CONVOCATORIA ALEVIN

CONVOCATORIA ALEVIN
ENCONTRO CONTRA RCN DE VIGO

Logo rana

 

Partido:        RCN VIGO vs CW SANTIAGO “A”
Categoria:   ALEVIN
Día:               SABADO 14 DE OCTUBRE
Hora:            18 H
Piscina:        REAL CLUB NAUTICO DE VIGO
Salida:          BUS 14.50H DENDE STA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS EQUIPO “A”

  1. UXIA SANLUIS
  2. MIGUEL BARCA
  3. YAGO DÍAZ
  4. CARLOS  ORDOÑEZ
  5. LUCAS GARCIA
  6. IAGO FERNANDEZ
  7. JESUS PEREZ
  8. RAUL SEOANE
  9. ALEXANDRE GONZALEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE 
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN 
COPIA COMPULSADA)  E 5 EUROS PARA O PAGO DO BUS

patrocinadores

Crónica Liga Galega alevín e 2ª división

 DOBLE VICTORIA DO CW SANTIAGO CONTRA A.C.W

Unha nova xornada da liga galega do CW Santiago na categoría Alevín e absoluta de 2ª división dos nosos equipos foi a que se disputo este domingo en Coruña contra Asociación Coruñesa de Waterpolo e que se saldou con dúas victorias.

 

Os primeiros en xogar foron os alevíns que, despois dunha liga con grandes partidos que se saldaron con derrotas por moi pouco marxe, neste partido conseguiron estrenarse e acadar a primeira victoria da temporada realizando un gran encontro que ó final se reflectiu no marcador.

LIGA ALEVIN

ACW – CW SANTIAGO  10 – 16 (1-5; 1-2; 4-1; 1-2; 0-4; 3-2)

Jorge Gómez, Luis Guilbert (1), Roberto Vieiro, Gabor Pazos (2), Rosalía Rey (3), Alex Gómez (9), Laura Sanluis, Esteban Carrillo (1), Berta Cobas, Daniel Ferreira, Miguel Castro.

 

O último partido da xornada foi o que enfrontou ós absolutos de 2ª división entre o noso equipo “B” e os absolutos de ACW, partido sen historia que se decidiu nos dous primeiros cuartos cun parcial de doce a dous e que deu unha meritoria 3ª plaza na clasificación do noso equipo ó final desta liga, e que serviu para que os nosos xogadores máis novos vaian fogueando nesta categoría para entrar xa a formar parte do noso equipo absoluto.

LIGA ABSOLUTA 2ª DIVISION

 ACW – CW SANTIAGO  3 – 19 (0-5; 2-7; 1-3; 0-4)

Carlos Viaño, José Mª del Rio (1), Ramón Turnes (3), Luis Ferrer, Héctor Taboada, Angel Carro (1), Jacobo Pérez, Yago Veiga (1), Bruno Sampaño, Pablo Suarez (9), Alberto Tome (4), Cecilia Cobas.

Convocatoria web Alevín ACW 21/04/13

Partido:  Asociación Coruñesa de Waterpolo – CW Santiago
Día:       Domingo 21 de abril de 2013
Hora:    16.30 H
Piscina:  Elviña ( A Coruña)
Salida:  Bus desde Sta. Isabel ás 14.30 H
(LEMBRAR ÓS XOGADORES QUE DEBEN LEVAR 5 EUROS PARA PAGAR O BUS)

Os acompañantes non pagan o bus

CATEGORIA: ALEVIN

NOME

1. JORGE GOMEZ
2. LUIS GUILBERT
3. ROBERTO VIEIRO
4. GABOR PAZOS
5. ROSALIA REY
6. ALEX GOMEZ
8. ESTEBAN CARRILLO
9. BERTA COBAS
11. DANIEL FERREIRA
12. LAURA SAN LUIS
13. MIGUEL CASTRO
LEMBRAR A TÓDOLOS XOGADORES QUE DEBEN TRAER O D.N.I. ORIXINAL PARA PODER XOGAR.

Crónica domingo 3 marzo Ferrol

PRIMEIRA VICTORIA NO PLAY OFF SEMIFINAL E TRES DERROTAS NA LIGA

Este domingo as categorías alevín, infantil e cadete, desplazáronse a Ferrol para disputar unha nova xornada da liga, nas súas respectivas categorías contra o Club Marina Ferrol. Así mesmo, o equipo absoluto empezou o play off semifinal contra os absolutos do mesmo equipo, co que foi unha tarde de catro partidos intensos que se saldaron coa victoria nos absolutos e a derrota do resto de equipos.

Os primeiros en lanzarse á auga foron os alevíns do clube, moi mermados por diversas baixas conseguiron realizar durante tres cuartos un partido moi igualado e que non puido aguantar o seu empuxe nos tres últimos cuartos.

CATEGORIA ALEVÍN

CLUB MARINA FERROL – CW SANTIAGO   13 – 4 (2-0; 1-1; 3-3; 3-0; 3-0; 1-0)

Jorge Gómez, Luis Guilbert (1), Roberto Vieiro, Gabor Pazos (2), Alex Gómez (1), Daniel Ferreira, Berta Cobas, Miguel Castro.

 

O seguinte partido en disputarse foi na categoría cadete onde, aínda que o resultado foi claro en contra do noso equipo, os nosos xogadores vaciáronse e seguiron traballando cun bo xogo en defensa, pero con moitos fallos en ataque, aínda que siguen na súa boa liña de mellora.

CATEGORIA CADETE

CLUB MARINA FERROL – CW SANTIAGO   9 – 2 (2-0; 4-1; 2-0; 1-1)

Carlos Viaño, Miguel Fernández (1), Jorge Lareu, Pablo Suarez, Luis Ferrer, Daniel Pérez, David Romeu, Miguel de Uña, Bruno Sampaño (1), Manuel Cebey.

 

O último partido da liga foi na categoría infantil onde, ademáis de ter un cincuenta por cento de xogadores alevíns e un benxamín, se notou moito a baixa dalgún xogador infantil xa que fisicamente pouco poden facer os nosos xogadores contra o maior físico dos equipos contrarios, e que ó final ocasionou a maior derrota da tarde. Aínda así aplaudir o esforzo de tódolos xogadores do noso equipo.

CATEGORIA INFANTIL

CLUB MARINA FERROL – CW SANTIAGO 14 – 4 (5-0; 3-1; 4-1; 2-2)

Javier Romaris, Daniel Pérez (1), Otto Gothlin (1), Alexo Castro, Roberto Vieiro, Alex Gómez, Gabor Pazos, Miguel Castro, Luis Guilbert, David Romeu (2), Bruno Sampaño, Manuel Cebey.

 

O último partido da tarde foi o que enfrentou ós equipos absolutos de ámbolos dous clubes no primeiro partido do play off semifinal da liga absoluta. Partido, coma sempre que se xoga nesa piscina, igualado e que se decidiu nun parcial claro no segundo cuarto, aínda que a punto estivo de complicarse no último cuarto, despois de ir por diante todo o partido con dous e tres goles de diferencia os locais acercáronse ata estar un gol por debaixo, quedando todavía tres minutos para acabar o partido, aínda que o equipo soubo reaccionar e facer dous goles nos dous seguintes ataques para volver colocar as cousas no seu sitio.

CATEGORIA ABSOLUTA – PLAY SEMIFINAL 1º PARTIDO

CLUB MARINA FERROL – CW SANTIAGO   9 – 12 (2-2; 2-5; 1-2; 4-3)

David Raposo, Adrian Campaña (2), Luis Ferrer, Daniel García, Pablo Piñeiro (2), Brais Raposo (2), Antonio Caamaño, José Mª del Rio, Angel Carro, Pablo Suarez, Alberto Tome (5), Carlos Viaño.

 

ESTE PRÓXIMO SÁBADO 9 DE MARZO NOVA XORNADA DE LIGA EN SANTA ISABEL DO EQUIPO “B” CONTRA PADRÓN, E O SEGUNDO PARTIDO DO PLAY OFF SEMIFINAL CONTRA MARINA FERROL, A PARTIR DAS 17.15h.

¡¡¡ESPERÁMOSVOS A TODOS PARA ANIMAR ÓS NOSOS EQUIPOS!!!

Convocatoria web Alevín Ferrol 03/03/2013

Partido: CM FERROL – CW SANTIAGO
Dia: domingo 3 de marzo de 2013
Hora: 16H
Piscina: CARANZA (FERROL)
Salida: EN BUS DESDE STA.ISABEL ÁS 14H
(Lembrar ós xogadores que deben levar 5 Euros para pagar o bus)

CATEGORIA: ALEVIN

NOME

1. JORGE GÓMEZ
2. LUIS GUILBERT
3. ROBERTO VIEIRO
4. GABOR PAZOS
5. ROSALIA REY
6. ALEX  GÓMEZ
7. SARA VALLE
8. ESTEBAN CARRILLO
9. BERTA COBAS
10.
11. DANIEL FERREIRA
12.
13. MIGUEL CASTRO

LEMBRAR A TÓDOLOS XOGADORES QUE DEBEN TRAER O D.N.I. ORIXINAL PARA PODER XOGAR.

Campionato galego wáterpolo alevín de verano

O vindeiro 9 de xuño de 2012 e organizado polo Club Waterpolo Santiago, disputarase na piscina de Santa Isabel en Santiago de Compostela, o Campionato Galego Wáterpolo Alevín de verano.

No campionato participarán oito equipos, o que constitúe un record absoluto e demostra o esforzo que os clubes galegos están a realizar para potenciar a canteira e fomentar a saída de novos xogadores.

O campionanto finaliza ás 19:00 horas coa entrega de premios, cerimonia na que contarase coa presenza de Adrián Varela Sarandeses, concelleiro delegado de Xuventude e Deportes do Concello de Santiago e con representantes da Federación Galega de Natación (FEGAN). O resto de horarios previstos para os partidos figuran na seguinte táboa:

O sistema de competición será polo sistema KO con ronda de gañadores e ronda de perdedores, de xeito tal que tódolos equipos xoguen tres partidos e teñan a súa final en competición por un determinado posto no campionato. A orde dos partidos queda determinada no seguinte cadro:

Participarán os seguintes equipos: