CRÓNICA 14 DE XANEIRO 2023 Piscina Municipal de Riazor

Logo del Club Waterpolo Santiago

O CW SANTIAGO SUBCAMPEON ALEVIN
E CAMPEON BENJAMIN

   Este pasado sábado disputouse nas piscinas de riazor na Coruña os campeonatos galegos alevín e benxamín de inverno con unha excelente actuación dos equipos do club waterpolo Santiago, que conseguiron o sub-campionato en categoría alevín, despois de gañar en cuartos ó anfitrión, o waterpolo Coruña por cinco goles a tres, en semifinais o club Marina Ferrol por seis goles a cinco, e caeu derrotado na gran final ante o Náutico de Vigo, non sen loitar e estar en todo momento cerca no marcador para acabar caendo derrotado por sete goles a cinco. Pese a la derrota final, gran actuación dos santiagueses que souberon sobrepoñerse ás baixas e loitaron ata a extenuación conseguindo un magnífico resultado.

CAMPIONATO GALEGO ALEVIN DE INVERNO

CUARTOS DE FINAL   CW CORUÑA – CW SANTIAGO  3 – 5

SEMIFINALES              CW SANTIAGO – CM FERROL     6 – 5

FINAL                           CW SANTIAGO – RCN DE VIGO   5 – 7

CW SANTIAGO: ANDRE SOTELO, RODRIGO CARRILLO, NOA VIEITES, MATEO MACIAS, GUILLERMO RICART, LUCIA PEÑA, IAGO PEREZ, AIRAS CAAMAÑO, GABRIEL ULOD, GONZALO DE LA MATA.

  Pola súa parte tamén disputaron o seu campionato de inverno os máis pequenos do club,os nosos benxamíns. Os santiagueses presentábanse con dous equipos dada a cantidade de xogadores de base e que iniciaron este ano os adestramentos cos santiagueses. Gran actuación de ambos conxuntos que se enfrentaban a dous equipos de Pontevedra tamén. O equipo A santiagués gañou sen problemas ó equipo B pontevedrés, ó que venceu por un claro oito a cero na primeira semifinal e dáballe o pase a gran final da tarde. Pola súa parte o equipo B santiagués deu a sorpresa ó vencer o equipo A de Pontevedra, nun duelo non apto para cardíacos que caeu para os santiagueses na morte súbita, despois de chegar a final do encontro con empate a dous. Xogouse unha prórroga donde os santiagueses conseguiron marcar e finalizar gañando o encontro que lles daba o pase a final, e un enfrentamento entre os dous equipos santiagueses.

Xa pola tarde a gran final caeu do lado do equipo A santiagués que venceu por un cómodo dez a cero a un equipo B santiagués que notou o gran esforzo realizado na semifinal. Aínda así, magnífico resultado para os santiagueses, que da conta do gran traballo que se está realizando na canteira compostelana.

CAMPIONATO GALEGO BENXAMIN DE INVERNO

1º SEMIFINAL        CW SANTIAGO A – CW PONTEVEDRA B   8 – 0

2º SEMIFINAL        CW PONTEVEDRA A – CW SANTIAGO B   2 – 3

FINAL                      CW SANTIAGO A – CW SANTIAGO B      10 – 0

CW SANTIAGO “A”: MARTIN BARREIRO, ISAAC PAPIN, SOFIA UZAL, IVAN VIEITES, GAEL CAAMAÑO, LUCAS VAZQUEZ, ANDREA GONZALEZ

CW SANTIAGO “B”: XURXO CARRACEDO, ENZO MERA, DANIEL SUAREZ, THIAGO SANCHEZ, RODRIGO CONSEIL, CARMELA BARREIRO, XIANA CARBALLO, DANIEL HERNANDEZ

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CAMPIONATO DE INVERNO ALEVIN

CW SANTIAGO ALEVIN



DIA: SABADO 21 DE XANEIRO
PARTIDO 1º PARTIDO CW CORUÑA – CW SANTIAGO 10:00hr
2º Y 3º PARTIDO EN FUNCION DO RESULTADO
PISCINA RIAZOR, A CORUÑA
DESPRAZAMENTO: 8:15 EN BUS, DENDE SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. AIRAS CAAMAÑO
  2. RODRIGO CARRILLO
  3. GONZALO DE LA MATA
  4. ANDRE SOTELO
  5. NOA VIEITES
  6. LUCIA PEÑA
  7. IAGO PEREZ
  8. MATEO MACIAS
  9. GABRIEL GHEORGHE
  10. GUILLERMO RICART

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL
E 15 € PARA A COMIDA

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICA 26 DE NOVEMBRO 2022

Logo del Club Waterpolo Santiago

TRIPLE VITORIA SANTIAGUESA

Nova xornada das ligas galegas de waterpolo para o CW Santiago, tres encontros disputados nas instalacións de Santa Isabel, e triple victoria. Dúas delas ante Ourense en absoluto de división de honra, e do equipo master ante Coruña, e vitoria do cadete masculino no duelo fratricida ante o cadete femenino santiagués.

A xornada deu comenzo co duelo en categoría cadete entre os dous equipos santiagueses, con victoria para o equipo masculino por un cómodo trece a seis, nun encontro donde as rapazas aguantaron durante dous cuartos co marcador igualado, pero o maior físico e acerto en ataque do equipo masculino estirou o resultado ata o xa mencionado trece a seis. 

O segundo encontro e a segunda vitoria foi en categoría absoluta de segunda división, donde fixo o seu debut esta tempada o equipo master santiagués, e non puido tener mellor inicio xa que apabullou ó equipo de Coruña B veniendo por quince goles a dous. Partido cómodo e marcando diferenzas dende o inicio,  cun xogo vistoso que lle fai candidato a gañar a liga de segunda división.

Por último disputouse o encontro en categoría absoluta de división de honra, donde os santiagueses se enfrentaban ó club waterpolo Ourense, que finalizou con unha cómoda vitoria por dezasete a sete. Marcando distancias dende o inicio cunha férrea defensa e aproveitando as oportunidades en ataque chegouse con un cómodo oito a dous ó descanso que prácticamente sentenciaba o encontro, a partir dese momento os locais aproveitaron para dar minutos ós máis xóvenes e aumentaron o resultado ata o dezasete a sete finales.

LIGA GALEGA CADETE MIXTA

CW SANTIAGO MASCULINO – CW SANTIAGO FEMENINO   13 – 6 (3-1; 3-3; 4-1; 3-1)

CW SANTIAGO MASCULINO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO, PEDRO RUBAL (1), NICOLAS COLLAZO (1), SEBASTIAN ALTAMIRANO (1), ARTAI ANTELO (1), ANTON FAGUNDEZ, BRUNO PEREZ, GUILLERMO CARRILLO (5), GABRIEL BALSA, SAUL PAPIN (1), ALEXANDRE GONZALEZ (3), AIRAS CAAMAÑO

CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, SARAY GUILBERT (2), CANDELA RUBAL (1), ARIANA COLLAZO (3), CARLOTA PEREZ, EMMA SANTAMARIA, CIRA SAMPAYO, ALBA MARIA CASTILLO, CANDELA ESPIÑA, MARIA ROMERO

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA 2ª DIVISION 

 CW SANTIAGO MASTER – CW CORUÑA RIAS ALTAS B 15- 2 (4-2; 5-0; 2-0; 4-0)

CW SANTIAGO: DAVID RAPOSO, MIGUEL FERNANDEZ, RAMON TURNES (2), DANIEL GARCIA (2), FRAN COLLAZO (3), RAFAEL ENRIQUE RAMOS (3), BRAIS RAPOSO (2), JORGE LAREU, JAVIER GARCIA, DANIEL TOME, MIGUEL ANGEL BARCA (1), PEDRO BERNARDEZ (1), ADRIAN PONTE (1)

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA
DIVISION HONRA 

CW SANTIAGO – CW OURENSE     17 – 7 (3-0; 5-2; 4-2; 5-3)

CW SANTIAGO: IAGO GARABATO, JORGE RODRIGUEZ, JESUS PEREZ, ANDRES PEREZ (3), ANTONIO GARCIA (2), PABLO PIÑEIRO (1), YAGO DIAZ (1), ANTONIO CAAMAÑO (1), ALEJANDRO GOMEZ (8), XANDRE RODRIGUEZ (1), BRUNO SAMPAÑO, ADRIAN CAMPAÑA, PABLO MARTINEZ

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICA 06 DE NOVEMBRO 2022

Logo del Club Waterpolo Santiago

DOBLE VITORIA ANTE CW CORUÑA

Novo desplazamento este domingo seis de novembro do Club Waterpolo Santiago a  Coruña para enfrontarse en tres encontros ante o Club Waterpolo Coruña. Cun  balance de dúas vitorias e unha derrota.

O primeiro encontro en disputarse foi en categoría cadete mixta, donde os coruñeses venceron ó cadete masculino santiagués  por un resultado de oito goles a cinco,  despois dun encontro igualado durante os dous primeiros cuartos que levou o  encontro a un tres a catro aó descanso longo, pero un mal terceiro cuarto dos composteláns deu vantaxe ós locais de goles que ampliaron a tres no último cuarto, pese ós esforzos por remontar dos visitantes para acabar o encuentro co citado oito a cinco  final.

O segundo encontro en disputarse foi en categoría Absoluta Feminina de División de Honra, encontro donde as compostelanas foron moi superiores ás locais, que solo  polos numerosos erros en ataque das visitantes conseguieon manter o resultado  igualado durante boa parte do encontro, pero un parcial de dous a cinco no cuarto  final das santiaguesas estirou o marcador ata un merecido nove a catorce final que  lles da a primeira vitoria da tempada despois de dúas derrotas.

Por último, disputouse o encontro de segunda división masculina cos equipos B de  ambos conxuntos,  con vitoria cómoda dos visitantes que mandaron no marcador  desde o inicio e que despois de ir ampliando o marcador en cada parcial venceron  por un cómodo sete goles a doce.

LIGA GALEGA CADETE MIXTA

CW CORUÑA – CW SANTIAGO MASCULINO.  8-5 (1-1; 2-3; 3-0; 2-2)

CW SANTIAGOMagín López, Bieito Carballo, Pedro Rival, Nicolás Collazo (2),  Sebastián Altamirano (2), Artai Antelo (1), Antón Fagundez, Bruno Pérez, Guillermo  Carrillo, Gabriel Balsa, Saúl Papin

LIGA GALEGA ABSOLUTA FEMENINA 
DIVISIÓN DE HONRA

CW CORUÑA – CW SANTIAGO      9-14 (0-2; 3-2; 4-5; 2-5) 

CW SANTIAGO: Carla Díaz, Isabel Pérez (5), Laura Sanluis, Rosalía Rey (5), Victoria  Landeira, Ariana Collazo, Emma Santamaría, Candela Rubal, Saray Guilbert (2),  Andrea Fernández, Sara Iglesias, Cecilia Cobas (2)

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA 2° DIVISIÓN

CW CORUÑA “B” – CW SANTIAGO “B”     7-12 (1-4; 1-2; 3-4; 2-2)

CW SANTIAGO BRoberto Carro, Carlos Ordóñez (1), Emmanuel Nieto (1), Nicolás  Collazo, Fernando Ferrer (3), Jesús Pérez (1), Iago Fernández, Samuel González (4),  Yago Díaz (1), Antonio Moscoso (2), Ángel Rodríguez, Pablo Felez, Raúl Seoane.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICA, 21 DE MAIO

TRIPLA VITORIA ANTE CW CORUÑA RIAS ALTAS

Logo del Club Waterpolo Santiago

Este pasado sábado o CW Santiago pechou a Liga Galega Absoluta de División de Honor cunha vitoria clara ante o CW Coruña Rías Altas por dezasete goles a oito, que certificaba o título conseguido por loa compostelanos xa na antepenúltima xornada de liga. Partido que desde un principio dominaron os locais que ao descanso vencían por un cómodo oito a tres e que serviu para que todos os xogadores tivesen os seus minutos e celebrar o título de liga cunha vitoria máis.
Tamén houbo enfrontamento en categoría alevín mixto con vitoria para os locais por catro goles a un, nun encontro onde os máis pequenos dominaron o partido desde o segundo cuarto e aínda que os visitantes non deixaron de loitar, os locais non se deixaron sorprender e certificaron o título de liga merecido con só unha derrota en toda a liga.
Para rematar disputouse o encontro entre ambos equipos en categoría cadete mixta, onde os santiagueses fixeron un bo partido marcando o ritmo desde o principio gañando os catro parciais para vencer por un claro trece a catro que lles dá o subcampeonato de liga.

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA DIVISIÓN DE HONOR
SÁBADO 21 de maio de 2022

CW SANTIAGO   –  CW CORUÑA RIAS ALTAS        17- 8 (5-2; 3-1; 4-1; 4-4)

       CW SANTIAGO MASCULINO: WILLIAM A LOPEZ, JORGE RODRIGUEZ, RAFAEL E. RAMOS (1), ANDRES PEREZ (5), ANTON QUINTELA (1), ALEJANDRO GOMEZ (5), ANTONIO GARCIA, ANTONIO CAAMAÑO (1), SAMUEL GONZALEZ, XANDRE RODRIGUEZ (3), BRUNO SAMPAÑO, CARLOS ORDOÑEZ, PABLO MART

LIGA GALEGA CADETE MIXTA
SÁBADO 21 DE MAIO DE 2022

CW SANTIAGO – CW CORUÑA RIAS ALTAS       13 – 4  (3-1; 4-2; 3-0; 3-1)

CW SANTIAGO: RAUL SEOANE, CARLOS ORDOÑEZ (3), DIEGO FAGUNDEZ, NICOLAS COLLAZO, SEBASTIAN ALTAMIRANO, MIGUEL BARCA (), ARIANA COLLAZO (1), SARAY GUILBERT, YAGO DIAZ (7), GUILLERMO CARRILLO, BIEITO CARBALLO, BRUNO PEREZ, MAGIN LOPEZ

LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA
SÁBADO 21 de maio de 2022

CW SANTIAGO  – CW CORUÑA RIAS ALTAS     4 – 1 (0-0; 3-0; 0-0; 0-1; 1-0; 0-0)

CW SANTIAGO: MARIO CALZADILLA, ALEXANDRE GONZALEZ, MATEO ABAL, LUCIA PEÑA, NOA VIEITES, CARLOTA PEREZ, QUEITAN ROMERO, AIRAS CAAMAÑO (3), GAEL CAAMAÑO, GONZALO DE LA MATA, RODRIGO CARRILLO (1), ALEJANDRO RIAL, ANDREA GONZALEZ

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA CADETE

CW SANTIAGO — CW CORUÑA RIAS ALTAS

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA CADETE  MIXTO

Partido: CW SANTIAGO – CW CORUÑA RIAS ALTAS
Categoría CADETE MIXTO
Día: SÁBADO 21 DE MAIO DE 2022
Hora: 17.00 H
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 16.15 H Porta entrada urxencia

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE CONDE
  2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  3. DIEGO FAGUNDEZ AGUILAR
  4. NICOLAS COLLAZO SANTAMARIA
  5. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  6. MIGUEL BARCA GARCIA
  7. IAGO FERNANDEZ BLANCO
  8. SARAY GUILBERT PEREZ
  9. YAGO DIAZ CENDAL
  10. BRUNO PEREZ FEAS
  11. DANIELA PRIETO SAMPEDRO
  12. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  13. MAGIN LOPEZ ROMERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ALEVIN

CW SANTIAGO — CW CORUÑA RIAS ALTAS

CW Santiago Alevin

LIGA GALEGA ALEVIN

DÍA: SÁBADO 21 MAIO
PARTIDOS CW SANTIAGO – CW CORUÑA RIAS ALTAS
PISCINA: SANTA ISABEL
HORA: 16:00 H (15:30 ENTRADA PORTA DE URXENCIA)

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MARIO CALZADILLA
  2. ALEXANDRE GONZALEZ
  3. XOEL VAZQUEZ
  4. GONZALO DE LA MATA
  5. MATEO ABAL
  6. CARLOTA PEREZ
  7. QUEITAN ROMERO
  8. AIRAS CAAMAÑO
  9. ALEX RIAL
  10. ANDRE SOTELO
  11. RODRIGO CARRILLO
  12. NOA VIEITES
  13. SOFIA PEREZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ABSOLUTO 2ª DIVISION

CW SANTIAGO “B” — CW CORUÑA RIAS ALTAS “B”

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA ABSOLUTO 2ª DIVISIÓN

Partido: CW SANTIAGO “B” – CW CORUÑA RIAS ALTAS”B”
Categoría ABSOLUTO 2ª DIVISIÓN
Día: SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022
Hora: 18:45 H.
Piscina: SANTA ISABEL
Convocados: 18:10 H. PORTA DE URXENCIA18:45 H

XOGADORES CONVOCADOS

  1. IAGO GARABATO GONZALEZ
  2. CARLOS ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  3. ANTONIO GARCIA LENCE
  4. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  5. ANTON QUINTELA FERREIRO
  6. YAGO DIAZ CENDAL
  7. ANXO PANERO BLANCO
  8. JESUS MONTOIRO CASTELAO
  9. SAMUEL GONZALEZ GONZALEZ
  10. JULIO JOSE BARROSO ROMERO
  11. ANTONIO MOSCOSO SANCHEZ
  12. ANGEL RODRIGUEZ LIJO
  13. MAGIN LOPEZ ROMERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA INFANTIL FEMININO

CW SANTIAGO FEMININO — CW CORUÑA RIAS ALTAS

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

Día: SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022
Partido: CW SANTIAGO FEMININO – CW CORUÑA RIAS ALTAS
Piscina: SANTA ISABEL
HORA: 17.30 H (16.50 H ENTRADA PORTA DE URXENCIA)

XOGADORAS CONVOCADAS

  1. EVA CALZADILLA OTERO
  2. SARAY GUILBERT PEREZ
  3. CANDELA RUBAL CORTES
  4. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
  5. EMMA SANTAMARIA BLANCO
  6. XULIA GAREA BERMUDEZ
  7. IRENA ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  8. ALBA MARIA CASTILLO DE FARIA
  9. CIRA SAMPAYO LOPEZ
  10. NOA VIEITES MAREY
  11. XIANA BARREIRO RODRIGUEZ
  12. SOFIA PEREZ VAZQUEZ
  13. CARLA DIAZ CENDAL

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

Share this:

CONVOCATORIA INFANTIL MASCULINO

CW SANTIAGO MASCULINO — CW CORUÑA RIAS ALTAS

CW SANTIAGO

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

Día: SÁBADO 7 DE MAIO DE 2022
Partido: CW SANTIAGO MASCULINO – CW CORUÑA RIAS ALTAS
Piscina: SANTA ISABEL
HORA: 16.30 H (15.50 H ENTRADA PORTA DE URXENCIA)

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ ROMERO
  2. BIEITO CARBALLO CALERO
  3. PEDRO RUBAL CORTES
  4. ALEXANDRE GONZALEZ GONZALEZ
  5. GABRIEL BALSA BARREIRO
  6. ARTAI ANTELO FERNANDEZ
  7. RAMON GARCIA PEREZ
  8. AIRAS CAAMAÑO FERNANDEZ
  9. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  10. ANTON FAGUNDEZ AGUILAR
  11. MAURO GONZALEZ-CONCHEIRO CEINOS
  12. SAUL PAPIN SANCHEZ
  13. RODRIGO CARRILLO ROMERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña