CONVOCATORIA CADETE FEMININO

CW SANTIAGO – R. C. Náutico de Vigo

Waterpolo Santiago cadete femenino

LIGA GALEGA CADETE MIXTA

Día: SABADO 3 DECEMBRO DE 2022
Partido: CW SANTIAGOR. C. Náutico de Vigo
Categoria: CADETE MIXTO
HORA: 17.30H – 16.45H CAMBIADAS
Piscina: STA ISABEL
NA SAIDA DE EMERXENCIA

XOGADORAS CONVOCADAS

  1. CARLA DIAZ CENDAL
  2. SARAY GUILBERT PEREZ
  3. CANDELA RUBAL CORTES
  4. UXIA UZAL FERRO
  5. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
  6. XULIA GAREA BERMUDEZ
  7. IRENA ORDOÑEZ RODRIGUEZ
  8. EMMA SANTAMARIA BLANCO
  9. CIRA SAMPAYO LOPEZ
  10. ALBA MARIA CASTILLO DE FARIA
  11. NOA VIEITES MAREY
  12. CARLOTA PEREZ FEAS
  13. IRENE PRADA LOPEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ALEVIN

CW SANTIAGO – R. C. Náutico de Vigo

Waterpolo Santiago

LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA

Día: SABADO 3 DECEMBRO DE 2022
Partido: CW SANTIAGOR. C. Náutico de Vigo
Piscina: STA ISABEL
HORA: 16:15 H
15:30 NA SAIDA DE EMERXENCIA

XOGADORES CONVOCADOS

  1. ANDRE SOTELO
  2. RODRIGO CARRILLO
  3. GONZALO DE LA MATA
  4. MATEO MACIAS
  5. NOA VIEITES
  6. LUCIA PEÑA
  7. ADRIAN ODILON
  8. AIRAS CAAMAÑO
  9. GABRIEL VLAD
  10. GUILLERMO RICART
  11. IAGO PEREZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICA 20 DE NOVEMBRO 2022

Logo del Club Waterpolo Santiago

DÚAS VITORIAS E DÚAS DERROTAS
ANTE NÁUTICO DE VIGO

Nova xornada das ligas galegas de waterpolo para o CW Santiago con desplazamento este domingo vinte de novembro a Vigo para enfrontarse ó Náutico de Vigo cun balance de dúas vitorias e dúas derrotas. 

A primera vitoria para os santiagueses foi no primeiro enfrontamento da xornada, donde se enfrontaban os equipos B de ambos conxuntos, encontro donde os santiagueses comezaron mandando no marcador no primeiro cuarto e ata mediados do segundo, pero os erros dos visitantes e o pouco acerto a portería fixolles chegar ó descanso cun gol abaixo. Os xustes defensivos dos composteláns e o maior acerto en ataque nos dous cuartos finaies, fixolles distanciarse e chegar ó final do encontro cun resultado final de cinco goles a once.

O segundo encontro que se disputou, también caeu do lado dos composteláns que cerraron o marcador en categoría infantil mixta, vencendo por un contundente tres a trece despois dun gran encontro defensivo.

A primeira derrota para os santiagueses veu en categoría cadete mixta, donde o equipo feminino santiagués, pese a ter fases de xogo moi boas, pouco poido facer ante un equipo vigués moito máis forte físicamente. Pese a elo as nosas rapazas siguen crecendo e dando una imaxen de loira e carácter excelente.

Por último disputouse o encontro en categoría alevín mixta, donde os vigueses leváronse o encontro por un claro trece goles a tres, dominando desde o principio e non dando opción òs santiagueses a sorpresa.

LIGA GALEGA ABSOLUTA MASCULINA 2ª DIVISION 

RCN DE VIGO B – CW SANTIAGO B 5- 11 (1-2; 2-1; 2-3; 0-5)

CW SANTIAGO: ROBERTO CARRO, CARLOS ORDOÑEZ (1), EMMANUEL NIETO (1), NICOLAS COLLAZO, JESUS PEREZ (2), GUILLERMO CARRILLO, SAMUEL GONZALEZ (6), YAGO DIAZ, ANTONIO MOSCOSO (1), ANGEL RODRIGUEZ, MIGUEL BARCA, RAUL SEOANE

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA 

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO MASCULINO 3 – 13 (1-1; 0-2; 0-2; 1-4; 1-4;0-0)

CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, CANDELA ESPIÑA, LUCIA PEÑA, AIRAS CAAMAÑO, ARIANA COLLAZO (4), CIRA SAMPAYO, ANTON FAGUNDEZ, ALBA MARIA CASTILLO (1) GUILLERMO CARRILLO (6), RODRIGO CARRILLO, SAUL PAPIN (1), ALEXANDRE GONZALEZ (1), NOA VIEITES

.

LIGA GALEGA CADETE MIXTA

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO FEMENINO   17 – 2 (6-1; 2-0; 1-0; 8-1)

CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, SARAY GUILBERT (1), CANDELA RUBAL, UXIA UZAL, ARIANA COLLAZO, XULIA GAREA, EMMA SANTAMARIA, CIRA SAMPAYO, ALBA MARIA CASTILLO (1), CANDELA ESPIÑA, NOA VIEITES

LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA 

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO    13 – 3 (4-1; 4-0; 0-1; 2-1;2-0; 1-0)

CW SANTIAGO: MATEO MACIAS, RODRIGO CARRILLO (2), NOA VIEITES, GONZALO DE LA MATA (1), ADRIAN ODILON, AIRAS CAAMAÑO, GABRIEL GEORGHE, GAEL CAAMAÑO, ANDREA GONZALEZ

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA CADETE FEMININO

R. C. Náutico de Vigo – CW SANTIAGO

Waterpolo Santiago

LIGA GALEGA CADETE MIXTO

Día: DOMINGO 20 NOVEMBRO DE 2022
Partido: R. C. Náutico de Vigo – CW SANTIAGO FEMININO
Piscina: REAL CLUB NAUTICO DE VIGO
HORA: 11.30H – 11H CAMBIADAS
DESPRAZAMENTO: 8:30 EN BUS DENDE STA ISABEL

XOGADORES CONVOCADAS

  1. CARLA DIAZ CENDAL
  2. SARAY GUILBERT PEREZ
  3. CANDELA RUBAL CORTES
  4. UXIA UZAL FERRO
  5. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
  6. XULIA GAREA BERMUDEZ
  7. CARLOTA PEREZ FEAS
  8. ALBA MARIA CASTILLO DE FARIA
  9. CIRA SAMPAYO LOPEZ
  10. EMMA SANTAMARIA BLANCO
  11. CANDELA ESPIÑA DEL RIO
  12. NOA VIEITES MAREY
  13. IRENE PRADA LOPEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL
E 10€ PARA O PAGO DO BUS .

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA INFANTIL MIXTO

R. C. Náutico de Vigo – CW SANTIAGO

Waterpolo Santiago

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTO

Día: DOMINGO 20 NOVEMBRO DE 2022
Partido: R. C. Náutico de Vigo – CW SANTIAGO
Piscina: REAL CLUB NAUTICO DE VIGO
HORA: 10.30H – 10H CAMBIADOS
DESPRAZAMENTO: 8:30 EN BUS DENDE STA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. CARLA DIAZ CENDAL
  2. CANDELA ESPIÑA DEL RIO
  3. CARLOTA PEREZ FEAS
  4. AIRAS CAAMAÑO FERNANDEZ
  5. ARIANA COLLAZO SANTAMARIA
  6. CIRA SAMPAYO LOPEZ
  7. ANTON FAGUNDEZ AGUILAR
  8. ALBA MARIA CASTILLO DE FARIA
  9. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  10. RODRIGO CARRILLO ROMERO
  11. SAUL PAPIN SANCHEZ
  12. ALEXANDRE GONZALEZ GONZALEZ
  13. NOA VIEITES MAREY

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL
E 10€ PARA O PAGO DO BUS .

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA ALEVIN

R. C. Náutico de Vigo – CW SANTIAGO

Waterpolo Santiago

LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA

Día: DOMINGO 20 NOVEMBRO DE 2022
Partido: R. C. Náutico de Vigo – CW SANTIAGO
Piscina: REAL CLUB NAUTICO DE VIGO
HORA: 12:30 H
DESPRAZAMENTO: 8:30 EN BUS DENDE STA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. ANDRE SOTELO
  2. RODRIGO CARRILLO
  3. GONZALO DE LA MATA
  4. MATEO MAIAS
  5. NOA VIEITES
  6. LUCIA PEÑA
  7. ADRIAN ODILON
  8. AIRAS CAAMAÑO
  9. GABRIEL GHEORGHE
  10. GAEL CAAMAÑO
  11. ANDREA GONZALEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL
E 10€ PARA O PAGO DO BUS .

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICA 23 DE OUTUBRO 2022

Logo del Club Waterpolo Santiago

XORNADA NEGATIVA ANTE NAÚTICO DE VIGO

 Este domingo vinte tres de outubro o Club Waterpolo Santiago  desplazouse a Vigo para a desputa de unha nova xornada das ligas galegas, cun balance de dúas derrotas e un empate ante o náutico de Vigo.

Xornada que deu comezo co encontro en categoría cadete, donde os locais impuxéronse por dez goles a sete nun encontro que se decidiu no segundo cuarto donde os vigueses cun parcial de cinco a un estiraron o marcador a unha diferencia de cinco goles, e que pese ós intentos dos compostelanos por acercarse no marcador, non foi suficiente recortando solo ata tres goles, pero non para a remontada.

 O segundo encontro entre vigueses e compostelanos foi en categoría absoluta feminina, caendo tamén a vitoria para as locais que se impuxeron por un axustado catorce a doce, partido no que os ataques se impuxeron ás defensas, e donde a maior puntería das locais deulles o triunfo final.

 Por último  disputouse o duelo en categoría Absoluta Masculina de División de Honra entre os actuais campeóns de liga, os compostelanos, e os subcampeóns, os vigueses. Partido de poder a poder e pese a que ningunha das dúas escuadras están no seu mellor momento xa que todavía están na fase de inicio de tempada. Foi un partido moi igualado no que prácticamente non houbo vantaxes de máis dun gol, con altibaixos para ambos equipos e que finalizou cun empate a once que deixa as cousas igualadas ata o encontro de volta.

LIGA GALEGA CADETE MIXTA

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO 10 – 7 (2-1; 5-1; 2-3; 1-2)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, BIEITO CARBALLO, PEDRO RUBAL, NICOLAS COLLAZO (3), SEBASTIAN ALTAMIRANO (3), ARTAI ANTELO, ANTON FAGUNDEZ, BRUNO  PEREZ, GUILLERMO CARRILLO (1), GABRIEL BALSA, SAUL PAPIN

LIGA GALEGA ABSOLUTA  FEMININA  DIVISION DE HONRA

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO   14 – 12 (3-1; 5-4; 4-2; 2-5)

CW SANTIAGO: CARLA DIAZ, ISABEL PEREZ (5), ROSALIA REY (5), LAURA SANLUIS, VICTORIA LANDEIRA (1), EMMA SANTAMARIA, CANDELA RUBAL, SARAY GUILBERT (1), SARA IGLESIAS. ANDREA FERNANDEZ, CECILIA COBAS

LIGA GALEGA ABSOLUTA  MASCULINA  DIVISION DE HONRA

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO  11- 11 (4-3; 1-3; 4-3; 2-2)

CW SANTIAGO: IAGO GARABATO, EMMANUEL NIETO, RAFAEL RAMOS, ANDRES  PEREZ (1), ANTONIO GARCIA, ALEJANDRO GOMEZ (4), YAGO DIAZ, ANTONIO  CAAMAÑO (3), SAMUEL GONZALEZ, XANDRE RODRIGUEZ (2), BRUNO SAMPAÑO (1), ADRIAN CAMPAÑA, PABLO MARTINEZ

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA CADETE

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO

Waterpolo Santiago

LIGA GALEGA CADETE MIXTO

Día: DOMINGO 23 DE OUTUBRO DE 2022
Partido: RCN DE VIGO – CW SANTIAGO
Piscina: RCN DE VIGO
Hora: 9.15H
HORA: 8.30H EN VIGO
DESPRAZAMENTO: COCHES PARTICULARES

XOGADORES CONVOCADOS

  1. MAGIN LOPEZ ROMERO
  2. BIEITO CARBALLO CALERO
  3. PEDRO RUBAL CORTES
  4. NICOLAS COLLAZO SANTAMARIA
  5. SEBASTIAN ALTAMIRANO LOPEZ
  6. ARTAI ANTELO FERNANDEZ
  7. ANTON FAGUNDEZ AGUILAR
  8. BRUNO PEREZ FEAS
  9. GUILLERMO CARRILLO ROMERO
  10. GABRIEL BALSA BARREIRO
  11. SAUL PAPIN SANCHEZ
  12. ALEXANDRE GONZALEZ GONZALEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL
.

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CONVOCATORIA CADETE

CW SANTIAGO MASCULINO – RCN DE VIGO

Partido : CW SANTIAGO MASCULINO – RCN DE VIGO
Categoria: CADETE
Dia: SABADO 5 de febreiro 2022
Hora: 17.30H (16.50H ENTRADA PORTA DE URXENCIA)
Piscina: SANTA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. RAUL SEOANE
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. DIEGO FAGUNDEZ
  4. NICOLAS COLLAZO
  5. SEBASTIAN ALTAMIRANO
  6. MIGUEL BARCA
  7. IAGO FERNANDEZ
  8. LUCAS GARCIA
  9. YAGO DIAZ
  10. DANIELA PRIETO
  11. UXIA UZAL
  12. BRUNO PEREZ
  13. MAGIN LOPEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRONICA PLAY OFF FEMENINO NAUTICO DE VIGO

VITORIA FEMININA EN VIGO
FEMENINO CAMPEONAS PLAY OFF 16_12_2020

Comezou o play off semifinal da Liga Galega Absoluta Feminina este pasado domingo na piscina do náutico de Vigo co enfrontamento entre as locais e o CW Santiago, que rendía visita con ganas de mellorar a imaxe do último enfrontamento entre ambos equipos onde as viguesas foron moi superiores. Partido con defensas férreas pero un primeiro parcial dun a cero no primeiro cuarto puxo ás locais por diante. O segundo periodo as santiaguesas conseguiron darlle a volta ao marcador e chegar ao descanso por diante cun resultado dun a dous que lles daba unha mínima vantaxe, de novo un parcial dun a cero para as locais deixaba o último cuarto con empate a dous e todo por decidir, e un último parcial de dous a tres para as visitantes dáballes a vitoria por un resultado final de catro a cinco e o primeiro punto da semifinal ao mellor de tres encontros.

PLAY OFF LIGA GALEGA ABSOLUTA DIVISION DE HONOR FEMININA

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO 4 – 5 (1-0; 0-2; 1-0; 2-3)
CW SANTIAGO: SANDRA GOMEZ, AMANDA PREGO (2), ROSALIA REY (1), LAURA SANLUIS, NATALIA ROCHA (1), UXIA SANLUIS, CARLA PINALES, LAURA DORADO, ELENA VAZQUEZ, MERCEDES VIDAL, CECILIA COBAS (1)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña