CONVOCATORIA INFANTIL

    CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA

    Waterpolo Santiago Infantil Mixto

    LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

    Día: SABADO 28 DE ENERO DE 2023
    Partido: CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA
    Piscina: STA ISABEL
    HORA: 19:00 H
    18:00 NA SAIDA DE EMERXENCIA

    XOGADORES CONVOCADOS

    1. CARLA DIAZ CENDAL
    2. CANDELA ESPIÑA DEL RIO
    3. CARLOTA PEREZ FEAS
    4. MARIA ROMERO TUÑAS
    5. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
    6. CIRA SAMPAYO LOPEZ
    7. ANTON FAGUNDEZ AGUILAR
    8. ALBA MARIA CASTILLO DE FARIA
    9. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
    10. RAMON GARCIA PEREZ
    11. SAUL PAPIN SANCHEZ
    12. ALEXANDRE GONZALEZ GONZALEZ
    13. SOFIA PEREZ VAZQUEZ

    LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
    DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL
    .

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

    CRÓNICA 14 DE XANEIRO 2023 Piscina Municipal de Riazor

    Logo del Club Waterpolo Santiago

    O CW SANTIAGO SUBCAMPEON ALEVIN
    E CAMPEON BENJAMIN

       Este pasado sábado disputouse nas piscinas de riazor na Coruña os campeonatos galegos alevín e benxamín de inverno con unha excelente actuación dos equipos do club waterpolo Santiago, que conseguiron o sub-campionato en categoría alevín, despois de gañar en cuartos ó anfitrión, o waterpolo Coruña por cinco goles a tres, en semifinais o club Marina Ferrol por seis goles a cinco, e caeu derrotado na gran final ante o Náutico de Vigo, non sen loitar e estar en todo momento cerca no marcador para acabar caendo derrotado por sete goles a cinco. Pese a la derrota final, gran actuación dos santiagueses que souberon sobrepoñerse ás baixas e loitaron ata a extenuación conseguindo un magnífico resultado.

    CAMPIONATO GALEGO ALEVIN DE INVERNO

    CUARTOS DE FINAL   CW CORUÑA – CW SANTIAGO  3 – 5

    SEMIFINALES              CW SANTIAGO – CM FERROL     6 – 5

    FINAL                           CW SANTIAGO – RCN DE VIGO   5 – 7

    CW SANTIAGO: ANDRE SOTELO, RODRIGO CARRILLO, NOA VIEITES, MATEO MACIAS, GUILLERMO RICART, LUCIA PEÑA, IAGO PEREZ, AIRAS CAAMAÑO, GABRIEL ULOD, GONZALO DE LA MATA.

      Pola súa parte tamén disputaron o seu campionato de inverno os máis pequenos do club,os nosos benxamíns. Os santiagueses presentábanse con dous equipos dada a cantidade de xogadores de base e que iniciaron este ano os adestramentos cos santiagueses. Gran actuación de ambos conxuntos que se enfrentaban a dous equipos de Pontevedra tamén. O equipo A santiagués gañou sen problemas ó equipo B pontevedrés, ó que venceu por un claro oito a cero na primeira semifinal e dáballe o pase a gran final da tarde. Pola súa parte o equipo B santiagués deu a sorpresa ó vencer o equipo A de Pontevedra, nun duelo non apto para cardíacos que caeu para os santiagueses na morte súbita, despois de chegar a final do encontro con empate a dous. Xogouse unha prórroga donde os santiagueses conseguiron marcar e finalizar gañando o encontro que lles daba o pase a final, e un enfrentamento entre os dous equipos santiagueses.

    Xa pola tarde a gran final caeu do lado do equipo A santiagués que venceu por un cómodo dez a cero a un equipo B santiagués que notou o gran esforzo realizado na semifinal. Aínda así, magnífico resultado para os santiagueses, que da conta do gran traballo que se está realizando na canteira compostelana.

    CAMPIONATO GALEGO BENXAMIN DE INVERNO

    1º SEMIFINAL        CW SANTIAGO A – CW PONTEVEDRA B   8 – 0

    2º SEMIFINAL        CW PONTEVEDRA A – CW SANTIAGO B   2 – 3

    FINAL                      CW SANTIAGO A – CW SANTIAGO B      10 – 0

    CW SANTIAGO “A”: MARTIN BARREIRO, ISAAC PAPIN, SOFIA UZAL, IVAN VIEITES, GAEL CAAMAÑO, LUCAS VAZQUEZ, ANDREA GONZALEZ

    CW SANTIAGO “B”: XURXO CARRACEDO, ENZO MERA, DANIEL SUAREZ, THIAGO SANCHEZ, RODRIGO CONSEIL, CARMELA BARREIRO, XIANA CARBALLO, DANIEL HERNANDEZ

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

    CRÓNICA 14 DE XANEIRO 2023

    Logo del Club Waterpolo Santiago

    DÚAS VITORIAS E UNHA DERROTA NO INICIO DE ANO

    Nova xornada das ligas galegas de waterpolo para o CW Santiago, tres encontros disputados nas instalacións de Santa Isabel ante o club waterpolo Pontevedra, con vitorias do equipo alevín mixto e absoluto de segunda división, e unha dura derrota en categoría masculina de división de honra.

    A xornada deu comezo co encontro en categoría alevín mixta, levándose a vitoria os locais por un sete a catro final, despois de dominar durante todo o encontró, levando a cabo un bo traballo defensivo, estando moito máis acertados en ataque, os locais impuxéronse despois de adquirir unha vantaxe de dous goles no segundo cuarto que superon manter ata o final.

    O segundo encontros disputado enfrontaba ós equipos B de ambos conxuntos, cunha vitoria para o CW Santiago de forma clara por trece a cinco, que os mantén ó fronte da clasificación. Partido moi serio en defensa donde os innumerables balóns roubados deron pé a contraataques e situacións claras de gol. Partido que xa ó descanso os locais chegaban cunha vantaxe de catro coles, que conseguiron aguantar e aumentar ata o resultado final.

    Por último disputouse o encontro de división de honra masculina, donde os locais querían mander o liderato para seguir ó fronte da clasificación, un mal inicio dos locais moi pasivos en defensa e con moi pouco acerto en ataque, ademáis do acerto ofensivo dos visitantes, disparou o marcador ata un a seis que non anunciaba nada bo. Tremenda reacción dos locais que a mediados do segundo cuarto conseguiron empatar a seis, pero os erros defensivos fixo que os visitantes despegaran de novo e chegar ó descanso cunha vantaxe de dous goles. De novo os erros defensivos e a precipitación en ataque dos locais levounos a unha dura derrota por sete goles a trece. Peso a esto, siguen mantendo opción a gañar o título.


    LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA DIVISION HONRA

    Sábado 14 de xaneiro de 2023

    CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA     7 – 13 (3-6; 3-2; 1-3; 0-2)

    CW SANTIAGO: PABLO MARTINEZ, JORGE RODRIGUEZ, JESUS PEREZ, ANDRES PEREZ (2), RAFAEL E. RAMOS, PABLO PIÑEIRO (1), SAMUEL GONZALEZ (1), ANTONIO CAAMAÑO (1), ALEJANDRO GOMEZ, CARLOS ORDOÑEZ, BRUNO SAMPAÑO (2), ADRIAN CAMPAÑA (1), RAUL SEOANE

    LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA 2º DIVISION

    Sábado 14 de xaneiro de 2023

    CW SANTIAGO B – CW PONTEVEDRA B     13 – 5 (4-1; 2-1; 4-3; 3-0)

    CW SANTIAGO: ROBERTO CARRO, CARLOS ORDOÑEZ (3), EMMANUEL NIETO (2), SEBASTIAN ALTAMIRANO, JESUS PEREZ (3), BIEITO CARBALLO, SAMUEL GONZALEZ (2), YAGO DIAZ (1), ANTONIO MOSCOSO (1), ANGEL RODRIGUEZ (1), GUILLERMO CARRILLO, RAUL SEOANE

    LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA

    Sábado 14 de xaneiro de 2023

    CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA MASCULINO   7 – 4 (0-0; 2-0; 2-2; 1-0; 1-1; 1-1)CW SANTIAGO: ANDRE SOTELO, RODRIGO CARRILLO (1), NOA VIEITES (3), MATEO MACIAS, GUILLERMO RICART, LUCIA PEÑA, IAGO PEREZ, AIRAS CAAMAÑO (3), GABRIEL ULOD, GONZALO DE LA MATA, GAEL CAAMAÑO

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

    CAMPIONATO DE INVERNO BENXAMIN

    CW SANTIAGO “A”



    DIA: SABADO 21 DE XANEIRO
    PARTIDO: 1º PARTIDO CW SANTIAGO A -CW PONTEBEDRA B 11:30hr
    2º PARTIDO RCN VIGO – CW SANTIAGO A 12:30 hr
    3º PARTIDO, HORARIO EN FUNCION DOUS RESULTADOS
    PISCINA RIAZOR, A CORUÑA
    DESPRAZAMENTO: 8:15 EN BUS, DENDE SANTA ISABEL

    XOGADORES CONVOCADOS

    1. MARTIN BARREIRO
    2. ANDREA GONZALEZ
    3. IVAN VIEITES
    4. ISAAC PAPIN
    5. LUCAS VAZQUEZ
    6. GAEL CAAMAÑO
    7. SOFIA UZAL
    8. CARLOTA FAGUNDEZ

    LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
    DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL
    E 15 € PARA A COMIDA

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

    CAMPIONATO DE INVERNO BENXAMIN

    CW SANTIAGO “B”



    DIA: SABADO 21 DE XANEIRO
    PARTIDO: 1º PARTIDO CW PONTEVEDRA A – CW SANTIAGO B, 11:50
    2º PARTIDO, HORARIO EN FUNCION DO RESULTADO
    PISCINA RIAZOR, A CORUÑA
    DESPRAZAMENTO: 8:15 EN BUS, DENDE SANTA ISABEL

    XOGADORES CONVOCADOS

    1. ENZO MERA
    2. XURXO CARRACEDO
    3. DANIEL SUAREZ
    4. THIAGO SANCHEZ
    5. RODRIGO CONSEIL
    6. CAMELA BARREIRO
    7. MANUEL BARREIRO
    8. XIANA CARBALLO
    9. DANIEL HERNANDEZ

    LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
    DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL
    E 15 € PARA A COMIDA

    Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

    CONVOCATORIA BENXAMIN MIXTA

    CW SANTIAGO — CW PONTEVEDRA

        BENXAMIN MIXTA

        LIGA GALEGA BENXAMIN MIXTA

        Día: SABADO 17 DECEMBRO DE 2022
        Partido: CW SANTIAGO FEMININO — CW PONTEVEDRA
        HORA: 16.15H – 15:30H na saida de emerxencia
        Piscina: SANTA ISABEL

        XOGADORES CONVOCADOS

        1. MARTIN BARREIRO
        2. ANDREA GONZALEZ
        3. IVAN VIEITES
        4. ISAAC PAPIN
        5. LUCAS VAZQUEZ
        6. THIAGO SANCHEZ
        7. DANIEL SUAREZ
        8. GAEL CAAMAÑO
        9. CARMELA BARREIRO
        10. XIANA CARBALLO

        LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
        DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL
        .

        Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

        CONVOCATORIA CADETE

        CW SANTIAGO FEMININO — CW PONTEVEDRA

         CW SANTIAGO Cadete feminino

          LIGA GALEGA CADETE MIXTO

          Día: SABADO 17 DECEMBRO DE 2022
          Partido: CW SANTIAGO FEMININO — CW PONTEVEDRA
          HORA: 17.30H – 16.45H CAMBIADOS
          Piscina: SANTA ISABEL

          XOGADORAS CONVOCADAS

          1. CARLA DIAZ CENDAL
          2. SARAY GUILBERT PEREZ
          3. CANDELA RUBAL CORTES
          4. UXIA UZAL FERRO
          5. XULIA GAREA BERMUDEZ
          6. IRENA ORDOÑEZ RODRIGUEZ
          7. ALBA MARIA CASTILLO DE FARIA
          8. CIRA SAMPAYO LOPEZ
          9. EMMA SANTAMARIA BLANCO
          10. CANDELA ESPIÑA DEL RIO
          11. CARLOTA PEREZ FEAS
          12. IRENE PRADA LOPEZ

          LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
          DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL
          .

          Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

          CONVOCATORIA ALEVIN

          CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO

          Waterpolo Santiago

          LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA

          Día: SABADO 15 DE OUTUBRO DE 2022
          Partido: CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO
          Piscina: CGTD PONTEVEDRA
          HORA: 18:00 H
          DESPRAZAMENTO: BUS DENDE SANTA ISABEL AS 14.45H

          XOGADORES CONVOCADOS

          1. AIRAS CAAMAÑO
          2. RODRIGO CARRILLO
          3. GONZALO DE LA MATA
          4. ANDRE SOTELO
          5. NOA VIEITES
          6. LUCIA PEÑA
          7. ADRIAN ODILON
          8. MATEO MACIAS
          9. GABRIEL GHEORGHE
          10. GAEL CAAMAÑO
          11. ANDREA GONZALEZ

          LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
          DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL
          E 10€ PARA O PAGO DO BUS .

          Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

          CONVOCATORIA ABSOLUTA FEMENINA

          CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO

          Waterpolo Santiago ABSOLUTA FEMININA

          LIGA GALEGA ABSOLUTA FEMININA DIVISION DE HONRA

          Día: SABADO 15 DE OUTUBRO DE 2022
          Partido: CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO
          Piscina: CGTD PONTEVEDRA
          HORA: 16.30H
          DESPRAZAMENTO: BUS DENDE SANTA ISABEL AS 14.45H

          XOGADORAS CONVOCADAS

          1. VICTORIA LANDEIRA NEIRA
          2. ISABEL PEREZ GONZALEZ
          3. ROSALIA REY BLANCO
          4. LAURA SANLUIS RUIBAL
          5. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
          6. XULIA GAREA BERMUDEZ
          7. IRENA ORDOÑEZ RODRIGUEZ
          8. CANDELA RUBAL CORTES
          9. SARAY GUILBERT PEREZ
          10. ANDREA FERNANDEZ DIAZ
          11. SARA IGLESIAS COUSELO
          12. CECILIA COBAS SEOANE

          LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
          DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
          COPIA COMPULSADA)
          E 10€ PARA O PAGO DO BUS .

          Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

          CONVOCATORIA CADETE MIXTO

          CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO

          Waterpolo Santiago

          LIGA GALEGA CADETE MIXTO

          Día: SABADO 15 DE OUTUBRO DE 2022
          Partido: CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO
          Piscina: CGTD PONTEVEDRA
          HORA: 19H
          DESPRAZAMENTO: BUS DENDE SANTA ISABEL AS 14.45H

          XOGADORES CONVOCADOS

          1. MAGIN LOPEZ ROMERO
          2. BIEITO CARBALLO CALERO
          3. PEDRO RUBAL CORTES
          4. NICOLAS COLLAZO SANTAMARIA
          5. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
          6. ARTAI ANTELO FERNANDEZ
          7. ANTON FAGUNDEZ AGUILAR
          8. BRUNO PEREZ FEAS
          9. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
          10. GABRIEL BALSA BARREIRO
          11. SAUL PAPIN SANCHEZ
          12. ALEXANDRE GONZALEZ GONZALEZ

          LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
          DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
          COPIA COMPULSADA)
          E 10€ PARA O PAGO DO BUS .

          Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña