CONVOCATORIA ALEVIN

    CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA

    Waterpolo Santiago

    LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA

    Día: SABADO 28 DE ENERO DE 2023
    Partido: CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA
    Piscina: STA ISABEL
    HORA: 15:30 H
    15:00 NA SAIDA DE EMERXENCIA

    XOGADORES CONVOCADOS

    1. ANDRE SOTELO
    2. RODRIGO CARRILLO
    3. GONZALO DE LA MATA
    4. MATEO MACIAS
    5. NOA VIEITES
    6. LUCIA PEÑA
    7. ADRIAN ODILON
    8. AIRAS CAAMAÑO
    9. GABRIEL VLAD
    10. IVAN SANCHEZ
    11. MARTIN REY

    LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
    DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL
    .

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

    CAMPIONATO GALEGO DE VERÁN

    CONVOCATORIA CADETE

    Categoría CADETE MIXTO
    Partidos: 12.20 H CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA
    13.40 H CW SANTIAGO – CM FERROL MASCULINO

    FINAIS XORNADAS DE TARDE

    Día: SÁBADO 25 DE XUÑO DE 2022
    Piscina: FERROL – JAVIER GÓMEZ NOYA
    Convocados: 11.15 H EN FERROL – COCHES PARTICULARES

    XOGADORES CONVOCADOS

    1. RAUL SEOANE CONDE
    2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
    3. DIEGO FAGUNDEZ AGUILAR
    4. NICOLAS COLLAZO SANTAMARIA
    5. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
    6. MIGUEL BARCA GARCIA
    7. IAGO FERNANDEZ BLANCO
    8. LUCAS GARCIA VILARIÑO
    9. YAGO DIAZ CENDAL
    10. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
    11. BIEITO CARBALLO CALERO
    12. BRUNO PEREZ FEAS
    13. MAGIN LOPEZ ROMERO

    LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
    DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
    COPIA COMPULSADA) E 10€ PARA O PAGO DO XANTAR

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

    UN TRIUNFO E UN EMPATE ANTE CW CORUÑA RIAS ALTAS

    CRÓNICA DO 19 FEBREIRO ANTE CW CORUÑA RIAS ALTAS

    Logo del Club Waterpolo Santiago

    Este sábado pasado os equipos do Club Waterpolo Santiago desprazáronse a Coruña para un dobre xornada en categorías das ligas Galegas, con dous encontros na xornada matinal vitoria do infantil feminino e empate do cadete mixto 

    infantil feminino

    Xornada de infantil  feminino  e empate  do  cadete mixto 

    Iniciou a xornada matinal o equipo infantil feminino que obtivo a vitoria de forma  clara por tres a dezasete, logo de mandar desde o inicio cun gran primeiro cuarto onde xa obtiveron unha clara vantaxe de seis goles a un; que só fixo que aumentar a cada cuarto. Para o tres dezasete final.

     O segundo e último encontro da xornada de mañá enfronto aos equipos cadetes de ambos clubs cun resultado final de empate a nove. 

    Un mal inicio dos santiagueses fíxolles ir por detrás no marcador durante todo o encontro pese a iso souberon sobrepoñerse e cun gran último cuarto conseguiron igualar a falta de vinte e oito segundos para o final e levarse un punto moi importante.

    E dúas derrotas na xornada de tarde: infantil masculino e absoluto de segunda división

    A xornada da tarde comezou co encontro en categoría infantil, onde os santiagueses arrincaron o encontro marcando o ritmo e sempre por diante no marcador, entrando no último cuarto cun gol arriba, pero un último cuarto onde non puideron parar as acometidas dos locais provoco un parcial de tres a cero para os coruñeses que lles deu a vitoria final pese ao gran esforzo realizado polos santiagueses.

    Para rematar e para pechar a xornada disputouse o enfrontamento da 2º división entre os dous equipos “B”, onde os locais mandaron no marcador durante os dous primeiros cuartos, pero unha gran reacción dos visitantes no terceiro cuarto igualo o encontro a finais do terceiro cuarto, con todo por decidir no último cuarto a maior efectividad en ataque dos coruñeses deulles a vitoria polo once a oito final.

    LIGA GALLEGA INFANTIL MIXTA

    CW CORUÑA RIAS ALTAS – CW SANTIAGO FEMENINO 3- 17 (1-6; 1-1; 0-3; 1-1; 0-2; 0-4)

    CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, SARAY GUILBERT (6), CANDELA RUBAL (7), ARIANA COLLAZO (2), XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ, ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, XIANA BARREIRO, SOFIA PEREZ (2)

    LIGA GALLEGA CADETE MIXTA

    CW CORUÑA RIAS ALTAS – CW SANTIAGO  9- 9 (4-1; 1-3; 4-2; 0-3)

    CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, CARLOS ORDOÑEZ (4), SARAY GUILBERT (1), YAGO DIAZ (2), SEBASTIAN ALTAMIRANO, MIGUEL BARCA (1), NICO COLLAZO, IAGO FERNANDEZ, UXIA UZAL, IRENA ORDOÑEZ, GUILLERMO CARRILLO (2), BRUNO PEREZ MAGIN LOPEZ

    LIGA GALLEGA INFANTIL MIXTA

    CW CORUÑA RIAS ALTAS – CW SANTIAGO MASCULINO 9- 7 (1-3; 2-0; 1-1; 1-2; 1-1; 3-0)

    CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO (2), PEDRO RUBAL (2), ARTAI ANTELO (2), ANTON FAGUNDEZ, GABRIEL BALSA, AIRAS CAAMAÑO, RAMON GARCIA, GUILLERMO CARRILO (1), SAUL PAPIN 

    LIGA GALLEGA ABSOLUTA 2º DIVISION

    CW CORUÑA RIAS ALTAS “B” – CW SANTIAGO “B”CW SANTIAGO B: PABLO MARTINEZ, CARLOS ORDOÑEZ (1), ANTONIO GARCIA (2), SEBASTIAN ALTAMIRANO, FERNANDO FERRER (5), YAGO DIAZ, ANXO PANERO, SAMUEL GONZALEZ, JULIO JOSE BARROSO, IAGO GARABATO

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

    VITORIA ALEVÍN NO TROFEO CIDADE DE FERROL

    Este pasado domingo o Club Waterpolo Santiago desprazouse a Ferrol para disputar o Trofeo Cidade de Ferrol en categoría alevín mixta, torneo que se disputaba en formato de triangular coa participación do Club Mariña Ferrol como organizador ademais Club Waterpolo Coruña Rías Altas co que os santiagueses comezaron o torneo que ademais servía tamén como partido da liga Galega Alevín Mixta e no que os nosos pequenos venceron claramente por un resultado final de quince goles a un, partido que serviu para que os novos deportistas vaian integrándose no equipo. A continuación disputouse a final do trofeo fronte ao Mariña Ferrol no que os santiagueses comezaron moi ben o encontro distanciándose ao descanso por catro goles a un que parecía que lles daría a vitoria, pero unha gran reacción dos locais fíxolles colocarse no último cuarto por diante no marcador, pero un gol a falta de tres segundos deu o empate a seis aos santiagueses e a vitoria no Trofeo por mellor golaverage que os locais.

    LIGA GALEGA ALEVÍN MIXTA
    Domingo 19 de Decembro

    CW CORUÑA RÍAS ALTAS – CW SANTIAGO 1- 15 (0-4; 0-2; 0-4; 1-2; 0-1; 0-1)
    CW SANTIAGO: ANDRE SOTELO, ALEXANDRE GONZALEZ (1), ANDREA GONZALEZ (1) LUCIA PEÑA, CARLOTA PÉREZ, GAEL CAAMAÑO (1), QUEITAN ROMERO, AIRAS CAAMAÑO (3), ALEJANDRO RIAL (1), RODRIGO CARRILLO (3), SOFÍA PÉREZ (5)

    TROFEO CIDADE DE FERROL ALEVIN
    Domingo 19 de Decembro

    CW SANTIAGO 6- 6 (1-1; 2-0; 1-0; 1-3; 0-1; 1-1)
    CW SANTIAGO: ANDRE SOTELO, ALEXANDRE GONZALEZ, ANDREA GONZALEZ (1) LUCIA PEÑA, CARLOTA PÉREZ, GAEL CAAMAÑO, QUEITAN ROMERO, AIRAS CAAMAÑO (2), ALEJANDRO RIAL, RODRIGO CARRILLO, SOFÍA PÉREZ (4)

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

    LIGA GALEGA CADETE

    CM FERROL – CW SANTIAGO MASCULINO


    Partido: CM FERROLCW SANTIAGO
    Categoría: CADETE
    Día: DOMINGO 12 DE DECEMBRO DE 2021
    Hora: 16.30 H – (16 H EN FERROL)
    Piscina: JAVIER GOMEZ NOYA (FERROL)
    DESPLAZAMIENTO: COCHES PARTICULARES

    XOGADORES CONVOCADOS

    1. RAUL SEOANE
    2. CARLOS ORDOÑEZ
    3. DIEGO FAGUNDEZ
    4. NICOLAS COLLAZO
    5. SEBASTIAN ALTAMIRANO
    6. MIGUEL BARCA
    7. IAGO FERNANDEZ
    8. LUCAS GARCIA
    9. YAGO DIAZ
    10. MATEO LAMAS
    11. UXIA UZAL
    12. GUILLERMO CARRILLO
    13. MAGIN LOPEZ

    LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
    DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
    COPIA COMPULSADA)

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

    CONVOCATORIA ABSOLUTO 2ª DIVISION

    CW SANTIAGO – RCN VIGO
    LIGA GALEGA ABSOLUTO 2ª DIVISION

    Partido: CW SANTIAGO “B” –RCN VIGO “B”
    Categoría: ABSOLUTO 2ª DIVISION
    Día: SÁBADO 4 DECEMBRO DE 2021
    Hora: 18.45 H
    Piscina: SANTA ISABEL
    Convocados: 18.10 H SAÍDA DE URXENCIA

    XOGADORES CONVOCADOS

    1. IAGO GARABATO
    2. CARLOS ORDOÑEZ
    3. ANTONIO GARCIA
    4. SEBASTIAN ALTAMIRANO
    5. FERNANDO FERRER
    6. SAMUEL GONZALEZ
    7. JESUS MONTOIRO
    8. YAGO DIAZ
    9. ANGEL RODRIGUEZ
    10. ANTONIO MOSCOSO
    11. ANXO PANERO
    12. PABLO MARTINEZ

    LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
    DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
    COPIA COMPULSADA)

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

    CONVOCATORIA CADETE

    CW SANTIAGO – RCN VIGO
    LIGA GALEGA CADETE

    Partido: CW SANTIAGO –RCN VIGO
    Categoría: CADETE
    Día: SÁBADO 4 DECEMBRO DE 2021
    Hora: 17.30H
    Piscina: SANTA ISABEL
    Convocados: 16.50 H SAÍDA DE URXENCIA

    XOGADORES CONVOCADOS

    1. RAUL SEOANE
    2. CARLOS ORDOÑEZ
    3. DIEGO FAGUNDEZ
    4. NICOLAS COLLAZO
    5. SEBASTIAN ALTAMIRANO
    6. MIGUEL BARCA
    7. IAGO FERNANDEZ
    8. LUCAS GARCIA
    9. YAGO DIAZ
    10. BIEITO CARBALLO
    11. UXIA UZAL
    12. GUILLERMO CARRILLO
    13. MAGIN LOPEZ

    LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
    DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
    COPIA COMPULSADA)

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

    CONVOCATORIA INFANTIL FEMININO

    CW SANTIAGO – RCN VIGO
    LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

    Partido: CW SANTIAGO –RCN VIGO
    Categoría: INFANTIL
    Día: SÁBADO 4 DECEMBRO DE 2021
    Hora: 16.30H
    Piscina: SANTA ISABEL
    Convocados: 15.50 H SAÍDA DE URXENCIA

    XOGADORES CONVOCADOS

    1. EVA CALZADILLA
    2. SARAY GUILBERT
    3. CANDELA RUBAL
    4. ARIANA COLLAZO
    5. EMMA SANTAMARIA
    6. XULIA GAREA
    7. IRENA ORDOÑEZ
    8. ALBA MARIA CASTILLO
    9. CIRA SAMPAYO
    10. CARLA DIAZ
    11. XIANA BARREIRO
    12. SOFIA PEREZ

    LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
    DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
    COPIA COMPULSADA)

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

    CAMPIONATO GALEGO INFANTIL DE PRIMAVERA


    Infantil Masculino

    DOMINGO 16 DE MAIO DE 2021

    Partidos: FASE GRUPOS

    11H – CMARINA FERROL – CW SANTIAGO FEMININO = Ganador / CW SANTIAGO MASCULINO

    FASE FINAL

    5º E 6º LUGAR – 11.30H
    3º E 4º LUGAR – 12H
    1º E 2º LUGAR – 12.45H

    Piscina :CARANZA (FERROL)
    Saída : 8 H BUS DENDE STA ISABEL

    XOGADORES CONVOCADOS

    1- MAGIN LOPEZ
    2.- BIEITO CARBALLO
    3.- PEDRO RUBAL
    4.- SEBASTIAN ALTAMIRANO
    5.- NICOLAS COLLAZO
    6.- GABRIEL BALSA
    7.- RODRIGO SANTAMARIA
    8.- ARTAI ANTELO
    9.-RODRIGO CARRILLO
    10.-GUILLERMO CARRILLO
    11.- MARIO CALZADILLA
    12.-SAUL PAPIN
    13.- ALEXANDRE GONZALEZ

    LEMBRAR A TÓDOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
    DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
    COPIA COMPULSADA) Y 10 EUROS PARA O PAGO DO BUS.
    LEVAR BOCADILLO OU COMIDA PARA O MEDIODÍA

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

    ARRINCAN As LIGAS GALEGAS ABSOLUTAS

    Logo Rana

    O próximo fin de semana e logo de máis dun ano sen poder competir,
    darán inicio a Ligas Galegas Absolutas de waterpolo tanto en categoría masculina
    como feminina desprazándose os compostelanos a Vigo para enfrontarse ao
    Náutico de Vigo. Tempada atípica pola pandemia que fará que as ligas xóguense a masculina nun formato reducido, só a unha volta e un play off a ida e
    volta entre o primeiro e segundo clasificado, e o terceiro e cuarto clasificado, e a
    feminina determinase o campión con só a fase regular a ida e volta e sen play
    off.
    Obxectivos diferentes a outras tempadas os que suscita o CW Santiago,
    que aínda que se espera poder loitar polo título tamén intentase que as novas
    promesas empecen a gozar de minutos de xogo co obxectivo que entren na
    dinámica dos máis experimentados. Boa noticia para os compostelanos que
    como cada ano arrincan con ilusión e ganas de demostrar que seguen estando nos
    postos de honor do waterpolo galego.

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña