CONVOCATORIA CAMPIONATO GALEGO ALEVIN

CAMPIONATO  ALEVIN  VERÁN

12271638286_8c1a956653_o

Partido:      CAMPIONATO GALEGO DE VERÁN
Categoria:   ALEVIN
Día:                SABADO 9 DE XUÑO
Hora:             12:15 H
Piscina :       CGTD PONTEVEDRA
Saída:            BUS 10h DESDE SANTA ISABEL

XOGADORAS CONVOCADOS “EQUIPO FEMENINO”

  1. EVA CALZADILLA
  2. SARAY GUILBERT
  3. CARLA DIAZ
  4. EREA VIDAL
  5. CANDELA RUBAL
  6. UXIA SANLUIS
  7. ARIANA COLLAZO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 15 EUROS PARA A COMIDA E O AUTOBUS

patrocinadores

CONVOCATORIA CADETE

Club Waterpolo Santiago
vs
Asoc. Coruñesa de Waterpolo

002

Partido:           CW SANTIAGO – ACW
Categoria:       CADETE
Dia:                    SABADO 5 DE MAIO DE 2018
Hora:                18.45H
Piscina :           SANTA ISABEL
Convocados:   17.45 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. IAGO GARABATO
  2. LUIS GUILBERT
  3. SANTIAGO ESTURAO
  4. CARLOS ORDOÑEZ
  5. FERNANDO FERRER
  6. ALEX GOMEZ
  7. IAGO DIAZ
  8. SAMUEL GONZALEZ
  9. JORGE GOMEZ
  10. ANTONIO MALLO
  11. ANTONIO GARCIA
  12. ANXO PANERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CONVOCATORIA ALEVIN “B”

RCN VIGO vs CW SANTIAGO B

indicaciones


Partido:        RCN VIGO- CW SANTIAGO B

Categoria:    ALEVIN
Día:                DOMINGO 8 DE ABRIL
Hora:             13.45h
Piscina:         RC NAUTICO DE VIGO
Saída:            8.00h en BUS desde SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS EQUIPO “B”

  1. MAGIN LOPEZ
  2. SARAY GUILBERT
  3. MIGUEL PALACIOS
  4. CARLOS AMIGO
  5. NICOLAS COLLAZO
  6. ALEJANDRO CREGO
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. CARLA DIAZ
  9. GUILLERMO CARRILLO
  10. MANUEL JOSE RUBIAL
  11. BIEITO CARBALLO
  12. ARIANA COLLAZO
  13. CANDELA RUBAL
  14. PEDRO RUBAL

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN COPIA COMPULSADA) E 10 EUROS PARA O AUTOBUS

patrocinadores

 

CAMPIONATO INFANTIL INVERNO

LIGA GALEGA MIXTA DE WATERPOLO

R_4W2A2548

Dia: Domingo 18 de marzo de 2018
Hora: 9.30h CM FERROL vs CW SANTIAGO
Hora: 11.10h CW PONTEVEDRA vs CW SANTIAGO
ENFRONTAMENTO POR POSICION FINAL
Piscina : JAVIER GOMEZ NOYA – FERROL
Saída: Domingo 18 ás 7.45H en coche

XOGADORES CONVOCADOS

  1. ROBERTO CARRO
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. ANGEL RODRIGUEZ
  4. FERNANDO FERRER
  5. UXIA SANLUIS
  6. YAGO DIAZ
  7. SAMUEL GONZALEZ
  8. ANTONIO GARCIA
  9. MIGUEL BARCA
  10. ANXO PANERO
  11. JESUS EREZ
  12. MATEO LAMAS

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR OU D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO VOS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10 EUROS PARA OU PAGO DÁ COMIDA

patrocinadores

CONVOCATORIA ALEVIN

CW SANTIAGO “A” vs CW PONTEVEDRA

Nenos en partido de waterpolo


Partido:               CW SANTIAGO “A” – CW PONTEVEDRA

Categoria:          ALEVIN
Día:                      SABADO 3 DE MARZO
Hora:                   16.45H
Piscina:              SANTA ISABEL
Convocados:   16.00h en SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS EQUIPO “A”

  1. MATEO LAMAS
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. MARCO FERNANDEZ
  4. JESUS PEREZ
  5. YAGO DIAZ
  6. UXIA SANLUIS
  7. RAUL SEOANE
  8. ALEXANDRE GONZALEZ
  9. LUCAS GARCIA
  10. MIGUEL BARCA
  11. EREA VIDAL
  12. IAGO FERNANDEZ
  13. CARLOTA CALZADILLA

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
patrocinadores

CONVOCATORIA BENXAMIN

CW SANTIAGO vs CW PONTEVEDRA

porteria-1

Partido:            CW SANTIAGO- CW PONTEVEDRA
Categoría:        BENXAMÍN
Día:                     SÁBADO 3 DE MARZO
Hora:                 16.00 h
Piscina:             SANTA ISABEL
Convocados:  15.15H EN SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ
  2. SARAY GUILBERT
  3. BIEITO CARBALLO
  4. ARIANA COLLAZO
  5. ALEJANDRO CREGO
  6. CARLA DIAZ
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. ALEXANDRE GONZALEZ
  9. GUILLERMO CARRILLO
  10. CANDELA RUBAL
  11. PEDRO RUBAL
  12. EVA CALZADILLA
  13. MARIO CALZADILLA

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE 
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CAMPIONATO XUVENIL GALEGO

O CLUB WATERPOLO SANTIAGO
TERCEIRO NO XUVENIL GALEGO

Logo Club Wterpolo Santiago

Este pasado sábado celebrouse na piscina militar naval de Marín o Campionato Galego Xuvenil onde o noso equipo tivo unha moi boa participación acabando no terceiro posto logo de disputar a fase de grupos onde cunha vitoria ante Mariña Ferrol e unha derrota ante Waterpolo Pontevedra deulle a opción de disputar o terceiro e cuarto posto, conseguindo a medalla de bronce logo de vencer a Natación Coruña.
A xornada arrincou co partido máis complicado da xornada ante o que ao cabo sería o campión (CW Pontevedra), partido que estivo igualado durante a primeira metade do encontro e que daba opción á sorpresa, aguantado ben cunha boa defensa aos favoritos, pero un mal terceiro cuarto fixo que o pontevedreses escapásense no marcador e que pese á loita dos nosos fose imposible remontar, acabando o encontro cun once a seis favorable aos pontevedreses.

CAMPIONATO GALEGO XUVENIL – FASE GRUPOS

CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO
         11 – 6
(3-2; 2-2:4-1; 2-1)

CW SANTIAGO:
MARTIN TORREIRA, LUIS GUILBERT, JORGE RODRIGUEZ, GABOR PAZOS (1), LAURA SANLUIS, ALEX GOMEZ (1), ANTONIO MALLO, SANTI ESTURAO, DAMIAN ANTELO (4), ANTONIO MOSCOSO, PABLO CHICO, IAGO GARABATO

DIVISION

O segundo encontro disputárono os santiagueses ante o Club Mariña Ferrol, e logo dun mal comezo con numerosos erros en ataque propicio que os ferrolanos escapásense no marcador cun cero a tres que poñía moi costa arriba o encontro, pero un gran terceiro cuarto cun parcial de catro a cero para os santiagueses púxoos por diante no marcador para acabar levándose o encontro por sete goles a cinco, o que lles daba a opción aos santiagueses de loitar pola medalla de bronce ante Natación Coruña.

CAMPIONATO GALEGO XUVENIL – FASE GRUPOS

CW SANTIAGO – CM FERROL
            7 – 5
(0-2; 1-1; 4-0; 2-2)

CW SANTIAGO:
MARTIN TORREIRA, LUIS GUILBERT, JORGE RODRIGUEZ, GABOR PAZOS, LAURA SANLUIS, ALEX GOMEZ (2), ANTONIO MALLO, SANTI ESTURAO, DAMIAN ANTELO (4), ANTONIO MOSCOSO, PABLO CHICO (1), IAGO GARABATO

DIVISION

Para rematar na xornada de tarde disputouse o partido polo terceiro e cuarto posto ante o xa mencionado Natación Coruña, segundo clasificado do grupo B. O partido comezou con numerosos erros tanto defensivos como ofensivos dos santiagueses na primeira metade do encontro que fixo que os coruñeses distanciásense de ata tres goles de diferenza, pero dous últimos cuartos onde pecharon ben a defensa e aumentaron o acerto en ataque deu o triunfo final aos santiagués por un resultado final de once a nove que lles outorgaba o terceiro posto e a medalla de bronce. Éxito dos nosos deportistas que seguen coa boa dinámica dos equipos santiagueses durante esta tempada.

TERCEIRO E CUARTO POSTO

CW SANTIAGO – CN CORUÑA
11 – 9
(1-3; 4-5; 3-0; 3-1)

CW SANTIAGO:
MARTIN TORREIRA, LUIS GUILBERT, JORGE RODRIGUEZ, GABOR PAZOS (3), LAURA SANLUIS, ALEX GOMEZ (3), ANTONIO MALLO, SANTI ESTURAO, DAMIAN ANTELO (3), ANTONIO MOSCOSO (1), PABLO CHICO (1), IAGO GARABATO

CLASIFICACION FINAL:

CAMPION CW PONTEVEDRA
SUBCAMPION RCN DE VIGO
TERCEIRO CW SANTIAGO
CUARTO CN CORUÑA
QUINTO CM FERROL

 

patrocinadores

CONVOCATORIA ALEVIN

CONVOCATORIA ALEVIN
ENCONTRO CONTRA RCN DE VIGO

Logo rana

 

Partido:        RCN VIGO vs CW SANTIAGO “A”
Categoria:   ALEVIN
Día:               SABADO 14 DE OCTUBRE
Hora:            18 H
Piscina:        REAL CLUB NAUTICO DE VIGO
Salida:          BUS 14.50H DENDE STA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS EQUIPO “A”

  1. UXIA SANLUIS
  2. MIGUEL BARCA
  3. YAGO DÍAZ
  4. CARLOS  ORDOÑEZ
  5. LUCAS GARCIA
  6. IAGO FERNANDEZ
  7. JESUS PEREZ
  8. RAUL SEOANE
  9. ALEXANDRE GONZALEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE 
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN 
COPIA COMPULSADA)  E 5 EUROS PARA O PAGO DO BUS

patrocinadores

CRONICA PARTIDOS LIGA GALEGA

DÚAS VITORIAS E UNHA DERROTA EN FERROL

Logo Club Wterpolo Santiago

Comezou este pasado domingo a tempada 17/18 para o CW Santiago con desprazamento dos nosos equipos infantil, cadete e absoluto ata Ferrol para disputar os tres primeiros encontros e que se saldaron con dúas vitorias (absoluta e cadete) e unha derrota (infantil) en tres emocionantes partidos.
O primeiro en disputarse e que abría o telón das ligas galegas foi o partido entre os infantís de ambos equipos, partido con dúas caras moi diferentes, os primeiros dous cuartos de partido dominado polos locais que cun parcial de cinco a un fóronse no marcador ante os continuos desaxustes defensivos dos visitantes. Pero a partir do terceiro cuarto o encontro pasou a ser dominado polos santiagueses que cunha gran defensa conseguiron sobrepoñerse e colocarse a un só gol (cinco a catro) no quinto cuarto que os meteu de novo no partido deixando un último cuarto moi igualado que se decidiu a falta de tres minutos, onde os visitantes erraron unha ocasión clara para empatar. No contraataque seguinte os locais non fallaron conseguindo o gol definitivo que lles deu a vitoria por seis goles a catro.

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

CM FERROL vs CW SANTIAGO 6 – 4 (2-0; 3-1; 0-2; 0-0; 0-1; 1-0)


CW SANTIAGO: ROBERTO CARRO, ANGEL RODRIGUEZ, CARLOS ORDOÑEZ, FERNANDO FERRER (3), UXIA SANLUIS, MIGUEL BARCA, SAMUEL GONZALEZ, YAGO DIAZ, ANTONIO GARCIA, ANXO PANERO (1)

O seguinte encontro en disputarse foi en categoría absoluta onde o campión de liga inicio con bo pé o novo curso cunha vitoria menos clara do que o marcador final indicou, nunha piscina onde os partidos nunca son cómodos. Inicio marcando o ritmo de xogo cunha defensa férrea e boa efectividade en ataque que propiciou un parcial dun a tres que sumado ao un a dous do segundo cuarto fixo chegar ao descanso cunha cómoda vitoria dos visitantes por dous a cinco. Pero tralo descanso todo o boa que ata ese momento foi a defensa pasou a ser desaxustes defensivos e en dous minutos deron vida aos locais que se colocaron a un só tanto, pero volver axustar a defensa e un ataque con movilidade e acerto fixo que os santiagueses se despegaran con seis goles en catro minutos estirando o resultado ata o sete a once ao final do terceiro cuarto. O último cuarto serviu para referendar a vitoria cun parcial final dun a dous que lles deu a vitoria final por oito goles a trece.

waterpolo_01

LIGA GALEGA ABSOLUTA 1ª DIVISION

CM FERROL vs CW SANTIAGO 8-13 (1-3; 1-2; 5-6; 1-2)

CW SANTIAGO: MARTIN TORREIRA, MIGUEL FERNANDEZ, ALEX GOMEZ, BRUNO SAMPAÑO (2), ALEJANDRO PADILLA, PABLO PIÑEIRO (6), BRAIS RAPOSO (2), ANTONIO CAAMAÑO (1), GABOR PAZOS (1), DAMIAN ANTELO (1), LUÍS FERRER, ADRIAN CAMPAÑA, IAGO GARABATO

Para rematar se disputou o partido en categoría cadete, partido moi igualado nos dous primeiros cuartos, onde a gran actuación defensiva dos visitantes dáballes opcións de obter un bo resultado a pouco que mellorasen o ataque, e que fixo chegarse ao descanso cun empate a dous goles que dicía por si só a tremenda igualdade entre ambos equipos. Un malo terceiro cuarto dos visitantes en defensa propiciou que se chegase ao final do terceiro cuarto con dous goles arriba para os locais que incrementaron cun gol máis ao comezo do último cuarto para colocarse cun seis a tres que parecía definitivo pero unha gran reacción dos visitantes nos últimos seis minutos de partido que propiciou unha remontada final co gol da vitoria a falta só de tres segundos para o final do encontro, vitoria de garra e fe pola que hai que felicitar aos nosos mozos.

LIGA GALEGA CADETE

CM FERROL vs CW SANTIAGO 7 -8 (2-1; 0-1; 3-1; 2-5)

CW SANTIAGO: IAGO GARABATO, LUÍS GUILBERT (6), SANTI ESTURAO, GERMAN BRUZOS, FERNANDO FERRER, ALEX GOMEZ (2), ANXO PANERO, SAMUEL GONZALEZ, JORGE GOMEZ, ANTONIO MALLO, ANTONIO GARCIA, ANGEL RODRIGUEZ

patrocinadores

CONVOCATORIA INFANTIL

CONVOCATORIA INFANTIL MIXTO
ENCONTRO CONTRA FERROL

Logo rana

 

Partido:         CM FERROL – CW SANTIAGO
Categoria:     INFANTIL MIXTO
Dia:                   DOMINGO 8 DE OCTUBRE DE 2017
Hora:               16.30H
Piscina:          CARANZA – FERROL
Saida:              BUS AS 14.30H DENDE STA.ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. ROBERTO CARRO
  2. ANGEL RODRIGUEZ
  3. CARLOS ORDOÑEZ
  4. FERNANDO FERRER
  5. UXIA SANLUIS
  6. MIGUEL BARCA
  7. SAMUEL GONZALEZ
  8. YAGO DIAZ
  9. ANTONIO GARCIA
  10. ANXO PANERO

LEMBRAR A TODOS OS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN 
COPIA COMPULSADA) e 5 EUROS PARA O PAGO DO BUS.

patrocinadores