – CW SANTIAGO B
Categoria ALEVIN B
Día: DOMINGO 8 MARZO
Hora: 11:15H
Piscina : INEF BASTIAGUEIRO
SALIDA 8:15H EN BUS DESDE SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. EVA CALZADILLA
  2. SOFIA PEREZ
  3. EMMA SANTAMARIA
  4. MARIO CALZADILLA
  5. GABRIEL BALSA
  6. SAUL PAPIN
  7. AIRAS CAAMAÑO
  8. GAEL MOURE
  9. ALEX GONZALEZ
  10. CARLA DIAZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10 EUROS PARA A COMIDA

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA INFANTIL “A”

CW SANTIAGO “A” – CW SANTIAGO “B”

infantil

Partido: CW SANTIAGO A – CW SANTIAGO B
Categoria: INFANTIL MIXTO
Dia: SABADO 7 DE MARZO DE 2020
Hora: 17.15H
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 16.30h cambiados

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. JESUS PEREZ
  4. NICOLAS COLLAZO
  5. SEBASTIAN ALTAMIRANO
  6. UXIA SANLUIS
  7. MIGUEL BARCA
  8. ZELJKO SUSTIC
  9. YAGO DIAZ
  10. LUCAS GARCIA
  11. IAGO FERNANDEZ
  12. MATEO LAMAS
  13. CARLOTA CALZADILLA

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA INFANTIL “B”

CW SANTIAGO “A” – CW SANTIAGO “B”

2020-03-07

Partido : CW SANTIAGO A – CW SANTIAGO B
Categoria INFANTIL MIXTO “B”
Dia: SABADO 7 DE MARZO DE 2020
Hora: 17.15H
Piscina : SANTA ISABEL
Convocados: 16.30h cambiados

XOGADORES CONVOCADOS

    1. MAGIN LOPEZ
    2. EREA VIDAL
    3. ALEXANDRE GONZALEZ
    4. SARAY GUILBERT
    5. ARIANA COLLAZO
    6. LUCAS PICHEL
    7. IRENA ORDOÑEZ
    8. XULIA GAREA
    9. GUILLERMO CARRILLO
    10. CANDELA RUBAL
    11. PEDRO RUBAL
    12. BIEITO CARBALLO
    13. EVA CALZADILLA

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña