CONVOCATORIA CADETE

CW SANTIAGO — CW CORUÑA RIAS ALTAS

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA CADETE  MIXTO

Partido: CW SANTIAGO – CW CORUÑA RIAS ALTAS
Categoría CADETE MIXTO
Día: SÁBADO 21 DE MAIO DE 2022
Hora: 17.00 H
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 16.15 H Porta entrada urxencia

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE CONDE
  2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  3. DIEGO FAGUNDEZ AGUILAR
  4. NICOLAS COLLAZO SANTAMARIA
  5. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  6. MIGUEL BARCA GARCIA
  7. IAGO FERNANDEZ BLANCO
  8. SARAY GUILBERT PEREZ
  9. YAGO DIAZ CENDAL
  10. BRUNO PEREZ FEAS
  11. DANIELA PRIETO SAMPEDRO
  12. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  13. MAGIN LOPEZ ROMERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ALEVIN

CW SANTIAGO — CW CORUÑA RIAS ALTAS

CW Santiago Alevin

LIGA GALEGA ALEVIN

DÍA: SÁBADO 21 MAIO
PARTIDOS CW SANTIAGO – CW CORUÑA RIAS ALTAS
PISCINA: SANTA ISABEL
HORA: 16:00 H (15:30 ENTRADA PORTA DE URXENCIA)

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MARIO CALZADILLA
  2. ALEXANDRE GONZALEZ
  3. XOEL VAZQUEZ
  4. GONZALO DE LA MATA
  5. MATEO ABAL
  6. CARLOTA PEREZ
  7. QUEITAN ROMERO
  8. AIRAS CAAMAÑO
  9. ALEX RIAL
  10. ANDRE SOTELO
  11. RODRIGO CARRILLO
  12. NOA VIEITES
  13. SOFIA PEREZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ABSOLUTO 2ª DIVISION

CW SANTIAGO “B” — CW CORUÑA RIAS ALTAS “B”

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA ABSOLUTO 2ª DIVISIÓN

Partido: CW SANTIAGO “B” – CW CORUÑA RIAS ALTAS”B”
Categoría ABSOLUTO 2ª DIVISIÓN
Día: SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022
Hora: 18:45 H.
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 18:10 H. PORTA DE URXENCIA18:45 H

XOGADORES CONVOCADOS

  1. IAGO GARABATO GONZALEZ
  2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  3. ANTONIO GARCIA LENCE
  4. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  5. ANTON QUINTELA FERREIRO
  6. YAGO DIAZ CENDAL
  7. ANXO PANERO BLANCO
  8. JESUS MONTOIRO CASTELAO
  9. SAMUEL GONZALEZ GONZALEZ
  10. JULIO JOSE BARROSO ROMERO
  11. ANTONIO MOSCOSO SANCHEZ
  12. ANGEL RODRIGUEZ LIJO
  13. MAGIN LOPEZ ROMERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA INFANTIL FEMININO

CW SANTIAGO FEMININO — CW CORUÑA RIAS ALTAS

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

Día: SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022
Partido: CW SANTIAGO FEMININO – CW CORUÑA RIAS ALTAS
Piscina: SANTA ISABEL
HORA: 17.30 H (16.50 H ENTRADA PORTA DE URXENCIA)

XOGADORAS CONVOCADAS

  1. EVA CALZADILLA OTERO
  2. SARAY GUILBERT PEREZ
  3. CANDELA RUBAL CORTES
  4. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
  5. EMMA SANTAMARIA BLANCO
  6. XULIA GAREA BERMUDEZ
  7. IRENA ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  8. ALBA MARIA CASTILLO DE FARIA
  9. CIRA SAMPAYO LOPEZ
  10. NOA VIEITES MAREY
  11. XIANA BARREIRO RODRIGUEZ
  12. SOFIA PEREZ VAZQUEZ
  13. CARLA DIAZ CENDAL

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

Share this:

CONVOCATORIA INFANTIL MASCULINO

CW SANTIAGO MASCULINO — CW CORUÑA RIAS ALTAS

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

Día: SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022
Partido: CW SANTIAGO MASCULINO – CW CORUÑA RIAS ALTAS
Piscina: SANTA ISABEL
HORA: 16.30 H (15.50 H ENTRADA PORTA DE URXENCIA)

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ ROMERO
  2. BIEITO CARBALLO CALERO
  3. PEDRO RUBAL CORTES
  4. ALEXANDRE GONZALEZ GONZALEZ
  5. GABRIEL BALSA BARREIRO
  6. ARTAI ANTELO FERNANDEZ
  7. RAMON GARCIA PEREZ
  8. AIRAS CAAMAÑO FERNANDEZ
  9. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  10. ANTON FAGUNDEZ AGUILAR
  11. MAURO GONZALEZ-CONCHEIRO CEINOS
  12. SAUL PAPIN SANCHEZ
  13. RODRIGO CARRILLO ROMERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CTO GALEGO DE INVERNO

CW SANTIAGO MASCULINO — CW CORUÑA RIAS ALTAS

Nenos en partido de waterpolo

CAMPIONATO GALEGO INFANTIL MIXTO DE INVERNO

Día: SÁBADO 2 DE ABRIL DE 2022
1/4 DE FINAL: CW SANTIAGO MASCULINO – CW CORUÑA RIAS ALTAS
(RESTO DE PARTIDOS DEPENDENDO CRUCES)
Piscina: CGTD PONTEVEDRA
HORA: 10 H
DESPRAZAMENTO: BUS DENDE STA ISABEL Ás 8.30 H

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ ROMERO
  2. BIEITO CARBALLO CALERO
  3. PEDRO RUBAL CORTES
  4. ALEXANDRE GONZALEZ GONZALEZ
  5. GABRIEL BALSA BARREIRO
  6. ARTAI ANTELO FERNANDEZ
  7. RAMON GARCIA PEREZ
  8. AIRAS CAAMAÑO FERNANDEZ
  9. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  10. ANTON FAGUNDEZ AGUILAR
  11. SAUL PAPIN SANCHEZ
  12. RODRIGO CARRILLO ROMERO
  13. MAURO GONZALEZ-CONCHEIROS CEINOS
  14. MARIO CALZADILLA OTERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
E 15€ PARA O PAGO DO BUS E A COMIDA

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CAMPIONATO GALEGO CADETE MIXTO DE INVERNO

CRÓNICAS 5 E 6 DE MARZO

QUINTO POSTO NO CADETE DE INVERNO

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este sábado pasado celebrouse no CGTD de Pontevedra o Campionato Galego Cadete de Inverno, coa participación de oito equipos e coa participación dos cadetes do CW Santiago que finalmente conseguiron a quinta praza logo de perder en cuartos de final ante CW Coruña Rías Altas nunha eliminatoria moi igualada que se decidiu no último cuarto onde un parcial dun a tres para os coruñeses deulles a vitoria final por catro goles a sete. A derrota enviaba aos santiagueses á loita pola quinta praza, onde se enfrontaron ao equipo feminino de Ferrol, partido sen historia onde os santiagueses foron moi superiores vencendo por doce goles a un. A vitoria fixo que os santiagueses loitasen pola quinta e sexta praza ante Pontevedra B, partido que desde o inicio foi dominado polos cadetes santiagueses que venceron por un concluínte dez a catro conseguindo unha meritoria quinta praza.
Destacar tamén a participación cedidas de tres das nosas xogadoras (DANIELA PRIETO, SARAY GUILBERT E ARIANA COLLAZO) no equipo de Ferrol feminino o que demostra o gran nivel que están adquirindo as deportistas santiaguesas.

CAMPIONATO GALEGO CADETE

Sábado 5 de Marzo de 2022

Cuartos de final

CW CORUÑA RIAS ALTAS – CW SANTIAGO  7- 4 (1-1; 1-1; 2-1; 3-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, CARLOS ORDOÑEZ (2), DIEGO FAGUNDEZ, YAGO DIAZ (2), SEBASTIAN ALTAMIRANO, MIGUEL BARCA, NICO COLLAZO, IAGO FERNANDEZ, LUCAS GARCIA, BIEITO CARBALLO GUILLERMO CARRILLO, BRUNO PEREZ, RAUL SEOANE

Semifinal 5º-8º 

CM FERROL FEMENINO – CW SANTIAGO  1- 12 (0-5; 0-6; 1-0; 0-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, CARLOS ORDOÑEZ (4), DIEGO FAGUNDEZ, YAGO DIAZ (2), SEBASTIAN ALTAMIRANO, MIGUEL BARCA, NICO COLLAZO (1), IAGO FERNANDEZ (2), LUCAS GARCIA (2), BIEITO CARBALLO (1), GUILLERMO CARRILLO, BRUNO PEREZ, RAUL SEOANE

Puesto 5º-6º 

CW PONTEVEDRA B – CW SANTIAGO  4- 10 (1-3; 1-2; 1-4; 1-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, CARLOS ORDOÑEZ (6), DIEGO FAGUNDEZ, YAGO DIAZ (3), SEBASTIAN ALTAMIRANO, MIGUEL BARCA, NICO COLLAZO, IAGO FERNANDEZ, LUCAS GARCIA, BIEITO CARBALLO, GUILLERMO CARRILLO (1), BRUNO PEREZ, RAUL SEOANE

CRÓNICA 6 DE MARZO VIGO 

DÚAS VITORIAS E DÚAS DERROTAS ANTE NAUTICO DE VIGO

Logo del Club Waterpolo Santiago

Nova xornada das ligas galegas de waterpolo para o CW Santiago con desprazamento este domingo seis de marzo a Vigo para enfrontarse ao Náutico de Vigo cun balance de dúas vitorias e dúas derrotas.
O encontro máis importante da tarde foi o que enfronto a ambos equipos en categoría absoluta de división de honor, partido decisivo de face ao título de liga xa que ambos conxuntos estaban á fronte da clasificación e o que conseguise a vitoria daba un paso moi importante de face a certificar o título de liga. Encontro dominado desde o inicio polos visitantes que cunha gran defensa e aproveitando as súas opcións en ataque distanciáronse cun parcial dun a tres no primeiro cuarto. Continuo a mesma dinámica no segundo cuarto, cun equipo santiagués defendendo ben aos xogadores locais alcanzo unha renda de catro goles, os locais intentaron reaccionar e conseguiron achegarse a dous goles ao descanso (tres a cinco). O terceiro cuarto os santiagueses conseguiron distanciarse a cinco goles a falta de dous minutos e medio, vantaxe que conseguiron reducir os locais a tres goles, ao final do cuarto. Parecía sentenciado o encontro a falta do último cuarto, pero a intensidade dos locais e as malas decisións en ataque dos compostelanos fixo que perdesen esa vantaxe e os vigueses conseguían empatar a nova a falta dun cincuenta para acabar o encontro, pero un penalti a favor a falta dun minuto trinta volveu colocar aos visitantes por diante no marcador, vantaxe que non perderían grazas ao bo traballo defensivo, levándose unha vitoria merecida que lles coloca por diante dos vigueses na loita polo título.

Absoluto Masculino

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA DIVISION DE HONOR
Domingo 6 de Marzo de 2022
Cuartos de final

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO  9- 10 (1-3; 2-2; 3-4; 3-1)

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, JORGE RODRIGUEZ, RAFAEL RAMOS, ANDRES PEREZ, JULIO JOSE BARROSO, ALEJANDRO GOMEZ (7), ANTONIO CAAMAÑO (2), SAMUEL GONZALEZ, XANDRE RODRIGUEZ, BRUNO SAMPAÑO, ADRIAN CAMPAÑA (1), WILLIAM ABEL LOPEZ

Infantil Masculino

Vitoria tamén do equipo infantil masculino noutro emocionante partido, moi igualado desde o principio pero sempre con vantaxes favorables aos visitantes que conseguiron levarse o encontro por un cinco a seis finais que lles coloca na terceira posición na clasificación.

LIGA GALLEGA INFANTIL  MIXTA 
Domingo 6 de Marzo de 2022

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO MASCULINO 5 – 6 (1-2; 1-1; 1-1; 1-0; 0-1; 1-1)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO (2), PEDRO RUBAL, ALEXANDRE GONZALEZ (1), GABRIEL BALSA, ARTAI ANTELO (1), RAMON GARCIA, AIRAS CAAMAÑO, GUILLERMO CARRILLO (1), ANTON FAGUNDEZ, SAUL PAPIN, RODRIGO CARRILLO (1), MARIO CALZADILLA

Tamén houbo enfrontamento en categoría absoluta de división de honor feminina con vitoria local por un claro doce a cinco nun partido onde as santiaguesas estiveron pouco acertadas en ataque, aínda que seguen mellorando e traballando conceptos, de face a futuros encontros e sobre todo con gran futuro dun equipo con numerosas xogadoras cadetes e infantís.

LIGA GALEGA ABSOLUTA FEMININA DIVISIÓN DE HONOR
Domingo 6 de marzo de 2022

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO   13 – 5 (4-0; 3-1; 3-1; 3-3)

CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, ISABEL PEREZ (1), LAURA SANLUIS, VICTORIA LANDEIRA (1), DANIELA PRIETO,  SORAYA LEARTE (1), CANDELA RUBAL (2), SARAY GUILBERT, SARA IGLESIAS. CECILIA COBAS

Para rematar celebrouse o encontro de segunda división entre os dous equipos B con resultado favorable aos locais por dez a seis. Bo inicio dos visitantes que se puxeron por diante no marcador, pero ante as numerosas baixas do equipo non puido aguantar o ritmo do encontro caendo finalmente derrotados.

LIGA GALEGA ABSOLUTA 2º DIVISIÓN 

Domingo 6 de Marzo de 2022

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO    10 – 6 (1-3; 4-0; 4-1; 1-2)

CW SANTIAGO: PABLO MARTINEZ, SEBASTIAN ALTAMIRANO, YAGO DIAZ, ANXO PANERO (1), JESUS MONTOIRO (1), SAMUEL GONZALEZ (3), JULIO JOSE BARROSO (1), ANTONIO MOSCOSO, IAGO GARABATO

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

UN TRIUNFO E UN EMPATE ANTE CW CORUÑA RIAS ALTAS

CRÓNICA DO 19 FEBREIRO ANTE CW CORUÑA RIAS ALTAS

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este sábado pasado os equipos do Club Waterpolo Santiago desprazáronse a Coruña para un dobre xornada en categorías das ligas Galegas, con dous encontros na xornada matinal vitoria do infantil feminino e empate do cadete mixto 

infantil feminino

Xornada de infantil  feminino  e empate  do  cadete mixto 

Iniciou a xornada matinal o equipo infantil feminino que obtivo a vitoria de forma  clara por tres a dezasete, logo de mandar desde o inicio cun gran primeiro cuarto onde xa obtiveron unha clara vantaxe de seis goles a un; que só fixo que aumentar a cada cuarto. Para o tres dezasete final.

 O segundo e último encontro da xornada de mañá enfronto aos equipos cadetes de ambos clubs cun resultado final de empate a nove. 

Un mal inicio dos santiagueses fíxolles ir por detrás no marcador durante todo o encontro pese a iso souberon sobrepoñerse e cun gran último cuarto conseguiron igualar a falta de vinte e oito segundos para o final e levarse un punto moi importante.

E dúas derrotas na xornada de tarde: infantil masculino e absoluto de segunda división

A xornada da tarde comezou co encontro en categoría infantil, onde os santiagueses arrincaron o encontro marcando o ritmo e sempre por diante no marcador, entrando no último cuarto cun gol arriba, pero un último cuarto onde non puideron parar as acometidas dos locais provoco un parcial de tres a cero para os coruñeses que lles deu a vitoria final pese ao gran esforzo realizado polos santiagueses.

Para rematar e para pechar a xornada disputouse o enfrontamento da 2º división entre os dous equipos “B”, onde os locais mandaron no marcador durante os dous primeiros cuartos, pero unha gran reacción dos visitantes no terceiro cuarto igualo o encontro a finais do terceiro cuarto, con todo por decidir no último cuarto a maior efectividad en ataque dos coruñeses deulles a vitoria polo once a oito final.

LIGA GALLEGA INFANTIL MIXTA

CW CORUÑA RIAS ALTAS – CW SANTIAGO FEMENINO 3- 17 (1-6; 1-1; 0-3; 1-1; 0-2; 0-4)

CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, SARAY GUILBERT (6), CANDELA RUBAL (7), ARIANA COLLAZO (2), XULIA GAREA, IRENA ORDOÑEZ, ALBA MARIA CASTILLO, CIRA SAMPAYO, XIANA BARREIRO, SOFIA PEREZ (2)

LIGA GALLEGA CADETE MIXTA

CW CORUÑA RIAS ALTAS – CW SANTIAGO  9- 9 (4-1; 1-3; 4-2; 0-3)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, CARLOS ORDOÑEZ (4), SARAY GUILBERT (1), YAGO DIAZ (2), SEBASTIAN ALTAMIRANO, MIGUEL BARCA (1), NICO COLLAZO, IAGO FERNANDEZ, UXIA UZAL, IRENA ORDOÑEZ, GUILLERMO CARRILLO (2), BRUNO PEREZ MAGIN LOPEZ

LIGA GALLEGA INFANTIL MIXTA

CW CORUÑA RIAS ALTAS – CW SANTIAGO MASCULINO 9- 7 (1-3; 2-0; 1-1; 1-2; 1-1; 3-0)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO (2), PEDRO RUBAL (2), ARTAI ANTELO (2), ANTON FAGUNDEZ, GABRIEL BALSA, AIRAS CAAMAÑO, RAMON GARCIA, GUILLERMO CARRILO (1), SAUL PAPIN 

LIGA GALLEGA ABSOLUTA 2º DIVISION

CW CORUÑA RIAS ALTAS “B” – CW SANTIAGO “B”CW SANTIAGO B: PABLO MARTINEZ, CARLOS ORDOÑEZ (1), ANTONIO GARCIA (2), SEBASTIAN ALTAMIRANO, FERNANDO FERRER (5), YAGO DIAZ, ANXO PANERO, SAMUEL GONZALEZ, JULIO JOSE BARROSO, IAGO GARABATO

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ABSOLUTO 2ª DIVISION

CW CORUÑA RIAS ALTAS “B” – CW SANTIAGO “B”

WATERPOLO ABSOLUTO

Partido : CW CORUÑA RIAS ALTAS “B” – CW SANTIAGO “B”
Categoria: ABSOLUTO 2ª DIVISION
Dia: SÁBADO 19 DE FEBREIRO DE 2022
Hora: 17.30H (16.45H EN INEF)
Piscina: INEF BASTIAGUEIRO – CORUÑA
DESPRAZAMENTO: COCHES PARTICULARES

XOGADORES CONVOCADOS

  1. PABLO MARTINEZ CRESPO
  2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  3. ANTONIO GARCIA LENCE
  4. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  5. FERNANDO FERRER CUADRADO
  6. YAGO DIAZ CENDAL
  7. ANXO PANERO BLANCO
  8. SAMUEL GONZALEZ GONZALEZ
  9. ANGEL RODRIGUEZ LIJO
  10. JULIO JOSE BARROSO ROMERO
  11. ANTONIO MOSCOSO SANCHEZ
  12. LUIS GUILBERT PEREZ
  13. IAGO GARABATO GONZALEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA CADETE

CW CORUÑA RIAS ALTAS – CW SANTIAGO

Partido : CW CORUÑA RIAS ALTAS – CW SANTIAGO MIXTO
Categoria: CADETE MIXTO
Dia: SÁBADO 19 DE FEBREIRO DE 2022
Hora: 12.30H (11.45H EN INEF)
Piscina: INEF BASTIAGUEIRO – CORUÑA
DESPRAZAMENTO: COCHES PARTICULARES

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE CONDE
  2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  3. DIEGO FAGUNDEZ AGUILAR
  4. NICOLAS COLLAZO SANTAMARIA
  5. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  6. MIGUEL BARCA GARCIA
  7. IAGO FERNANDEZ BLANCO
  8. LUCAS GARCIA VILARIÑO
  9. YAGO DIAZ CENDAL
  10. DANIELA PRIETO SAMPEDRO
  11. UXIA UZAL FERRO
  12. BRUNO PEREZ FEANS
  13. MAGIN LOPEZ ROMERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña