LIGA GALEGA CADETE MIXTO

RCN VIGO — CW SANTIAGO

CW Santiago

Día: DOMINGO 24 DE ABRIL DE 2022
Partido: RCN DE VIGO – CW SANTIAGO
Piscina: NÁUTICO DE VIGO
HORA: 9.30 H
DESPRAZAMENTO: BUS DESDE STA ISABEL AS 7.40 H

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE CONDE
  2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  3. DIEGO FAGUNDEZ AGUILAR
  4. NICOLAS COLLAZO SANTAMARIA
  5. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  6. MIGUEL BARCA GARCIA
  7. IAGO FERNANDEZ BLANCO
  8. LUCAS GARCIA VILARIÑO
  9. YAGO DIAZ CENDAL
  10. DANIELA PRIETO SAMPEDRO
  11. UXIA UZAL FERRO
  12. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  13. MAGIN LOPEZ ROMERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
E 10€ PARA O PAGO DO BUS.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

RCN VIGO — CW SANTIAGO FEMININO

CW Santiago Inafntil Feminino

Día: DOMINGO 24 DE ABRIL DE 2022
Partido: RCN DE VIGO – CW SANTIAGO FEMININO
Piscina: NÁUTICO DE VIGO
HORA: 10.45 H
DESPRAZAMENTO: BUS DESDE STA ISABEL AS 7.40 H

XOGADORAS CONVOCADAS

  1. EVA CALZADILLA OTERO
  2. SARAY GUILBERT PEREZ
  3. CANDELA RUBAL CORTES
  4. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
  5. EMMA SANTAMARIA BLANCO
  6. XULIA GAREA BERMUDEZ
  7. IRENA ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  8. ALBA MARIA CASTILLO DE FARIA
  9. CIRA SAMPAYO LOPEZ
  10. XIANA BARREIRO RODRIGUEZ
  11. NOA VIEITES MAREY
  12. SOFIA PEREZ VAZQUEZ
  13. CARLA DIAZ CENDAL

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
E 10€ PARA O PAGO DO BUS.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ALEVIN

RCN VIGO — CW SANTIAGO

CW Santiago Alevin

LIGA GALEGA ALEVIN

DÍA: DOMINGO 24 ABRIL
PARTIDOS: RCN VIGO -CW SANTIAGO

DESPRAZAMENTO: 7:40 H. EN BUS DESDE SANTA ISABEL
PISCINA: RCN VIGO

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MARIO CALZADILLA
  2. ALEXANDRE GONZALEZ
  3. NOA VIEITES
  4. LUCIA PEÑA
  5. MATEO ABAL
  6. CARLOTA PEREZ
  7. QUEITAN ROMERO
  8. AIRAS CAAMAÑO
  9. RODRIGO CARRILLO
  10. SOFIA PEREZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
E 10€ PARA O PAGO DO BUS.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CAMPIONATO GALEGO ALEVIN

CW SANTIAGO “B” — RCN VIGO

DIA: SABADO 26 MARZO
PARTIDOS MAÑÁ: 10:00 CW SANTIAGO “B” – RCN VIGO
11:30/12:00 DEPENDENDO DO RESULTADO

DESPRAZAMENTO 8:15 EN BUS, PALACIO DE CONGRESOS
PISCINA: CGTD, PONTEVEDRA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. ANDRE SOTELO
  2. GONZALO DE LA MATA
  3. ALEX RIAL
  4. XOEL VAZQUEZ
  5. MATEO ABAL
  6. GHEORGHE GABRIEL
  7. MATEO MACIAS
  8. IVAN VIEITES
  9. QUEITAN ROMERO
  10. ADRIAN ODILON

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
E 15 € PARA A COMIDA

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CAMPIONATO GALEGO CADETE MIXTO DE INVERNO

CRÓNICAS 5 E 6 DE MARZO

QUINTO POSTO NO CADETE DE INVERNO

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este sábado pasado celebrouse no CGTD de Pontevedra o Campionato Galego Cadete de Inverno, coa participación de oito equipos e coa participación dos cadetes do CW Santiago que finalmente conseguiron a quinta praza logo de perder en cuartos de final ante CW Coruña Rías Altas nunha eliminatoria moi igualada que se decidiu no último cuarto onde un parcial dun a tres para os coruñeses deulles a vitoria final por catro goles a sete. A derrota enviaba aos santiagueses á loita pola quinta praza, onde se enfrontaron ao equipo feminino de Ferrol, partido sen historia onde os santiagueses foron moi superiores vencendo por doce goles a un. A vitoria fixo que os santiagueses loitasen pola quinta e sexta praza ante Pontevedra B, partido que desde o inicio foi dominado polos cadetes santiagueses que venceron por un concluínte dez a catro conseguindo unha meritoria quinta praza.
Destacar tamén a participación cedidas de tres das nosas xogadoras (DANIELA PRIETO, SARAY GUILBERT E ARIANA COLLAZO) no equipo de Ferrol feminino o que demostra o gran nivel que están adquirindo as deportistas santiaguesas.

CAMPIONATO GALEGO CADETE

Sábado 5 de Marzo de 2022

Cuartos de final

CW CORUÑA RIAS ALTAS – CW SANTIAGO  7- 4 (1-1; 1-1; 2-1; 3-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, CARLOS ORDOÑEZ (2), DIEGO FAGUNDEZ, YAGO DIAZ (2), SEBASTIAN ALTAMIRANO, MIGUEL BARCA, NICO COLLAZO, IAGO FERNANDEZ, LUCAS GARCIA, BIEITO CARBALLO GUILLERMO CARRILLO, BRUNO PEREZ, RAUL SEOANE

Semifinal 5º-8º 

CM FERROL FEMENINO – CW SANTIAGO  1- 12 (0-5; 0-6; 1-0; 0-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, CARLOS ORDOÑEZ (4), DIEGO FAGUNDEZ, YAGO DIAZ (2), SEBASTIAN ALTAMIRANO, MIGUEL BARCA, NICO COLLAZO (1), IAGO FERNANDEZ (2), LUCAS GARCIA (2), BIEITO CARBALLO (1), GUILLERMO CARRILLO, BRUNO PEREZ, RAUL SEOANE

Puesto 5º-6º 

CW PONTEVEDRA B – CW SANTIAGO  4- 10 (1-3; 1-2; 1-4; 1-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, CARLOS ORDOÑEZ (6), DIEGO FAGUNDEZ, YAGO DIAZ (3), SEBASTIAN ALTAMIRANO, MIGUEL BARCA, NICO COLLAZO, IAGO FERNANDEZ, LUCAS GARCIA, BIEITO CARBALLO, GUILLERMO CARRILLO (1), BRUNO PEREZ, RAUL SEOANE

CRÓNICA 6 DE MARZO VIGO 

DÚAS VITORIAS E DÚAS DERROTAS ANTE NAUTICO DE VIGO

Logo del Club Waterpolo Santiago

Nova xornada das ligas galegas de waterpolo para o CW Santiago con desprazamento este domingo seis de marzo a Vigo para enfrontarse ao Náutico de Vigo cun balance de dúas vitorias e dúas derrotas.
O encontro máis importante da tarde foi o que enfronto a ambos equipos en categoría absoluta de división de honor, partido decisivo de face ao título de liga xa que ambos conxuntos estaban á fronte da clasificación e o que conseguise a vitoria daba un paso moi importante de face a certificar o título de liga. Encontro dominado desde o inicio polos visitantes que cunha gran defensa e aproveitando as súas opcións en ataque distanciáronse cun parcial dun a tres no primeiro cuarto. Continuo a mesma dinámica no segundo cuarto, cun equipo santiagués defendendo ben aos xogadores locais alcanzo unha renda de catro goles, os locais intentaron reaccionar e conseguiron achegarse a dous goles ao descanso (tres a cinco). O terceiro cuarto os santiagueses conseguiron distanciarse a cinco goles a falta de dous minutos e medio, vantaxe que conseguiron reducir os locais a tres goles, ao final do cuarto. Parecía sentenciado o encontro a falta do último cuarto, pero a intensidade dos locais e as malas decisións en ataque dos compostelanos fixo que perdesen esa vantaxe e os vigueses conseguían empatar a nova a falta dun cincuenta para acabar o encontro, pero un penalti a favor a falta dun minuto trinta volveu colocar aos visitantes por diante no marcador, vantaxe que non perderían grazas ao bo traballo defensivo, levándose unha vitoria merecida que lles coloca por diante dos vigueses na loita polo título.

Absoluto Masculino

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA DIVISION DE HONOR
Domingo 6 de Marzo de 2022
Cuartos de final

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO  9- 10 (1-3; 2-2; 3-4; 3-1)

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, JORGE RODRIGUEZ, RAFAEL RAMOS, ANDRES PEREZ, JULIO JOSE BARROSO, ALEJANDRO GOMEZ (7), ANTONIO CAAMAÑO (2), SAMUEL GONZALEZ, XANDRE RODRIGUEZ, BRUNO SAMPAÑO, ADRIAN CAMPAÑA (1), WILLIAM ABEL LOPEZ

Infantil Masculino

Vitoria tamén do equipo infantil masculino noutro emocionante partido, moi igualado desde o principio pero sempre con vantaxes favorables aos visitantes que conseguiron levarse o encontro por un cinco a seis finais que lles coloca na terceira posición na clasificación.

LIGA GALLEGA INFANTIL  MIXTA 
Domingo 6 de Marzo de 2022

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO MASCULINO 5 – 6 (1-2; 1-1; 1-1; 1-0; 0-1; 1-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO (2), PEDRO RUBAL, ALEXANDRE GONZALEZ (1), GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO (1), RAMON GARCIA, AIRAS CAAMAÑO, GUILLERMO CARRILLO (1), ANTON FAGUNDEZ, SAUL PAPIN, RODRIGO CARRILLO (1), MARIO CALZADILLA

Tamén houbo enfrontamento en categoría absoluta de división de honor feminina con vitoria local por un claro doce a cinco nun partido onde as santiaguesas estiveron pouco acertadas en ataque, aínda que seguen mellorando e traballando conceptos, de face a futuros encontros e sobre todo con gran futuro dun equipo con numerosas xogadoras cadetes e infantís.

LIGA GALEGA ABSOLUTA FEMININA DIVISIÓN DE HONOR
Domingo 6 de marzo de 2022

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO   13 – 5 (4-0; 3-1; 3-1; 3-3)

CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, ISABEL PEREZ (1), LAURA SANLUIS, VICTORIA LANDEIRA (1), DANIELA PRIETO,  SORAYA LEARTE (1), CANDELA RUBAL (2), SARAY GUILBERT, SARA IGLESIAS. CECILIA COBAS

Para rematar celebrouse o encontro de segunda división entre os dous equipos B con resultado favorable aos locais por dez a seis. Bo inicio dos visitantes que se puxeron por diante no marcador, pero ante as numerosas baixas do equipo non puido aguantar o ritmo do encontro caendo finalmente derrotados.

LIGA GALEGA ABSOLUTA 2º DIVISIÓN 

Domingo 6 de Marzo de 2022

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO    10 – 6 (1-3; 4-0; 4-1; 1-2)

CW SANTIAGO: PABLO MARTINEZ, SEBASTIAN ALTAMIRANO, YAGO DIAZ, ANXO PANERO (1), JESUS MONTOIRO (1), SAMUEL GONZALEZ (3), JULIO JOSE BARROSO (1), ANTONIO MOSCOSO, IAGO GARABATO

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA CADETE

CW SANTIAGO MASCULINO – RCN DE VIGO

Partido : CW SANTIAGO MASCULINO – RCN DE VIGO
Categoria: CADETE
Dia: SABADO 5 de febreiro 2022
Hora: 17.30H (16.50H ENTRADA PORTA DE URXENCIA)
Piscina: SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. DIEGO FAGUNDEZ
  4. NICOLAS COLLAZO
  5. SEBASTIAN ALTAMIRANO
  6. MIGUEL BARCA
  7. IAGO FERNANDEZ
  8. LUCAS GARCIA
  9. YAGO DIAZ
  10. DANIELA PRIETO
  11. UXIA UZAL
  12. BRUNO PEREZ
  13. MAGIN LOPEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

COPA GALEGA DE WATERPOLO ABSOLUTA

Campión en categoría absoluta masculina

cws-logo-3-frog1

Este pasado fin de semana celebrouse en Ourense a Copa Galega Absoluta Masculina e feminina, onde o CW Santiago revalido o título de Campión en categoría masculina e obtivo un excelente terceiro posto en categoría feminina.

TRIUNFO NA COPA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA

En categoría masculina os santiagueses iniciaron a competición, xogando os cuartos de final contra o Club Mariña Ferrol. Partido moi cómodo desde o inicio e que se resolveu cun resultado final de vinte a dous que daba o pase a semifinais onde debía enfrontarse ao subcampeón da tempada pasada o sábado na segunda das semifinais, tamén saco adiante a semifinal ante un equipo vigués que viña con algunha baixa, aínda así os compostelanos fixeron un partido serio e venceron por un final de trece a seis que lles daba o pase á final do domingo onde lles esperaba o club waterpolo Ourense que se desfixo na outra semifinal do Club Waterpolo Coruña Rías Altas nos penaltis logo de acabar con empate a seis. A final tampouco tivo moita historia, xa que os santiagueses cun inicio fulgurante distanciáronse, xa no primeiro cuarto cun parcial de cinco a cero e que periodo a periodo foi aumentando ata o dezanove a catro final que lles daba a vitoria e o título por terceiro ano consecutivo.

COPA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA – CUARTOS DE FINAL

CW SANTIAGO – CM FERROL    20 – 2 (7-1; 6-0; 4-0: 3-1)CW SANTIAGO: WILLIAM LOPEZ, JORGE RODRIGUEZ, ANTONIO GARCIA (3), ANDRES PEREZ (2), SAMUEL GONZALEZ (2), CARLOS ORDOÑEZ (2), ANXO PANERO, ANTONIO CAAMAÑO, ALEJANDRO GOMEZ (5), XANDRE RODRIGUEZ (3), BRUNO SAMPAÑO (1), ADRIAN CAMPAÑA (2), PABLO MARTINEZ

COPA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA SEMIFINAL

CW SANTIAGO – RCN DE VIGO    13 – 6 (4-2; 2-1; 4-3; 3-0)

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, JORGE RODRIGUEZ (1), ANTONIO GARCIA, ANDRES PEREZ (4), SAMUEL GONZALEZ, PABLO PIÑEIRO (3), ANXO PANERO, ANTONIO CAAMAÑO (1), ALEJANDRO GOMEZ (3), XANDRE RODRIGUEZ (1), BRUNO SAMPAÑO, ADRIAN CAMPAÑA, WILLIAM LOPEZ

COPA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA – FINAL

CW SANTIAGO – CW ORENSE   19 – 4  (5-0; 5-1; 3-3; 6-0)

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, CARLOS ORDOÑEZ (2), ANTONIO GARCIA, ANDRES PEREZ, SAMUEL GONZALEZ (1), PABLO PIÑEIRO (3), ANXO PANERO (1), ANTONIO CAAMAÑO (1), ALEJANDRO GOMEZ (5), XANDRE RODRIGUEZ (5), BRUNO SAMPAÑO (2), ADRIAN CAMPAÑA, PABLO MARTINEZ

patrocinadores

CONVOCATORIA ABSOLUTO 2ª DIVISION

CW SANTIAGO – RCN VIGO
LIGA GALEGA ABSOLUTO 2ª DIVISION

Partido: CW SANTIAGO “B” –RCN VIGO “B”
Categoría: ABSOLUTO 2ª DIVISION
Día: SÁBADO 4 DECEMBRO DE 2021
Hora: 18.45 H
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 18.10 H SAÍDA DE URXENCIA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. IAGO GARABATO
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. ANTONIO GARCIA
  4. SEBASTIAN ALTAMIRANO
  5. FERNANDO FERRER
  6. SAMUEL GONZALEZ
  7. JESUS MONTOIRO
  8. YAGO DIAZ
  9. ANGEL RODRIGUEZ
  10. ANTONIO MOSCOSO
  11. ANXO PANERO
  12. PABLO MARTINEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA CADETE

CW SANTIAGO – RCN VIGO
LIGA GALEGA CADETE

Partido: CW SANTIAGO –RCN VIGO
Categoría: CADETE
Día: SÁBADO 4 DECEMBRO DE 2021
Hora: 17.30H
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 16.50 H SAÍDA DE URXENCIA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. DIEGO FAGUNDEZ
  4. NICOLAS COLLAZO
  5. SEBASTIAN ALTAMIRANO
  6. MIGUEL BARCA
  7. IAGO FERNANDEZ
  8. LUCAS GARCIA
  9. YAGO DIAZ
  10. BIEITO CARBALLO
  11. UXIA UZAL
  12. GUILLERMO CARRILLO
  13. MAGIN LOPEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA INFANTIL FEMININO

CW SANTIAGO – RCN VIGO
LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

Partido: CW SANTIAGO –RCN VIGO
Categoría: INFANTIL
Día: SÁBADO 4 DECEMBRO DE 2021
Hora: 16.30H
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 15.50 H SAÍDA DE URXENCIA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. EVA CALZADILLA
  2. SARAY GUILBERT
  3. CANDELA RUBAL
  4. ARIANA COLLAZO
  5. EMMA SANTAMARIA
  6. XULIA GAREA
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. ALBA MARIA CASTILLO
  9. CIRA SAMPAYO
  10. CARLA DIAZ
  11. XIANA BARREIRO
  12. SOFIA PEREZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña