CONVOCATORIA ABSOLUTO “B”

CW SANTIAGO “C” — CW SANTIAGO “B”

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA 2ª DIVISION

Partido: CW SANTIAGO “C” – CW SANTIAGO”B”
Categoría ABSOLUTO 2ª DIVISIÓN
Día: SÁBADO 28 DE MAIO DE 2022
Hora: 15.30H
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 14.45H PORTA DE URXENCIA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. IAGO GARABATO GONZALEZ
  2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  3. ANTONIO GARCIA LENCE
  4. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  5. ANTON QUINTELA FERREIRO
  6. YAGO DIAZ CENDAL
  7. ANXO PANERO BLANCO
  8. JESUS MONTOIRO CASTELAO
  9. SAMUEL GONZALEZ GONZALEZ
  10. JULIO JOSE BARROSO ROMERO
  11. ANTONIO MOSCOSO SANCHEZ
  12. ANGEL RODRIGUEZ LIJO
  13. FERNANDO FERRER CUADRADO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICAS 7 de MAIO

DERROTA NA SEMIFINAL DA FASE DE ASCENSO NACIONAL

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este pasado sábado o CW Santiago recibía nas piscinas de Santa Isabel ao E.M. O Olivar de Zaragoza na semifinal da fase de ascenso a Segunda División Nacional, partido que domino un o equipo aragonés que desde o inicio mostrouse moi superior tanto no xogo como o acerto a portería, xa que os locais estiveron moi fallones en ataque o que deu un resultado final de cinco a doce que pon moi costa arriba o partido de volta en Zaragoza o próximo catorce de maio.

SEMIFINAL FASE ASCENSO A 2º NACIONAL – IDA
SÁBADO 7 DE MAIO

CW SANTIAGO – E.M. EL OLIVAR    5 – 12 (1-3; 2-3; 0-3; 2-3)

CW SANTIAGO: WILLIAM ABEL LOPEZ, JORGE RODRIGUEZ, RAFAEL RAMOS, ANDRES PEREZ (1), ANTON QUINTELA, ALEJANDRO GOMEZ (2), ANTONIO GARCIA, ANTONIO CAAMAÑO, CARLOS ORDOÑEZ, XANDRE RODRIGUEZ, BRUNO SAMPAÑO (1), ADRIAN CAMPAÑA (1), PABLO MARTINEZ

Por outra banda, tamén se disputaron tres partidos das xornadas de liga galega, dúas na infantil mixta e onde tanto o equipo masculino como o feminino venceron nos seus partidos de forma clara, o masculino por dez goles a seis nun partido máis igualado do que determina o resultado e o feminino de xeito máis claro por quince a seis e partidos onde tanto os mozos como as mozas melloraron sensiblemente o xogo de partidos anteriores.
Para rematar, tamén vitoria na categoría absoluta de segunda división ante o líder Coruña B, partido que se decidiu co parcial do primeiro cuarto no que os santiagueses fóronse por diante cun resultado de catro a cero, vantaxe que souberon manter nos tres seguintes cuartos para acabar vencendo por catorce goles a nove.

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA 2º DIVISIÓN
SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022

CW SANTIAGO  B   – CW CORUÑA RIAS ALTAS B       14- 9 (4-0; 3-2; 3-3; 4-4)       CW SANTIAGO MASCULINO: IAGO GARABATO, CARLOS ORDOÑEZ (2), ANTONIO GARCIA (1), GUILLERMO CARRILLO, ANTON QUINTELA (3), YAGO DIAZ, ANXO PANERO (2), JESUS MONTOIRO, SAMUEL GONZALEZ (3), JULIO JOSE BARROSO (2), ANTONIO MOSCOSO (1), ANGEL RODRIGUEZ, MAGIN LOPEZ

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA
SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022

CW SANTIAGO FEMENINO – CW CORUÑA RIAS ALTAS     15 – 6  (4-1; 2-2; 0-0; 4-1; 3-1; 2-1)

CW SANTIAGO FEMENINO: CARLA DIAZ, SARAY GUILBERT (3), CANDELA RUBAL (2), ARIANA COLLAZO (8), XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ, ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, NOA VIEITES, XIANA BARREIRO, SOFIA PEREZ (2), CARLA DIAZ

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA
SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022

CW SANTIAGO  MASCULINO – CW CORUÑA RIAS ALTAS   10 – 6 (2-1; 0-2; 1-0; 4-0; 0-2; 3-1)

            CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO (2), PEDRO RUBAL, ALEXANDRE GONZALEZ, GABRIEL BALSA (1), ARTAI ANTELO (3), RAMON GARCIA, AIRAS CAAMAÑO (1), GUILLERMO CARRILLO (1), ANTON FAGUNDEZ, MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS, SAUL PAPIN (2), RODRIGO CARRILLO

Para rematar, este domingo pasado tamén se disputo o seu encontro de liga de segunda división o equipo master que se desprazou ata Coruña para disputar o seu encontro ante Coruña Rías Altas B esta vez o resultado se decantó pola mínima para os locais por un axustado once a dez, nun partido dominado nos dous primeiros cuartos polos santiagueses que chegaron ao descanso un gol arriba, pero un mal terceiro cuarto para os visitantes, fixo que os locais colocásense un gol arriba que soubo manter ata o final do encontro

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA 2ºDIVISION
DOMINGO 8 DE MAIO DE 2022

CW CORUÑA RIAS ALTAS  – SANTIAGO  C     11-10 (1-3; 3-2; 3-1; 4-4)CW SANTIAGO  C: DAVID RAPOSO, DANIEL GARCIA, JORGE LAREU, FRANCISCO COLLAZO, MATEO RAPOSO,  BRAIS RAPOSO, GONZALO CALZADILLA, ADRIAN PONTE, MIGUEL ANGEL BARCA, FRANCISCO RICO, DANIEL TOME

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

Fase de ascenso

CW Santiago comeza a fase de ascenso á Segunda División nacional de waterpolo

cartel

CONVOCATORIA ABSOLUTO 2ª DIVISION

CW SANTIAGO “B” — CW CORUÑA RIAS ALTAS “B”

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA ABSOLUTO 2ª DIVISIÓN

Partido: CW SANTIAGO “B” – CW CORUÑA RIAS ALTAS”B”
Categoría ABSOLUTO 2ª DIVISIÓN
Día: SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022
Hora: 18:45 H.
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 18:10 H. PORTA DE URXENCIA18:45 H

XOGADORES CONVOCADOS

  1. IAGO GARABATO GONZALEZ
  2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  3. ANTONIO GARCIA LENCE
  4. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  5. ANTON QUINTELA FERREIRO
  6. YAGO DIAZ CENDAL
  7. ANXO PANERO BLANCO
  8. JESUS MONTOIRO CASTELAO
  9. SAMUEL GONZALEZ GONZALEZ
  10. JULIO JOSE BARROSO ROMERO
  11. ANTONIO MOSCOSO SANCHEZ
  12. ANGEL RODRIGUEZ LIJO
  13. MAGIN LOPEZ ROMERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ABSOLUTO 2ª DIVISIÓN

CW PONTEVEDRA “B” – CW SANTIAGO “B”

WATERPOLO

Partido: CW PONTEVEDRA “B” – CW SANTIAGO “B”
Categoría ABSOLUTO 2ª DIVISIÓN
Día: DOMINGO 13 DE MARZO DE 2022
Hora: 10 H (9.15 H EN CGTD PONTEVEDRA)
Piscina: CGTD PONTEVEDRA
Desprazamento: COCHES PARTICULARES

XOGADORES CONVOCADOS

  1. PABLO MARTINEZ CRESPO
  2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  3. ANTONIO GARCIA LENCE
  4. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  5. FERNANDO FERRER CUADRADO
  6. YAGO DIAZ CENDAL
  7. ANXO PANERO BLANCO
  8. JESUS MONTOIRO CASTELAO
  9. SAMUEL GONZALEZ GONZALEZ
  10. JULIO JOSE BARROSO ROMERO
  11. ANTONIO MOSCOSO SANCHEZ
  12. LUIS GUILBERT PEREZ
  13. IAGO GARABATO GONZALEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA CAMPIONATO GALEGO XUVENIL

CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO

WATERPOLO ABSOLUTO

Partidos MANÁ: SEMIFINAL 12.30 H
CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO
TARDE: FINAL 17 H/3-4º LUGAR 15.30 H
Día: SABADO 12 DE MARZO DE 2022
Piscina: ESCOLA NAVAL MARIN
Desprazamento: COCHES PARTICULARES

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE CONDE
  2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  3. ANTONIO GARCIA LENCE
  4. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  5. FERNANDO FERRER CUADRADO
  6. YAGO DIAZ CENDAL
  7. ANXO PANERO BLANCO
  8. SAMUEL GONZALEZ GONZALEZ
  9. ANGEL RODRIGUEZ LIJO
  10. JULIO JOSE BARROSO ROMERO
  11. NICOLAS COLLAZO SANTAMARIA
  12. MIGUEL BARCA GARCIA
  13. MAGIN LOPEZ ROMERO
  14. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  15. BIEITO CARBALLO CALERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL E 12€ PARA LA COMIDA

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CAMPIONATO GALEGO CADETE MIXTO DE INVERNO

CRÓNICAS 5 E 6 DE MARZO

QUINTO POSTO NO CADETE DE INVERNO

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este sábado pasado celebrouse no CGTD de Pontevedra o Campionato Galego Cadete de Inverno, coa participación de oito equipos e coa participación dos cadetes do CW Santiago que finalmente conseguiron a quinta praza logo de perder en cuartos de final ante CW Coruña Rías Altas nunha eliminatoria moi igualada que se decidiu no último cuarto onde un parcial dun a tres para os coruñeses deulles a vitoria final por catro goles a sete. A derrota enviaba aos santiagueses á loita pola quinta praza, onde se enfrontaron ao equipo feminino de Ferrol, partido sen historia onde os santiagueses foron moi superiores vencendo por doce goles a un. A vitoria fixo que os santiagueses loitasen pola quinta e sexta praza ante Pontevedra B, partido que desde o inicio foi dominado polos cadetes santiagueses que venceron por un concluínte dez a catro conseguindo unha meritoria quinta praza.
Destacar tamén a participación cedidas de tres das nosas xogadoras (DANIELA PRIETO, SARAY GUILBERT E ARIANA COLLAZO) no equipo de Ferrol feminino o que demostra o gran nivel que están adquirindo as deportistas santiaguesas.

CAMPIONATO GALEGO CADETE

Sábado 5 de Marzo de 2022

Cuartos de final

CW CORUÑA RIAS ALTAS – CW SANTIAGO  7- 4 (1-1; 1-1; 2-1; 3-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, CARLOS ORDOÑEZ (2), DIEGO FAGUNDEZ, YAGO DIAZ (2), SEBASTIAN ALTAMIRANO, MIGUEL BARCA, NICO COLLAZO, IAGO FERNANDEZ, LUCAS GARCIA, BIEITO CARBALLO GUILLERMO CARRILLO, BRUNO PEREZ, RAUL SEOANE

Semifinal 5º-8º 

CM FERROL FEMENINO – CW SANTIAGO  1- 12 (0-5; 0-6; 1-0; 0-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, CARLOS ORDOÑEZ (4), DIEGO FAGUNDEZ, YAGO DIAZ (2), SEBASTIAN ALTAMIRANO, MIGUEL BARCA, NICO COLLAZO (1), IAGO FERNANDEZ (2), LUCAS GARCIA (2), BIEITO CARBALLO (1), GUILLERMO CARRILLO, BRUNO PEREZ, RAUL SEOANE

Puesto 5º-6º 

CW PONTEVEDRA B – CW SANTIAGO  4- 10 (1-3; 1-2; 1-4; 1-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, CARLOS ORDOÑEZ (6), DIEGO FAGUNDEZ, YAGO DIAZ (3), SEBASTIAN ALTAMIRANO, MIGUEL BARCA, NICO COLLAZO, IAGO FERNANDEZ, LUCAS GARCIA, BIEITO CARBALLO, GUILLERMO CARRILLO (1), BRUNO PEREZ, RAUL SEOANE

CRÓNICA 6 DE MARZO VIGO 

DÚAS VITORIAS E DÚAS DERROTAS ANTE NAUTICO DE VIGO

Logo del Club Waterpolo Santiago

Nova xornada das ligas galegas de waterpolo para o CW Santiago con desprazamento este domingo seis de marzo a Vigo para enfrontarse ao Náutico de Vigo cun balance de dúas vitorias e dúas derrotas.
O encontro máis importante da tarde foi o que enfronto a ambos equipos en categoría absoluta de división de honor, partido decisivo de face ao título de liga xa que ambos conxuntos estaban á fronte da clasificación e o que conseguise a vitoria daba un paso moi importante de face a certificar o título de liga. Encontro dominado desde o inicio polos visitantes que cunha gran defensa e aproveitando as súas opcións en ataque distanciáronse cun parcial dun a tres no primeiro cuarto. Continuo a mesma dinámica no segundo cuarto, cun equipo santiagués defendendo ben aos xogadores locais alcanzo unha renda de catro goles, os locais intentaron reaccionar e conseguiron achegarse a dous goles ao descanso (tres a cinco). O terceiro cuarto os santiagueses conseguiron distanciarse a cinco goles a falta de dous minutos e medio, vantaxe que conseguiron reducir os locais a tres goles, ao final do cuarto. Parecía sentenciado o encontro a falta do último cuarto, pero a intensidade dos locais e as malas decisións en ataque dos compostelanos fixo que perdesen esa vantaxe e os vigueses conseguían empatar a nova a falta dun cincuenta para acabar o encontro, pero un penalti a favor a falta dun minuto trinta volveu colocar aos visitantes por diante no marcador, vantaxe que non perderían grazas ao bo traballo defensivo, levándose unha vitoria merecida que lles coloca por diante dos vigueses na loita polo título.

Absoluto Masculino

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA DIVISION DE HONOR
Domingo 6 de Marzo de 2022
Cuartos de final

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO  9- 10 (1-3; 2-2; 3-4; 3-1)

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, JORGE RODRIGUEZ, RAFAEL RAMOS, ANDRES PEREZ, JULIO JOSE BARROSO, ALEJANDRO GOMEZ (7), ANTONIO CAAMAÑO (2), SAMUEL GONZALEZ, XANDRE RODRIGUEZ, BRUNO SAMPAÑO, ADRIAN CAMPAÑA (1), WILLIAM ABEL LOPEZ

Infantil Masculino

Vitoria tamén do equipo infantil masculino noutro emocionante partido, moi igualado desde o principio pero sempre con vantaxes favorables aos visitantes que conseguiron levarse o encontro por un cinco a seis finais que lles coloca na terceira posición na clasificación.

LIGA GALLEGA INFANTIL  MIXTA 
Domingo 6 de Marzo de 2022

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO MASCULINO 5 – 6 (1-2; 1-1; 1-1; 1-0; 0-1; 1-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO (2), PEDRO RUBAL, ALEXANDRE GONZALEZ (1), GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO (1), RAMON GARCIA, AIRAS CAAMAÑO, GUILLERMO CARRILLO (1), ANTON FAGUNDEZ, SAUL PAPIN, RODRIGO CARRILLO (1), MARIO CALZADILLA

Tamén houbo enfrontamento en categoría absoluta de división de honor feminina con vitoria local por un claro doce a cinco nun partido onde as santiaguesas estiveron pouco acertadas en ataque, aínda que seguen mellorando e traballando conceptos, de face a futuros encontros e sobre todo con gran futuro dun equipo con numerosas xogadoras cadetes e infantís.

LIGA GALEGA ABSOLUTA FEMININA DIVISIÓN DE HONOR
Domingo 6 de marzo de 2022

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO   13 – 5 (4-0; 3-1; 3-1; 3-3)

CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, ISABEL PEREZ (1), LAURA SANLUIS, VICTORIA LANDEIRA (1), DANIELA PRIETO,  SORAYA LEARTE (1), CANDELA RUBAL (2), SARAY GUILBERT, SARA IGLESIAS. CECILIA COBAS

Para rematar celebrouse o encontro de segunda división entre os dous equipos B con resultado favorable aos locais por dez a seis. Bo inicio dos visitantes que se puxeron por diante no marcador, pero ante as numerosas baixas do equipo non puido aguantar o ritmo do encontro caendo finalmente derrotados.

LIGA GALEGA ABSOLUTA 2º DIVISIÓN 

Domingo 6 de Marzo de 2022

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO    10 – 6 (1-3; 4-0; 4-1; 1-2)

CW SANTIAGO: PABLO MARTINEZ, SEBASTIAN ALTAMIRANO, YAGO DIAZ, ANXO PANERO (1), JESUS MONTOIRO (1), SAMUEL GONZALEZ (3), JULIO JOSE BARROSO (1), ANTONIO MOSCOSO, IAGO GARABATO

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

UN TRIUNFO E UN EMPATE ANTE CW CORUÑA RIAS ALTAS

CRÓNICA DO 19 FEBREIRO ANTE CW CORUÑA RIAS ALTAS

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este sábado pasado os equipos do Club Waterpolo Santiago desprazáronse a Coruña para un dobre xornada en categorías das ligas Galegas, con dous encontros na xornada matinal vitoria do infantil feminino e empate do cadete mixto 

infantil feminino

Xornada de infantil  feminino  e empate  do  cadete mixto 

Iniciou a xornada matinal o equipo infantil feminino que obtivo a vitoria de forma  clara por tres a dezasete, logo de mandar desde o inicio cun gran primeiro cuarto onde xa obtiveron unha clara vantaxe de seis goles a un; que só fixo que aumentar a cada cuarto. Para o tres dezasete final.

 O segundo e último encontro da xornada de mañá enfronto aos equipos cadetes de ambos clubs cun resultado final de empate a nove. 

Un mal inicio dos santiagueses fíxolles ir por detrás no marcador durante todo o encontro pese a iso souberon sobrepoñerse e cun gran último cuarto conseguiron igualar a falta de vinte e oito segundos para o final e levarse un punto moi importante.

E dúas derrotas na xornada de tarde: infantil masculino e absoluto de segunda división

A xornada da tarde comezou co encontro en categoría infantil, onde os santiagueses arrincaron o encontro marcando o ritmo e sempre por diante no marcador, entrando no último cuarto cun gol arriba, pero un último cuarto onde non puideron parar as acometidas dos locais provoco un parcial de tres a cero para os coruñeses que lles deu a vitoria final pese ao gran esforzo realizado polos santiagueses.

Para rematar e para pechar a xornada disputouse o enfrontamento da 2º división entre os dous equipos “B”, onde os locais mandaron no marcador durante os dous primeiros cuartos, pero unha gran reacción dos visitantes no terceiro cuarto igualo o encontro a finais do terceiro cuarto, con todo por decidir no último cuarto a maior efectividad en ataque dos coruñeses deulles a vitoria polo once a oito final.

LIGA GALLEGA INFANTIL MIXTA

CW CORUÑA RIAS ALTAS – CW SANTIAGO FEMENINO 3- 17 (1-6; 1-1; 0-3; 1-1; 0-2; 0-4)

CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, SARAY GUILBERT (6), CANDELA RUBAL (7), ARIANA COLLAZO (2), XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ, ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, XIANA BARREIRO, SOFIA PEREZ (2)

LIGA GALLEGA CADETE MIXTA

CW CORUÑA RIAS ALTAS – CW SANTIAGO  9- 9 (4-1; 1-3; 4-2; 0-3)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, CARLOS ORDOÑEZ (4), SARAY GUILBERT (1), YAGO DIAZ (2), SEBASTIAN ALTAMIRANO, MIGUEL BARCA (1), NICO COLLAZO, IAGO FERNANDEZ, UXIA UZAL, IRENA ORDOÑEZ, GUILLERMO CARRILLO (2), BRUNO PEREZ MAGIN LOPEZ

LIGA GALLEGA INFANTIL MIXTA

CW CORUÑA RIAS ALTAS – CW SANTIAGO MASCULINO 9- 7 (1-3; 2-0; 1-1; 1-2; 1-1; 3-0)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO (2), PEDRO RUBAL (2), ARTAI ANTELO (2), ANTON FAGUNDEZ, GABRIEL BALSA, AIRAS CAAMAÑO, RAMON GARCIA, GUILLERMO CARRILO (1), SAUL PAPIN 

LIGA GALLEGA ABSOLUTA 2º DIVISION

CW CORUÑA RIAS ALTAS “B” – CW SANTIAGO “B”CW SANTIAGO B: PABLO MARTINEZ, CARLOS ORDOÑEZ (1), ANTONIO GARCIA (2), SEBASTIAN ALTAMIRANO, FERNANDO FERRER (5), YAGO DIAZ, ANXO PANERO, SAMUEL GONZALEZ, JULIO JOSE BARROSO, IAGO GARABATO

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ABSOLUTO 2ª DIVISION

CW CORUÑA RIAS ALTAS “B” – CW SANTIAGO “B”

WATERPOLO ABSOLUTO

Partido : CW CORUÑA RIAS ALTAS “B” – CW SANTIAGO “B”
Categoria: ABSOLUTO 2ª DIVISION
Dia: SÁBADO 19 DE FEBREIRO DE 2022
Hora: 17.30H (16.45H EN INEF)
Piscina: INEF BASTIAGUEIRO – CORUÑA
DESPRAZAMENTO: COCHES PARTICULARES

XOGADORES CONVOCADOS

  1. PABLO MARTINEZ CRESPO
  2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  3. ANTONIO GARCIA LENCE
  4. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  5. FERNANDO FERRER CUADRADO
  6. YAGO DIAZ CENDAL
  7. ANXO PANERO BLANCO
  8. SAMUEL GONZALEZ GONZALEZ
  9. ANGEL RODRIGUEZ LIJO
  10. JULIO JOSE BARROSO ROMERO
  11. ANTONIO MOSCOSO SANCHEZ
  12. LUIS GUILBERT PEREZ
  13. IAGO GARABATO GONZALEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

DOBRE VITORIA ABSOLUTA ANTE CW LUGO

CRÓNICA DO 12 FEBREIRO ANTE “CW LUGO” CATEGORÍA DIVISIÓN DE HONOR

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este pasado fin de semana os equipos absolutos do club waterpolo Santiago disputaron unha nova xornada de liga con dobre vitoria tanto do equipo masculino por vinte e cinco a tres como o feminino de división
de honor por quince goles a tres ante o CW Lugo, ademais do duelo da primeira volta en segunda división entre o equipo B e o Master levándose o encontro o equipo master por un axustado sete a oito.

Equipos Absoluto Masculino, Absoluto Feminino, Master e Absoluto “B”

Xornada de segunda división entre o dos equipos santiagueses o “B” e Master

A xornada inícioa o enfrontamento de segunda división entre o equipo B dos santiagueses e o equipo master, que se levou o gato ao auga obtendo a vitoria por un axustado sete a oito nun partido moi igualado onde a maior experiencia dos maiores fíxolles xustos vencedores.
A continuación celebrouse o primeiro duelo entre compostelanos e lugueses, partido de claro dominio local que impuxeron un ritmo alto desde o inicio e que pese aos numerosos cambios nunca baixaron o pistón
para acabar o encontro cun vinte e cinco a tres que marcaba o claro do resultado.

Para rematar celebrouse o enfrontamento en categoría absoluta feminina de división de honor, e como no encontro de mozos as santiaguesas dominaron desde o inicio para acabar vencendo por quince goles a tres..

Absoluta feminina división de honor

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA DIVISIÓN DE HONOR
Sábado 12 de Febreiro

CW SANTIAGO – CW LUGO  25 – 3 (7-1; 5-1; 7-0; 6-1)

CW SANTIAGO: IAGO GARABATO, JORGE RODRIGUEZ (2), RAFAEL E. RAMOS (1), ANDRES PEREZ (3), JULIO JOSE BARROSO (1), ALEJANDRO GOMEZ (7), ANTONIO GARCIA, SAMUEL GONZALEZ (3), YAGO DIAZ (2),  XANDRE RODRIGUEZ (1), BRUNO SAMPAÑO (1), ADRIAN CAMPAÑA, CARLOS ORDOÑEZ (4)

LIGA GALEGA ABSOLUTA FEMININA DIVISIÓN DE HONOR
Sábado 12 de Febreiro

CW SANTIAGO – CW LUGO 15- 3 (10-2; 1-1; 2-0; 2-0)
CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, ISABEL PEREZ (5), ARIANA COLLAZO (1), VICTORIA LANDEIRA (1) CARLOTA CALZADILLA, IRENA ORDOÑEZ (2), SORAYA LEARTE (1), CANDELA RUBAL (1), SARAY GUILBERT (2), DANIELA PRIETO, SARA IGLESIAS (1), EMMA SANTAMARIA (1)

LIGA GALEGA ABSOLUTA 2º DIVISION
Sábado 12 de Febreiro

CW SANTIAGO “B” – CW SANTIAGO “C”     7 – 8 (1-1; 2-3; 2-2; 2-2)  

CW SANTIAGO B: WILLIAM LOPEZ, CARLOS ORDOÑEZ (3), ANTONIO GARCIA, SEBASTIAN ALTAMIRANO, YAGO DIAZ (1), ANXO PANERO, JESUS MONTOIRO, SAMUEL GONZALEZ, JULIO JOSE BARROSO (1), ANTONIO MOSCOSO (2), LUIS GUILBERT   CW SANTIAGO MASTER: DAVID RAPOSO, RAFAEL RAMOS, RAMON TURNES (1), FERNANDO MAYER, FRANCISCO COLLAZO (3), MATEO RAPOSO (1),  BRAIS RAPOSO, JORGE LAREU (1), GONZALO JUAN CALZADILLA, ADRIAN PONTE, MIGUEL ANGEL BARCA (1), DANIEL TOME (1), JESUS PRIETO  

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña