CONVOCATORIA ALEVIN “B”

CW SANTIAGO “A” – CW SANTIAGO “B”

logo

Partido : CW SANTIAGO “A” – CW SANTIAGO “B”
Categoria:       ALEVIN
Dia:                    SABADO 30 FEBRERO
Hora:                15:30 H
Piscina :            SANTA ISABEL
Convocados:   14:45 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. EVA CALZADILLA
  2. PEDRO RUBAL
  3. CARLA DIAZ
  4. BIEITO CARBALLO
  5. ARIANA COLLAZO
  6. CANDELA RUBAL
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. SOFIA PEREZ
  9. ALEJANDRO CREGO
  10. XULIA GAREA
  11. MARIO CALZADILLA

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS
QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE
TEÑEN COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CONVOCATORIA ALEVIN “A”

CW SANTIAGO ─ CW CAMBRE

porteria

 

Partido:              CW SANTIAGO “A” – CW CAMBRE
Categoria:          ALEVIN
Dia:                      SABADO 30 MARZO
Hora:                   17:00 HR
Piscina:               SANTA ISABEL
Convocados:      16:15 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ
  2. ZELJKO SUSTIC
  3. CARLOS AMIGO
  4. MANUEL RUBIAL
  5. NICOLAS COLLAZO
  6. MIGUEL PALACIOS
  7. GUILLERMO CARRILLO
  8. SEBASTIAN ALTAMIRANO
  9. ALEXANDRE GONZALEZ
  10. AIRAS CAAMAÑO
  11. RODRIGO CARRILLO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS
QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE
TEÑEN COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CONVOCATORIA ALEVIN “B”

CW SANTIAGO ─ CW CAMBRE

indicaciones

Partido : CW SANTIAGO “B” – CW CAMBRE
Categoria:       ALEVIN
Dia:                    SABADO 30 FEBRERO
Hora:                 16:15 H
Piscina :            SANTA ISABEL
Convocados:   15:30 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. EVA CALZADILLA
  2. PEDRO RUBAL
  3. CARLA DIAZ
  4. BIEITO CARBALLO
  5. ARIANA COLLAZO
  6. CANDELA RUBAL
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. SOFIA PEREZ
  9. ALEJANDRO CREGO
  10. XULIA GAREA
  11. MARIO CALZADILLA

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS
QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE
TEÑEN COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

VITORIA E FINAL PARA O CW SANTIAGO

LIGA GALEGA ABSOLUTA 1ª DIVISION

foto absoluto Pablo

O Club Waterpolo Santiago solucionou este pasado sábado pola vía rápida a semifinal do play off da Liga Galega Absoluta de primeira división logo de volver vencer ao Real Club Náutico de Vigo no segundo partido da semifinal que os enfrontaba. Bo inicio de encontro dos santiagueses que se distanciaron nos dous primeiros cuartos cuns parciais de catro a dous e catro a un que lles daba unha vantaxe ao descanso de cinco goles, vantaxe que parecía definitiva vendo o desenvolvemento do encontro dos locais cunha defensa moi seria e un ataque contundente. Pero un terceiro cuarto onde os santiagueses fallaron numerosas ocasións en ataque e un equipo vigués que non daba o seu brazo a torcer provocou un parcial dun a tres que achegou aos visitantes ata un nove a seis que os santiagueses solucionaron no último cuarto cun novo parcial favorable de catro a un para finiquitar o encontro co resultado final de trece a sete e conseguir a segunda e definitiva vitoria para meterse na final á espera do segundo finalista que sairá do duelo entre Club Natación Coruña e Club Waterpolo Pontevedra, que dominan estes últimos por unha vitoria a cero.

SEMIFINAL PLAY OFF LIGA GALEGA ABSOLUTA 1ª DIVISION ─ 2º PARTIDO

CW SANTIAGO  ─ RCN DE VIGO 13 – 7 (4-2; 4-1; 1-3; 4-1)

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, PABLO CHICO (1), ENMANUEL NIETO, LUIS FERRER (3), ALEJANDRO GOMEZ (3), PABLO PIÑEIRO (4), BRAIS RAPOSO (1), ANTONIO CAAMAÑO (1), DAMIAN ANTELO, ANGEL CARRO, BRUNO SAMPAÑO, ADRIAN CAMPAÑA, MARTIN TORREIRA

Ademais do partido da semifinal do play off, tamén se disputaron tres partidos das ligas alevín mixto, absoluta feminina e absoluto de segunda división. Os máis pequenos foron os que iniciaron a xornada cun encontro dos alevines B, que ante un equipo físicamente superior deron batalla e guerra ata prácticamente finalizar o encontro logo de perder tres dos catro primeiros cuartos pola mínima e conseguir un empate, un mal quinto cuarto fixo que o resultado final de dous a nove non reflectise o que foi o encontro e onde os máis pequenos están crecendo en cada partido.

LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA


CW SANTIAGO  B – RCN DE VIGO    2 – 9 (0-1; 0-1; 1-1; 0-1; 0-4; 1-1)

CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, SARAY GUILBERT (1), SOFIA PEREZ, BIEITO CARBALLO, CANDELA RUBAL, IRENA ORDOÑEZ (1), ALEJANDRO CREGO, PEDRO RUBAL, XULIA GAREA

Seguidamente disputouse o encontro en categoría absoluta feminina onde as locais comezaron o encontro cun parcial espectacular de cinco a cero moi superiores tanto en defensa como en ataque pero un segundo cuarto onde tres despistes en defensa das locais provocaron tres penaltis favorable ás visitantes igualou o encontro chegándose ao descanso cun sete a catro para as locais pero con todo por decidir de novo as viguesas recortaron no terceiro cuarto cun parcial de dous a tres que deixaba todo por decidir no último e definitivo cuarto, onde as locais empezaron moi seguras en defensa e en ataque para distanciarse cunha diferenza de catro goles que souberon administrar ata o final para acabar vencendo por doce a once que lles permite acabar subcampeonas de liga no primeiro ano de participación.

LIGA GALEGA ABSOLUTA FEMENINA

CW SANTIAGO – RCN DE VIGO   12 – 11 (5-0; 2-4; 2-3; 3-4)

chicas_marzo 2019

CW SANTIAGO: SANDRA GOMEZ, AMANDA PREGO, LAURA SANLUIS, ROSALIA REY (2), NATALIA ROCHA (5), UXIA SANLUIS, HENAR DE PABLOS (4), SARAY GUILBERT, ADRIANA RODRIGUEZ, CARMEN RODRIGUEZ, CECILIA COBAS (1)

Para finalizar a xornada disputouse o encontro da liga galega absoluta de segunda división, onde tanto os santiagueses como os olívicos disputábanse o subcampeonato de liga e onde os locais leváronse o encontro holgadamente por un trece a seis final aínda que non sen sufrir e loitar nun partido igualado durante a primeira metade de encontro e resolto o terceiro e último cuarto onde os santiagueses pecharon a defensa e con parciais de catro a cero e cinco a un leváronse a vitoria final e o subcampeonato de liga.

LIGA GALEGA ABSOLUTA 2ª DIVISION

CW SANTIAGO B – RCN DE VIGO  B 13 – 6 (2-2; 2-3; 4-0; 5-1)

CW SANTIAGO: IAGO GARABATO, MIGUEL FERNANDEZ, ENMANUEL NIETO (3), GABOR PAZOS (3), ALEJANDRO GOMEZ (2), ANTONIO MOSCOSO (2), JESUS MONTOIRO, JORGE GOMEZ (1), DAMIAN ANTELO (1), PABLO CHICO (1), JORGE RODRIGUEZ, MARTIN TORREIRA

patrocinadores

CONVOCATORIA ALEVIN “B”

CW SANTIAGO – RCN DE VIGO

alevin_B1

Partido:           CW SANTIAGO “B”- RCN DE VIGO
Categoria:       ALEVIN “B”
Dia:                   SABADO 23 MARZO
Hora:                15:30 H
Piscina:            SANTA ISABEL
Convocados:   14:45 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. EVA CALZADILLA
  2. PEDRO RUBAL
  3. SARAY GUILBERT
  4. BIEITO CARBALLO
  5. ARIANA COLLAZO
  6. CANDELA RUBAL
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. SOFIA PEREZ
  9. ALEJANDRO CREGO
  10. XULIA GAREA
  11. MARIO CALZADILLA
  12. CARLA DIAZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS
QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE
TEÑEN COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CONVOCATORIA CADETE

CW SANTIAGO – RCN VIGO

Photo13

Partido:            CW SANTIAGO – RCN DE VIGO
Categoria:       CADETE MIXTO
Dia:                     SABADO 16 DE MARZO 201
Hora:                 19H.
Piscina:             SANTA ISABEL
Convocados:   18 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. IAGO GARABATO
  2. LUIS GUILBERT
  3. JESUS PEREZ
  4. MARTIN ZAS
  5. FERNANDO FERRER
  6. ANGEL RODRIGUEZ
  7. SAMUEL GONZALEZ
  8. YAGO DIAZ
  9. ANTONIO MALLO
  10. ANTONIO GARCIA
  11. ANXO PANERO
  12. ROBERTO CARRO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS
QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE
TEÑEN COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

 

CONVOCATORIA INFANTIL MIXTO

CW SANTIAGO – RCN VIGO

R_4W2A2548

Partido:            CW SANTIAGO – RCN VIGO
Categoria:        INFANTIL MIXTO
Dia:                    SABADO 16 DE MARZO
Hora:                 17.45H
Piscina:             SANTA ISABEL
Convocadas:    16.45H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE
  2. SEBASTIAN ALTAMIRANO
  3. JESUS PEREZ
  4. HENOK MARTINEZ
  5. FERNANDO FERRER
  6. UXIA SANLUIS
  7. MIGUEL BARCA
  8. SAMUEL GONZALEZ
  9. YAGO DIAZ
  10. LUCAS GARCIA
  11. IAGO FERNANDEZ
  12. NICOLAS COLLAZO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS
QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE
TEÑEN COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CONVOCATORIA INFANTIL FEMININA

CW SANTIAGO – RCN VIGO

 

12178517253_f190a3cdc9_o

Partido:            CW SANTIAGO – RCN VIGO
Categoria:        INFANTIL FEMININA
Dia:                    SABADO 16 DE MARZO
Hora:                 16:30 H
Piscina:             SANTA ISABEL
Convocadas:    15:45 H CAMBIADAS

XOGADORAS CONVOCADOS

  1. EVA CALZADILLA
  2. SARAY GUILBERT
  3. UXIA SAN LUIS
  4. XULIA GAREA
  5. ARIANA COLLAZO
  6. CARLA DIAZ
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. CARLOTA CALZADILLA
  9. SOFIA PEREZ
  10. EREA VIDAL

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS
QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE
TEÑEN COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CONVOCATORIA ALEVIN A

CW SANTIAGO – RCN DE VIGO

33

Partido:           CW SANTIAGO “A”- RCN DE VIGO
Categoria:       ALEVIN
Dia:                   SABADO 16 MARZO
Hora:                15:45H
Piscina:            SANTA ISABEL
Convocados:   15:00 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ
  2. ZELJKO SUSTIC
  3. CARLOS AMIGO
  4. MANUEL RUBIAL
  5. NICOLAS COLLAZO
  6. MIGUEL PALACIOS
  7. GUILLERMO CARRILLO
  8. SEBASTIAN ALTAMIRANO
  9. ALEXANDRE GONZALEZ
  10. JORGE HERMO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS
QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE
TEÑEN COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

 

CONVOCATORIA BENXAMIN

CW PONTEVEDRA ─ CW SANTIAGO

Benjamin

 

Partido:            CW PONTEVEDRA ─ CW SANTIAGO
Categoria:        BENXAMIN
Dia:                    SABADO 9 DE MARZO
Hora:                 16:00H
Piscina:            CGTD
Convocados:   14:30 H EN BUS DESDE SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. CARLA DIAZ
  2. SOFIA PEREZ
  3. RODRIGO CARRILLO
  4. GUILLERMO CARRILLO
  5. ARIANA COLLAZO
  6. ALEXANDRE GONZALEZ
  7. MARIO CALZADILLA
  8. JOSE BREA SOLLA
  9. MAYTE TORRES
  10. AIRAS CAAMAÑO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10 € PARA AUTOBUS

patrocinadores