CONVOCATORIA CTO. INFANTIL VERÁN

CAMPIONATO GALEGO
INFANTIL MIXTO VERÁN

rober_o

Dia: DOMINGO 17 DE XUÑO DE 2018
10h CM FERROL – CW SANTIAGO
11.40h CW ONTEVEDRA – CW SANTIAGO
16h.- 5º e 6º POSTO
17.15H.- 3º e 4º POSTO
18.30.- 1º e 2º POSTO
Piscina: JAVIER GOMEZ NOYA – FERROL
Saída: DOMINGO 17 Ás 8.15H EN COCHE

XOGADORES CONVOCADOS

  1. ROBERTO CARRO
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. ANGEL RODRIGUEZ
  4. HENOK MARTINEZ
  5. FERNANDO FERRER
  6. UXIA SANLUIS
  7. MIGUEL BARCA
  8. SAMUEL GONZALEZ
  9. YAGO DIAZ
  10. ANTONIO GARCIA
  11. ANXO PANERO
  12. JESUS PEREZ
  13. MATEO LAMAS

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) e 10 EUROS PARA O PAGO DA COMIDA

patrocinadores

CONVOCATORIA CAMPIONATO GALEGO ALEVIN

CAMPIONATO  ALEVIN  VERÁN

12271638286_8c1a956653_o

Partido:      CAMPIONATO GALEGO DE VERÁN
Categoria:   ALEVIN
Día:                SABADO 9 DE XUÑO
Hora:             12:15 H
Piscina :       CGTD PONTEVEDRA
Saída:            BUS 10h DESDE SANTA ISABEL

XOGADORAS CONVOCADOS “EQUIPO FEMENINO”

  1. EVA CALZADILLA
  2. SARAY GUILBERT
  3. CARLA DIAZ
  4. EREA VIDAL
  5. CANDELA RUBAL
  6. UXIA SANLUIS
  7. ARIANA COLLAZO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 15 EUROS PARA A COMIDA E O AUTOBUS

patrocinadores

CONVOCATORIA CAMPIONATO GALEGO ALEVIN

CAMPIONATO  ALEVIN  VERÁN

12178517253_f190a3cdc9_o

Partido:      CAMPIONATO GALEGO DE VERÁN
Categoria:   ALEVIN
Día:                SABADO 9 DE XUÑO
Hora:             11:30 H
Piscina :       CGTD PONTEVEDRA
Saída:            BUS 10h DESDE SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS EQUIPO “B”

  1. MAGIN LOPEZ
  2. BIEITO CARBALLO
  3. MIGUEL PALACIOS
  4. CARLOS AMIGO
  5. NICOLAS COLLAZO
  6. ALEJANDRO CREGO
  7. PEDRO RUBAL
  8. MARIO CALZADILLA
  9. GUILLERMO CARRILLO
  10. MANUEL JOSE RUBIAL

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 15 EUROS PARA A COMIDA E O AUTOBUS

patrocinadores

CONVOCATORIA CAMPIONATO GALEGO ALEVIN

CAMPIONATO  ALEVIN  VERÁN

trip_o

Partido:      CAMPIONATO GALEGO DE VERÁN
Categoria:   ALEVIN
Día:                SABADO 9 DE XUÑO
Hora:             13:00 H
Piscina :       CGTD PONTEVEDRA
Saída:            BUS 10h DESDE SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS EQUIPO “A”

  1. MATEO LAMAS
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. MARCO FERNANDEZ
  4. JESUS PEREZ
  5. YAGO DIAZ
  6. IAGO FERNANDEZ
  7. RAUL SEOANE
  8. ALEXANDRE GONZALEZ
  9. LUCAS GARCIA
  10. MIGUEL BARCA

 LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 15 EUROS PARA A COMIDA E O AUTOBUS

patrocinadores

CRONICA CAMPIONATO BENXAMIN VERAN

O CW SANTIAGO SEGUNDO
E TERCERO NO CAMPIONATO BENXAMIN

Logo Rana

 

O pasado sábado 2 disputouse en Pontevedra o Campionato Galego Benxamin, xogandose de modo triangular entre o anfitrión CW Pontevedra e CW SANTIAGO quen acudiu a cita con dous equipos.

No primeiro partido da xornada o CW Pontevedra consegiu superar o CW Santiago B por 7-4, nun partido moi igualado que decidiuse no último minuto do partido. A pesar de que os santiaguese foron mandando no electrónico a meirande parte do partido grazas a un bo traballo defensivo, os fallos en ataque e o xogo tan estaticopropiciaronos do lerez continuar loitando pola victoria durante os tres primeiros cuartos. O ultimo cuarto comezaba cun 3-4 favorable os composteláns, pero os erros defensivos e as imprecisións en ataque fixeron que os de Pontevedra desen a volta o marcador e conseguisen levar a vitoria.

No segundo encontro enfrontáronse os dous equipos santiagués con vitoria do equipo B por 2-9, a pesar do cansazo e comezar perdendo o encontro, os xogadores do equipo B foron capaces de remontar o encontro e conseguir a vitoria grazas a un bo traballo defensivo e a efectividade en ataque, algo do que careceu o equipo A que tivo moitas dificultades para encadear oportunidades de gol.

No último encontro entre o CW Pontevedra e o CW Santiago A saldouse con vitoria dos anfitrións por 9-1 e grazas a cal conseguiron gañar o Campionato. Partido que se decidiu no segundo cuarto onde o cansazo de equipo santiagués notouse en exceso e a pesar de comezar gañando como no partido anterior non foi quen de volver a perforar a portería dos de lérez mentres que estes si tiveron una gran efectividade .

Xogaron por parte do CW Santiago A: IrenaOrdoñez, Alexandre Gonzalez, Pedro Rubal, Ariana Collazo, Bieito Carballo e Rodrigo Carrillo

Mentres que por parte do CW Santiago B: MaginLopez, Eva Calzadilla, Mario Calzadilla, Alejandro Crego, Candela Rubal e GuillermoCarrillo

Clasificación final

1º CW Pontevedra

2º CW Santiago B

3º CW Santiago A

   A próxima semana o CW Santiago voltará a Pontevedra para disputar o Campionato Alevin, esta vez contará con triple representación o CW Santiago A formado polos xogadores de 2º ano, CW Santiago B formado por xogadores de 1º ano e benxamíns e por último o CW Santiago Femenino.

 

patrocinadores

 

CONVOCATORIA CADETE

Club Waterpolo Santiago
vs
Asoc. Coruñesa de Waterpolo

002

Partido:           CW SANTIAGO – ACW
Categoria:       CADETE
Dia:                    SABADO 5 DE MAIO DE 2018
Hora:                18.45H
Piscina :           SANTA ISABEL
Convocados:   17.45 H CAMBIADOS

XOGADORES CONVOCADOS

  1. IAGO GARABATO
  2. LUIS GUILBERT
  3. SANTIAGO ESTURAO
  4. CARLOS ORDOÑEZ
  5. FERNANDO FERRER
  6. ALEX GOMEZ
  7. IAGO DIAZ
  8. SAMUEL GONZALEZ
  9. JORGE GOMEZ
  10. ANTONIO MALLO
  11. ANTONIO GARCIA
  12. ANXO PANERO

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CONVOCATORIA INFANTIL

Club Waterpolo Santiago
vs
Asoc. Coruñesa de Waterpolo

water-polo-drawing-57

Partido :            CW SANTIAGO – ACW
Categoria:        INFANTIL MIXTO
Dia:                     SABADO 5 DE MAIO DE 2018
Hora:                  17.15H
Piscina :            SANTA ISABEL
Convocados:   16.15h Cambiados

XOGADORES CONVOCADOS

  1. ROBERTO CARRO
  2. LUCAS GARCIA
  3. CARLOS ORDOÑEZ
  4. HENOK MARTINEZ
  5. FERNANDO FERRER
  6. UXIA SANLUIS
  7. MIGUEL BARCA
  8. SAMUEL GONZALEZ
  9. YAGO DIAZ
  10. ANTONIO GARCIA
  11. ANXO PANERO
  12. JESUS PEREZ
  13. MATEO LAMAS

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

 

CRONICA 3º PARTIDO PLAY OFF

O CW SANTIAGO SUBCAMPEON
DA LIGA GALEGA ABSOLUTA

rana_logo

 

     O Club Waterpolo Santiago proclamouse subcampeón da Liga Galega Absoluta de 1ª División logo de caer derrotado nos penaltis polo Club Waterpolo Pontevedra no terceiro e definitivo partido do play off. Como nos dous anteriores encontros disputados o partido foi de poder a poder, sempre os santiagueses por diante no marcador, pero con mínimas diferenzas. Un primeiro cuarto no que os locais saíron moi intensos deu vantaxe de goles cunha magnífica defensa deulles vantaxe de dous goles ( tres a un) que parecía que empezaba a decantar o resultado, pero nada lonxe da realidade os visitantes recompuxéronse e conseguiron chegar ao descanso só un gol abaixo ( seis a cinco), de aí ao final loita intensa na pileta, pero sempre por diante os santiagueses que chegaron ao final do terceiro cuarto un gol arriba ( dez a nove) que deixaba o título por decidir para o último cuarto, un gol dos locais poñía dous goles de diferenza ao comezo do último cuarto, os visitantes non cejaron no empeño e dous erros no último minuto e medio dos locais puxeron o empate a once a falta de vinte e oito segundos, os locais tiveron unha última opción de superioridade pero unha mala decisión en ataque a falta de seis segundos deu posesión aos visitantes que tiveron a oportunidade nun último lanzamento que parou o porteiro local.
Empate e tanda de penaltis e aí foron mellores os visitantes que se levaron a tanda por catro goles a un. Felicitar a ambos equipos pola gran final disputada e enhorabuena aos campións.

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA
12 – 15
(3-1; 3-4; 4-4; 1-2)
Penaltis 1-4

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, GABOR PAZOS, ALEX GOMEZ (3), BRUNO SAMPAÑO, ALEJANDRO PADILLA (1), PABLO PIÑEIRO (4), BRAIS RAPOSO (2), ANTONIO CAAMAÑO, PABLO CHICO, DAMIAN ANTELO (1), LUIS FERRER, ADRIAN CAMPAÑA, IAGO GARABATO

patrocinadores

 

CRONICA FINAL LIGA ABSOLUTA

DERROTA NO PRIMEIRO PARTIDO
DE PLAY OFF ABSOLUTO

rana_logo

     Este pasado sábado, comezou a final do play off da liga Absoluta de primeira división. Co primeiro partido da final que se disputou no CGTD de Pontevedra e onde o equipo local venceu pola mínima ao Club Waterpolo Santiago por un axustado cinco a catro levándose o primeiro punto da final. Como o marcador indica foi un partido netamente defensivo e que un segundo cuarto que tivo un parcial de tres a cero favorable aos pontevedreses estropeo un gran traballo defensivo dos santiagueses, que comezaran o encontro cunha férrea defensa e non deron opcións no primeiro cuarto aos locais adiantándose no marcador cunha xogada en superioridade, o segundo cuarto xa mencionado foi o que definiu o partido, un parcial de tres a cero foi o que marcou a diferenza no encontro e aínda que un terceiro parcial con outro bo traballo defensivo e logo de resolvelo como o primeiro cuarto achegou aos santiagueses ata o tres a dous co que se iniciou o definitivo último cuarto, todo por decidir e aínda que conseguiron empatar a tres goles a falta de cinco minutos para finalizar o encontro dous goles dos locais estiraron o marcador a un case definitivo cinco a tres a falta dun minuto e medio que os visitantes só puideron recortar ata o cinco a catro final que lle dá o primeiro punto da final ao Club Waterpolo Pontevedra. O próximo día vinte e un de abril disputarase o segundo encontro en Santiago para conseguir igualar a eliminatoria.

FINAL LIGA GALEGA ABSOLUTA 1ª DIVISIÓN

CW PONTEVEDRA – CW SANTIAGO
  5 – 4
(0-1; 3-0; 0-1; 2-2)

CW SANTIAGO: ADRIAN GARCIA, GABOR PAZOS, ALEX GOMEZ (1), BRUNO SAMPAÑO, ALEJANDRO PADILLA (1), PABLO PIÑEIRO (1), BRAIS RAPOSO, ANTONIO CAAMAÑO (1), ANGEL CARRO, DAMIAN ANTELO, LUIS FERRER, ADRIAN CAMPAÑA, PABLO CHICO

patrocinadores

 

CRONICA vs RCN DE VIGO

UNHA VITORIA E TRES DERROTAS EN VIGO
rana_logo

     Este domingo oito catro equipos do club desprazáronse a Vigo para xogar unha nova xornada das ligas galegas. Os nosos infantís foron os primeiros en disputar o seu encontro, acabando o encontro con vitoria por un axustado nove a once nun partido que desde o primeiro parcial mandaron os santiagueses que cun parcial dun a tres fóronse no marcador e conseguiron manter a renda durante todo o encontro chegando ata a distanciarse no marcador catro goles arriba para acabar vencendo por nove a once despois de que os locais achegásense ata un só gol, pero outro estirón final deu a vitoria por nove goles a once.

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO
9 – 11
(1-3; 1-1; 1-2; 1-2; 3-2; 2-1)

CW SANTIAGO: ROBERTO CARRO, CARLOS ORDOÑEZ, ANGEL RODRIGUEZ, HENOK MARTINEZ (2), FERNANDO FERRER (5), UXIA SANLUIS, SAMUEL GONZALEZ (1), ANTONIO GARCIA (2), ANXO PANERO (1), JESUS PEREZ, MATEO LAMAS.

DIVISION

     O seguinte encontro foi en categoría cadete ante un dos favoritos da categoría, que nun partido que comezou con dous despistes en defensa que estirou o marcador a un tres a cero ao final do primeiro cuarto, a partir dese momento partido moi serio defensivamente que fixo ter dous parciais dun a un no segundo e terceiro cuarto conseguindo incluso o poder haberse achegado no marcador pero as situacións claras falladas fixo que chegarse ao último cuarto cun cinco a dous favorable aos locais que sentenciaron o encontro cun último parcial de tres a un que lles deu a vitoria final por oito goles a tres.

LIGA GALEGA CADETE MIXTA

RCN DE VIGO A  – CW SANTIAGO
8– 3
(3-0; 1–1; 1 – 1; 3–1)

CW SANTIAGO: IAGO GARABATO, LUIS GUILBERT, SANTI ESTURAO, ANXO PANERO, ALEX GOMEZ (3), ANGEL RODRIGUEZ, FERNANDO FERRER, JORGE GOMEZ, HENOK MARTINEZ, ANTONIO GARCIA, CARLOS ORDOÑEZ.

DIVISION

     O seguinte encontro en disputarse foi o segundo partido da semifinal do play off de segunda división entre o segundo equipo dos santiagueses e o equipo absoluto de Vigo, partido con alternativas no marcador que comezou cun primeiro cuarto desastroso dos santiagueses, con despistes defensivos que fixeron que os locais fósense no marcador por un claro cinco a un que parecía que sentenciaba o encontro, pero non foi así, os visitantes espertaron a partir do segundo cuarto e un parcial de de dous a dez cunha gran defensa apoiada cun gran ataque colocábaos cun sete dez a falta de tres minutos para acabar o terceiro cuarto, pero a partir dese momento non souberon manter o resultado e a maior efectividad no último cuarto dos vigueses propiciou a remontada para acabar derrotados por trece a once que non empaña unha moi boa tempada do noso equipo B.

PLAY OFF SEMIFINAL LIGA ABSOLUTA 2ª DIVISION 2º PARTIDO

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO “B”
          13 – 11
(5–1; 1 –5; 3 – 4; 4–1)

CW SANTIAGO: JAVIER ROMARIS, LUIS GUILBERT, JORGE RODRIGUEZ, GABOR PAZOS (3), ALEX GOMEZ (5), IVAN VIEITES, JESUS MONTOIRO (1), SANTI ESTURAO, DAMIAN ANTELO (2), ANTONIO MOSCOSO, PABLO CHICO, MARTIN TORREIRA.

DIVISION

     Para rematar disputouse o encontro en categoría alevín, o enfrontamento entre o campión da liga alevín e o equipo “B” dos santiagueses formado na súa maioría por benjamines tivo un resultado claro para os locais que venceron por catorce a cero, pese a iso hai que aplaudir aos nosos máis pequenos que loitaron sen descanso e que en moitas fases do encontro deron unha moi boa imaxe pese á súa inferioridad física, momentos de bo xogo e gran progresión dos nosos pequenos.

LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO  “B”
    14 – 0
(3-0; 4-0; 2-0; 1-0; 2-0; 2-0)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, SARAY GUILBERT, MIGUEL PALACIOS, CARLOS AMIGO, NICOLAS COLLAZO, ALEJANDRO GREGO, IRENA ORDOÑEZ, CARLA DIAZ, CANDELA RUIBAL, MANUEL JOSE RUBIAL, BIEITO CARBALLO, ARIANA COLLAZO, PEDRO RUIBAL.

patrocinadores