CAMPIONATO GALEGO XUVENIL

CAMPIONATO GALEGO XUVENIL

20229.jpg

Partido : CAMPIONATO GALEGO XUVENIL
Categoria: XUVENIL
Día: SABADO 8 DE FEBREIRO DE 2010
Hora: 11.30H CW SANTIAGO – CM FERROL
16.30H 3º Y 4º PUESTO O 18H FINAL
Piscina: ESCUELA NAVAL DE MARIN
Salida: 9.45H COCHES DENDE STA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. ROBERTO CARRO
  2. LUIS GUILBERT
  3. JESUS PEREZ
  4. MARTIN ZAS
  5. FERNANDO FERRER
  6. CARLOS ORDOÑEZ
  7. ANGEL RODRIGUEZ
  8. SAMUEL GONZALEZ
  9. JORGE GOMEZ
  10. ANTONIO MOSCOSO
  11. ANTONIO GARCIA
  12. ANXO PANERO
  13. IAGO GARABATO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10 EUROS PARA A COMIDA

patrocinadores

CAMPIONATO GALEGO XUVENIL

CAMPIONATO XUVENIL

0022_07-03-19

Partido : CAMPIONATO GALEGO XUVENIL
Categoria: XUVENIL
Día: SABADO 23 DE FEBREIRO DE 2019
Hora: 11.30H CW SANTIAGO – CN CORUÑA
16H CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA
18H CW SANTIAGO – RCN DE VIGO
Piscina : ESCUELA NAVAL DE MARIN
Salida 9.45H COCHES DENDE STA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MARTIN TORREIRA
  2. LUIS GUILBERT
  3. EMMANUEL NIETO
  4. GABOR PAZOS
  5. ROSALIA REY
  6. ALEJANDRO GOMEZ
  7. ANXO PANERO
  8. ANTONIO MOSCOSO
  9. JORGE GOMEZ
  10. DAMIAN ANTELO
  11. PABLO CHICO
  12. JORGE RODRIGUEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10 EUROS PARA A COMIDA

patrocinadores

CAMPIONATO XUVENIL GALEGO

O CLUB WATERPOLO SANTIAGO
TERCEIRO NO XUVENIL GALEGO

Logo Club Wterpolo Santiago

Este pasado sábado celebrouse na piscina militar naval de Marín o Campionato Galego Xuvenil onde o noso equipo tivo unha moi boa participación acabando no terceiro posto logo de disputar a fase de grupos onde cunha vitoria ante Mariña Ferrol e unha derrota ante Waterpolo Pontevedra deulle a opción de disputar o terceiro e cuarto posto, conseguindo a medalla de bronce logo de vencer a Natación Coruña.
A xornada arrincou co partido máis complicado da xornada ante o que ao cabo sería o campión (CW Pontevedra), partido que estivo igualado durante a primeira metade do encontro e que daba opción á sorpresa, aguantado ben cunha boa defensa aos favoritos, pero un mal terceiro cuarto fixo que o pontevedreses escapásense no marcador e que pese á loita dos nosos fose imposible remontar, acabando o encontro cun once a seis favorable aos pontevedreses.

CAMPIONATO GALEGO XUVENIL – FASE GRUPOS

CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO
         11 – 6
(3-2; 2-2:4-1; 2-1)

CW SANTIAGO:
MARTIN TORREIRA, LUIS GUILBERT, JORGE RODRIGUEZ, GABOR PAZOS (1), LAURA SANLUIS, ALEX GOMEZ (1), ANTONIO MALLO, SANTI ESTURAO, DAMIAN ANTELO (4), ANTONIO MOSCOSO, PABLO CHICO, IAGO GARABATO

DIVISION

O segundo encontro disputárono os santiagueses ante o Club Mariña Ferrol, e logo dun mal comezo con numerosos erros en ataque propicio que os ferrolanos escapásense no marcador cun cero a tres que poñía moi costa arriba o encontro, pero un gran terceiro cuarto cun parcial de catro a cero para os santiagueses púxoos por diante no marcador para acabar levándose o encontro por sete goles a cinco, o que lles daba a opción aos santiagueses de loitar pola medalla de bronce ante Natación Coruña.

CAMPIONATO GALEGO XUVENIL – FASE GRUPOS

CW SANTIAGO – CM FERROL
            7 – 5
(0-2; 1-1; 4-0; 2-2)

CW SANTIAGO:
MARTIN TORREIRA, LUIS GUILBERT, JORGE RODRIGUEZ, GABOR PAZOS, LAURA SANLUIS, ALEX GOMEZ (2), ANTONIO MALLO, SANTI ESTURAO, DAMIAN ANTELO (4), ANTONIO MOSCOSO, PABLO CHICO (1), IAGO GARABATO

DIVISION

Para rematar na xornada de tarde disputouse o partido polo terceiro e cuarto posto ante o xa mencionado Natación Coruña, segundo clasificado do grupo B. O partido comezou con numerosos erros tanto defensivos como ofensivos dos santiagueses na primeira metade do encontro que fixo que os coruñeses distanciásense de ata tres goles de diferenza, pero dous últimos cuartos onde pecharon ben a defensa e aumentaron o acerto en ataque deu o triunfo final aos santiagués por un resultado final de once a nove que lles outorgaba o terceiro posto e a medalla de bronce. Éxito dos nosos deportistas que seguen coa boa dinámica dos equipos santiagueses durante esta tempada.

TERCEIRO E CUARTO POSTO

CW SANTIAGO – CN CORUÑA
11 – 9
(1-3; 4-5; 3-0; 3-1)

CW SANTIAGO:
MARTIN TORREIRA, LUIS GUILBERT, JORGE RODRIGUEZ, GABOR PAZOS (3), LAURA SANLUIS, ALEX GOMEZ (3), ANTONIO MALLO, SANTI ESTURAO, DAMIAN ANTELO (3), ANTONIO MOSCOSO (1), PABLO CHICO (1), IAGO GARABATO

CLASIFICACION FINAL:

CAMPION CW PONTEVEDRA
SUBCAMPION RCN DE VIGO
TERCEIRO CW SANTIAGO
CUARTO CN CORUÑA
QUINTO CM FERROL

 

patrocinadores

WATERPOLO CTO. GALEGO XUVENIL

CAMPIONATO GALEGO
WATERPOLO XUVENIL

r_2016-06-08_07-03-07

Partido :      CAMPIONATO GALEGO XUVENIL
Categoria:   XUVENIL
Dia:                SABADO 24 DE FEBREIRO DE 2018
Hora:            9.45H CW PONTEVEDRA- CW SANTIAGO
                        12.15H CW SANTIAGO – CM FERROL
Tarde:           Final – 3º/4ª – NON SE XOGA
(DEPENDENDO RESULTADOS MAÑÁ)
Piscina :      PISCINA ESCOLA NAVAL MILITAR DE MARIN
Saida:           COCHES Ás 8.15 H DENDE STA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MARTIN TORREIRA
  2. LUIS GUILBERT
  3. SANTI ESTURAO
  4. JORGE RODRIGUEZ
  5. GABOR PAZOS
  6. LAURA SANLUIS
  7. ALEX GOMEZ
  8. IVAN VIEITES
  9. ANTONIO MOSCOSO
  10. ANTONIO MALLO
  11. DAMIAN ANTELO
  12. PABLO CHICO
  13. IAGO GARABATO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE 
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN COPIA COMPULSADA) e 10 EUROS PARA O PAGO DA COMIDA

patrocinadores