PLAY OFF SEMIFINAL ABSOLUTO FEMENINO D.H.

CW PONTEVEDRA — CW SANTIAGO

CW Santiago Abs. Feminino

Partido: CW PONTEVEDRA — CW SANTIAGO
Categoría ABSOLUTO DIVISIÓN HONOR FEMININA
Día: DOMINGO 3 DE ABRIL
Hora: 16:30 H.
Piscina: ROSARIO DUEÑAS (OURENSE)
Desprazamento: Coches particulares

XOGADORAS CONVOCADAS

  1. EVA CALZADILLA
  2. ISABEL PÉREZ GONZÁLEZ
  3. LAURA SANLUIS RUIBAL
  4. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
  5. VICTORIA LANDEIRA NEIRA
  6. XULIA GAREA BERMUDEZ
  7. IRENA ORDOÑEZ RODRÍGUEZ
  8. CANDELA RUBAL CORTES
  9. SARAY GUILBERT PÉREZ
  10. DANIELA PRIETO SAMPEDRO
  11. SARA IGLESIAS COUSELO
  12. CECILIA COBAS SEOANE

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

PLAY OFF SEMIFINAL ABSOLUTO FEMENINO D.H.

CW SANTIAGO — CW PONTEVEDRA

CW Santiago Abs. Feminino

Partido: CW SANTIAGO — CW PONTEVEDRA
Categoría: ABSOLUTO DIVISIÓN HONOR FEMININA
Día: SÁBADO 26 DE MARZO DE 2022
Hora: 18.45H
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 18H CAMBIADAS

XOGADORAS CONVOCADAS

  1. VICTORIA LANDEIRA NEIRA
  2. ISABEL PEREZ GONZALEZ
  3. LAURA SANLUIS RUIBAL
  4. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
  5. XULIA GAREA BERMUDEZ
  6. IRENA ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  7. CANDELA RUBAL CORTES
  8. SARAY GUILBERT PEREZ
  9. DANIELA PRIETO SAMPEDRO
  10. SARA IGLESIAS COUSELO
  11. CECILIA COBAS SEOANE

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CAMPIONATO GALEGO BENXAMIN

CW CAMBRE — CW PONTEVEDRA — CW SANTIAGO

DIA: SABADO 26 MARZO
PARTIDOS 15:30 CWSANTIAGO- CW CAMBRE
16:45 CW PONTEVEDRA- CW SANTIAGO

DESPRAZAMENTO COCHES PARTICULARES 14:45 NA PISCINA
PISCINA: CGTD, PONTEVEDRA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MATEO MACIAS
  2. GHEORGHIE GABRIEL
  3. ADRIAN ODILON
  4. ANDREA GONZALEZ
  5. ISAAC PAPIN
  6. GAEL CAAMAÑO
  7. IVAN VIEITES
  8. LUCAS VAZQUEZ
  9. SARA BERNARDEZ
  10. UXIA PALMOU
  11. LUZ CALLE

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

LIGA GALEGA INFANTIL

CW PONTEVEDRA — CW SANTIAGO FEMININO

Partido: CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO FEMININO
Categoría Cadete Mixto
Día: SÁBADO 19 MARZO
Hora: 18.15
Piscina: CGTD
SAÍDA 14:15 EN BUS DESDE SANTA ISABEL

XOGADORAS CONVOCADAS

  1. EVA CALZADILLA
  2. SARAY GUILBERT
  3. CANDELA RUBAL
  4. ARIANA COLLAZO
  5. EMMA SANTAMARIA
  6. XULIA GAREA
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. ALBA MARIA CASTILLO
  9. CIRA SAMPAYO
  10. XIANA BARREIRO
  11. SOFIA PEREZ
  12. CARLA DIAZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)E 10 EUROS PARA O BUS

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

LIGA GALEGA CADETE

CW PONTEVEDRA — CW SANTIAGO

Partido: CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO
Categoría Cadete Mixto
Día: SÁBADO 19 MARZO
Hora: 17:00
Piscina: CGTD
SAÍDA 14:15 EN BUS DESDE SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE CONDE
  2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  3. DIEGO FAGUNDEZ AGUILAR
  4. NICOLAS COLLAZO SANTAMARIA
  5. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  6. MIGUEL BARCA GARCIA
  7. IAGO FERNANDEZ BLANCO
  8. LUCAS GARCIA VILARIÑO
  9. YAGO DIAZ CENDAL
  10. DANIELA PRIETO SAMPEDRO
  11. GUILLERMO CARRILLO
  12. BRUNO PEREZ FEANS
  13. MAGIN LOPEZ ROMERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)E 10 EUROS PARA O BUS

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

LIGA GALEGA BENXAMIN

CW PONTEVEDRA — CW SANTIAGO


Partido: CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO
Categoría BENJAMÍN
Día: SÁBADO 19 MARZO
Hora: 16:00
Piscina: CGTD
SAÍDA 14:15 EN BUS DESDE SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MATEO MACIAS
  2. GHEORGHIE GABRIEL
  3. ISAAC PAPIN
  4. IVAN VIEITES
  5. GAEL CAAMAÑO
  6. ANDREA GONZALEZ
  7. LUCAS VAZQUEZ
  8. LUZ CALLE
  9. UXIA PALMOU
  10. CARMELA BARREIRO
  11. MARTIN BARREIRO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)E 10 EUROS PARA O BUS

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ABSOLUTO 2ª DIVISIÓN

CW PONTEVEDRA “B” – CW SANTIAGO “B”

WATERPOLO

Partido: CW PONTEVEDRA “B” – CW SANTIAGO “B”
Categoría ABSOLUTO 2ª DIVISIÓN
Día: DOMINGO 13 DE MARZO DE 2022
Hora: 10 H (9.15 H EN CGTD PONTEVEDRA)
Piscina: CGTD PONTEVEDRA
Desprazamento: COCHES PARTICULARES

XOGADORES CONVOCADOS

  1. PABLO MARTINEZ CRESPO
  2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  3. ANTONIO GARCIA LENCE
  4. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  5. FERNANDO FERRER CUADRADO
  6. YAGO DIAZ CENDAL
  7. ANXO PANERO BLANCO
  8. JESUS MONTOIRO CASTELAO
  9. SAMUEL GONZALEZ GONZALEZ
  10. JULIO JOSE BARROSO ROMERO
  11. ANTONIO MOSCOSO SANCHEZ
  12. LUIS GUILBERT PEREZ
  13. IAGO GARABATO GONZALEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CAMPIONATO GALEGO CADETE MIXTO DE INVERNO

CRÓNICAS 5 E 6 DE MARZO

QUINTO POSTO NO CADETE DE INVERNO

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este sábado pasado celebrouse no CGTD de Pontevedra o Campionato Galego Cadete de Inverno, coa participación de oito equipos e coa participación dos cadetes do CW Santiago que finalmente conseguiron a quinta praza logo de perder en cuartos de final ante CW Coruña Rías Altas nunha eliminatoria moi igualada que se decidiu no último cuarto onde un parcial dun a tres para os coruñeses deulles a vitoria final por catro goles a sete. A derrota enviaba aos santiagueses á loita pola quinta praza, onde se enfrontaron ao equipo feminino de Ferrol, partido sen historia onde os santiagueses foron moi superiores vencendo por doce goles a un. A vitoria fixo que os santiagueses loitasen pola quinta e sexta praza ante Pontevedra B, partido que desde o inicio foi dominado polos cadetes santiagueses que venceron por un concluínte dez a catro conseguindo unha meritoria quinta praza.
Destacar tamén a participación cedidas de tres das nosas xogadoras (DANIELA PRIETO, SARAY GUILBERT E ARIANA COLLAZO) no equipo de Ferrol feminino o que demostra o gran nivel que están adquirindo as deportistas santiaguesas.

CAMPIONATO GALEGO CADETE

Sábado 5 de Marzo de 2022

Cuartos de final

CW CORUÑA RIAS ALTAS – CW SANTIAGO  7- 4 (1-1; 1-1; 2-1; 3-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, CARLOS ORDOÑEZ (2), DIEGO FAGUNDEZ, YAGO DIAZ (2), SEBASTIAN ALTAMIRANO, MIGUEL BARCA, NICO COLLAZO, IAGO FERNANDEZ, LUCAS GARCIA, BIEITO CARBALLO GUILLERMO CARRILLO, BRUNO PEREZ, RAUL SEOANE

Semifinal 5º-8º 

CM FERROL FEMENINO – CW SANTIAGO  1- 12 (0-5; 0-6; 1-0; 0-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, CARLOS ORDOÑEZ (4), DIEGO FAGUNDEZ, YAGO DIAZ (2), SEBASTIAN ALTAMIRANO, MIGUEL BARCA, NICO COLLAZO (1), IAGO FERNANDEZ (2), LUCAS GARCIA (2), BIEITO CARBALLO (1), GUILLERMO CARRILLO, BRUNO PEREZ, RAUL SEOANE

Puesto 5º-6º 

CW PONTEVEDRA B – CW SANTIAGO  4- 10 (1-3; 1-2; 1-4; 1-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, CARLOS ORDOÑEZ (6), DIEGO FAGUNDEZ, YAGO DIAZ (3), SEBASTIAN ALTAMIRANO, MIGUEL BARCA, NICO COLLAZO, IAGO FERNANDEZ, LUCAS GARCIA, BIEITO CARBALLO, GUILLERMO CARRILLO (1), BRUNO PEREZ, RAUL SEOANE

CRÓNICA 6 DE MARZO VIGO 

DÚAS VITORIAS E DÚAS DERROTAS ANTE NAUTICO DE VIGO

Logo del Club Waterpolo Santiago

Nova xornada das ligas galegas de waterpolo para o CW Santiago con desprazamento este domingo seis de marzo a Vigo para enfrontarse ao Náutico de Vigo cun balance de dúas vitorias e dúas derrotas.
O encontro máis importante da tarde foi o que enfronto a ambos equipos en categoría absoluta de división de honor, partido decisivo de face ao título de liga xa que ambos conxuntos estaban á fronte da clasificación e o que conseguise a vitoria daba un paso moi importante de face a certificar o título de liga. Encontro dominado desde o inicio polos visitantes que cunha gran defensa e aproveitando as súas opcións en ataque distanciáronse cun parcial dun a tres no primeiro cuarto. Continuo a mesma dinámica no segundo cuarto, cun equipo santiagués defendendo ben aos xogadores locais alcanzo unha renda de catro goles, os locais intentaron reaccionar e conseguiron achegarse a dous goles ao descanso (tres a cinco). O terceiro cuarto os santiagueses conseguiron distanciarse a cinco goles a falta de dous minutos e medio, vantaxe que conseguiron reducir os locais a tres goles, ao final do cuarto. Parecía sentenciado o encontro a falta do último cuarto, pero a intensidade dos locais e as malas decisións en ataque dos compostelanos fixo que perdesen esa vantaxe e os vigueses conseguían empatar a nova a falta dun cincuenta para acabar o encontro, pero un penalti a favor a falta dun minuto trinta volveu colocar aos visitantes por diante no marcador, vantaxe que non perderían grazas ao bo traballo defensivo, levándose unha vitoria merecida que lles coloca por diante dos vigueses na loita polo título.

Absoluto Masculino

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA DIVISION DE HONOR
Domingo 6 de Marzo de 2022
Cuartos de final

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO  9- 10 (1-3; 2-2; 3-4; 3-1)

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, JORGE RODRIGUEZ, RAFAEL RAMOS, ANDRES PEREZ, JULIO JOSE BARROSO, ALEJANDRO GOMEZ (7), ANTONIO CAAMAÑO (2), SAMUEL GONZALEZ, XANDRE RODRIGUEZ, BRUNO SAMPAÑO, ADRIAN CAMPAÑA (1), WILLIAM ABEL LOPEZ

Infantil Masculino

Vitoria tamén do equipo infantil masculino noutro emocionante partido, moi igualado desde o principio pero sempre con vantaxes favorables aos visitantes que conseguiron levarse o encontro por un cinco a seis finais que lles coloca na terceira posición na clasificación.

LIGA GALLEGA INFANTIL  MIXTA 
Domingo 6 de Marzo de 2022

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO MASCULINO 5 – 6 (1-2; 1-1; 1-1; 1-0; 0-1; 1-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO (2), PEDRO RUBAL, ALEXANDRE GONZALEZ (1), GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO (1), RAMON GARCIA, AIRAS CAAMAÑO, GUILLERMO CARRILLO (1), ANTON FAGUNDEZ, SAUL PAPIN, RODRIGO CARRILLO (1), MARIO CALZADILLA

Tamén houbo enfrontamento en categoría absoluta de división de honor feminina con vitoria local por un claro doce a cinco nun partido onde as santiaguesas estiveron pouco acertadas en ataque, aínda que seguen mellorando e traballando conceptos, de face a futuros encontros e sobre todo con gran futuro dun equipo con numerosas xogadoras cadetes e infantís.

LIGA GALEGA ABSOLUTA FEMININA DIVISIÓN DE HONOR
Domingo 6 de marzo de 2022

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO   13 – 5 (4-0; 3-1; 3-1; 3-3)

CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, ISABEL PEREZ (1), LAURA SANLUIS, VICTORIA LANDEIRA (1), DANIELA PRIETO,  SORAYA LEARTE (1), CANDELA RUBAL (2), SARAY GUILBERT, SARA IGLESIAS. CECILIA COBAS

Para rematar celebrouse o encontro de segunda división entre os dous equipos B con resultado favorable aos locais por dez a seis. Bo inicio dos visitantes que se puxeron por diante no marcador, pero ante as numerosas baixas do equipo non puido aguantar o ritmo do encontro caendo finalmente derrotados.

LIGA GALEGA ABSOLUTA 2º DIVISIÓN 

Domingo 6 de Marzo de 2022

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO    10 – 6 (1-3; 4-0; 4-1; 1-2)

CW SANTIAGO: PABLO MARTINEZ, SEBASTIAN ALTAMIRANO, YAGO DIAZ, ANXO PANERO (1), JESUS MONTOIRO (1), SAMUEL GONZALEZ (3), JULIO JOSE BARROSO (1), ANTONIO MOSCOSO, IAGO GARABATO

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICA PARTIDOS DE WATERPOLO 29 DE XANEIRO

UNHA VITORIA E UNHA DERROTA ANTE PONTEVEDRA

Este pasado sábado o Club Waterpolo Santiago retomo as competicións das ligas galegas de categorías, esta vez desprazáronse a Pontevedra para disputar dous encontros con vitoria en categoría alevín mixto por un resultado de dez catro e derrota do infantil masculino por dez a cinco.
Bo partido en categoría alevín, que coas incorporaciones de varios xogadores novos esta tempada cada vez máis cohesionados foron por diante sempre no marcador para obter unha vitoria clara que lles coloca líderes na clasificación.

Equipo Alevin

LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA 
Sábado 29 de xaneiro

CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO   4 – 10 (2-2; 0-1; 0-2; 0-0; 2-3; 0-2)

CW SANTIAGO: MARIO CALZADILLA, ALEXANDRE GONZALEZ, LUCIA PEÑA, NOA VIEITES, CARLOTA PEREZ (1), QUEITAN ROMERO, AIRAS CAAMAÑO, GONZALO DE LA MATA, MATEO ABAL, RODRIGO CARRILLO (2), SOFIA PEREZ (7)

O segundo e último encontro que se disputo foi en categoría infantil mixta onde o noso equipo masculino realizo un bo partido ante o líder e favorito a gañar a liga. Unha boa actitude do equipo masculino que traballo moito en defensa, pero as lagoas en ataque nos primeiros cuartos decidiu o partido, bo traballo de equipo que progresa e aumenta cada día o seu nivel de xogo.

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA
Sábado 29 de Xaneiro

CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO MASCULINO   10- 5 (2-0; 1-0; 1-2; 3-1; 2-0; 1-2)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO, PEDRO RUBAL (1), ARTAI ANTELO (1), ANTON FAGUNDEZ, ALEXANDRE GONZALEZ, GABRIEL BALSA, AIRAS CAAMAÑO, RODRIGO CARRILLO, GUILLERMO CARRILO (2), MARIO CALZADILLA, SAUL PAPIN (1)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

Partidos Liga

Liga Galega

CW Santiago vs CW Pontevedra

O Club Waterpolo Santiago recibe o vindeiro sábado 29 de febreiro ao CW Pontevedra na piscina do Complexo Deportivo Santa Isabel de Santiago de Compostela para xogar 4 partidos das Ligas Galegas de Waterpolo.

29-Febrero-2020