CRONICA PLAY OFF FEMENINO NAUTICO DE VIGO

VITORIA FEMININA EN VIGO
FEMENINO CAMPEONAS PLAY OFF 16_12_2020

Comezou o play off semifinal da Liga Galega Absoluta Feminina este pasado domingo na piscina do náutico de Vigo co enfrontamento entre as locais e o CW Santiago, que rendía visita con ganas de mellorar a imaxe do último enfrontamento entre ambos equipos onde as viguesas foron moi superiores. Partido con defensas férreas pero un primeiro parcial dun a cero no primeiro cuarto puxo ás locais por diante. O segundo periodo as santiaguesas conseguiron darlle a volta ao marcador e chegar ao descanso por diante cun resultado dun a dous que lles daba unha mínima vantaxe, de novo un parcial dun a cero para as locais deixaba o último cuarto con empate a dous e todo por decidir, e un último parcial de dous a tres para as visitantes dáballes a vitoria por un resultado final de catro a cinco e o primeiro punto da semifinal ao mellor de tres encontros.

PLAY OFF LIGA GALEGA ABSOLUTA DIVISION DE HONOR FEMININA

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO 4 – 5 (1-0; 0-2; 1-0; 2-3)
CW SANTIAGO: SANDRA GOMEZ, AMANDA PREGO (2), ROSALIA REY (1), LAURA SANLUIS, NATALIA ROCHA (1), UXIA SANLUIS, CARLA PINALES, LAURA DORADO, ELENA VAZQUEZ, MERCEDES VIDAL, CECILIA COBAS (1)

Xunta de Galicia, Cocello de Santiago, Deputación da Coruña

CRÓNICAS CAMPIONATOS BENXAMIN E INFANTIL FEMININO

CW SANTIAGO CAMPEON BENXAMIN

BENJAMINES CAMPEONES
Este pasado sábado o CW Santiago desprazouse a Pontevedra para participar nos Campionatos Galegos Benxamín mixto e Infantil feminino de inverno, conseguindo proclamarse campión na categoría benxamín e un meritorio terceiro posto en categoría Infantil feminina.
En categoría benxamín participaban xunto aos santiagueses, o CW Pontevedra e o CW Cambre. Con formato de liguilla todos contra todos os santiagueses comezaron a súa participación enfrontándose ao CW Pontevedra conseguindo unha cómoda vitoria por dez a un e que á espera de enfrontamento entre Cambre e Pontevedra poñíalles á fronte da clasificación, a vitoria caeu en mans dos de lerez por dez goles a tres, con iso un punto bastáballes aos santiagueses para ser campións pero saíron a por todas no último enfrontamento conseguindo levarse o encontro ante Cambre por dez a cero que lles daba o título e que dá mostra de que a canteira santiaguesa segue traballando e obtendo bos resultados e un futuro esperanzador.

CAMPIONATO GALEGO BENXAMIN MIXTO DE INVERNO

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA 10 – 1 (0-0; 1-0; 3-0; 1-1; 3-0; 2-0)
CW SANTIAGO: MARIO CALZADILLA (1), ALEXANDRE GONZALEZ (2), ANDREA GONZALEZ (1), AIRAS CAAMAÑO (1), RODRIGO CARRILLO, GAEL CAAMAÑO (2), SOFIA PEREZ (3)

CW SANTIAGO – CW CAMBRE 10 – 0 (4-0; 3-0; 3-0; 0-0; 0-0; 0-0)
CW SANTIAGO: MARIO CALZADILLA (1), ALEXANDRE GONZALEZ (1), ANDREA GONZALEZ (1), AIRAS CAAMAÑO (2), RODRIGO CARRILLO (1), GAEL CAAMAÑO (2), SOFIA PEREZ (2)

CLASIFICACION FINAL

1º/ CW SANTIAGO
2º/ CW PONTEVEDRA
3º/ CW CAMBRE

    Xunto co Campionato benxamín tamén se disputou o Campionato Galego Infantil Feminino, onde as santiaguesas acabaron en terceira posición logo de caer derrotadas nos dous enfrontamentos ante RCN de Vigo por once a un e ante el ao cabo campión o CW Pontevedra por catro goles a un. Pese ás dúas derrotas as santiaguesas na súa maioría alevines non lle perderon a cara aos partidos, boa progresión dun equipo moi novo pero con gran futuro.

photo_2020-01-14_21-23-47

CAMPIONATO GALEGO INFANTIL FEMININO DE INVERNO

CW SANTIAGO – RCN de VIGO 1 – 11 (4-0; 3-1; 2-0; 2-0; 0-0)
CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, SOFIA PEREZ, CANDELA RUBAL, SARAY GUILBERT (1), UXIA SANLUIS, IRENA ORDOÑEZ, XULIA GAREA, EREA VIDAL, CARLOTA CALZADILLA, MIA SUSTIC, EMMA SANTAMARIA

CW SANTIAGO – CW PONTEVEDRA 1- 4
CW SANTIAGO: EVA CALZADILLA, SOFIA PEREZ, CANDELA RUBAL, SARAY GUILBERT, UXIA SANLUIS, IRENA ORDOÑEZ (1), XULIA GAREA, EREA VIDAL, CARLOTA CALZADILLA, MIA SUSTIC, EMMA SANTAMARIA

CLASIFICACION FINAL

1º/ CW PONTEVEDRA
2º/ RCN DE VIGO
3º/ CW SANTIAGO

 

patrocinadores

 

CONVOCATORIA CADETE

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO

rober_o

Partido : RCN DE VIGO- CW SANTIAGO
Categoria: CADETE MIXTA
Dia: DOMINGO 8 DE DECEMBRO DE 2019
Hora: 11.45H
Piscina : RCN DE VIGO
Saida: 8.30H BUS DENDE STA ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. ROBERTO CARRO
  2. CARLOS ORDOÑEZ
  3. JESUS PEREZ
  4. MARTIN ZAS
  5. FERNANDO FERRER
  6. HENOK MARTINEZ
  7. ANGEL RODRIGUEZ
  8. SAMUEL GONZALEZ
  9. YAGO DIAZ
  10. ANTONIO GARCIA
  11. ANXO PANERO
  12. RAUL SEOANE

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10 EUROS PARA AUTOBUS

patrocinadores

CONVOCATORIA ABSOLUTO 2º DIVISION

RCN DE VIGO B – CW SANTIAGO B

R_waterpolo-abc

Partido : RCN DE VIGO B – CW SANTIAGO B
Categoria: ABSOLUTO 2º DIVISION
Dia: DOMINGO 24 DE NOVEMBRO DE 2019
Hora: 9.45H
Piscina : RCN DE VIGO
Saida: bus 7.45H dende Sta. Isabel

XOGADORES CONVOCADOS

  1. IAGO GARABATO
  2. LUIS GUILBERT
  3. EMMANUEL NIETO
  4. GABOR PAZOS
  5. RAMON TURNES
  6. ALEX GOMEZ
  7. BRAIS RAPOSO
  8. JESUS MONTOIRO
  9. JORGE GOMEZ
  10. ANTONIO MOSCOSO
  11. PABLO CHICO
  12. JORGE RODRIGUEZ
  13. SANDRA GOMEZ

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN
COPIA COMPULSADA) E 10 EUROS PARA AUTOBUS

patrocinadores

CONVOCATORIA INFANTIL FEMININA

CW SANTIAGO – RCN VIGO

 

12178517253_f190a3cdc9_o

Partido:            CW SANTIAGO – RCN VIGO
Categoria:        INFANTIL FEMININA
Dia:                    SABADO 16 DE MARZO
Hora:                 16:30 H
Piscina:             SANTA ISABEL
Convocadas:    15:45 H CAMBIADAS

XOGADORAS CONVOCADOS

  1. EVA CALZADILLA
  2. SARAY GUILBERT
  3. UXIA SAN LUIS
  4. XULIA GAREA
  5. ARIANA COLLAZO
  6. CARLA DIAZ
  7. IRENA ORDOÑEZ
  8. CARLOTA CALZADILLA
  9. SOFIA PEREZ
  10. EREA VIDAL

LEMBRAR A TODOLOS XOGADORES CONVOCADOS
QUE DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE
TEÑEN COPIA COMPULSADA)

patrocinadores

CRONICA vs RCN DE VIGO

UNHA VITORIA E TRES DERROTAS EN VIGO
rana_logo

     Este domingo oito catro equipos do club desprazáronse a Vigo para xogar unha nova xornada das ligas galegas. Os nosos infantís foron os primeiros en disputar o seu encontro, acabando o encontro con vitoria por un axustado nove a once nun partido que desde o primeiro parcial mandaron os santiagueses que cun parcial dun a tres fóronse no marcador e conseguiron manter a renda durante todo o encontro chegando ata a distanciarse no marcador catro goles arriba para acabar vencendo por nove a once despois de que os locais achegásense ata un só gol, pero outro estirón final deu a vitoria por nove goles a once.

LIGA GALEGA INFANTIL MIXTA

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO
9 – 11
(1-3; 1-1; 1-2; 1-2; 3-2; 2-1)

CW SANTIAGO: ROBERTO CARRO, CARLOS ORDOÑEZ, ANGEL RODRIGUEZ, HENOK MARTINEZ (2), FERNANDO FERRER (5), UXIA SANLUIS, SAMUEL GONZALEZ (1), ANTONIO GARCIA (2), ANXO PANERO (1), JESUS PEREZ, MATEO LAMAS.

DIVISION

     O seguinte encontro foi en categoría cadete ante un dos favoritos da categoría, que nun partido que comezou con dous despistes en defensa que estirou o marcador a un tres a cero ao final do primeiro cuarto, a partir dese momento partido moi serio defensivamente que fixo ter dous parciais dun a un no segundo e terceiro cuarto conseguindo incluso o poder haberse achegado no marcador pero as situacións claras falladas fixo que chegarse ao último cuarto cun cinco a dous favorable aos locais que sentenciaron o encontro cun último parcial de tres a un que lles deu a vitoria final por oito goles a tres.

LIGA GALEGA CADETE MIXTA

RCN DE VIGO A  – CW SANTIAGO
8– 3
(3-0; 1–1; 1 – 1; 3–1)

CW SANTIAGO: IAGO GARABATO, LUIS GUILBERT, SANTI ESTURAO, ANXO PANERO, ALEX GOMEZ (3), ANGEL RODRIGUEZ, FERNANDO FERRER, JORGE GOMEZ, HENOK MARTINEZ, ANTONIO GARCIA, CARLOS ORDOÑEZ.

DIVISION

     O seguinte encontro en disputarse foi o segundo partido da semifinal do play off de segunda división entre o segundo equipo dos santiagueses e o equipo absoluto de Vigo, partido con alternativas no marcador que comezou cun primeiro cuarto desastroso dos santiagueses, con despistes defensivos que fixeron que os locais fósense no marcador por un claro cinco a un que parecía que sentenciaba o encontro, pero non foi así, os visitantes espertaron a partir do segundo cuarto e un parcial de de dous a dez cunha gran defensa apoiada cun gran ataque colocábaos cun sete dez a falta de tres minutos para acabar o terceiro cuarto, pero a partir dese momento non souberon manter o resultado e a maior efectividad no último cuarto dos vigueses propiciou a remontada para acabar derrotados por trece a once que non empaña unha moi boa tempada do noso equipo B.

PLAY OFF SEMIFINAL LIGA ABSOLUTA 2ª DIVISION 2º PARTIDO

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO “B”
          13 – 11
(5–1; 1 –5; 3 – 4; 4–1)

CW SANTIAGO: JAVIER ROMARIS, LUIS GUILBERT, JORGE RODRIGUEZ, GABOR PAZOS (3), ALEX GOMEZ (5), IVAN VIEITES, JESUS MONTOIRO (1), SANTI ESTURAO, DAMIAN ANTELO (2), ANTONIO MOSCOSO, PABLO CHICO, MARTIN TORREIRA.

DIVISION

     Para rematar disputouse o encontro en categoría alevín, o enfrontamento entre o campión da liga alevín e o equipo “B” dos santiagueses formado na súa maioría por benjamines tivo un resultado claro para os locais que venceron por catorce a cero, pese a iso hai que aplaudir aos nosos máis pequenos que loitaron sen descanso e que en moitas fases do encontro deron unha moi boa imaxe pese á súa inferioridad física, momentos de bo xogo e gran progresión dos nosos pequenos.

LIGA GALEGA ALEVIN MIXTA

RCN DE VIGO – CW SANTIAGO  “B”
    14 – 0
(3-0; 4-0; 2-0; 1-0; 2-0; 2-0)

CW SANTIAGO: MAGIN LOPEZ, SARAY GUILBERT, MIGUEL PALACIOS, CARLOS AMIGO, NICOLAS COLLAZO, ALEJANDRO GREGO, IRENA ORDOÑEZ, CARLA DIAZ, CANDELA RUIBAL, MANUEL JOSE RUBIAL, BIEITO CARBALLO, ARIANA COLLAZO, PEDRO RUIBAL.

patrocinadores

CONVOCATORIA CADETE

 

CONVOCATORIA CADETE
ENCONTRO CONTRA RCN DE VIGO

Logo rana

Partido:         RCN DE VIGO “B” vs CW SANTIAGO
Categoria:     CADETE
Dia:                  SABADO DE 14 OCTUBRE DE 2017
Hora:               16.45H
Piscina:          RCN DE VIGO
Saida:              BUS AS 14.50H DENDE STA.ISABEL

XOGADORES CONVOCADOS

  1. IAGO GARABATO
  2. LUIS GUILBERT
  3. SANTIAGO ESTURAO
  4. GERMAN BRUZOS
  5. FERNANDO FERRER
  6. ALEX GOMEZ
  7. ANXO PANERO
  8. SAMUEL GONZALEZ
  9. JORGE GOMEZ
  10. ANTONIO MALLO
  11. OSCAR ALVAREZ
  12. MARTIN ZAS
  13. ANGEL RODRIGUEZ

LEMBRAR A TODOS OS XOGADORES CONVOCADOS QUE
DEBEN LEVAR O D.N.I ORIXINAL (EXCEPTO OS QUE TEÑEN 
COPIA COMPULSADA) e 5 EUROS PARA O PAGO DO BUS.

patrocinadores